FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 26, 27, 28  Następny
  Clannad - After Story [SPOILERY]
Wersja do druku
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 01-12-2008, 12:57   

Ooo! Ten odcinek prawdziwie mi się podobał. I bardzo obiecujący preview - Tomoya szukający mieszkania? Czemu nie? To oznacza, że nie mieszkałby już dłużej z Nagisą, bo wątpię, żeby rodzice pozwolili jej z nim mieszkać. Skok czasowy naprawdę mnie zadziwił, polało się oprócz dramatyzmu też trochę lukru (jak urodziny Nagisy). Jeżeli chodzi o główną parę - widać jakiś postęp, znikomy, ale zawsze. Tomoya zaczyna sobie zdawać sprawę z odpowiedzialności jaką na siebie wziął. Nawet zapłakany nie wygląda tak źle, i w sumie mu się nie dziwię - bezpowrotnie zakończył jakiś etap w swoim życiu. Wymagania rosną, zobaczymy jak sobie z tym poradzi. Mam nadzieję, że twórcy nie przesadzą z lukrem, ale też nie trzasną jakimś angstem. Niech będzie po prostu słodko-gorzko, czyli naturalnie.
nie mogę doczekać się następnego odcinka! I w ogóle dalszego ciągu tej historii!

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-12-2008, 15:19   

I tak dalej będzie z nimi mieszkał. Zobaczycie, inaczej
Spoiler: pokaż / ukryj
skąd by sie Ushio wzięła?

Z resztą, zapowiedź następnego odcinka wszytsko wyjaśnia moim zdaniem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2008, 18:13   

Przecież mieszkanie osobno nie równa się zerwaniem T_T Zresztą nie wiadomo, w każdym razie w końcu się muszą wyprowadzić. Czy teraz będą mieszkać osobno, czy dalej razem u Furukawów, czy razem w nowym mieszkaniu - to nie ma znaczenia. Zresztą nie ma co spekulować, trzeba czekać ;(

Swoją drogą od soboty mi Clannad z głowy nie wychodzi, ja to jednak maniak jestem.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Hana Akechi Płeć:Kobieta

Dołączyła: 30 Lis 2008
Skąd: Coventry (Wielka Brytania)
Status: offline
PostWysłany: 01-12-2008, 20:07   

A ja wam na spoileruje, więc czytacie na własną odpowiedzialność!


Spoiler: pokaż / ukryj
Dziewczynka z innego świata to... Ushio, a ten robocik to Tomoya. Poprzednie wątki były, żeby pokazać, jak Tomoya zbiera kolejne "uczucia" żeby jak Nagisa będzie rodzić dziecko, to nie umarła, a Ushio potem zapadając w tą samą chorobe też nie umarła. A Nagisa i Tomoya w 100% będą mieszkąć razem.


A co do odcinka, bardzo mi się spodobał. Było trochę śmiechu, sporo łez, ładny przeskok ze school life do normalnego, dorosłego życia prawie wszystkich bohaterów. Widać, że pomiędzy Nagisą a Tomoyą zaczyna się rozkręcać - to dobry znak. Czekam na następne odcinki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2689478
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2008, 21:21   

Ep. 10

Hej ho, hej ho, do pracy by się szło... A to najlepszy dowód na to, że praca szkodzi ^^'

Well, Tomoya się usamodzielnia: wynajmuje mieszkanie, podejmuje pracę jako elektryk, oraz marzy mu się wspólne mieszkanie z Nagisą. Jak widać na załączonym obrazku, nie jest łatwo, ale daje chłopak radę. Poza tym jak teraz Tomoya ma pracę, a Nagisa szkołę i egzaminy na głowie, zdaje się, że będą rzadziej się widywać (chlip).

Jest dobrze, nie narzekam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-12-2008, 22:54   

Orientuje się ktoś czy podana została oficjalna informacja odnośnie planowanej ilości epizodów w której zamknie się nowy Clannad?

