FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Higurashi no Naku Koro ni
Wersja do druku
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 19-01-2008, 18:36   

Jak dotąd dwie - Higurashi no Naku Koro ni oraz Higurashi no Naku Koro ni Kai. Podobno ma też powstać trzecia.

A google nie boli.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-02-2008, 03:04   


Spoiler: pokaż / ukryj
Jedna tylko rzecz mnie zastanawia. W pierwszym odcinku widzimy jak Rena 30 lat później próbuje sobie przypomnieć co się stało, a Ooishi wspomina o morderstwie Riki. Jak to możliwe skoro w finale zapobiegli temu wszystkiemu? Ta przyszłość była niemożliwa. Chyba, że to jedna z wielu opcji. Czyli, że każda Hinamizawa ma swoją przyszłość? Już się w tym wszystkim pogubiłam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-02-2008, 03:59   


Spoiler: pokaż / ukryj
No wiesz, sceny z przyszłości, albo raczej "po śmierci Riki i katastrofie" pojawiają się kilkukrotnie. Można przyjąć, że każda Hinamizawa ma swoją przyszłość jako oddzielny świat, albo że wszystko zostaje zresetowane dopiero jak udaje się powstrzymać katastrofę.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-02-2008, 05:05   

Iza napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Jedna tylko rzecz mnie zastanawia. W pierwszym odcinku widzimy jak Rena 30 lat później próbuje sobie przypomnieć co się stało, a Ooishi wspomina o morderstwie Riki. Jak to możliwe skoro w finale zapobiegli temu wszystkiemu? Ta przyszłość była niemożliwa. Chyba, że to jedna z wielu opcji. Czyli, że każda Hinamizawa ma swoją przyszłość? Już się w tym wszystkim pogubiłam.

Spoiler co do pierwszego odcinka Higurashi Kai:
Spoiler: pokaż / ukryj
Poprzednia seria skończyła się pozornym happy endem. Co prawda Keichiemu udało się powstrzymać Renę, ale jak sobie przypomnisz wcześniejsze historie (choćby tą poświęconą Satoko), to wskazywały one na istnienie kogoś manipulującego wydarzeniami w Hinamizawie i chcącego doprowadzić do śmierci Riki. Tego problemu nie udało się rozwiązać, więc wioskę spotkała zagłada.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-02-2008, 12:44   

Nie fm źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o finał serii kai.
Spoiler: pokaż / ukryj
Tam wszystko skonczyło sie cukierkowo i nikt nie umarł, a na w pierwszym odcinku mówione jest o zamknieciu Hinamizawy i śmierci Riki.

Vodh chyba masz rację, też tak podejrzewałam.
W sumie to dziwię się, dlaczego nie zainteresowano się, aż tak tym syndromem. To bardzo wygodne podczepić wszystkie zbrodnie pod chorobę. Gdyby upowszechniono tę sprawę wielu morderców widziałoby w tym szansę na uniewinnienie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-02-2008, 13:20   

Iza napisał/a:
Chodziło mi o finał serii kai.

Spoiler: pokaż / ukryj
Tam wszystko skonczyło sie cukierkowo i nikt nie umarł, a na w pierwszym odcinku mówione jest o zamknieciu Hinamizawy i śmierci Riki.

Mam wrażenie, że nasze rozumienie pojęcia 'cukierkowe' rozmija się o całe galaktyki...

Spoiler: pokaż / ukryj
Tak jak pisał Vodh - każdy 'restart' tworzył nową Hinamizawę, kolejną wersję rzeczywistości, więc wioska z prologu do Kai i ta z końcówki to zupełnie oddzielne Hinamizawy.
Fm też ma rację - ostatni łuk z Higurashi nie skończył się dobrze, bo skoncentrowali się na Renie, pomijając całkowicie sprawę potencjalnej śmierci Riki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-02-2008, 13:55   


Spoiler: pokaż / ukryj
Cukierkowo skończyło sie kai, gdy pokonali przeznaczenie i wszyscy przeżyli. Nawet Takano mogła wypłakać się na ramieniu Tomitakie, a ja byłam pewna, że rozszarpie sobie gardło. Zupełnie NIE cukierkowo sie rozpoczeło, bo od wersji, gdzie Rika umiera, Hinamizawa świeci pustami i Rena jest bliska obłędu.
Co do końcówki pierwszej serii to i tak skończyło sie dość dobrze, bo Keichi przypomniał sobie coś z innego świata i zdołał odwieść Renę od zbrodni. Co prawda i tak skończyło się źle, ale na pewno lepiej niż zwykle.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2008, 16:54   

Fakt że może lepiej by było gdyby wykorzystali Miotsukushi-hen jako zakończenie. Ale gdzieś czytałam że Rika widziała od 1300 do 2600 Hinamizaw, jeśli to prawda to w końcu musiała trafić w jakąś milszą Hinamizawe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-02-2008, 19:13   

Iza napisał/a:
Nie fm źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o finał serii kai.

Zostawiając na boku kwestię prawdopodobieństwa takiego pomieszania chronologii (zwłaszcza, ze kai ma własny niepokojący "epilog"), mam nadzieję, że posty Vodha i GoNik pozwoliły sprostować to nieporozumienie. 1 odcinek jest epilogiem do finału poprzedniej serii, a

Spoiler: pokaż / ukryj
każda wersja świata ma swoją przyszłość już bez Riki


Iza napisał/a:
W sumie to dziwię się, dlaczego nie zainteresowano się, aż tak tym syndromem. To bardzo wygodne podczepić wszystkie zbrodnie pod chorobę. Gdyby upowszechniono tę sprawę wielu morderców widziałoby w tym szansę na uniewinnienie.

