FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Następny
  Death Note

Po czyjej jesteś stronie?
Light: Kira rulez!
35%
 35%  [ 70 ]
L: Genialny pod każdym względem
35%
 35%  [ 70 ]
Ryuk: Omoshiro!! Ale to fajne!
28%
 28%  [ 55 ]
Głosowań: 195
Wszystkich Głosów: 195

Wersja do druku
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-03-2007, 11:08   

Opening jest zbyt wrzaskliwy, działa na nerwy i wyzwala ból głowy - moje wrażenie po pierwszym obejrzeniu/przesłuchaniu. Skusiłam się na powtórne, kiedy czułam się nieco lepiej i o dziwo aż tak mnie nie odepchnęło...Poza tym grupy fansuberskie mają problemy z tłumaczeniem słów z openingu (jest już 20 ep przetłumaczony ale słów openingu nie ma).
Z drugiej strony animacja jest świetna, szczególnie kroki Light. Tylko czy
Spoiler: pokaż / ukryj
jej końcówka nie jest czasami wielkim spoilerem?

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-03-2007, 11:24   

heeeej :D:D:D ten nowy opening jest ŚWIETNY :D Faktycznie może działać na nerwy osobom alergicznie reagującym na ostrzejszą muzykę, ale dla mnie japoński metal = perełka xD no i Mello wygląda tam genialnie, znacznie lepiej, niż w mandze.

edit: no i Ryuk goniący jabłuszko wymiata :D

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 04-03-2007, 14:23   

Po przesłuchaniu tego openingu mam wrażenie, że następne odcinki bede jakieś bardziej psychodeliczne i nienormalne

Spoiler: pokaż / ukryj
Po zobaczeniu tego tańca pod koniec tego odcinka, miałem wrażenie jakbym widział groteskowo szczęśliwą rodzinę
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-03-2007, 15:11   

O gustach się nie dyskutuje, wiem, ale.... dla mnie ten kawałek jest naprawdę dość słaby.
A w endingu wokalista nieudolnie próbuje japoński wystylizować na angielski... No. Gratuluję.

Kreska w 20... tragedia. A miałam nadzieję, że
Spoiler: pokaż / ukryj
scena krótkiej bijatyki będzie naprawdę porządnie pokazana. Zawiodłam się....


Co do openingu... słowa gdzieś już widziałam... niestety nie mogę znaleźć linka. Ale gdy Light 'spaceruje', to ponoć jest 'Ningen sux...coścoś... Ningen fux' >.>' (Ningen to ludzie jakby ktoś nie wiedział).

Jeszcze co do endingu -
Spoiler: pokaż / ukryj
Po co nam pokazali ewidentnie martwego Light'a na samym końcu?!... po co?... żeby zepsuć zabawę 'niewtajemniczonym'? Jeśli twórcy liczyli na to, że widzowie nie skojarzą faktów i nie wysuną z tych trzech kadrów żadnych wniosków... to się grubo mylili. Już widziałam całą masę postów na zagranicznych forach typu: "A... to Light zginie? Beznadzieja!".



Spoiler: pokaż / ukryj
A Klawy Taniec naszej trójki był... jedną wielką groteską, fakt. Całus Misy też.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-03-2007, 16:26   

Hooeee~~?

/me dociągnął do 19 ale 20 od speedsuberów nie brał... nowy op/ed? Meh. To dlatego większe grupy utknęły. Mou~~


Spoiler: pokaż / ukryj
Swoją drogą, Yotsuba oznacza zatkanie największego jak dotąd plothole'a... poniekąd, bo ja wciąż nie pojmuję jak Kira nie mógł wpaść na to że wystarczy dyskretnie "pogrozić" politykom (dla których "widoczność" w mediach i znane nazwisko są wszystkim) żeby pozbyć się z karku śledczych...

