FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Następny
  Gundam 00
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-02-2009, 11:00   

Vodh - to trochę nie tak. Ślepi nie jesteśmy i widzimy wątki poważne, pokazane zresztą jak na Gundamy całkiem sensownie. Gdyby wyrzucić cały humor to dalej byłaby niezła seria (na 7, może 8;p), podczas gdy wspomniany Demonbane byłby niezdatny do niczego. Sęk w tym, że Daburou nie jest autoparodią sensu stricte, lecz parodią całego cyklu - śmiem twierdzić, że im więcej realizmu w fabule i realiach świata tym wyraźniej widać absurdalność takich pomysłów jak Pacyfistyczna Księżniczka czy Tajemniczy Mężczyzna w Masce.

Gdyby było faktycznie na poważnie skończyłoby się na pierwszym sezonie, gdy pod koniec CB odkryłoby z przerażeniem, że osiągnęli swój cel i świat zjednoczył się, zaprzestając wojen - tylko w tym świecie już nie ma dla żadnego z nich miejsca. Mielibyśmy piękny japoński happy end, w którym wszyscy bohaterowie po kolei giną.

A tak poza tym, to TTGL mnie nie śmieszył, więc się nie znam, o.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-02-2009, 11:30   

Dlatego właśnie pisałem o tym niejako oficjalnym podejściu, bo jednak zdaję sobie sprawę, że nie da się wszystkiego brać całkiem komediowo, odnosiłem się raczej do tendencji panującej swego czasu w tym wątku, czyli *bierzemy dowolny fragment najnowszego odcinka * *o lol, parodia/absurd/głupota*. Natomiast faktycznie, bez tych fragmentów parodii seria traciłaby spokojnie z jedno-dwa oczka. Tak naprawdę to mam wrażenie, że podobnie tę serię odbieramy.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-02-2009, 11:34   

Nee, wydaje Ci się, elementy nieparodystyczne też są chwalone, choć oczywiście nie tak gęsto.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-02-2009, 14:47   

Ysengrinn napisał/a:
absurdalność takich pomysłów jak Pacyfistyczna Księżniczka

;__;

Wiesz, ale pamiętaj że Malinowa Księżniczka, jak przyszło co do czego, to bez żenady rozbijała się najpałernieszym (i oczywiście malinowym) krążownikiem kosmicznym, kradła mechy i wysyłała w nich ukochanego (TM) prosto na front, coby tym nie-pokojowo nastawionym tyłki skopał.

Innymi słowy, "Jesteśmy pokojowo nastawieni. Będziemy walczyć o pokój, aż kamień na kamieniu nie zostanie!" :D

Releena... tfu, Ismail, tfu, to przykład "pacyfizmu bez głowy".

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-02-2009, 21:06   

......Jakby mało angsta było wcześniej.... Trup się ściele. Może nie gęsto, ale konkretnie, bu. A mogło być tak pięknie.*
W każdym razie jak zwykłe ładna i dhramatyczna walka, oh well.

Wydało się wreszcie KTO, a może raczej CO jest najstraszniejszą bronią Celestial Being. Nie żadne tam Gundamy, Jezusy, dzieci z próbówki z rozszczepem osobowości... nieheeee~
Spoiler: pokaż / ukryj
HARO! Nawet Innovator nie podoła, kiedy mu zacznie po kokpicie odbijać sie ruszowa kulka. Owned. Wiadomo teraz dlaczego Athrun tyle tego naprodukował dla Lacus (i jaka była jej najmocniejsza karta przetargowa w szant... negocjacjach.) XD


I lol, Maryśka znowu nadaje w kosmos bez radia XD Zgroza, mrok i szatan.

*Gdyby to była inna seria.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-02-2009, 22:21   

O_o

Opening. W męskim i niekoniecznie czystym wykonaniu. Rozumiem, że to jakiś durny żart fansubberów? Straszne, to miało siłę rażenia porównywalną ze śpiewem Mariny.

Co do odcinka - faktem jest, że
Spoiler: pokaż / ukryj
wejście Haro było genialne. Jeden z lepszych momentów tego odcinka, zaraz obok końcówki walki Lockona z Anew:
Swoją drogą, to tłumaczenie jest poprawne?

