FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Spice and Wolf
Wersja do druku
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-07-2009, 01:11   

Michiyo napisał/a:
Fall napisał/a:
Brakowało mi drapieżności Horo

tak jakby z wilka zmieniała się w oswojonego pieska.

A tam, od razu w oswojonego pieska. Fakt, że serduszko jej nieco zmiękło przy Lawrencu, ale swój charakterek nadal ma, i pewnie jeszcze nie raz pokaże pazurki. Zresztą, niezależnie od tego, jak bardzo by się zmienił jej charakter, Horo pozostanie moją ulubioną żeńską postacią - nawet jako słodka moe w OAVce mi się podobała. Jak dla mnie to idealna postać, pozbawiona wad ;)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2009, 15:04   

Horo nieco drapieżniejsza, więc jest lepiej. Odcinek ciekawszy, dowiadujemy się czegoś o Yoitsu i przeszłości głównej bohaterki. Niestety, brakuje mi tego klimatu z pierwszej serii, handlu, kształtowania się relacji między Lawrencem i Horo. Czekam na kolejne odcinki, może po prostu fabuła się na dobre rozkręci w następnym.

_________________
Fall = Blay
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2009, 17:59   

Dobry odcinek, a zakończenie baaardzo intrygujące - Lawrence dostał takiego speeda, że aż się za nim kurzyło :P

Hmm, jestem ciekawa...

Spoiler: pokaż / ukryj
...kiedy Lawrence powie Horo, że jej rodzinne miasto zostało zniszczone.

It's gonna be an intense scene.

Poza tym spodobała mi się postać Deanny - ładna z niej kobieta, do tego taka tajemnicza.
Ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń, choć trochę szkoda, że Horo i Lawrence nie poszli razem na festiwal.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Waaagh! Płeć:Mężczyzna
Bo to zła kobieta była


Dołączył: 14 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2009, 20:53   

Okropne! Jak mogli skończyć odcinek w takim momencie i nie powiedzieć o co chodzi. Teraz będę tydzień snuł domysły, co się mogło stać. Twórcy stresują mnie tylko niepotrzebnie. Ten cały Amarti niech spada na drzewo - to tak swoją droga :).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 21-07-2009, 12:36   

A ja dopiero obejrzałam ten odcinek i chyba dobrze się stało bo po takim zakończeniu im mniej czekania na następny odcinek tym lepiej, po prostu spłonę z ciekawości o co mogło chodzić ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 13:03   

Odcinek trzeci.

Moja reakcja po obejrzeniu końcówki była taka: O__O . Chyba rzeczywiście seria przechodzi nam w dramat romantyczny... Stężenie dramy i angstu w tym odcinku przekroczyło dopuszczalne normy.

Kurczę, na początku, jak zobaczyłam, co ten Amarti planuje, pomyślałam, że jego naiwność i głupota nie zna granic, bo przecież Horo odprawi go z ładnym kwitkiem, a na dodatek ona i Lawrence będą mieli z tego niezły zysk. Ach, już sobie wyobrażałam jego biedną, zszokowaną minę... Ale po obejrzeniu końcówki pragnę tylko jednego: Niech ktoś zrobi temu bachorowi ciężką krzywdę, proszę.

No dobra, ja wiedziałam, że gdy Horo pozna prawdę o Yoitsu, atmosfera zrobi się nieco cięższa, ale żeby AŻ do TAKIEGO stopnia!? Fakt, że Lawrence nie jest tutaj bez winy, ale mimo wszystko...

Ogólnie zestawienie ról wygląda teraz mniej więcej tak:

Lawrence – zuy i przebiegły kupiec, który zataił przed Horo prawdę i bawił się jej kosztem.
Horo - biedna, pokrzywdzona przez los ofiara.
Amarti - rycerz na białym koniu, który przybywa na ratunek naszej biednej, uciśnionej niewieście.

Jest wesoło, nie powiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-07-2009, 15:46   

Odcinek bardzo mi się podobał, jestem zachwycona. Chyba uwielbiam angsty... w każdym razie - Amarti to głupi, rozpuszczony dzieciak. Podobał mi się taniec Lawrence'a i Horo (tylko czemu ona prosiła go do tańca? :P), Horo wreszcie w szczytowej formie jeśli chodzi o horowatość - przynajmniej do połowy odcinka...
Im dłużej o tym myślę, zaczynam sądzić, że depresja Horo może nieco przesadzona, ale takie spięcie było długo potrzebne, cała niepewność i frustracja zostały przekazane. Nie umiem doczekać się czwartego odcinka.

_________________
Fall = Blay
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zupka Chińska Płeć:Mężczyzna
Impossible Is Nothing


Dołączył: 26 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 18:57   

Trzeba przyznać, że ostatni odcinek był przedni. Ten Amarti od początku mi się nie podobał i czułem, że Lawrence będzie miał z nim problemy. W tym odcinku rozpoczęto wiele wątków, mam nadzieję, że optymistyczne się zakończą. Napiszcie, proszę, kiedy będzie dostępny czwarty odcinek.

_________________
W krainie ślepców jednooki jest królem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2009, 19:50   

Cytat:
Napiszcie, proszę, kiedy będzie dostępny czwarty odcinek.