Inny bolesny plothole to kwestia namierzenia Misy. Każdy kto choćby pobieżnie zapoznawał się z technikami kryminalistycznymi, wie że tak włosy jak włókna można z conajwyżej przeciętną pewnością PORÓWNAĆ - czyli powiedzieć że to zapewne włosy tej samej osoby, ew. włókna z takiej samej sukienki. Bez dodatkowych śladów, tylko to NIGDY nie starczy do namierzenia podejrzanego. A wiemy że głos/zdjęcia/odciski odpadają. DNA odpada, Serika wam powie że do pobrania DNA pewnie musiałaby do koperty dokleić cały pukiel włosów. A samo DNA też nie jest wiele warte! Jak wiecie, w USA DNA pobierane jest rutynowo od wszystkich którzy mieli zatargi z prawem, i materiał dotyczący nowych przestępstw jest w pierwszej kolejności porównywany do danych z tego banku DNA. Ostatnio w Los Angeles sąd oddalił jednak oskarżenie przeciw facetowi oskarżonemu o przestępstwo tylko i wyłącznie w oparciu o to że a)mieszkał w LA b)nie miał alibi c)był wceśniej skazany i jego DNA w banku pasowało do DNA sprawcy. JAK? DLACZEGO? Ano prosto - w banku nie ma zapisu CAŁEGO genomu sprawcy, tylko pewne fragmenty. Szansa na to że porównywane przez kryminalistyków fragmenty będą takie same u kilku różnych osób to ułamek promila... jednak nawet to w wielomilionowej metropolii jaką jest LA przekłada się na conajmniej KILKA osób... kiedy adwokat to "wyciągnął", ława przysięgłych wydała wyrok uniewinniający.
To tyle jeśli idzie o DNA, pomijając fakt że wątpię by Misa mogła trafić do bazy z której mogliby korzystać policjanci, by 'wyłowić' ją jako podejrzaną, przyjmując że zdarzył by się cud i udało się pozyskać dość DNA z jednego włosa przylepionego do koperty...

Same taśmy też nic nie dadzą, bo niczego nie dowodzą - Misa mogłaby pójść w zaparte i twierdzić że to był "taki żart". Tak więc na dobrą sprawę nic na nią nie mieli. A zatrzymanie w większości krajów po 24 lub 48 godzinach musi przedłużać sąd, który "bo L tak myśli" zwyczajnie wyśmieje. A tu mówimy o de facto porwaniu i torturach przez 50 dni... co w rzeczywistości skończyłoby się dla całego "zespołu L" dożywonim więzieniem. Nota bene - zachowanie L w trakcie tego aresztowania upewnia mnie że jest psychopatą gorszym chyba jeszcze niż Kira.

Również kwestia rezygnacji z DN i 'zerwanie' z Rem wypada blado - bo co to do licha zmienia? Policja ma na nią tyle, że jest w stanie dowieść że wysłała taśmy, i tyle. Ale NIE ma możliwości dowiedzenia że ten kto wysłał te taśmy naprawdę jest drugim kirą... Tak czy siak dziewczyna jest podejrzana, więc jak 'zapomnienie' całości czyni ją mniej winną? Gadanie o tym że się "złamała" nic mnie nie przekonuje, bo to było po ledwie kilku dniach, a potem i tak trzymali ją całe 50... jeśli po drodze zapomniała o co chodzi, powinna była zwariować, a z całą pewnością zaraz po wypuszczeniu złożyć oficjalną skargę (tak normalny, niewinny człowiek reaguje na nieuzasadnione aresztowanie i poddanie torturom) - i posłać L wraz z paczką za kraty, albo na tamten świat bo w końcu ten świr Asahara od Sarinu w Metrze został skazany na smierć! Świr który porywa popularne modelki bez twardych dowodów i więzi je oraz torturuje przez 50 dni skończyłby tak samo... Btw, egzekucja Asahary jest wyznaczona na marzec 2007.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 04-03-2007, 16:58   

Totem, o ile sie orientuję, da się namnożyć wystarczająco dużo DNA z jednego włosa - a wlaściwie wcale nie włosa, tylko cebulki włosowej, sam włos nic nie da :) Wprawdzie osobiście próbowałam i mi nie wyszło, ale jak rozumiem do tego trzeba po prostu bardzo doszlifowanej procedury. Da się.

A z całą resztą się zgodzę :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-03-2007, 17:18   


Spoiler: pokaż / ukryj
wa-totem napisał/a:
Również kwestia rezygnacji z DN i 'zerwanie' z Rem wypada blado - bo co to do licha zmienia?


A Misa nie zrezygnowała z DN (wpierw to chciała chyba umrzeć) tylko dlatego, aby w wyniku tortur nie wydać Light?
A co do psychopatycznych środków postępowania L to się zgodzę :D

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-03-2007, 21:06   

Serika napisał/a:
a wlaściwie wcale nie włosa, tylko cebulki włosowej, sam włos nic nie da :)

No to pytanie... czy cebulka włosa który wypadł się nada? IIRC takie włosy mają ją martwą i wyschniętą, więc IMO se ne da xD

Specjaliści laboratorium kryminalistyki FBI w dokumentach z Discovery twierdzą, że przeważnie pojedynczy włos zgubiony przez sprawcę to za mało <.<