"I'll once again make you my woman! I won't let you say no! I'll grab whatever I want!"

I Lyle obdziera robocika Anew z pancerza. Mecha-gwałt? Tego jeszcze nie grali... A do tego liczył, damski bokser, że wystarczy powiedzieć po tym "Przepraszam kochanie, wróć do mnie" i się wywinie, wszystko będzie cacy...

W końcówce trochę nie wyszła teoretycznie pełna angstu scena z obijaniem po pyszczku Stesuny (F. Seiei) - chłopak miał minę, jakby myślał coś w rodzaju "O co wam właściwie chodzi? Mogę już iść?".


Niestety, nic nie wskazuje na to, że (eks)księżniczka ma zamiar porzucić karierę piosenkarki. Też mam na jej temat swoją teorię - motyw z Code Geass:

Spoiler: pokaż / ukryj
Maryśka chce, tak jak Luluś, w imię pokoju skupić na sobie Całą Nienawiść Świata! (a skoro słychać ją nawet w kosmosie, bez radia, to ma na to niemałe szanse - w każdym razie, moją nienawiść ma już zagwarantowaną)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-02-2009, 22:27   

JJ napisał/a:
Mecha-gwałt? Tego jeszcze nie grali...

No jak nie?! A Graham przytulający się do Exii i Dynamesa to co, pikuś?

I raaany, faktycznie zapomniałam o spranym po pysku Jezusie F. Seiei. Należało mu się za całokształt!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-02-2009, 22:59   

Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw ;___;

Dlaczego oni odstrzeliwują nie tych co trzeba?


Spoiler: pokaż / ukryj
Natomiast ciekawe są wnioski z tego co Wstążek mówi Louise, i z tego co potem widać w scenie z Anew. Bo wskazuje jednoznacznie, że on de facto kontroluje wszystkich Innowatorów... teraz także Louise. I postawię kremówki przeciw zgniłym orzechom że Veda i jej ewentualne odbicie okaże się kluczowe przy rozwiązywaniu tego "problemu".


A, i Jesus F. Seiei cierpiący za narody... "jeśli będzie trzeba to ją zastrzelę za ciebie, możesz mi potem skuć gębę". Oh LOLu wyelki a nelytościwy...

Swoją drogą, FANSUBBING SERIOUS BUSINESS kontra FANSUBBING SCHNEIZEL EFFORT!
Całkiem udana parodia Menclave w openingu... lol :D Ale ja I TAK wolę Menclave.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
RappaR Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 00:37   

Mam teraz czas na obejrzenie jednego odcinka - Tytanii 18 lub Gundama 20. Dzięki waszym komentom, wiem, że na dwudziestego epa potrzebuję pełnej gotowości psychicznej :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2071260
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 00:57   

Seria właśnie przebija kolejne poziomy angstu - a już się lokowała powyżej średniej gundamowej. W tym konkretnym przypadku powiem: BU!.

Z innych wrażeń: Tajna broń rządzi. Opening... ktoś się nieźle musiał bawić przy tym. No i oczywiście Setsuna Jezusem Narodów.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 23-02-2009, 02:54   

Bu, nieładnie ją ubili! Fajna była! Ribbons nie konrtoluje wszystkich, albo jest na tyle głupi, że nie wpadł jeszcze na to, żeby Tierią rozwalić całe Celestial Being Bo Anew z pistolecikiem to jedno, ale jak by Tieria wlazł do gundama i zrobił Giga Drill Breaker w hangarze na Ptolemeuszu to już by była inna rozmowa...

Lyle w sumie też jest fajny, ale i tak wolałem Neila ^^ a Setsuna oczywiście musiał zafundować Lyle'owi i Anew sesję na wróżkowym haju...

A tak swoją drogą czy tylko mi ta pioseneczka Maryśki wydaje się całkiem sympatyczna? Ten fałszyk to taka specyfika utworu, mi się podoba ^^

Oczywiście Haro zmiażdżył :D szczerze mówiąc myślałem, że chociaż rozwali mu szybkę w hełmie :D ale i tak się spisał :D

A poza tym Tron w wykonaniu Particle Beam... Czy jak ktoś woli, gra w snake'a z Gundamami... xD

Dopsz, cofam swój poprzedni post, oglądałem odcinek na poważnie, zaśmiałem się ze dwa razy, ale jak przychodzi co do czego, to przy opisywaniu można znaleźć masę kwikogennych momentów xD

A Wstążek jest jednym z bardziej antypatycznych Głównych Zuych. Taką fajną Anew mi ubić i takiemu fajnemu Lyle'owi angsta fundować...

