FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
  Gundam 00
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 31-03-2008, 00:32   

Gundam 00 25 - czyli ostatni odcinek (aż do następnej serii) naszej ulubionej komedii...
Spoiler: pokaż / ukryj
czyli 'Wszyscy jesteśmy Gundamami' (parafrazując tytuł filmu Koterskiego - zresztą tu od Gundama do Chrystusa niedaleko)

-(H)Alleluyah pokazuje oba oczka naraz!
-nisko latające wątki yaoi podczas starcia Setsuny z Grahamem
-zielonowłose uke zakłada własną drużynę Power Rangers
-Graham, czyli Człowiek w Żelaznej Masce
-Louise x Tieria? - chyba nikt nie przewidział takiej pary
-wyjaśnienie tytułu serii (00) - rychło w czas

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
capo Płeć:Mężczyzna
mmm....pie.


Dołączył: 09 Sie 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2008, 20:22   

argh, tylę nienawiści (szyderstw) w stosunku do nowego gundama. Wyłamię się z ogółu i napiszę, że jest to najlepszy gundam od baaardzo dawna. Tylko Zeta i 8th MS Team (gdzie indziej jeden gundam bił drugiego swoją urwaną ręką bo brakło mu amunicji 8D?) dostarczyły mi równie dużo rozrywki. Napewno Seed i Destiny ze swoimi postaciami w stylu 'copy&pasta' i powrotami z za grobu się nie umywają. To samo płytki Wing i.... dobra, nie będę robił tu porównań i ocen wszystkich serii jakie widziałem. W każdym razie podszedłem do tego tytułu lajtowo jak to do serii o magicznych robotach i mimo wielu wad (problem z rozwojem postaci, wolno się rozkręca) podobał mi się. Jak się tak zastanowić to pierwsza seria marki Gundam w której mamy wprowadzenie w prezentowany świat. Zwykle nas wrzucano w środek jakiegoś starego konfliktu w którym jakieś 15 letnie emo wskakiwało przypadkiem do nowego prototypowego mecha i bez żadnego wcześniejszego treningu robiło pwnage. Pierwszy sezon 00 jest niczym długi, epicki prolog prezentujący (w sposób dosyć uproszczony) kształtowanie się świata Anno Domini. Oczywiście rozumiem, że wielu ludziom się gundamy nie podobają, chciałem tylko dorzucić swoje 3 grosze mimo iż z powyższych wypowiedzi wynika, że robie z siebie płytkiego nastolatka z problemami x0.

Co do ostatniego odcinka:


Spoiler: pokaż / ukryj

-Obok Louise stoi z tego co się orientuję Regeena (kobieca wersja Tieria? o_O).
-Graham nie miał gejowskich momentów. Gadał jakieś pierdoły o tym, że kochał Gundamy jako ucieleśnienie broni, ale ta miłość przerodziła się w nienawiść, tak jak np. zbyt
fanatyczna miłość w boga doprowadza do nienawiści.
-Gundamy nie są tu takie niezniszczalne jak poprzednio taki Strike Freedom *facepalm* Dostały ostro po tyłku, a trans-arm działa krótko i znacznie wyczerpuje maszynę


Zmoderowano.

IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8016142
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-04-2008, 21:23   

Ja tu żadnej nienawiści nie zauważam. Gundam 00 podobał mi się jako sympatyczny pastisz gatunku, ale oczywiście nie bronię nikomu brać go na poważnie ;)

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
capo Płeć:Mężczyzna
mmm....pie.


Dołączył: 09 Sie 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2008, 21:34   

Z czystej ciekawości, co wg. Ciebie jest "dobre" w tym konkretnym gatunku i dlaczego?

Słowa nienawiść celowo użyłem trochę na wyrost :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8016142
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-04-2008, 21:52   

Żeby nie sięgać zbyt daleko (bo różne mistyczne zabawy z mechami typu Evangelion i spółka to trochę inna bajka), powiem, że Gundamy traktowałem poważniej zanim stały się paradą zangstowanych nastolatków i bishounenów, więc z niezłych pozycji mogę wymienić choćby wspomniane już 8th MS i War in the Pocket. Taki Wing z kolei jest symbolem wszystkiego czego nie lubię w Gundamach.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
capo Płeć:Mężczyzna
mmm....pie.


Dołączył: 09 Sie 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2008, 22:14   

Fanservice jest niestety klątwą dzisiejszych czasów, dlatego raczej ciężko będzie o Gundama w stylu U.C. Jednak starając się ignorować bishounenów itp. uważam Gundam 00 za postęp w stosunku do seed'a i wing'a . Dyrektorem jest gość od FMA, więc o ile fanservice nie zwycięży to wciąż jest szansa na przyzwoity 2 sezon. Gundam to żadne arcydzieło, ale ten uroczo naiwny klimat ma coś w sobie.

btw, lol wing. Zawsze mnie rozwalał wu fei (czy jak mu tam było), głosił jakieś honorowe zasady walki jednocześnie rozdeptując ludzi w niezniszczalnym magicznym robocie xd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8016142
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2008, 22:23   

capo napisał/a:
btw, lol wing. Zawsze mnie rozwalał wu fei (czy jak mu tam było), głosił jakieś honorowe zasady walki jednocześnie rozdeptując ludzi w niezniszczalnym magicznym robocie xd
Otóż to. Gundam 00 potraktowany poważnie lokuje się mniej więcej w okolicy Winga. Broni się (i broni się dobrze) wyłącznie jako autoparodia.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-04-2008, 10:50   

