FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Fullmetal Alchemist
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-06-2010, 20:22   

Tu większość wątków jest zaspoilerowana :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2010, 11:50   

Fu%$ prawie się dałem złapać, chwilka i bym przeczytał to co będzie w następnym odcinku anime :P ale reszta poprawna, miło zobaczyć jak to wygląda od mangowej strony, nawet jeśli to tylko spoilery.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-06-2010, 11:37   

A zgadzacie się ze mną, że ep 61 jest jak dotychczas najlepszy z całej serii? Aż się zdziwiłem, że przerobili jakieś 100 stron mangi, dzięki czemu cały odcinek jest wypełniony czystą epickością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Squaerio Płeć:Mężczyzna
O RLY?


Dołączył: 05 Cze 2010
Skąd: mieć na to wszystko czas?
Status: offline

Grupy:
WOM
PostWysłany: 16-06-2010, 19:54   

Indeed.
O ile w przypadku odcinka 60 miałem wiele powodów do narzekań, tak w 61 poziom epicness po prostu powalił mnie na ziemię. Marudziłem z powodu powolnej akcji a tu Bones najwyraźniej zredukował bieg i docisnął pedał gazu do podłogi sprawiając, iż obrotomierz Brotherhooda wszedł w pole krytyczne, osiągając największą moc.

Full Metal Awesome! Doskonałe tempo akcji i dynamicznie kręcone sceny. Muszę przyznać, że motyw z opóźnieniem openingu, który tym razem zastąpiono samym podkładem muzycznym podczas odwrotnej transmutacji był naprawdę genialny. To samo mogę powiedzieć o efektach komputerowych i choć normalnie mam na nie uczulenie (nawet jeśli są dobre), to wypadły one znakomicie. Tak huragan dusz, efekty towarzyszące alchemicznym przemianom, jak i późniejsze "mini-słońce" i uderzeniowe fale homunculusa.

Bones pędzi jak szalony i można to poznać już po kadrach z previev do epizodu 62. Czytający mangę rozpoznają urywki, w których Alphonse w charakterystyczny sposób unosi do góry swoje ręce. Toż to już końcówka rozdziału 107! Trzymam kciuki, ażeby nie zawalili, bo w komiksie były to jedne z najbardziej emocjonujących scen z bosko zaprojektowanymi ujęciami na panelach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 21-06-2010, 13:10   

Jednak myliłem się. 62 jest jeszcze lepszy. Epy 63 i 64 tym tokiem rozumowania będą prawdopodobnie tak epickie, że monitory będą wybuchać od takiego natężenia czystego geniuszu.
Piękna scena, gdy dookoła Fathera są pokazani ci wszyscy żołnierze, a ten sobie nic z tego nie robi. Piękny zmasowany atak Eda, Greeda, Izumi, Alexa, RanFun, chimer, i kogo tam jeszcze popadnie. I piękny końcowy berserk Eda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-06-2010, 14:48   

Ja mam pytanko odnośnie zegarka Eda. Bo on miał (chyba wydrapany) napis w środku i chciałem się dowiedzieć o co z nim chodziło, bo dostałem teraz taki zegarek z FMA i wolałbym wiedzieć o co chodzi gdy ktoś mnie zapyta.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-06-2010, 14:51   

W środku był wyryty napis "Never forget" i data - tego dnia Ed i Al spalili swój dom i wyruszyli w podróż. W ten sposób Edward miał coś co nie pozwalało mu zapomnieć o celu i okolicznościach jego podróży.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-07-2010, 12:20   

FullMetal Alchemist Brotherhood ep64 - koniec.
Kwik, chyba najlepszy shounen jaki widziałem, a kiedyś do pierwotnej wersji z 2003r nie mogłem się przekonać i ją rzuciłem.
Wielką siłą serii nie były widowiskowe pojedynki, wybitni bohaterowie, a to, iż wszystko trzymało się kupy aż do samego końca. Nie miałem wrażenia, że wsadzili coś na siłę.
Sporą część serii zmaratonowałem (nie oglądałem tego od początku, a zacząłem dopiero w kwietniu tego roku). Każdy kolejny odcinek mnie fascynował, byłem ciekawy co będzie dalej, a od dawna (wtedy, w kwietniu) nie oglądałem takiej pozycji. Ogólnie FMA było dla mnie świetnym lekarstwem na zastój w oglądaniu anime.
Jedynym pocieszeniem jest, iż będzie jakiś film kinowy, o którym na razie wiele nie wiadomo, jednak z pewnością go obejrzę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 05-07-2010, 13:11   

Oby ten film nie był takim failem jak film do poprzedniego FMA (które samo w sobie bez filmu było rewelacyjną serią). Z ciekawości też na pewno zobaczę, bardzo mnie ciekawi co też mogli wymyślić na podsumowanie serii z zamkniętym zakończeniem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 05-07-2010, 13:14   

