FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 26, 27, 28  Następny
  Clannad - After Story [SPOILERY]
Wersja do druku
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2008, 16:39   

A mi się odcinek podobał. Retrospekcjom nie mówię nie. Przy scenie na moście pomyślałam "Przecież on mówi o tobie kretynko!!" , ale w sumie zakończenie było nawet wzruszające.(jakimś cudem- bo jak na to nie spojrzeć był to chwyt tandetny)
Norrc napisał/a:
Tylko kiedy zacznie się główny wątek?

Fakt. Uważam, że dziewczynkę z robotem, głównym wątkiem nazwać nie możemy, głównie dlatego bo nic o nim nie wiemy i w żaden sposób się nie rozwija (już drugi sezon....o przepraszam, wiemy, że oprócz dziewczynki i robota żyją tam też owce). Do tej pory odcinki przedstawiały się w sposób " Życie codzienne haremu" .
Chociaż, skoro ten magiczny kot ma jakiś związek z Tomoyą to może teraz się coś zacznie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 02-11-2008, 17:13   

Co do wydumanego spoilera Shizuku - ja też o tym myślałam, bo robocik wziąż mówi o "przyszłym, przeszłym ja, w ciepłym, żyjącym świecie". Wydaję się być dość wymownym, że mówi o naszym świecie. Chyba nie byłabym zadowolona z takiego obrotu sprawy.

Cieszę się, że nie tylko mnie urzekła scena na moście, bo zaczynałam bać się o swoje zdrowie psychiczne (dokładnie podatność na tandetę). Widać inni też są podatni ^^ Najśliczniejsze było, kiedy Misae spytała się go dlaczego płacze, a ten na to "nie wiem". Ojej, ojej, ale można powzdychać przy tym Clannadzie. Mimo wszystko boję się troszkę tego kiczu, bo jest to środek, który może być dla tej serii błogosławieństwem, ale jak przesadzą to zrujnują cały klimat.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-11-2008, 19:00   

Nie no ładnie wyszła im ta scenka, most, zachód słońca i płaczący shota. Niby pachnie tandetą, ale jednak potrafi poruszyć. To właśnie urok produkcji Key. Ja raczej też nie, raz, że dość łatwo się to nasuwa, zwłaszcza, że tylko Nagisa i Tomoya znają tą hisotorię o ironio nie wiadmomo skąd. Liczę na to, że twórcy nas zaskoczą. Mam przynajmniej taką nadzieję.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
sunohara_youhei Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2008, 20:09   

Co do powrotu do wątku głównego - czyli NagisaxTomoya - już w odcinku 09 "In the middle of the slope" będzie coś więcej na ten temat, a mniej więcej od 12-13 odcinka będzie już praktycznie tylko o nich. Wtedy zacznie się najlepsza część tego anime :).

A co do samej serii:
"After Story" mnie nie zawodzi - KyoAni jak na razie serwuje nam znakomitą rozrywkę i jestem pewny, że tak będzie do końca. Opening wspaniały, utwór przepiękny, wpadający w ucho, a animacja miodzio, dodatkowo bonus w postaci Nagisy "z innych źródeł" (np. z parasolką albo w zimowej scenerii - nie jestem pewny, ale chyba to nawet fanarty jakieś były). Ending nieco bardziej "normalny", co nie znaczy, że zły - ale po Dango z serii pierwszej nic już mnie nie zaskoczy :).
Animacja - jest dobrze, ale ja wymagam od nich jeszcze więcej - chyba momentami tną po kosztach, już w dwóch odcinkach były spore obsuwy, podobne jak w odcinku 19 serii pierwszej. Chyba oszczędzają na odcinki kluczowe, albo wszystko poszło na opening :P. Na ogromny plus zaliczam momenty wzorowane na Lucky Star - mimika twarzy i te sprawy - super pomysł.
Humor - znakomity, moment z Mei imouto i Tomoyą onee-chanem nawet dzisiaj sobie obejrzałem n-ty raz i dalej mnie bawi :).
Drama - na razie to jeszcze nie to, dramat będzie później.


Ostatnio zmieniony przez sunohara_youhei dnia 02-11-2008, 21:39, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-11-2008, 20:25   

Sunohara, witam na forum, ale nie spoileruj łaskawie. Ja nawet domysły biorę w tagi, a ty nam tu piszesz, co jest dobre a co nie. Otwarcie może nie piszesz, ale już wnioski umiemy wysuwać i niekoniecznie wszyscy chcą wiedzieć, czego mogą się spodziewać

Możesz podawać linki, jeśli nie zawierają działu download.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2008, 21:22   

Odcinek świetny, zresztą dla mnie wszystko jest świetne. Co do grafiki, w tym odcinku były wyjątkowo ładne motywy(tradycyjnie drugi świat, no i ze wspomnień ładne był drzewka i ta scena na moście).


Spoiler: pokaż / ukryj
Ja tam od razu widzę, że ten gość to jest kot. Taki sam kolor "futra", takie same oczy. No i trzyma się Misae, nie mniej trzeba czekać aż się wyjaśni.


Wątek w sumie ciekawy, jednak ja(jak pewnie i wszyscy :) ) czekam na dogodną sytuację dla rozwoju związku Okazakiego i Nagisy. Potrzeba dogodnej sytuacji(jakiś dramacik? :) ) aby ich trochę pchnąć do przodu.

