FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Następny
  Naruto - temat ogólny o serii i filmach (pl/eng/jp)
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-02-2007, 13:48   

Zostanę chyba okrzyczany heretykiem, zdrajcą, zostanę spalony na stosie, nabity na pal i wleczony końmi...
Kakashi w polskim dubbingu jest lepszy (moim zdaniem) od japońskiego (chowa się). Szkoda tylko, że reszta aktorów prezentuje poziom dość mierny.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-02-2007, 13:52   

Ja tam wolałam oryginalnego seiyuu Kakasha, ale akurat ten polski jest póki co najlepiej dobrany. Książka którą czyta to "Come Come Paradise" i jest oczywiscie niezbyt etyczna :)

Nadal tarzam się słysząc głos Sasuke.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-02-2007, 14:36   

Grisznak napisał/a:
Całkiem poważne pytanie: jak się nazywa kawałek grany podczas walki (gitary a tle flet)? Bo spodobał mi się (o zgrozo).

Prawdopodobnie chodzi Ci o "The Raising Fighting Spirit" albo "Naruto Main Theme" (Naruto OST 1 - Toshiro Masuda).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 17-02-2007, 11:33   

Grisznak napisał/a:
Nie podano tytułu czytanej przez niego książki - to była jakaś Kamasutra, nieprawdaż?

Eldorado Flirtujących xD

Anyway... Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o kaszalota to głos jest akurat taki jaki jak dla mnie powinien... Taki cudownie beznamietny, prosto z syntezatora mowy ^^ Jacek się kłania.

Uwaga, uwaga, albowiem streszczam co wycięte zostało we wspaniałej wersji która do nas doszła.
Spoiler: pokaż / ukryj

Odcinek #1. Wiwat brak nosebleeda z nosa Iruki, kiedy zobaczył Sexy no Jutsu ^^ To by mogło spaczyć nasze młode umysły, prawda? Po drugie, czy to jak Iruka dostaje w plecy shirukenem MUSIAŁO zostać zastąpione dłuuuugaśnym ujęciem mordy Mizukiego? ._.""" Niefajne, niefajne ._.
Odcinek #2. Czy kiedy Naruciak został popchnięty na SaSUke, tak wiele by się nam stało, gdybyśmy zobaczyli ten pocałunek, prawda? To takie mądre ze strony cenzorów, że nam to wycięli xD
Odcinki #4 i #5
Tak więc, pamiętacie moment kiedy Sakura biegła i natknęła się na wywołaną przez Kaszalota iluzję? W polskim nie dość, że SaSUke brzmi jakby chciał ją zamordować (potterowskie "SSSSakura...."), to jeszcze całą scenę wyjaśniającą, że widzimy go teraz w kałuży krwi WY-CIA-PA-NO. Tak więc, Sakura słyszy głos, po czym mdleje z wrażenia że SaSUke chce ją zamordować, a Kaszalot mowi ze troszkę "overdid it" ^_^.
Nie mówiąc już o końcówce odcinka #4, w którym SaSUke wygląda jakby rzucał w Kakasha... liśćmi? Bo scenę, kiedy wyciąga uzbrojenie także wycięto, zastanawiam się dlaczego...
Wracając do odcinka #5, zgadnijcie co jeszcze wycięto? :D Tak, dokładnie! Scenę, w której Kakash POKAZUJE dzieciakom, co się może stać, gdyby były na misji i pracowały na zasadzie "każdy sobie" ^^. Czyli: "<Kakash przystawia Saskowi ostrze do gardła> Sakura! Zabij Naruto, albo Sasuke zginie!" choć oczywiście, taki przejaw brutalności także zraniłby nasze umysły i wywołał w nich nieodwracalne straty, a jak.
Coś jeszcze? bo mogłam zapomnieć, sporo tego powycinali xDD Nie mogę się doczekać walki z Zabuzą i Haku, ciekawe czy też będą musieli zrobić z kilku odcinków jeden, jak w Saint Seyia xD
A, co do wycięć: podobno w momencie (Uwaga, spoiler na przyszłość!) kiedy Sasuke gapi się na podłogę, po której płynie do niego krew jego zamordowanych rodziców, wygląda to w ten sposób:
Sasek patrzy się na podłogę. Czysta podłoga. Zbliżenie na twarz Saska. Saske cierpi. Widzimy czystą podłogę. Saske cierpi. Czysta podłoga.
xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-02-2007, 11:55   

apropos spoilera: phear da Czysta Podłoga *kwiiik!*
Jaką Traumę można przez nią złapać...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-02-2007, 11:58   

Wiesz, Inaś, nie miej pretensji do naszych cenzorów, ale do "moralnych amerykańskich" XD
Naruciak został niestety zakupiony na licencji amerykańskiej, z całym "dobrodziejstwem inwentarza", czyli z poklatkowym kasowaniem najmniejszych kropli krwi i brutalności spaczającej umysły młodych amerykanów (jakby nie wykasowali, to stacja poszłaby z torbami przez pozwy sławnego Komitety Rodzicielskiego, czy jak go tam zwał, czuwającego nad "uwolnieniem od wszelkiej przemocy produkcji dla dzieci" (a jakoś omijającej szerokim łukiem np Toma i Jerry'ego). Zaiste, jakiej traumy można się nabawić patrząc na CZYSTĄ podłogę!
*kwiiik*
Założę się, że gdyby zostało to zakupione bezpośrednio, to nikt by nie zwrócił uwagi na krew i inne taki Kffiatki :P Ale, że Jetix kupuje wszytko na licencji amerykańskiej... well, taki skutek.