Co do Setsuny i jego miny kiedy dostawał po pysku... On jest po prostu na permanentnym wróżkowym haju! I TO właśnie umożliwia nadawanie piosenki w przestrzeń kosmiczną! Tak samo jak podczas walki z Al Saachezem! Za dużo pyłku miłości rozpylił i zaczęło przewodzić piosenkę. No a mina podczas obrywania po pysku to efekt uboczny - zakładam, że Setsuna jest drugim obok mnie człowiekiem, który lubi tę piosenkę Maryśki, więc well, Neil najwyraźniej za silny nie jest, więc co się przejmować praniem, jak tu kryptoukochana śpiewa? :D

A swoją drogą to imię jest chyba jakąś klątwą obłożone... W Angel Sanctuary też Setsuna i też Mesjasz...

spoiler z preview:

Spoiler: pokaż / ukryj
Setsuna is heading to the other side.

Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe, więc stawiam jednak na to, że w wyniku przedawkowania wróżkowego pyłku stanie się Mesjaszem, czyli ulepszonym Innovatorem. Oh joy...


A na koniec wyjaśnienie działania 00 i rozwiązanie leżącej w planie Celestial Being tajemnicy!


Spoiler: pokaż / ukryj
00-Reiser to tak naprawdę ucieleśnienie planu szerzenia miłości! I to bynajmniej nie platonicznej! Wynajduje w polu działania pyłku ewentualne pairingi i wysyła je na randkę. Jak widać moduł pozbawiania wdzianek też jest. I patrzcie, dwie obrączki świecące za Gundamem potwierdzają teorię! Mówię wam, Aeolia Schenberg opracował wielki plan zmiany świata i postanowił zacząć od łączenia pairingów za pomocą wróżkowego pyłku! Czyli make love, not war xD

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
teplex_ Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 11:42   

HARO rządzi kompletnie i niepodzielnie, jeszcze jakby miał coś w rodzaju paralizatora elektrycznego to by mógł Innowatora przysmażyć w kokpicie, ale wtedy to już był hax zbyt duży.

Szkoda mi bardzo że Anew jednak zginęła, bo teraz wszyscy w CB będą mieli mega-angsta a Lyle będzie pewnie siekł na prawo i lewo w zemście. Ale przynajmniej mieli pożegnanie we wróżkowym pyle.

Setsuna się coraz bardziej "dostraja" do śpiewu Maryśki i wcale bym się nie zdziwił jakbyśmy ją usłyszeli w ostatnim odcinku śpiewającą dzieciom w lesie a by się okazało że cały świat ją słyszy przez Trans-Am (brrrr.... ale trauma, chociaż ta piosenka nie była jakaś zbyt potworna).

A Wstążek to chyba ma się za boga czy coś w tym rodzaju i mam wrażenie że wszyscy pozostali Innowatorzy to są dla niego tylko pionki które by poświęcał bez chwili zawahania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-02-2009, 15:10   

Urocze, że Innovatorzy są nie dość, że rasiści to jeszcze mizoginy, z typowo WiPowskim podejściem do pań - nawet przedstawicielek własnego gatunku.


Spoiler: pokaż / ukryj
Wygląda na to, że jednak Feldt/Lockon 2.0 będzie oficjalnym pairingiem. No chyba, że będzie nim Tieria/Lockon 2.0. Chińska szu... knuja jednak żyje (nie żebym się nie spodziewał), za to Nena w Evie 01 jakoś jeszcze nie wkroczyła do akcji. Interesujące.

I Setsuna Innovator - aaaaauuuaaaa... Jak widać koszerny wróżkowy pyłek też szkodzi, powoduje przemianę w metroseksualnego elfoida.


JJ napisał/a:
chłopak miał minę, jakby myślał coś w rodzaju "O co wam właściwie chodzi? Mogę już iść?".