Melmothia, wszyscy którzy czytali Dzierżyńskiego wiedzą, że twórca CzeKa uważał że TORTURY nic nie dają w ujęciu obiektywnym, bo tak winny jak niewinny prędzej czy później przyzna się choćby do współpracy z diabłem, tudzież będzie losowo wskazywał kogokolwiek z pośród znanych osób, lub nawet nieznanych ale podpowiedzianych przez torturującego. Dlatego doradzał by na płaszczyźnie politycznej używać tortur jako potwierdzenia winy osób UZNANYCH za winne przez Partię (przyznanie do winy/wskazanie współwinnych), a na płaszczyźnie pragmatycznej dążyć do wymuszenia zeznań wiodących do odkrycia dowodów materialnych (rzeczywiste śledztwo bez sugestii).


Spoiler: pokaż / ukryj
Wszystko co musiała robić Misa, to zacząć "świrować", wskazując wszelkich znajomych jako współsprawców i wymyślając idiotyczne metody i narzędzia. Najlepiej zacząć od ludzi, i to wielu, tak by aresztowania zwróciły uwagę na fakt że jest nielegalnie przetrzymywana i przymuszana do zeznań. Afera i smród byłby pod niebiosa, a L dostałby czapę za porwanie, tortury i nadużycie władzy.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-03-2007, 21:59   

wa-totem napisał/a:
wszyscy którzy czytali Dzierżyńskiego wiedzą, że twórca CzeKa uważał że TORTURY nic nie dają w ujęciu obiektywnym, bo tak winny jak niewinny prędzej czy później przyzna się choćby do współpracy z diabłem


Tą teorię/praktykę znam (choć nie czytałam Dzierżyńskiego, poczynania Inkwizycji i pokrewne wystarczą jako przykład :D), ale w tym wypadku nie przyszło mi to do głowy.

Spoiler: pokaż / ukryj
Ale z tego by wynikało, że Misa niepotrzebnie się zrzekła DN, bo jeśli nie zaczęła "przyznawać" się do winy, mówiąc to, co chcieli usłyszeć, tylko dalej jęczała, to i mając calą wiedzę nie wydałaby Light. Może bała się, że może powiedzieć coś wbrew sobie, nieświadomie, co L umiałby zinterpretować na jej niekorzyść. Aha...jeszcze jedno, mimo dziwnych sposobów wydobywania informacji przez L, jest on dość :D bystry, więc jeśli nawet Misa by się przyznała/wkopała kogoś, nie wiedząc za bardzo o co temu pervowi chodzi to jej wyznania byłyby najprawdopodobniej niespójne (przy dalszym przesłuchiwaniu) i L zorientowałby się, że coś jest nie tak.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-03-2007, 17:05   


Spoiler: pokaż / ukryj
Generalnie takiej Misie nie byłoby zbyt łatwo zwieźć L'a, za to jemu dość łatwo byłoby wywnioskować coś z jej gadania gdyby się DN nie zrzekła. Nie chodziło tu raczej o tortury, bo wątpie, by L się aż do tego zniżył. Raczej właśnie o obronę Lighta przed jej własną głupotą i jakimś "chlapnięciem" (bo choć twierdzę, że Misa nie była kompletną kretynką to jednak nie oszukujmy się, do Lighta i L'a było jej bardzo daleko)


Natomiast co do aresztowania Misy to wydaje mi się raczej, że L ją podejrzewał (nie możemy wykluczyć tego, że dowiedział się wcześniej o spotkaniach Lighta i Misy, a nawet jeżeli nie, to ostatecznie zaczął ją podejrzewać po tej scence z komórką) i wtedy wystarczyło już dać znak ludziom, a włos był tylko pretekstem. Przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę, bo rzeczywiście nie jest zbyt prawdopodobne, by misa figurowała w policyjnych archiwach DNA.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-03-2007, 19:13   

Obawiam się Vadh że się mylisz.

Spoiler: pokaż / ukryj
Vodh napisał/a:
Nie chodziło tu raczej o tortury, bo wątpie, by L się aż do tego zniżył.
Obejrzyj 15 ep jeszcze raz? Jaki rozkaz wydał zaraz po tym jak zobaczył Misę w celi? O wkładaniu lateksowej rękawiczki przez Watariego nie wspominając. Poza tym, nawet jeśli Watari tylko ją pogłaskał, i po to mu ten lateks był potrzebny, to wciąż deprawacja sensoryczna (wizjer na oczach) pozbawienie możliwości ruchu, możliwości nieskrępowanego załatwienia potrzeb fizjologicznych (posłuchaj uważnie co Misa mówi kiedy odmawia jej 'pójścia do toalety'), również są na ONZetowskiej liście tortur, i to blisko początku.