Czy żeby oglądać Gundam 00 muszę znać jakieś wcześniejsze Gundamy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 06-04-2008, 11:54   

mikolajp nie. Też kiedyś o to pytałam, zaczęłam oglądać i na razie bardzo mi się podoba, zwłaszcza OST, od pierwszego odcinka robi wrażenie.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 00:13   

Mnie się tam podobał, ale widze, że niektórzy narzekają na fantastyczny poziom technologiczny, panowie samo istnienie robota ktory odwzorowuje ruchy czlowieka jest niemożliwe, więc nie widze sensu czepiać się, że za 400 lat skoro już owego robota mają to i nie mogą mieć takich zabawek jak ten silnik , który według założyciela tematu jest napędzany "pyłkiem wróżki". Mi się seria podobała, nie ma zmartwychstań zza grobu jak Kira i Athrun w Seed, aczkolwiek i tak Seed bije 00 i to mocno. A to, że robot strzela z powierzchni ziemi w obiekt na orbicie z gundamowej snajperki to rodzynki, LUDZIE to w końcu anime ^^ dla mnie jakby dali do walki anioły z gundamem też bym mial frajde, to przecież ANIME :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 04-05-2008, 12:54   

Z tymi zmartwychwstaniami to lepiej poczekaj, w końcu czeka nas druga seria. Co do pyłku wróżkowego - pal licho technologię, ale jak to idiotycznie wygląda.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ariana Płeć:Kobieta
lazy student

Dołączyła: 04 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 13:53   

Ech, ogólnie to ja nie rozumiem krytyki, jeśli o same Gundamy chodzi. Tutaj wcale nie są takie nietykalne jak te w np. Gundam SEED. Nawet Trans-Am okazał się bardzo ograniczony.

Poza tym, co do nieśmiertelności postaci, to akurat tutaj
Spoiler: pokaż / ukryj
postaci rzeczywiście giną. Ja naprawdę nie sądzę, żeby Lockon nagle się pojawił w drugim sezonie. Patrick i Ali to karaluchy, więc oczywiście żyją, ale Lockon nie żyje na sto procent.


Zarzut dotyczący fanserwisu mnie rozbawił, bo akurat w tej serii jest go malutko. Tak zwane bridge bunnies i nic więcej. Bo ładnie narysowane postaci to jeszcze nie fanserwis O_o Fanserwisu to w Code Geass nie brakuje na pewno.

A co do Tierii to
Spoiler: pokaż / ukryj
mam nadzieję, że wszyscy mają świadomość, że ta postać z Louise to nie jest Tieria.


Ogólnie to mi się seria bardzo podobała, bardziej niż Gundam SEED(mniej angstu, więcej nieco starszych postaci itd.), a przed nami jeszcze drugi sezon i oczekiwania mam dosyć spore. Pierwszy sezon był tylko przygotowaniem gruntu pod drugi(powstanie Earth Federation itd.). Nie widziałam wielu Gundamów dotąd, ale teraz oglądam Turn A Gundam i też zapowiada się swietnie(a przynajmniej dosyć oryginalnie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 04-05-2008, 14:31   

A ja nie bardzo widzę skąd się biorą te głosy odpierające rzekomą krytykę, skoro ze wszystkich wcześniejszych postów wynika, że zarówno ci, którzy traktowali Gundama 00 na poważnie, jak i ci którzy brali go za komedię, dobrze się bawili.
Ariana napisał/a:
Zarzut dotyczący fanserwisu mnie rozbawił, bo akurat w tej serii jest go malutko.

Jedyna wzmianka na temat fanserwisu jaką znalazłem dotyczy równouprawnienia w dostępie, czyli kobiety dostają stadko bishounenów, a faceci mniej lub bardziej biuściaste panienki w dużym przekroju wiekowym.
Ariana napisał/a:
Ech, ogólnie to ja nie rozumiem krytyki, jeśli o same Gundamy chodzi. Tutaj wcale nie są takie nietykalne jak te w np. Gundam SEED. Nawet Trans-Am okazał się bardzo ograniczony.

Tutaj natomiast nie udało mi się znaleźć żadnego odnośnika we wcześniejszych wypowiedziach.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ariana Płeć:Kobieta
lazy student

Dołączyła: 04 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2008, 14:57   

Ja znalazłam co najmniej jeden komentarz, w którym odpierana przeze mnie krytyka się znalazła O_o Nie wszystko musi być chyba napisane dokładnie tak, jak ja to ujęłam. Czytajcie, a znajdziecie lol.

Ale nieważne, hehe. Chociaż to ciekawe, że można traktować tą serię jako komedię O_o Rozumiem, teksty w stylu "Ore wa Gundam da!" itd., no i parę innych rzeczy, ale ogólnie mnie ta seria specjalnie nie bawiła. Cóż, może po prostu inne poczucie humoru XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-05-2008, 15:00   

Fakt, już któraś osoba na przytyki do gundamów pisze, że wcale nie są zupełnie niezniszczalne. Miałoby to sens, gdyby przytyki nie dotyczyły prawie wyłącznie wróżkopyłku.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group