FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 26, 27, 28  Następny
  Clannad - After Story [SPOILERY]
Wersja do druku
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-02-2009, 19:06   

Co , Jeśli chodzi o Fuko to ja osobiście ją lubię (w pewnym sesinie przypomina mi mnie)

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2009, 19:08   

Keii napisał/a:
Ja mam nadzieję, że więcej jej nie zobaczymy, bo była to moja najbardziej znienawidzona postać w pierwszej serii.


Exactly.


Dla mnie Clannad bez haremu i schematyczności to spełnienie marzeń, dlatego na AS nie narzekam, a nawet mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o odcinek 19:


Spoiler: pokaż / ukryj
Wszystko ładnie, pięknie - ale tak szybkiej zmiany postawy i osobowości to chyba jeszcze nie widziałem, trochę przesadzili.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-02-2009, 19:20   

Paweł napisał/a:
Clannad bez haremu i schematyczności...


...to chyba nie byłby już Clannnad? Nie no, ta seria, którą zaczyna być After Story nie jest zła, choć momentami nudzi, ale Clannadem już dawno przestała być.

Co do odcinka dziewiętnastego - średni, średni, bardzo średni, jak zresztą kilka ostatnich. Od momentu śmierci Nagisy (swoją drogą, jeden ze słabszych zgonów z jakimi w anime ostatnio miałem do czynienia) seria zaczyna już przynudzać. Choć jednocześnie, jak słusznie zauważył Paweł, wszystko (zmiany postaw, osobowości) dzieje się trochę za szybko.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-02-2009, 19:20   


Spoiler: pokaż / ukryj
Paweł napisał/a:
ale tak szybkiej zmiany postawy i osobowości to chyba jeszcze nie widziałem, trochę przesadzili.

Wiesz Tomoya już w poprzednim odcinku się zmienił . A tak na marginesie ten głosik Ushiro jak powiedziała "Akki" to mnie na kolana powalił

JJ napisał/a:
Od momentu śmierci Nagisy (swoją drogą, jeden ze słabszych zgonów z jakimi w anime ostatnio miałem do czynienia) seria zaczyna już przynudzać.

Powiem tak : Zakończenie was zaskoczy . ( wiem bo widziałem <w pewnym sensie>)

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"


Ostatnio zmieniony przez RepliForce dnia 22-02-2009, 19:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2009, 19:28   

JJ napisał/a:


...to chyba nie byłby już Clannnad? Nie no, ta seria, którą zaczyna być After Story nie jest zła, choć momentami nudzi, ale Clannadem już dawno przestała być.


Można i tak powiedzieć.

Wszystko zależy od tego, czy ktoś bardziej lubi komedie z kawaii dziewczątkami i wplecionymi wątkami dramatycznymi, czy raczej czystą obyczajówkę/dramat lub to i to naraz. W sumie trudno powiedzieć, pierwszy sezon mnie męczył, w drugi się wczułem i mi się podoba. Rzesze ludzi zapewne odbierają to zupełnie odwrotnie, czując przy tym niezwykły zawód. Trudno, wszystkim nie da się dogodzić, co nie zmienia faktu, że trochę zawęzili docelową grupę odbiorców tym, jak seria teraz wygląda.

Ed:

MegamanNoTsukaima napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Paweł napisał/a:
ale tak szybkiej zmiany postawy i osobowości to chyba jeszcze nie widziałem, trochę przesadzili.

Wiesz Tomoya już w poprzednim odcinku się zmienił.


Owszem, ale przez ok 44 odcinki zachowywał się całkowicie inaczej. Za szybko, zbyt łzawo i nazbyt idealnie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-02-2009, 19:35   

wiesz niektórzy mają zmianę przyśpieszoną . Przeciesz tak samo miał Hidan w Naruto

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 22-02-2009, 19:38   

Paweł napisał/a:
Trudno, wszystkim nie da się dogodzić, co nie zmienia faktu, że trochę zawęzili docelową grupę odbiorców tym, jak seria teraz wygląda.

Oj, zwęzili... Bądź co bądź target pierwszej serii to byli właśnie "wielbiciele kawaii dziewczątek", a drugą oglądają ci, którzy pierwszą polubili. No i poważnego dramatu/obyczajówki z Clannada niestety nie da się zrobić, kicz nie występuje może w ilościach aż takich, jak w pierwszym sezonie, ale jednak ciągle tam jest i ciągle stanowi jeden z najważniejszych "elementów układanki".