No i... czekam na Fuko :) Na szczęście(czy nieszczęście) gdzieś przeczytałem,
Spoiler: pokaż / ukryj
że w After Story znów ją zobaczymy :).


Z pewnością po zamknięciu tego wątku(myślę, że więcej jak trzy odcinki trwać nie będzie), zapewne akcja nabierze tempa i poziom jeszcze się podwyższy.

Tylko że jeden odcinek na tydzień to jednak porażka, ja chcę więcej!

Pozdrawiam

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
sunohara_youhei Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2008, 21:32   

Shizuku napisał/a:
Sunohara, witam na forum, ale nie spoileruj łaskawie. Ja nawet domysły biorę w tagi, a ty nam tu piszesz, co jest dobre a co nie. Otwarcie może nie piszesz, ale już wnioski umiemy wysuwać i niekoniecznie wszyscy chcą wiedzieć, czego mogą się spodziewać

Możesz podawać linki, jeśli nie zawierają działu download.


Proszę uprzejmie, ale znowu nie przesadzajmy - nie mam zwyczaju spoilerować, tamte informacje są bardzo ogólne i żadnych szczegółów nie zdradzają :).

Achmed napisał/a:

Z pewnością po zamknięciu tego wątku(myślę, że więcej jak trzy odcinki trwać nie będzie), zapewne akcja nabierze tempa i poziom jeszcze się podwyższy.


Wątek kończy się już w następnym odcinku :). Następny to "Miyazawa Yukine arc" - odcinki 7-8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-11-2008, 21:50   

sunohara_youhei napisał/a:
Proszę uprzejmie, ale znowu nie przesadzajmy - nie mam zwyczaju spoilerować, tamte informacje są bardzo ogólne i żadnych szczegółów nie zdradzają :).


No może trochę przesadzam, ale lepiej huchać na zimne, bo wybitnie nie lubię, spoilerów zwłaszcza w seriach, które lubię.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2008, 16:26   

Miyazawa to ta z drugiej biblioteki? Wątek także krótki, no i ciekawe co się kryje za tą postacią.

Co do retrospekcji... ciekawe jak ukazać ten wątek bez tego. Nie pamiętam innego takiego odcinka, który cały by się na tym opierał(były krótkie wstawki w wątku Kotomi i Fuko bodajże).

Shizuku, ja tak samo, chociaż i tak jeśli wiem że to spoiler to zazwyczaj zajrzę. Dlatego właśnie oglądanie jednego odcinka na tydzień jest beznadziejne. Jak obejrzy się za jednym zamachem to nie masz czasu coś przypadkiem przeczytać.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
sunohara_youhei Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2008, 22:04   

Achmed napisał/a:
Miyazawa to ta z drugiej biblioteki? Wątek także krótki, no i ciekawe co się kryje za tą postacią.


Tak, Miyazawa to dziewczyna z drugiej biblioteki (a dokładniej jest to archiwum :)). Wątek bardzo ciekawy - wydaje mi się, że ciekawszy od dwóch poprzednich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-11-2008, 17:41   

Shizuku, Główny wątek, czyli oczywiście dzieje tragicznej miłości Nagisy i Tomoi.
Motywy ze snu/wizji są wyjątkowo nużące... Chce już dramatu w rozwiniętej formie. Treść podobna do kinówki ale w zdecydowanie lepszej oprawie. Nie, nie wziualno-graficznej, tylko merytotoryczno-estetycznej. Pewności, że losy bohaterów się tak potoczą, i Nagisa umrze rodząc córeczkę, nie mamy. Sam motyw jest ciekawy, tylko trzeba go odpowiednio przyrządzić i podać w wyszukanym sosie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-11-2008, 18:26   

Nieeee! Nic co jest podobne do filmu Clannada nie powinno mieć miejsca! Tam ten dramat był wyjątkowo melodramatyczny i niestrawny, a Tomoya zachowywał się jak gbur. Dramat ma być w takim typie jaki mieliśmy okazję widzieć w produkcjach Key.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 04-11-2008, 20:02   

Shizuku, czytaj co piszę dokładnie proszę. Otóż napisałem, że sam motyw jest dobry a jego wykonanie całkowicie spartolono w filmie. Śmierć Nagisy nie jest złym pomysłem, ale już zachowanie Tomoi to dno całkowite. Mogą nam zaserwować to samo co w filmie tylko rozbudowane o motywy poboczne i podane w strawnej oprawie.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 05-11-2008, 16:44   

Nie! Nie! W Clannadzie nikt nie powinien umierać, przynajmniej nie Nagisa, Tomoya ani ich córeczka. Mogą być dramaty, ale powinny się skończyć ostatecznie dobrze(w Kanonie ładnie to zrobili, ale tam wszystkie praktycznie wszystkie wątki razem otworzono i razem zamknięto). Oczywiście powinny być poprowadzone tak, aby do końca się myślało, że jednak nie będzie tak dobrze.

Znawcy gier i inni którzy wiedzą co będzie dalej: Nie piszcie co się stanie, nawet w spoilerach, które i tak pewnie większość osób przeczyta. Dajcie się tym nieświadomym ponieść fantazji ^^

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-11-2008, 23:32   

Popieram Achmeda. Nagisa nie może umrzeć, ten pomysł w filmie też mi się zupełnie nie podobał. Jedyne co było fajne to córeczka, ale nic więcej.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 28 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 26, 27, 28  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group