FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Higurashi no Naku Koro ni
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-08-2007, 13:49   

Pierwsze 5 odcinków - mam za sobą epilog 1 serii i koniec pierwszego łuku. Miło ze strony twórców anime, ze zaspoilerowanym po uszy zaserwowali oryginalną dla anime historię (tym bardziej, że okazała sie całkiem udana).

Spoiler: pokaż / ukryj
Fabuła chyba w największym stopniu łączy się z Tatarigoroshi-hen, choć trudno ja uznać za rozwiązanie zagadki, bo dalej nie wiadomo kto pociąga za sznurki. Rika kończyła 1 serię Higurashi pełna energii, ale tutaj jest wybitnie nie w sosie (aż dziw, że nie próbowała rożnych sposobów samobójstwa biorąc przykład z bohatera 'Dnia Świstaka').

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-08-2007, 13:58   

fm napisał/a:
Rika kończyła 1 serię Higurashi pełna energii, ale tutaj jest wybitnie nie w sosie

Dziwisz się?
Spoiler: pokaż / ukryj
Gdyby ciebie brutalnie mordowano co tydzień, też byś stracił chęć do wszystkiego... w dodatku Hanyuu zamiast pomagać - prawi Rice trywialne przemowy pełne niczym nie uzasadnionego optymizmu. A przecież to ona sama zaczęła 'restartowanie' historii!


I BUAHAHA! Jenoty zostały zahiguraszone! MWAHAHA! Chociaż za zrobienie z dobrej klasy horroru komedii należy się towarzystwu w łeb. W końcu to nie Elfen Lied XD (jednak przyznam, że 'Heyah!' oraz 'My też mamy wielkie pały!' było dobre)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-08-2007, 14:47   

Pomijając głupawkę przy zbiorowym oglądaniu, Higurashi wpłynęło też na jenocie dialogi.
Spoiler: pokaż / ukryj
W 1 łuku 1 serii gdy Keiichi próbował się dowiedzieć czegoś na temat przeszłości Hinamizawy, napotykał na kończące rozmowę "Nie." i "Nie wiem.". Przy spotkaniu zahigurashonych jenotów dokładnie takie same odpowiedzi można było dostać np. podczas prób znalezienia Bambosha.


A co do Riki, to wcale się jej nie dziwię (choć trudno sie wczuć w tak abstrakcyjną sytuację). Po prostu pierwsza seria kończyła się w przesadnie optymistyczny sposób. Ciekawe czy całość zostanie podsumowana happy endem, czy wybiorą jakieś ciekawsze rozwiązanie.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2007, 18:25   

Odświeżę troche temat :]
Widze ze wyszedl juz 11odc - ciekaw czy jednak wszystko bedzie szlo zgodnie z planami (zakonczylem na 10 )czy tez moze znowu cos nie wypali i wszystko zacznie sie od nowa .. (heheh 3seria ?? :P)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-09-2007, 14:54   

Obecny sezon będzie mieć 24 odcinki, Chemik. A wyjść, to raczej tak-sobie, bo Philantropy to najbardziej badziewny speedsub jaki do tej pory widziałem. Nie dotknę się tego śmiecia nigdy więcej.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Chemik Płeć:Mężczyzna
Time does not exist...


Dołączył: 20 Mar 2007
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2007, 16:17   

hehe - myslalem ze tez 12 :]
Jeszcze A-THK jest ;p Chociaz nie wiem co to dokladnie.

uu a juz sie napalilem na koniec serii :P chyba poczekam az wyjada juz wszystkie ;] bo nie lubie takiego ogladania na raty :)

_________________
"What isn't remembered never happened. .... "
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7016003
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-09-2007, 18:08   

Chemik napisał/a:
hehe - myslalem ze tez 12 :]

"Też"? Pierwszy sezon miał 26?
A wg. dzisiejszego syoboi, wygląda na to, że drugi ma mieć też 26...
Chemik napisał/a:
Jeszcze A-THK jest ;p Chociaz nie wiem co to dokladnie.
Masz na myśli, w tym konkretnym miejscu. Bo w share jest do wyboru, do koloru.

A-THK oznacza raw z broadcastu analogowego, w 東海テレビ (Toukai Terebi).