Odcinki są emitowane co tydzień, bodajże w środy. Oczywiście trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas, w którym ukazują się suby (1-2 dni).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Frou-Frou Płeć:Kobieta
Herbatomaniaczka


Dołączyła: 26 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 00:08   

Och, pamiętam, jak brat mnie zaciągnął do Spice and Wolf - mówiłam, że nie, że mi się nie chce, a później łykałam po cztery/pięć odcinków na raz, nie mogąc się oderwać. Wtedy śmiał się i opowiadał o tym, co przeżywał, kiedy musiał czekać tydzień na nowy (bo ja byłam w komfortowej sytuacji wszystkich dostępnych - yeah!). Trochę się z niego nabijałam, bo bez przesady (jak się teraz przekonuję - naprawdę "bez przesady", ale odwrotnie ;-)). Zaś kiedy pierwszy sezon się skończył aż mi się przykro zrobiło i chciałam więcej, więcej, więcej. A nie było. Szukałam czegoś choćby podobnego - nie znalazłam.

I oto pewnego dnia Braciszek przybiegł cały w skowronkach, krzycząc, że mam zgadnąć, co się pojawiło. Strzeliłam w "Inuyashę", bo wydało mi się najmniej prawdopodobne (w końcu nie egzaltowałby się tak bardzo z czegoś zwykłego, nie?), ale pomyliłam się. Jeny, ale to były dreszcze! A odcinek, w którym Lawrence wybiegł nagle z gospody i nic, nic nie było wiadomo, doprowadził mnie do głośnego wrzasku: "Nie!" i nieco cichszego: "Oni nie mogą mi tego zrobić! Powiedz, że to jeszcze nie koniec! Jeszcze nie było połowy, prawda?". No ale była. A teraz. Osz kurczę. Nieco za dużo dramatyzmu w tym trzecim epizodzie, ale... ja chcę wiedzieć, co dalej! Tak! Chcę więcej Horo, więcej Lawrence'a i mniej pana blondaska. Stęskniłam się za nimi! Uch ;)

_________________
And in the sea there is a fish,
A fish that has a secret wish,
A wish to be a big cactus
With a pink flower on it.
Tiruriru ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3033429
Alena Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 14:17   

Zabic-blondasa >.<! Nienawidze go ! >.<

Eh z niecierpliwoscia bede oczekiwac czwartego odcinka ( tyle ,ze akurat ja w srode wyjezdzam na kilka dni , omg nie wytrzymam Q,Q )

Trzeci odcinek podobal mi sie wyjatkowo, duuuzo emocji, czyli to co lubie najbardziej :D . Szczegolnie spodobalo mi sie, ze wkoncu doszlo do jakiegos powazniejszego spiecia miedzy Horo i Lawrencem ( blondas i tak nie ma szans ;P ).
Juz tylko pozostaje wyczekiwac jak sie slodko pogodza :> ( a blondasa spuszcza w kanale sciekowym xD )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 14:47   

Użytkowniczkę Alenę uprzejmie proszę o stosowanie znaków polskich w postach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
N!xau Płeć:Mężczyzna
wieczny wędrowiec


Dołączył: 04 Maj 2008
Skąd: Biesy i Czady
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2009, 14:02   

To jest świetne anime. Obejrzałem całość w jeden wieczór. Jeżeli chodzi o oryginalność, z czystym sercem mogę powiedzieć, ze to to jest oryginalne. Nie oglądałem żadnego innego anime traktującego o funkcjonowaniu handlu. Motyw fantastyczny został perfekcyjnie wpleciony w akcje. Grafika ładna, muzyka też niezła (polecam opening - Tabi no Tochuu), ogólnie anime na duży plus :)

_________________
"Mina tabibito nari"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-07-2009, 00:49   

Odcinek czwarty.

Odcinek w 90% przegadany o handlu, czyli akcja niewiele się posuwa do przodu, aczkolwiek...

Lawrence w końcu bierze się w garść i zaczyna działać, a przynajmniej ma już jakiś plan. Poza tym facet (chyba) powoli zaczyna zdawać sobie sprawę ze swoich uczuć do Horo - cóż, lepiej późno niż wcale (khy, jego wizje z udziałem Horo i blondyna były zabójcze, a jednocześnie zrobiło mi się go strasznie żal ;__;).

Minusy - praktycznie zero Horo.
Plusy – Dian dostanie jeszcze swoje pięć minut, i wygląda na to, że odegra ważną rolę w planie Lawrence’a. TAK~!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-07-2009, 18:47   

Odcinek typowo handlowy - bardzo lubię tę właśnie otoczkę S&W, jedynym jej minusem jest to, że czuję się nieco głupia, gdy oglądam scenę jeszcze raz w celu lepszego zrozumienia :P Brak Horo jest rzeczywiście minusem odcinka, ale postawa Lawrence'a jest urocza, i podobnie jak Urufu widzę, że już wie, jak ważna dla niego jest Horo. Niestety, wyjeżdżam na wakacje i następne dwa odcinki zobaczę za niecałe trzy tygodnie ;(

_________________
Fall = Blay
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group