Ponadto stwierdzam, że nie wiem, czy wytrzymam jeszcze 215 odcinków takiej głupawki... XDD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 17-02-2007, 14:36   

ja też nie wiem xD
and, anyway, wiem ze to amerykańce sie popisali xD nie pisze ze to nasi xD cos mi sie też nie widzi, zeby sie naszym chcialo tak ciachać albo robić Czystą Podłogę xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-02-2007, 19:03   

A co do nosebleed - rozmawiałem z kilkoma osobami spoza naszej mafii i gdy wspomniałem o wykasowaniu krwii z nosa, większość była zdziwiona samą ideą czegoś takiego. Ludziom spoza mangamafii to nawet nie przeszkadza...
Gorzej z tą krwią na podłodze...choć, jak widać, czysta podłoga może wywołać traumę.

Mimo wszystko mam wrażenie, że amerykanie cenzurują jakby z większym wdziękiem niż to robiły żabojady, które cięły bardziej chamsko. Np w Onisama E nikt się nie cackał, co by wyciąć wątek samobójstwa jednej z postaci - po prostu wywalono jedną trzecią anime, skracając je z 39 do 26 odcinków, w efekcie czego fabuła wydawała się po prostu ucięta, bez jakiegokolwiek logicznego sensu.
Powrót do góry
Beryl Płeć:Kobieta
jej mroczny majestat


Dołączyła: 18 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2007, 13:46   

Najbardziej interesujące z tego wszystkiego jest, po co w takim razie kupować taką serię? Nie prościej byłoby im kupić coś bez krwi i oszczędzić na tych biednych ludziach, którzy to musieli czyścić, ciąć i dopasowywać udziez gimnastykować się na sto innych sposobów?

Z drugiej strony możliwe, że osoba decydująca o zakupach jest przekupywana przez związek zawodowy cenzorów.^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-02-2007, 13:49   

Beryl napisał/a:
Najbardziej interesujące z tego wszystkiego jest, po co w takim razie kupować taką serię? Nie prościej byłoby im kupić coś bez krwi i oszczędzić na tych biednych ludziach, którzy to musieli czyścić, ciąć i dopasowywać udziez gimnastykować się na sto innych sposobów?


Produkt jest już sprawdzony na rynku. Owszem, kosztuje to troche drożej, ale jest mniej ryzykowne niż wydawanie serii całkiem anonimowej.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-02-2007, 14:04   

Cytat:
A co do nosebleed - rozmawiałem z kilkoma osobami spoza naszej mafii i gdy wspomniałem o wykasowaniu krwii z nosa, większość była zdziwiona samą ideą czegoś takiego. Ludziom spoza mangamafii to nawet nie przeszkadza...


Grisz, na zdrowy rozum - co w tym takiego dziwnego!?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-02-2007, 15:35   

Widzisz, zerknąl na kilka dyskusji poświęconych polskiemu Naruto i jedną z rzeczy, na które ludzie najczęściej narzekają jest właśnie ta krew z nosa. Naturalnie, paru die hard jełopów napisało już, że "sprofanowano" serię wycinając to. Na moje zaś oko, brak tego elementu nie zwraca nawet uwagi u ludzi, którzy na co dzień w anime nie siedzą. Nosebleed nie jest w końcu czymś występującym w naszym kregu kulturowym.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-02-2007, 15:43   

Grisznak napisał/a:
Nosebleed nie jest w końcu czymś występującym w naszym kregu kulturowym.


Nie jestem też pewien, czy w ogóle jest elementem występującym w anatomii, no chyba, że przy urazach mózgu.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-02-2007, 16:35   

Osobiscie zaliczyłem go kilka razy, z czego najczęsciej w sytuacji w której oberwałem w nos piłką stojąc na bramce albo przewróciwszy się na coś. W sytuacji ujrzenia nagiej kobiety zwykłem reagować inaczej.
Może po prostu Japończycy mają słabsze naczynia krwionośne? chyba wypadałoby się spytać naszej reprezentacji biologów...
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-02-2007, 17:35   

Cytat:
Może po prostu Japończycy mają słabsze naczynia krwionośne? chyba wypadałoby się spytać naszej reprezentacji biologów...


Ne. Japończycy rozumieją to jako "symbol" erekcji. Bo Japońce szurnięte są...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group