FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 14, 15, 16  Następny
  Gundam 00
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 11:53   

Altruista napisał/a:
A ja tak inaczej zapytam. Fajny w ogóle ten Gundam 00? Dzieję się tam coś ciekawego? Warto stracić dla tego Gundama trochę czasu? Bo się zastanawiam nad tym, czy się nie wsiąść za tą serie.

W sumie warto. Gundamy (poza tymi robionymi w pierwszej połowie lat '90) są dość przyzwoitymi seriami. Nawet słabego Winga da się oglądać (jak się przebrnie przez pierwsze 10 odcinków). 00 należy do tych lepszych Gundamów i jeśli lubisz serie akcji (a najlepiej to jeszcze mechy), to jest to anime dla ciebie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-01-2009, 12:17   

Altruista napisał/a:
A ja tak inaczej zapytam. Fajny w ogóle ten Gundam 00? Dzieję się tam coś ciekawego? Warto stracić dla tego Gundama trochę czasu? Bo się zastanawiam nad tym, czy się nie wsiąść za tą serie.


Warto. Jeśli nie znasz innych gundamów dostaniesz dużo akcji, piękną grafikę i mnóstwo absurdów, ale te ostatnie da się przeżyć. Jeśli jakiegoś kiedyś widziałeś to gratis dostaniesz świetną parodię.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 12:43   

wa-totem napisał/a:
A kto w niej rządzi?
Federacja to twór IMO zabójczo podobny do współczesnej EU. Może EU i ma parlament, ale on niczego de facto nie kontroluje. I podobnie jest z "rządem" czyli konferencjami ministrów krajów-członków. A wszystko grzęźnie w biurokracji...

Zresztą to jedyny w miarę logiczny kawałek. EU od lat nie może powołać wspólnych sił zbrojnych, bo nie wiadomo kto miałby nimi dowodzić, nie w sensie bezpośredniego dowodzenia ale w sensie decyzji politycznej o użyciu siły. I wydaje się prawdopodobne, że podobny twór, czyli federacja, która dorobiła się armii (A-LAWS&regularni) pod wpływem sytuacji (zagrożenie "z zewnątrz przez CB), mógłby utracić nad częścią formacji kontrolę, jak to się stało w przypadku A-LAWS: wojskowi robią swoje, a biurwokraci się kłócą o to, kto jest ważniejszy.

Musiałem niedokładnie dojrzeć, bo zdawało mi się, że Federacja ma swój własny rząd, a nie jest tylko jakimś nieudolnym klubem państw jak UE.
Co do samych A-LAWS to oni zostali stworzeni jako niezależna armia która nie tyle jest niezależna od Federacji co od regularnej armii. Federacja po prostu pozwala im robić co im sie podoba, a przynajmniej w pewnej części bo tak szczegółowo nie jest to opisane w anime.

EDIT:
Ysengrinn napisał/a:
Jeśli jakiegoś kiedyś widziałeś to gratis dostaniesz świetną parodię.

Jaaasne. Gundam00 jest takim "odtworzeniem" Winga tak samo jak SEED był "odtworzeniem" pierwszego Gundama. To, że stworzyliście sobie spiskową teorię dziejów o tajnych intencjach autorów to OK ale nie trujcie ludziom którzy G00 dopiero chcą oglądać.

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 29-01-2009, 12:52   

Ryuzaki napisał/a:
To, że stworzyliście sobie spiskową teorię dziejów o tajnych intencjach autorów to OK ale nie trujcie ludziom którzy G00 dopiero chcą oglądać.

Trzy słowa: obejrzyj trailer 2s. Ten oficjalny. (gdzieś w temacie jest link) "Tajne intencje autorów" wylewają się tam z ekranu szerokim strumieniem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 13:59   

cześć,
GoNik napisał/a:
Trzy słowa: obejrzyj trailer 2s. Ten oficjalny. (gdzieś w temacie jest link) "Tajne intencje autorów" wylewają się tam z ekranu szerokim strumieniem.


"Ten film wideo został usunięty przez użytkownika." Poza tym najprawdopodobniej już go widziałem i o ile nie jest tam wprost powiedziane, że to jest parodia to nadal będę tą teorie uważał za "spiskową teorię dziejów".