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-12-2008, 23:20   

Na stronie z programem telewizyjnym, którą zawsze przywołuje totem, nie ma znaczka 終, czyli "koniec" przy ostatnim podanym odcinku (13), więc chyba szykuje się seria na ponad dwadzieścia odcinków.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-12-2008, 10:12   

Urufu, JASNA CHOLERA, JA TO PEWNIE JAKO PIERWSZY NA FORUM OBEJRZAŁEM, BO JUŻ W PIĄTEK, NO ALE UKRYWAJ SPOILERY!!!!!!!!! ja jestem cham i prostak, ale nie spoileruje. No, chyba że Potertardom streszczając każdy tomik :D

Co do episodu, to nie sadziłem, że z Tomoyi taki cienias
Spoiler: pokaż / ukryj
trochę popracował i już ledwo na nogach stoi
. Się wyrobić musi chłopak. No, ale bardzo realistycznie ukazane perypetie w pierwszym dniu. Proste błędy, ich poważne konsekwencje i Yoshino dający ochrzan na czym świat stoi. Skąd ja to znam... Tylko te pytanie "jak dużo jeszcze" trochę nieciekawe. Zapewne kto inny niż Yoshino by odpowiedział "nie podoba się, to idź gdzie indziej".
No, ale poczuł życie. tak, Tomoya, życie to nie je bajka.

Jeszcze raz mi będziesz krzyczał na innego użytkownika, to wystawię osta. Trzeba było wysłać PM z uwagą, że to jest spoiler, bo naprawdę trudno się tego domyślić.

IKa
Zua Biurokratka


Przepraszam, nie chciałem wywrzeć złego wpływu na odczucia innych użytkowników. Następnym razem wzamian za spoilery będę wysyłał bukiet kwiatów i czekoladki, oraz list pochwalny z prośbą o kontynuowanie procesu uświadamiania nieznajacych fabuły o jej przebiegu.

Slova
Szalejąca Szkarlatyna

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.



Ostatnio zmieniony przez Slova dnia 07-12-2008, 19:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 07-12-2008, 16:05   

Ślicznie, ślicznie, ładny odcinek. Dowiedzieliśmy się w nim, że (ładuję w spoiler, mimo, że już niedziela, bo widzę, że się przez brak spoilerów wszczynają małe awanturki):

Spoiler: pokaż / ukryj
- Tomoya umie zachowywać się jak dziewczynka (o co chodziło?! z tą sceną przy przeprowadzce...)
- Ślini się przez sen.
- Ma odwagę spytać tatuśka o to, czy kiedyś będzie mógł zabrać Nagisę ze sobą. Bardzo mi się podobała ta baseball-owa scena.
- Dobrze mu w fartuchu...
- Łażenie po słupach elektrycznych nie jest sprawą prostą, a dostać metalowym kluczem w łeb nie jest ciężko. Numer z pracą też mi się podoba. Tomoya zaczyna się naprawdę usamodzielniać. Chociarz raczej nigdy nie był zbytnio rozpieszczany.

Najbardziej śmeiszy mnie to, że słuchając głosu Yoshino, cąły czas słyszę... Seirana z Saiunkoku Monogatari. Nie mogę pozbyc się tego skojarzenia, ale wcale mi to nie przeszkadza, bo bardzo lubię ten głos. (Właśnie, muszę dokończyć tą serię, bo zatrzymałam się gdzieś w połowie drugiego seasonu... prawie 80 odc. to jednak ciężki orzech do zgryzienia.)
Znowu z niecierpliwością czekam na następny odcinek. Jeszcze jedna pochwała - animatorzy stanęli na wysokości zadania. Mimika Okazakiego w tym odcinku powala.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2008, 14:25   

Argh, hrhr... doczekałem się. Z dwudniowym opóźnieniem nareszcie dopadłem napisy. No nic, chyba trzeba będzie wysilić mózgownice i oglądać po angielsku.

No, całe szczeście, after story trzyma poziom. Nawet mi się nic nie chce pisać specjalnie, bo czepiać się nie ma czego. Akio jak zwykle nie zawodzi, ani sam, a z Sanae to już w ogóle. Tomoya i Yoshino wyglądają jak bracia, aż się dziwie że nikt się tam o to nie spytał.

Może znowu zobaczym Fuko, w końcu już całkiem przypadkiem coś o niej wspomnieli. A skoro teraz częściej będziemy widywać Yoshino, to kto wie... kto wie ;)

Końcówka... ach, myślałem że Okazaki zaśnie, a wtedy Nagisa go przykryje i da mu buziaka. A nie sorry, to Clannad. :P

To taką wesołą dygresją kończę moją wypowiedź. Jest dobrze, pewnie będzie jeszcze lepiej. Czekam z niecierpliwością na następne epy.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-12-2008, 15:09   

Achmed napisał/a:
Tomoya i Yoshino wyglądają jak bracia, aż się dziwie że nikt się tam o to nie spytał.