A to że ktoś wysłał taśmy niczego nie dowodzi... a już zwłaszcza zabójstwa.

Misa nie jest tak głupia by nie rozumieć że im chodzi o 1) potwierdzenie 2) odkrycie metody 3) odkrycie pierwszego Kiry. Wszystko co musi robić to zacząć bredzić o "głosach" i po kolei wymieniać kolegów z klasy, sąsiadów, znanych polityków, dziennikarzy. Podkolorować to laleczkami voodoo, nonsensownymi inkantacjami, pośpiewać jakieś piosenki... i przestać reagować na kontakt. I to byłby koniec śledztwa... Na początek powinni spróbować podejścia "dobry glina" i przeniesienia do zwykłej celi, na co należałoby zareagować brakiem zmiany zachowania i okazjonalnymi berserkami... tu pewnie musieliby przenieść ją na zewnątrz pod opiekę psychatry, i sprawa by się rypła. A Light w międzyczasie mógłby dokonać przecieku i spuścić L na d*** media...

Vodh napisał/a:
nie możemy wykluczyć tego, że dowiedział się wcześniej o spotkaniach Lighta i Misy, a nawet jeżeli nie, to ostatecznie zaczął ją podejrzewać po tej scence z komórką
Wtedy rozkaz był już wydany. Zaraz po telefonie odebrał swój - z potwierdzeniem aresztowania, a potem nastąpiły brednie jak to ona już dawno była podejrzana bo zakleiła koperty taśmą samoprzylepną i zostawiła włókna i włosy. ROFLMAO.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-03-2007, 19:38   

Dalej twierdzę, że L nie zniżyłby się do tortur aby zdobyć informacje. Skrępowanie i ograniczenie wolności Misy było chyba podyktowane chęcią ochrony ludzi, w końcu L nie wiedział jak Kira zabija - istniała teoretyczna możliwość, że wystarczy twarz i myśl Kiry by kogoś zabić.

A moja teoria o przyczynach zatrzymania Misy rzeczywiście jest dziurawa, sam byłem szczerze mówiąc zaskoczony tym, że złapali ją tak szybko. Bo w to, że ją kiedyś złapiązbytnio nie wątpiłem.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 07-03-2007, 11:34   

Po 20 epku...
ZOMG!!! ROFLMAO!!
Jak zobaczyłem i usłyszałem scenkę poniżej, mało nie padłem ze śmiechu:
Spoiler: pokaż / ukryj
Waaai~! bąbelki, bąbelki~ haaappii~!
Chyba znów straciłem wyczucie gdzie to zmierza. Dobrze, nie lubię gdy seria robi się przewidywalna.

Nowy OP/ED są zabójcze, jak dla mnie nie do słuchania same w sobie, ale jako czołówka i z wideo - genialne. Zwłaszcza opening. Nawet mimo wulgaryzmów, których zazwyczaj nie toleruję =='

A 21 zapowiada się
Spoiler: pokaż / ukryj
na czysto fanserwiśny (konkretniej, Misoserwiśny) odcinek. Pielęgniareczka! :P'''' Producenci ewidentnie uznali że sami śliczni bizoni-psychopaci (których wraz z Yotsubą nagle się namnożyło całe stado) to nie dość...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-03-2007, 17:55   


Spoiler: pokaż / ukryj
Ja się jeszcze wtrącę do dyskusji o torturach...
Po pierwsze L nie działał oficjalnie.
Po drugie L nie zawsze działał logicznie.
Po Trzecie L nie był normalny [jak zauważył Tot sprawiał wrażenie o wiele bardziej przetraconego niż Kira. Ten przynajmniej był psychopatą w sensie łatwym do pojęcia...]
Po czwarte pytanie do Tota... Czy to jedyny przypadek kiedy spotkałeś sie w anime z działaniami za które groziłyby kary poważnego więzienia lub śmierci?


Co więcej w DN często stosuje się naginanie realiów coby podrasowały pod fabułę. Choćby
Spoiler: pokaż / ukryj
nieszczęsny egzamin wstępny albo samo zabicie Pembera.
Należy pamiętać że Scenariusz, jak sam stwierdził autor, był pisany na wyczucie a rysunki robione niekiedy całkiem na żywioł co z kolei potwierdził rysownik.
Spoiler: pokaż / ukryj
W DN fanserwis, którego sceny z uwięzieniem dostarczyły pod dostatkiem [nie ma żadnego logicznego powodu by trzymać zarówno Misę jak i Kirę w zamknięciu przez 50 dni. Żadnego poza tym że to ładna, okrągła liczba. Nawet tłumaczenie że L nie był normalny niczego tu nie ratuje. Każdy inteligenty widz błyskawicznie zda sobie sprawę że nie dało się przez 50 dni przesiedzieć w taki sposób jak związany był Light] a może nawet w nadmiarze.