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-01-2009, 14:03   

To poszukaj, Google albo YouTube. Mi wczoraj zajęło to 3 minuty.

Ryuzaki napisał/a:
i o ile nie jest tam wprost powiedziane, że to jest parodia to nadal będę tą teorie uważał za "spiskową teorię dziejów".

Jest powiedziane. Specjalnie dla tych którzy po obejrzeniu NADAL nie wpadli na to że 00 jest parodią.

Edit:
Wersja z napisami: http://www.youtube.com/watch?v=R03RuntBeV4
Oryginał z komentarzem: http://www.youtube.com/watch?v=Ovlp3jlYUoY

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Ryuzaki Płeć:Mężczyzna
Smok Samurai


Dołączył: 12 Lis 2008
Skąd: nie wiem
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-01-2009, 15:00   

Crack napisał/a:
To poszukaj, Google albo YouTube. Mi wczoraj zajęło to 3 minuty.

Ryuzaki napisał/a:
i o ile nie jest tam wprost powiedziane, że to jest parodia to nadal będę tą teorie uważał za "spiskową teorię dziejów".

Jest powiedziane. Specjalnie dla tych którzy po obejrzeniu NADAL nie wpadli na to że 00 jest parodią.

Edit:
Wersja z napisami: http://www.youtube.com/watch?v=R03RuntBeV4
Oryginał z komentarzem: http://www.youtube.com/watch?v=Ovlp3jlYUoY


Wam o to chodzi?!
To się nazywa autoironia. Oni w tym trailerze śmieją się z samego Gundam00. Nie znam niestety jeszcze japońskiego na takim poziomie, aby zrozumiec co ten sympatyczny Japończyk mówił na końcu. Biorąc pod uwagę sam trailer to pokazuje on tylko, ze sam trailer jest parodią serii. Podobny chwyt wykorzystali twórcy serialu Battlestar Galactica tworząc komediowe podsumowanie dotychczasowych sezonów (nie mogłem znaleźć filmiku w sieci)

_________________
10 razy upaść, 11 razy wstać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7793866
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 15:17   

Crack napisał/a:
Jest powiedziane. Specjalnie dla tych którzy po obejrzeniu NADAL nie wpadli na to że 00 jest parodią.

Pierwsze Gundamy też mają wersje SD. I nie są parodiami (bo niby, co miałby parodiować?). To jest według mnie nadinterpretacja.

Ysengrinn napisał/a:
mnóstwo absurdów

Nie więcej niż w innych anime, obawiam się.

wa-totem napisał/a:
Wiesz... może zdecyduj, ma czy nie ma sensu? Bo najpierw piszesz o dziennikarzu, że miało sens go ubić, a zaraz potem, że dziennikarzy nie ma po co zabijać?

To tylko w określonych warunkach. Np. można zabić niewygodnego korespondenta wojennego i upozorować to na nieszczęśliwy wypadek (co w warunkach wojennych może oznaczać serię z karabinu maszynowego). Nie chodzi tu o publiczna egzekucję (bo to wywoła oczywiście odwrotny efekt).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-01-2009, 15:57   

Cytat:
Nie znam niestety jeszcze japońskiego na takim poziomie, aby zrozumiec co ten sympatyczny Japończyk mówił na końcu.


Właśnie, czy ktoś bardziej obcykany w ichniej mowie mógłby powiedzieć o czym zgrubsza mówią, coby nie było wątpliwości?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-02-2009, 11:41   

O LOLu Wielki Y Mroczny...... TAK epickiej akcji nie było nawet przy okazji
Spoiler: pokaż / ukryj
rozstrzeliwania Juniusa coby mu się nie spadło. Prawie jak zespołowe ćwiczenia w strzelaniu do rzutków. Rozumiem, że w tej konkretnej sytuacji wiadomość na ogólnym kanale, którą Sumeragi nadała, jest jak najbardziej na miejscu - nawet Gundam nie wydoli przy takiej ilości śmiecia spadającego wokół. Tym niemniej heroizm pierwsza klasa oraz szczęka do zebrania z podłogi.
Gundamy przybywają.
Kataron przybywa.
Regularne wojsko dochodzi do wniosku, że tym razem wyjątkowo NIE BĘDZIE polować na Gundamy.
Sailor V i Andrei przybywają! Oczywiście ta dwójka nie może sobie darować i koniecznie chce usiec przywódcę rebelii. Niepoprawni są.