Ale ich relacje wyglądają bardziej na jednostronne typu ojciec - syn. Przynajmniej w pracy.
Achmed napisał/a:
Akio jak zwykle nie zawodzi, ani sam, a z Sanae to już w ogóle.

Och, jak się uśmiałem. A ona stoi z tyłu. Haha. DAAAAIIIISKIIIII. W końcu porządny humor na poziomie klanoda. Tego mi brakowało. Chociaż oniiiiiiiiiii-chan było chyba totalnym rozbrojeniem, nawet jak na tę serię.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 08-12-2008, 20:15   

A mi coś tak się nie podoba. Nie wiem może to dorosłe życie mnie jakoś nie cieszy, a może to, że dawno nie widziłam Tomoyi, który by robił kogoś w konia. No wiadomo musi się koleś usamodzielnić i trzeba przyznać, że jego miny w tym epie była boskie;D Świetna akcja Sanae i Akio, dali też urywek nieśmiertelnego dżemiku. I też wkurzają mnie te przeskoki czasu, tak odcinek po odcinku, nie lubię tego za bardzo. Acha i jedno mnie cały czas frapuje. Czy w Japoni nie ma czegoś takiego jak indywidualne nauczanie? W szczególnych przypadkach nauczyciele przychodzą do domu ucznia i normalnie realizują program. Nie można było zrobić czegoś takiego w przypadku Nagisy? Zwłaszcza, że kibluje już drugi rok.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-12-2008, 21:58   

Shizuku napisał/a:
Czy w Japoni nie ma czegoś takiego jak indywidualne nauczanie?

NO I WŁAŚNIE POPSULAŚ MOJĄ WYIDEALIZOWANĄ OPINIĘ NA TEMAT SERII. Bardzo Ci za to dziękuję, ale teraz nie będę mógł zasnąć, gdyż będę rozkminiał ten problem : (.
Z innej strony, to Nagisa jest już dużą dziewczynką, nieco głupio, by ktoś ją uczył indywidualnie (mnie by było głupio), chociaż znam kolesia, który pierwszą liceum nie chodził do szkoły, drugą też nie, trzecią miał, ale załatwił sobie indywidualne i dostał się na polibuda w Białymstoku...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-12-2008, 17:05   

Moja koleżanka z klasy (chodzę do drugiej liceum) ma teraz indywidualne nauczanie ze względu na problemy zdrowotne. Będzie to trwać jakieś 3 miesiące, ale szczerze wątpię, by w Japoni nie wymyślili czegoś podobnego...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 12-12-2008, 13:25   

Zapominacie że w japonii szkoła tak naprawdę nie jest od tego by się w niej uczyć.

Uważniej obejrzyjcie odcinki gdzie w CAS kończy się szkoła - tam to jest między wierszami wyraźnie widoczne. Co stary profesor mówi Tomoyi na końcu? Co mówią mu o ukończeniu szkoły rodzice Nagisy?

Rolą szkoły w japonii jest przystosowanie dziecka do bycia częścią społeczeństwa. A zatem komunikacja (czytanie, pisanie... minimum wiedzy historycznej i ogólnej) oraz przede wszystkim funkcjonowanie w GRUPIE, rozumienie i pełnienie obowiązków wobec innych (społeczeństwa, lokalnej społeczności) oraz stosowanie się do norm. A zatem członkowstwo w klubach, pewien stopień pogardy dla tych którzy nie są w żadnym klubie, śmiertelna powaga w sprawie dyżurów, podtrzymywanie tradycji (klubowych, szkolnych, lokalnych), uczestnictwo w programach ogólnospołecznych (jak np. rozmaite akcje sprzątania dzielnicy itp). Sama nauka jest na N-tym miejscu, i dlatego tak często widzimy uczniów przysypiających na lekcjach (tak by się nie dać zauważyć - bo dać się złapać na spaniu to już wbrew normom). Od prawdziwej nauki są Juku.

Dlatego przedłużona absencja przekreśla wszystko. Jeżeli cleu całej zabawy jest bycie w grupie, nieobecność czyni całość bezsensem bez względu na aspekt merytoryczny i rzeczywiście posiadaną wiedzę.

Podejrzewam, że jakieś indywidualne tryby są, ale wszyscy wiedzą o co chodzi więc nawet tego pewnie nie rozważają - zwłaszcza że pewnie papierek, jeśli istnieje i jest możliwy, byłby prefekturalny, nie konkretnej szkoły, a więc do odróżnienia na pierwszy rzut oka od "normalnego".

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group