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2009, 20:23   

kicz kiczem, ale od kilku odcinków widz nie miał nawet powodu do uśmiechu

(no tak... japończycy, przynajmniej kiedyś, uwielbiali polską szkołę filmową)

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-02-2009, 20:26   

demiCanadian napisał/a:
ale od kilku odcinków widz nie miał nawet powodu do uśmiechu

Zależy czy chodzi ci o momenty Komediowe czy "Sercowe" . Bo jeśli chodzi o to drugie to muszę się nie zgodzić . A co do pierwszego : W tym odcinku wątek Fuko miał być komediowy (chociaż im to nie wyszło) .

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-02-2009, 20:32   

MegamanNoTsukaima napisał/a:
Powiem tak : Zakończenie was zaskoczy . ( wiem bo widziałem <w pewnym sensie>)


Bez wątpienia. Zwłaszcza, gdy fabuła znana była przed rozpoczęciem emisji jak to w adaptacji...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-02-2009, 20:36   

Cytat:
Bez wątpienia. Zwłaszcza, gdy fabuła znana była przed rozpoczęciem emisji jak to w adaptacji...

Wiesz nie wszyscy grali w grę (ja osobiście czytałem spoilery do końca serii ...).

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-02-2009, 21:33   

No dobra to nadrobiłam sobie ostatnie dwa epy. Opis wrażeń będzie trochę chaotyczny, no ale trudno.

Więc zaczynając od końca, nie podoba mi się sposób w jaki zakończyli wątek ojciec - Tomoya. Liczyłam jednak na więcej konwersacji między nimi, a nie rozmowę o nich. Chciałam by ojciec coś się wypowiedział, bo ten jego wieczny uśmiech i jakby odcięcie od rzeczywistości nie jest normalne. Ja bym podpięła to pod jakąś chorobę psychiczną. Tak zrozumiałe praca i samotne ojcowanie to było dla niego za dużo, zwłaszcza po stracie żony. Jednak za normalny to on nie był liczyłam na jakieś lepsze rozwinięcie tego wątku, to średnio mnie zadowoliło.

Co do pogodzenia się Ushio i Tomoyi. Tomoya musiał byś idiotą jeśli dopiero po rozmowie z babcią zauważył podobieństwo do swojej sytuacji z sytuacją Ushio. Generalnie był dupkiem pod koniec trochę nadrobił, gdy już zdecydował się wziąść ojcowską odpowiedzialność ( swoją drogą piękna scena na tej łące, łzy Ushi były stanowczo za dużo i choć można była przewidzieć jak to rozegrają, nie mniej scena mi się podobała, no i płacz dziewczynki super), jednak za dużo stracił w moich oczach, bym mogła myśleć o nim życzliwie. Po prostu już go nie lubię, to działo się stopniowo, a sympatia do niego umierała z każdym odcinkiem AS. A szkoda takiego bohatera.

Za to Ushio jest niesamowita. Straaasznie ją lubię, naprawdę przeurocze dziecko. Zaraz po Sanae i Akio jest moją ulubioną postacią w AS. Płacząca Sanae sprawiła, że mam jeszcze więcej sympati do tej postaci, choć motyw znany to jednak fajny.

No i pojawiła się Fuko! Jak miło, że wreszcie pokazują kogoś ze starej ekipy. Ogólnie jest to większe wydarzenie od kilku odcinków, Fuko wreszcie trochę humoru i klimatu starego Clannada wprowadziła.

A i jeszcze jedna uwaga. Czy twórcy wiedzą coś o wieku postaci? Bo mi się nie wydaje. Sanae i Akio wyglądają stanowczo za młodo (jeszcze porównując z ojcem Tomoyi), babcia ma zaledwie kilka zmarszczek, a Tomoya nadal mógłby chodzić do liceum. No i jeszcze Ushio mimo całej sympati do niej, jest jednak jak na 5 letnie dziecko, za dojrzała. No i co to za akcja, żeby takie małe dziecko samemu w domu zostawiać? Rozumiem 8-9 lat, ale nie 5!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2009, 21:40   

5-letnią Nagisę rodzice zostawiali w samą w domu i wszystko skończyło się szczęśliwie :D

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-02-2009, 21:43   

Shizuku napisał/a:
bo ten jego wieczny uśmiech i jakby odcięcie od rzeczywistości nie jest normalne

Słuchaj Ojciec Tomoyi przeżył to samo co on . Ale miał trochę słabszą psychikę i nie miał kto go wspomagać . A tomoyi pomagali wszyscy , nawet w koledzy w firmie .

Shizuku napisał/a:
żeby takie małe dziecko samemu w domu zostawiać?

Miałem to samo napisać ale zapomniałem .

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-02-2009, 22:15   

Tak wiem swoje przeżył, ale to nie jest normalne, by tak się tylko uśmiechać nieprawdaż? Raczej niespotykana forma depresja czy upadku psychicznego. Zdźadział jakoś...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 21 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group