Tylko ta Maryśka, ze smutnym wzrokiem wbitym w horyzont i wygłaszająca natchnionym głosem "Gdyby tylko nasza piosenka ich dosięgła." Zgroza. Zakneblujcie babora, niech nie gwałci więcej przez uszy. Jeszcze by pospadali z nieba, Setsunie wtedy mało brakowało.

Spoiler: pokaż / ukryj
I ups, ojcobójstwo... Nie, żeby nie należało się tego spodziewać po Andreju, fanatycznym służbiście, ALE. Piękna pożywka dla angsta Marie (oraz Alle, się łączy)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-02-2009, 16:03   

O kwaaaaaaa... Epicki patos, który pod koniec przechodzi w epicką telenowelę.


Spoiler: pokaż / ukryj
Piloci mechów wszystkich krajów - łączcie się!. Doprawdy, brakowało tylko "Międzynarodówki" i przemówienia Wiecznie Żywego Eoli w tle.

Znając życie i anime płk Mannekin będzie miała teraz poważny problem za niesubordynację i nabrużdżenie w planach przełożonych

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-02-2009, 16:50   

O yaaaaa~~

A potem się dowie co tatuś tam robił, i DOPIERO będzie...

Ale poniekąd to takie ...prawdziwe. Dzieciaki na etapie buntu zawsze wiedzą LEPIEJ, i zawsze chcą naprawiać świat. I faktycznie, sporo kręci się po świecie takich zafiksowanych na tym etapie.

I wiedziałem, Ismailówna jest zła!!! Taki kataklizm, a ona żałuje że nie mogła dołożyć swojego ataku i pogorszyć sprawy, bo arena zdarzeń była poza jej obszarem rażenia!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 02-02-2009, 17:00   

Kwik, kwik. Gonik, a wiesz, że jakoś nie skojarzyła mi się ta akcja z Junius 7? A odcinek... bardziej fazowy niz poprzedni, ale to jeszcze nie TO.

Spoiler: pokaż / ukryj
O taaak, niech ktoś zaknebluje Maryśkę. Za doproadzanie do spadania z krzesła. Jeszcze tego brakowało, żeby im wtedy zaśpiewała! Wszystkim! Zgroza zawiało... Wtedy by już wszystko spadło na ziemię.
Ciekawa jestem czy rozwalenie jednego ze słupów zaburzy równowage całego pierscienia energetycznego, czy moze pomina ta kwestie? Ja widze koncówke o tak: pierscien energetyczny rozwalony, Ziemia w ruinie i ostatnie jednostki sie tłuka na śmierc... :3
Akcja była BOSKA. I ładnie podsumowana - cóż za ironia, że w takim momencie armie walczące przeciwko sobie zawieszaja broń i jednocza sie we wspólnym celu. Dziwi mnie jedno - jak oni zrobili, że nikt "przypadkiem" nie wpadł na linię ognia drugiej jednostki? Zwłaszcza skaczące tu i tam Gumi... Gundamy :3
Co za emo! Zabić cholere! Prawie jak Shinn (a to juz niebezpieczne). "Zabiłeś moja rodzine, to ja teraz zabije ciebie, Kira!". Ale własnego ojca zabić?! Będzie thrauma i angst, oj będzie. Ale scena sama była śliczna, a Smirnova lubiłam, aż mi się żal zrobiło.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-02-2009, 12:33   

Dokładnie to samo pomyślałem słysząc groźbę powtórzenia ataku sonicznego przez Marinę. Dobrze, że obszar działań był poza jej zasięgiem.

Poza tym Setsuna: "Saji, wybieram cię! Szanse powodzenia misji są minimalne, więc zmniejszę je jeszcze bardziej biorąc cię jako pilota 0 Raisera."

No i rodzinna komedia pomyłek na samym końcu.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-02-2009, 12:39   

Fum - ale branie Sajiego ma swoją logikę. Po nim nikt nie będzie płakał.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group