Co do strony prawnej... Znów zwracam sie bezpośrednio do Tota: Chyba nie uważasz że choćby jedna trzecia istot zawartych w zbiorze "target" na DN orientuje się w przepisach prawnych i tym co jest a co nie jest legalne tak dobrze jak ty prawda?

Skomentować od siebie odcinek 19 bo 20 jeszcze nie widziałam: Bijatykę zrobili dobrze. Albo prawie dobrze.
W anime odnosi sie wrażenie że po akcji z uwięzieniem wszyscy działali na ślepo nie widząc co sie dzieje i dlaczego. W mandze, przynajmniej ja, takiego zagubienia nie odebrałam. Byłam pod stałym wrażeniem że L mimo wszystko WIE co robi i CO chce tym osiągnąć.
W anime mamy bardzo zabawny przypadek ciuciubabki.


Zamaskowano spoilery. Kropka - Wrr! Mai

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-03-2007, 11:02   


Spoiler: pokaż / ukryj
IT. napisał/a:
Po czwarte pytanie do Tota... Czy to jedyny przypadek kiedy spotkałeś sie w anime z działaniami za które groziłyby kary poważnego więzienia lub śmierci?

Zapomniałaś o wydarzeniach z pierwszych odcinków i dramatycznych deklaracji o współpracy z "policjami z całego świata"?
"Zorganizowanie" aresztowania, nakaz przeszukania konieczny do wejścia do domu Misy, to wszystko ma swoją cenę - jest nią praca w granicach prawa.
Z racji moich zadań społecznikowskich spotykam się z policjantami (OK, tylko polskimi...) ale nie widziałem jeszcze takiego który robiłby wrażenie aż tak świętego, że za wszelką cenę chciałby złapać kogoś kto na jego terenie "odstrzeliwałby" mu znanych kryminalistów. Powiem więcej - czuję tu naiwną agitkę zwolenników obecnego podejścia do tych spraw, bo u tych z którymi rozmawiałem powszechne było poczucie rezygnacji wywołanej bezsilnością - "po co łapać, jak zaraz go liberalne małpy wypuszczą".
A tu mamy team psychopata-policja, który ni z tego ni z owego gotów jest choćby na karę śmierci (którą w Japonii się tak zasądza, jak wykonuje) byle tylko złapać Kirę? Nie, zdecydowanie mało wiarygodne.

IT. napisał/a:
nieszczęsny egzamin wstępny
Co z nim? Każdy, z tobą włącznie, może zapisać się na egzaminy wstępne na Toudai. A papiery nie są sprawdzane przez kryminologów, więc jeśli trzeba pomanipulować nazwiskiem tak, by przydzielone miejsce było tak a nie inaczej ulokowane w stosunku do kogoś jeszcze... gdzie problem? Takie działania wciąż da się podciągnąć pod pracę "undercover"...


IT. napisał/a:
Chyba nie uważasz że choćby jedna trzecia istot zawartych w zbiorze "target" na DN orientuje się w przepisach prawnych i tym co jest a co nie jest legalne tak dobrze jak ty prawda?
Zdziwiłabyś się jak dobrze młodzież na "zachodzie" zna swoje prawa i procedury obowiązujące policję. Tylko my jesteśmy krajem na tyle dzikim by tak wiele pozostawiać dyskrecji konkretnego policjanta, i ETS jest przez te dziury w polskim prawie zasypywany skargami za które będziemy prędzej czy później wszyscy bulić. Mnie to z początku dziwiło, ale w UK czy Niemczech, czy Francji, w czasie wymian licealnych/wyjazdów szybko się przekonywałem że moi ówcześni rówieśnicy znacznie lepiej niż ja wiedzieli co sami mogą, i co może ichni policjant, niż ja w stosunku do mojego kraju. Prawo tam też jest sporo bardziej precyzyjne i nie ma aż takich dziur (jak u nas np. w kwestii przeszukań w domach). No ale rodacy do parlamentu wybierają używając kryterium "kto mi więcej obieca". Może ten kraj zasługuje na to co go spotka, i Chiracowskie "siedźcie cicho".

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group