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2007, 08:32   

Powstanie trzeci sezon Higurashi.

Third Higurashi no Naku Koro ni Season Announced
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-12-2007, 10:00   

Khyyyy... Z CZEGO oni chcą zrobić trzeci sezon O.o?! Przecież historia zamyka się po rozdziale zaczynającym się w 14 odcinku...
Czuję nadchodzące ZUO, bez dwóch zdań.

Wersję live bym obejrzała, chociażby po to żeby się pośmiać. O ile pamiętam, Totem jakiś trailer pokazywał nawet....

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-12-2007, 15:04   

Materiału jest jeszcze całkiem sporo np. 3 rozdziały z gier na PS2 (z których chętnie zobaczyłbym Miotsukushi-hen, czyli mniej happy-endowe zakończenie całej historii). Problem polega na tym, że dokrętka robiona po aktualnym łuku to trochę jak kolejne części Terminatora po T2.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-12-2007, 16:40   

Higurashi no Naku Koro ni kai 24 - udana końcówka świetnej serii. W mojej prywatnej opinii 2 sezon okazał się bardziej udany od poprzedniego, ponieważ stawiał na bardziej ludzką stronę postaci niż na samo nakręcające się psychozy.

Spoiler: pokaż / ukryj
Epilog mógłby wskazywać, że 3 seria zacznie się od łuku, w którym nie ma powodu, żeby wydarzyła się jakakolwiek tragedia i tym razem odbije zdezorientowanej całą sytuacją Rice


edit: Rzeczywiście mój błąd z kolorkiem. Musiałem być bardzo rozkojarzony, skoro zapomniałem porównać napis z moją Reniastą tapetą.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!


Ostatnio zmieniony przez fm dnia 23-12-2007, 20:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-12-2007, 19:40   

Eeeeemmm to chyba inaczej leciało - Higurashi no Naku Koro ni Kai ^.^v Ale wracając do tematu... końcówka udana.

Ja na oba sezony patrzę jak na jedną całość. Wreszcie historię opowiedziano niemal do końca.

Nie da się też nie zauważyć że wprowadzono wątek wiedźm, co odczytuję jako de facto przyznanie że trzeci sezon będzie oparty przynajmniej w jakiejś części o elementy pochodzące z cyklu Umineko no Naku Koro ni. Bo na oyashirosama-dottokomu nie widziałem oficjalnego tytułu, a jestem absolutnie pewien że na końcu 24 odcinka widzieliśmy
Spoiler: pokaż / ukryj
Frederikę Bernkastel... bawiącą się losem małej Miyo :>
Po takiej końcówce byłoby bardzo dziwne gdyby brali się za "ekstrasy" z mang i gier, bo one właściwie na tym etapie nic nie wnoszą... No chyba że poskładają te wszystkie poboczne historyjki, i dolepią kolejny łuk tylko dla anime, może wyjaśniający właśnie sprawy Wiedźm. Ale wątpię - Umineko jest dużo bardziej obiecujące, i sądzę że "kolejna produkcja spod znaku 7th expansion" oznacza nie Higurashi 3, a właśnie Umineko.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Anonymous_ Płeć:Mężczyzna
facepalm.jpg


Dołączył: 03 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2008, 18:53   

Obejrzałem z 3 pierwsze odcinki jakiś czas temu, a potem wpadło coś jakby bardziej interesującego i nie chciało mi się do tego wracać. W ferie dam tej serii jeszcze jedną szanse.

_________________
facepalm.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
268936
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-01-2008, 12:29   

Daj oj daj. Ja pochlonelam cala w jedna noc. Zastanawialam czy jestem jedyna, ktora ma po niej niezle jazdy. Np. jak ktos komus sie narzuca to ja sobie wyobrazam, ze ten zaraz sie na niego rzuci. Albo jak z kims gadam to sie boje, ze ten zacznie sie usmiechac, albo krzyczec Usoda!!! Od ogladniecia serii minol 4dni a ja nadal rozmyslam o tej serii. Mimo, ze ogladam inne. Pierwszy raz mi sie tak zdarza. Moze dlatego, ze znam jeszcze rozwiazania? Obejrze Kai niedlugo to moze mi przejdzie...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
frezer36 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2008, 18:27   

ile serii ma to anime???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group