FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  Slayers Revolution
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-09-2008, 09:20   

Będzie więcej Slayersów - zastanawiam się, czy oni aby nie chcą nas zabić przesytem.
Przejdź na dół
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-09-2008, 09:34   

Od dłuższego czasu mówiło się, że mają to być dwie 13 odcinkowe serie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-09-2008, 12:13   

To już w Slayersac tradycja - praktycznie rzecz biorąc TV, Next i Try też dzieliły się na dwie połówki - w przypadku pierwszej serii były to nawet połówki w pełni samodzielne.

EDIT = Dobra, 12 odcinków mamy za sobą, można pokusić się o podsumowanie.

a) Wygląda na to, że postaci nie pamiętają wydarzeń z pierwszej serii, gdyż nawet Sylphiel zna wyłącznie Zannafara z legendy. Odnoszę wrażenie, że jest to jakiś świat alternatywny. Oczywiście wórcy zdecydowali się na to, by przyciągnąć nowych fanów, którzy nie znali starych serii.

... Jeśli tak to spitolili na całej linii. Trzeba było zrobił prawdziwy porządny retelling pierwszej serii i stopniowo wprowadzać postacie, a nie wrzucać od razu całą drużynę na którą w ogóle nie ma się pomysłu (i nie bardzo wiadomo co ją w ogóle połączyło, jeśli nie wycięte wydarzenia!) i stopniowo dodawać średnio ciekawych NPC-ów. Tak naprawdę Slayers jechali na pierwszej serii - kolejne były niezłe jako takie, ale brakowało w nich pomysłu na postaci poza Liną. Widzowie wybaczali im to jednak, bo po pierwszej czuli do bohaterów sympatię. Młodsi, znający samą Revo, zobaczą tylko bandę nudziarzy i totalnych lamerów, którzy nic nie potrafią i bije ich pokojówka.

Oczywiście ja nie wierzę w to "oczywiście". Gdyby chodziło o nowych fanów grafika nie wyglądałaby jak seria niskobudżetowa sprzed kilkunastu lat, a ścieżka dźwiękowa nie składałaby się w bodaj 99% ze starych utworów. Od początku chodziło o jak najtańsze wydestylowanie forsy z nostalgii starych fanów.

b) już seria Next miała lekki syndrom sesji RPG, ale teraz to doprowadzono do absurdu. Mamy drużynę RPG złożoną z jednego gracza, który bierze wszystko na poważnie (Lina), jednego który ciągnie fabułę (Pokota) i całej reszty, która robi sobie jaja (ew. interesy). Mamy też NPC-a Mistrza Gry, który robi co może by gracze nie rozleźli się na wszystkie strony (Wizer), wreszcie mamy Xellosa - ulubioną postać z podręcznika, którą Mistrz Gry dodał z sentymentu, ale którą musi hamować by nie zrobiła z drużyny mokrej plamy ziewnięciem i która na dobrą sprawę nie robi NIC.

c) W poprzednich seriach bohaterowie byli, sprytni, kombinowali i zawsze znajdowali sposób na pokonanie wroga. Tutaj jakby się naćpali - mało, że zupełnie nie wiedzą jak walczyć z Xellosem, nie potrafią pokonać raczej cienkiego zabójcy (na pewno w porównaniu z Valgaaem...), to poważnym wyzwaniem jest dla nich jakaś rozwydrzona markiza.

d) na osłodę - Pokota jest mimo wszystko fajny. Nie żeby stawianie go w głównej roli miało jakikolwiek sens, ale do klimatu serii świetnie pasuje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 14:21   

Obejrzałem 13 odcinków i rozumiem, że to chwilowa przerwa w nadawaniu ?

Z początku słaba, później się rozkręciła, aczkolwiek to nie to co kiedyś. Mimo wszystko postać Liny Inverse, jest genialna. Dla mnie skopali to, że Zanaafar jest pokazany jakby pierwszy raz z nim walczyli. Ja mam wrażenie, że to ten sam stwór z pierwszej serii ale głowy nie dam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 14:59   

cesarz vedry, to jest ten sam stwór co w pierwszej serii.

Ja miałam odwrotne odwrotne odczucia, początek mi się podobał, było śmiesznie ale im dalej tym gorzej, myślałam że może maja pomysł na jakąś ciekawą historię, jednak okazało się inaczej. Sądziłam że może użyją któregoś z wyższych rangą mazoku, oprócz Xellosa, a jedyne co zrobili to zafundowali widzom powtórkę z rozrywki, nie wiem może mieli nadzieję że Zanafar nikt nie pamięta. W każdym razie zawiodłam się jedyna rzecz jaka mi się w miarę podobała to humor.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
iedliqasiek Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Lis 2010
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2010, 18:02   

Tej serii mówię zdecydowanie NIE -.-
Postaci wyglądają inaczej,a więc jak dla mnie to już nie to samo xD
Humor wciąż jest, ale czemu qrde nikt nie pamięta Zanaffara...? -.-
Jedyny plus, to stary, poczciwy, świetny soundtrack :]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group