Niedużo by się zmieniło. Już teraz część kryminalistów woli wylądować w zakładzie psychiatrycznym niż w więzieniu. Po prostu ci, którzy by twierdzili, że do zbrodni namówiły ich pasożyty a nie Bóg, kosmici, czy wewnętrzne głosy, lądowaliby na innej terapii.[/spoiler]

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-03-2008, 22:37   

Dowiedziałam się, że 10.05.2008 premierę będzie miało Live Action. Tu mamy trailer i patrząc na niego, myślę, że wersja z aktorami zapowiada się naprawdę dobrze. Tutaj link do strony dla tych co chcą wiedzieć więcej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 14-03-2008, 17:32   

Naprawdę tej serii powstaje 3 sezon?? Zdumiewające...

Przyznaje, że nie dałam rady obejrzeć wszystkiego co to anime oferuje do tej pory ale uważam, że ta seria nie jest nadzwyczajna (w tym sensie, że 10 odcinek przechylił czarę goryczy, nie ma sensu oglądać czegoś z tak wielką antyprzyjemnością). Nawet więcej: jest bardzo męcząca w odbiorze. Straszne głosy bohaterek, dodatkowo nie zgadzam się by przedstawione graficznie postacie wyglądały imponująco czy też ładne. Fabuła miała być wielkim atutem serii, ale trzeba jak dla mie przejść drogę usłaną kamieniami przejść by ją poznać - dla mnie to nadludzki wręcz wysiłek :/ A przyznaje, że chciałam obejrzeć coś z nutką psychozy ale to chyba nie na moje siły!

Naprawdę po 10 odcinku pierwszego sezonu dalej dzieje się coś ciekawego? Co może spowodować, że jednak miało potencjał ale pokazany dopiero gdzieś dalej? No ale ja już postawiłam kropkę nad i - czegoś z psychozą, mrocznością i klimatem muszę szukać po porstu dalej :)

P.S. Troszkę wtrąciłam się w Waszą dyskusję - i trochę może mało na temat - wybaczcie :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2008, 20:13   

krew_na_scianie trochę cię rozumiem bo mnie też już z lekka zaczynał nudzić ten schemat właśnie w tych samych okolicach co ciebie, ale mi sie początek bardziej podobał no i głosy mi aż tak nie przeszkadzały, więc przetrwałam do Meakashi-hen (odcinki 16-21) który jest rozwiązaniem Watanagashi-hen (odcinki 4-8) i odzyskam zainteresowanie, jak sprawy zaczęły się z wolna wyjaśniać.

krew_na_scianie napisał/a:
nie zgadzam się by przedstawione graficznie postacie wyglądały imponująco czy też ładne.

A ktoś gdzieś coś takiego napisał? może ta osoba miała na myśli 2 serię Higurashi no Naku Koro ni Kai bo pierwsza faktycznie nie powala wizualnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Futaba Płeć:Kobieta


Dołączyła: 16 Mar 2008
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2008, 22:05   

Mi się pierwsza seria bardzo podobała i właśnie jestem w trakcie oglądania drugiej.
Jednak najbardziej zadziwiło mnie, gdy

Spoiler: pokaż / ukryj
W którymś z końcowych odcinków Keiichi przypomniał sobie, że zabił wcześniej swoje koleżanki (które teraz żyją) i zaczął je przepraszac. Wszystkie z tych historii niby tworzą całośc ale do końca chyba tego nie zrozumiałam, bo sądziłam, że te np ta pierwsza opowieśc ma pełnic tylko funkcję jakiejś wskazówki, ale okazuje się, że chyba jadnak nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9710164
Asayama Płeć:Mężczyzna
Św. Mikołaj


Dołączył: 21 Maj 2008
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-06-2008, 16:28   

Dobra! Może i te anime jest z pewnością dobre no, ale arcydzieło? Ludzie, bez jaj! Już klimat tej serii po pierwszych czterech odcinkach prysł jak bańki mydlane. Przemoc i tortury nie robiły we mnie wrażenia, a na pewno nie były już straszne. Te anime dobiła w dodatku beznadziejna grafika. Jak widziałem miny Shion (KILL THE F*** B****!)
Spoiler: pokaż / ukryj
podczas zabijania Satoko, lub kiedy zaczyna świrować
to myślałem, że umrę ze śmiechu. Muzyka... Z tym się zgadzam OP jest cholernie klimatyczny. Tak samo Ending. Ogólnie rzecz biorąc te anime to przeciętniak. Choć każdy ma inny gust... Oceniam je na 7 z 10.

Nie no... Znowu się pomyliłem... Miało być siedem


Ostatnio zmieniony przez Asayama dnia 23-08-2008, 11:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Goodcat Płeć:Mężczyzna
Misuzu Fan


Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: Ziemia
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2008, 22:00   

Asayama napisał/a:
Choć każdy ma inny styl... Oceniam je na 4 z 10.

Nie chcę się wtrącać, ale chyba chodziło o to, że każdy ma inny gust :/

Dla mnie to anime stało się przeciętniakiem, gdy przerwałem sobie drugą serie oglądając Ghost Hunt. Chociaż nie zmienia faktu, że pierwszy sezon to arcydzieło :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1351318
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group