Jakby nie patrzeć jest to jedyna mina jaką on ma w zestawie.

Vodh napisał/a:
A tak swoją drogą czy tylko mi ta pioseneczka Maryśki wydaje się całkiem sympatyczna?


Jej podstawowymi wadami jest to, że śpiewa ją Maryśka oraz fakt, iż idealnie oddaje marysiną filozofię rzyciową. Podczas słuchania dość trudno o tym zapomnieć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2009, 16:56   

Vodh napisał/a:
Bu, nieładnie ją ubili! Fajna była! Ribbons nie konrtoluje wszystkich, albo jest na tyle głupi, że nie wpadł jeszcze na to, żeby Tierią rozwalić całe Celestial Being Bo Anew z pistolecikiem to jedno, ale jak by Tieria wlazł do gundama i zrobił Giga Drill Breaker w hangarze na Ptolemeuszu to już by była inna rozmowa...
Z tego co Wstążek mówi, wynika że cała reszta Innovatorów została stworzona przez niego - pewnie dopiero gdy zaczął knuć i psuć w planach Lenina, oraz przejął Vedę. Tieria może być z zupełnie osobnej "linii" (zachowanie dostrojonej do niego drugiej "połówki" też wskazuje, że cały ten "model" jest inny od reszty) i jest prawdopodobne że Wstążek w jego stworzeniu nie brał bezpośrednio udziału (być może jest to kolejny z "bezpieczników" Aeolii w Planie).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-02-2009, 18:58   

Dooobry odcinek. Choć kurka smutny (chyba jeden z nielicznych, który w wiekszości w odbiorze był dla mnie bardziej poważny niż komediowy).

A mnie zaczyna zastanawiać, czy na to, że Setsuna słyszy śpiew Maryśki nie ma wpływu też fakt tego postrzelenia przez Aliego, co miało być partią wielkiego knujowatego planu Wstążka - prawdopodobnie miało to obrażenie podobny wpływ na ludzki organizm, jaki odniosła Louise, tylko ze ona w wiekszym stopniu.

Boska była scena odbicia Milly, przez sekundę nawet ja się zawahałam, czy knuja Lockon na serio tego nie mówi, że przyłączy się w takim razie do innowatorów... Setsuna chyba też, bo strzelił go w końcu w rękę zamiast 'spudłować' ;)

Opening by GG and BSS... ZUO. Moje uszy.

Co mnie zaintrygowało podczas bitwy... To że Marie jednak całkiem całkiem dba o swojego Alle. Mimo wszystko. Jakoś akurat tak zjawiała się by mu uratować tyłek. Za to odbicie 0-Raisera i Tajemna Broń... Kwik. A cholera jedna sęp jakich mało, nie dacie mi zabawki? To ja ją zepsuje przed porzuceniem! A i jeszcze Louise ze świecącymi oczkami... mówię temu zdecydowane NIE!

Ostatnie sceny były... cholernie smutne. W pewnym momencie już mnie tknęło 'ona tego na pewno nie przeżyje'. Setsuna dotrzymał swojej obietnicy, ale za to pozwolił jeszcze ukochanym na wesołe Kira-Kira BARDZIEJ przed rozstaniem. I ta muzyka w tle. I te słowa. Scena po prostu majstersztyk, a ja świeczki w oczach. Choć kwiknęłam mocno na wyznania Lockona 'wezmę cię w takim razie siłą!' i dobiera jej się do mecha... Mam wrażenie, że mimo wszystko Setsuna dobrze zrobił - ona już chyba była nie do odratowania. I ślicznie sprał potem po pysku Setsune. Jak dla mnie on miał minę a'la "A lej sobie ile wleziesz, ulżyj sobie, to wszystko moja wina i dla dobra świata przyjmę te przewinienia na moje barki" >D

A potem jedyny kanał jaki odbiera Setsuna... Radio Maryśka FM. Zuo.

Jak dla mnie ubicie Anew ma służyć... przestrodze. Pokazało, że 'Panowie, tu jest wojna!' i nie ma miejsca na sentymenty. A jako że Louise zyskała oczka bardziej to jasnym jest, że ona i Saji są kolejnymi, którz stana w podobnej sytuacji co Lockon i Anew.

Jeszcze tylko 5 odcinków...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group