Właśnie skończyłam ostatni odcinek FMA:B. Świetne anime. Powiem szczerze, że jak na razie jest to moje najulubieńsze anime i chyba długo nie spadnie z tej pozycji. Widziałam wiele anime, krótkich i długich, i filmów i serii TV, ale FMA to moja ulubiona historia. Kiedy obejrzałam drugie podejście szczerze mówiąc zapomniałam o pierwszym, to jest o wiele lepsze. Uważam, że zaserwowane zakończenie jest wprost idealne.
Spoiler: pokaż / ukryj
Szkoda mi oczywiście, że po tych dwóch latach Ed i Al znowu wyruszyli w trasę... Ale bardziej mi chyba szkoda, że Edward nie jest już alchemikiem. Jednak tak głupio badać alchemię nie będąc alchemikiem, prawda? Wiem, że to chamskie, że tak uważam, ale mógł poświęcić tego ojca, skoro on zaraz też umarł. Choć przyznaję, że uwielbiam scenę, kiedy oddaje swoją bramę prawdy. To był dość ważny moment, dowód, że Edward wiele się nauczył w trakcie swojej podróży. Ale i tak mi szkoda. Jestem jednak szczęśliwa, że związał się z Winry. Żałuję także, że Mustang zapuścił wąsa. Choć cieszę się, że odzyskał wzrok... Jakkolwiek trochę to wredne, Ed nie ma nogi. Mimo wszystko jednak jestem usatysfakcjonowana końcówką FMA. Seria na długo zostanie mi w pamięci, przeczytam też mangę (długo się za to zabieram).
Co tu więcej mówić, fajne było, ale się skończyło. Jeżeli powstanie ten film o którym jest wyżej mówione, to na pewno go obejrzę i będę mieć nadzieję, że nie skaszani całości, tak jak ten o Shambali w przypadku pierwszego sezonu. Chcieli naprostować, ale wyszło błoto! Pierwszy sezon skończył się ładnie i to otwarte zakończenie mogło już pozostać, a nie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 06-07-2010, 17:04   

Podobała mi się ta wersja, i to nawet bardzo. Choć nie powiem, że przyzwyczaiłam się do pewnego rozumowania z pierwszego Fullmetal Alchemist jak np. sposób zniszczenia homunkulusa, wytłumaczenie jak powstały, i jeszcze powiązanie z naszym światem. Do pewnego momentu byłam przekonana, że pojawią się w Londynie.. Nikomu tego nie brakowało?

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Kaltresos Płeć:Mężczyzna
Wygnany Admin


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Z oddali
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2010, 18:07   

Ja też miałem takie odczucia jak czytałem mangę, nie jesteś sama. Trzeba przyznać, że podejście do tematu w pierwszym FMA było dość pomysłowe, mi osobiście bardzo się to podobało. Wydaje mi się, że oryginalna historia z mangi jest bardziej typowo shounenowa, ta z pierwszego anime wydaje mi się za to bardziej mistyczna, mroczna. Zwłaszcza jeżeli chodzi o powstawanie homunkulusów oraz źródło energii potrzebnej do transmutacji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-07-2010, 18:42   

Obie historie mają swoje niewątpliwe zalety. W pierwszej serii podobał mi się ten mroczniejszy klimat, i pomysł z światem równoległym. W wersji mangowej za to są ciekawsi bohaterowie. Właśnie, zróbmy ranking ulubionych bohaterów. Nie wiem czemu, ale najbardziej przypadli mi do gustu ci źli - czyli Wrath, Kimblee i Greed. W ogóle, Wrath to chyba mój ulubiony mangowy czarny charakter. A Kimblee miał styl, a ostatnia scena z nim była po prostu awesome.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-07-2010, 04:00   

Kimblee w białym kapeluszu wygląda jak Michael, więc manga i BH +10, niestety pierwsza seria wiele tej postaci odbierała.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 14-07-2010, 22:11   

Wrath był mi zupełnie obojętny, ale muszę przyznać, że Kimblee to klasa sama w sobie. Kompletnie nieszablonowa postać. Luz, klasa, nieprzewidywalność i ten zły pierwiastek. I przede wszystkim świetnie dobrany głos do postaci. Greeda lubiłam z podobnych powodów, choć podkreślam, że podobał mi się tylko w momentach kiedy był sobą, a nie tym księciem.

Do oddzielnej kategorii wrzucę Slotha. Ta postać tak wyglądała, że naprawdę poważnie się jej bałam. Takie wielkie cielsko, psychicznie nakręcony. Jak ja się bałam o tą major, kiedy z nim walczyła.. No i Pride - genialne złe dziecko. Generalnie Fullmetala za złe postacie można spokojnie pochwalić.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group