FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
  Legend of Galactic Heroes
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-04-2009, 21:14   

Akurat złocisty statek Aryabathy był faktycznie uroczy. Projekty trochę mi się z tymi znanymi z niektórych Matsumotek kojarzyły, ale to akurat komplement. Na pewno były mniej rzeczywiste niż te z LoGH, które w większości były kanciaste, brzydkie, ale efektowne.
Przejdź na dół
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2009, 21:20   

Nowiutka okładka, tym razem tylko jedna.
6
Zaczynam żywić przekonanie, że im wredniejsza postać, tym bardziej leży rysownikom - jak Alsesa nie trawię, tak jego obrazek jest jednym z lepszych (jeśli nie najlepszym) do tej pory. A w oddali Lira wreszcie opuszczająca padół łez, by dostarczyć Fanowi powodu do doła.
Na razie z głównych bohaterów nie mieliśmy tylko Zarlicha - czyżby był niefotogeniczny?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-05-2009, 21:59   

Coś w tym jest, no cóż, Zarlich w wersji anime miał nieco małpią fizjonomię, bizona raczej nie da się niego, w odróżnieniu od pozostałych członków obsady, zrobić. Wolałem wersję artbookową, gdzie wyglądał dojrzale i poważnie, poważniej i doroślej od pozostałej trójki. W wersji anime wypadał nieco infantylnie, przynajmniej jeśli chodzi o część wizualną. Chociaż tutaj - http://www.tytania.jp/image/tytania/txt_02.jpg wygląda nawet względnie normalnie. Mimo to nadal kojarzy mi się z "Planetą Małp". O wersji mangowe - http://www.animenewsnetwork.com/thumbnails/fit250x250/cms/news/21733/titania.gif (o ile to z tyłu z jeżem na głowie to jest Zarlich), szkod gadać.

A z ciekawostek - http://media.photobucket.com/image/tytania%20manga/Ryvius_Ongaku/TytaniaED.jpg okładka singla z endingiem.

...i cała prawda o Hyulicku - http://celestialkitsune.files.wordpress.com/2008/11/tytaniaspoilerssummary.jpg
http://www.wolfhurricane.com/images/screens/fall_2008/tytania_06.jpg - a tu aż się prosi o komentarz "Pijmy szybciej, bo się ściemnia".

A o kontynuacji na razie ani widu, ani słychu...
Powrót do góry
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2009, 22:45   

Jeśli chodzi o wersję mangową, to z tego co na razie widzę, tam co jeden to większy pasztetnik. Póki co cieszę się, że nie ma nowych okładek, bo aż się boję co mogą zrobić reszcie postaci. A Zarlich zgodnie z założeniami POWINIEN wyglądać starzej niż reszta towarzystwa.
Całą prawdę o Hyulicku widziałam mniej więcej w czasie emisji 15 odcinka i w związku z tym miałam duże nadzieje, że tego pana już nie zobaczę. Rzeczywistość złamała mi serce.
O kontynuacji rzeczywiście nic nie ma ani na stronie oficjalnej, ani na blogu. Za to na razie lecą powtórki na jakimś innym kanale (zdaje się, że są aktualnie na etapie 10-11 odcinka). Może dopiero kiedy je skończą, będzie coś wiadomo.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-07-2009, 13:06   

Jakiś czas temu na oficjalnej stronie gry "Legend of Galactic Heroes" pojawiło się demo gry. Zaintrygowany postanowiłem ściągnąć i mimo bariery językowej, sprawdzić, z czym to się je. Być może kogoś to zainteresuje, zatem, aby ułatwić niektórym zabawę, która u mnie była klasyczną metodą prób i błędów, piszę ów tekst.

Wchodzimy na http://www.4gamer.net/games/035/G003528/20080912051/ zjeżdżamy na dół i klikamy na okienko z krzaczkami, pod którym mamy podany rozmiar dema. Ściągamy i uruchamiamy instalator. Teraz zaczyna się pierwszy etap cyrku. Akceptujemy regulamin, po czym, w drugim oknie, wybieramy opcję numer dwa. Umożliwi nam ona wybór katalogu docelowego instalacji. Super. Zatwierdzamy "features" i klikamy na krzaczkowe "dalej" (takie ze strzałką). Pojawia się jakiś dziwny napis, ale ignorujemy go i czekamy. Trochę to trwa, ale w końcu gra zacznie się instalować. Yuppi, pierwszy problem za nami.

Odpalamy grę. Pojawia się takie oto menu: http://img18.imageshack.us/img18/1917/menulogh.jpg (tłumaczenie moje). Uwaga, przy włączeniu widzimy jakieś okienko, po kilku sekundach ono znika. Klikamy na drugą opcję (patrz screen). Teraz zaczyna się zasadnicza bitwa. Sterujemy oddziałami Imperium pod dowództwem młodego jeszcze wiekiem jak i poziomiem Reinharda. Oto jak wygląda to w praktyce (z opisem menu):
http://img187.imageshack.us/img187/6163/loghbitwa.jpg

Wrażenia ogólne? Muzyka, taka sama jak w anime, czyli mrrrr... Niestety, na moim lapciu gra chodziła bardzo powoli, więc nie pokuszę się o ocenę grywalności, może ktoś inny będzie w stanie... O fabule, z wiadomych względów, nic powiedzieć nie mogę, choć patrząc na twarze bohaterów, widać, że gra toczy się wcześnie.
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-07-2009, 16:17   

Udało mi się ciut zmienić ustawienia, do tego stopnia, że dało się grać. Mogę zatem napisać kilka słów więcej. Na polu bitwy panuje chaos. Przebieg jej to generalnie schemat Lepanto, czyli dwie floty stają na przeciw siebie i walą z dział, czasem manewrując, co by wroga wziąć w skrzydła, tak jak to się mi udało tutaj.

Floty wroga nadlatują falami, więc sztuka polega na tym, aby poradzić sobie z jedną, zanim przyleci druga. Gra trwa 15 minut i kończy się automatycznie. Scenki animowane są, ale chodziły mi diablo powoli.

Nie wiem, czy byłbym w stanie grać w taką grę z wieloma misjami. Nie przepadam za RTSami. Plusem jest to, że z założenia wydajemy rozkazy całej flocie a nie pojedynczym statkom czy ich grupom.
Powrót do góry
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2009, 21:19   

Niezła gra, skończyłem ją już dość ale wspomnienia mam miłe.

Radze nie zrażać się demem ponieważ:

1. Nie przestawia ono żadnej misji z gry.
2. Możemy dowodzić maksymalnie 4 flotami a każdą z nich jesteśmy dodatkowo w stanie podzielić na 3 mniejsze co daje łącznie 12 oddziałów.
3. Manewrowanie to w większych bitwach klucz do sukcesu, komputer jest bezlitosny i nieustannie próbuje nas oskrzydlać
4. W walce ważną rolę pełnią rakiety, myśliwce, umiejętności admirałów a przede wszystkim odpowiedni szyk
5. kolejna mała rzecz która cieszy-w większości misji skuteczne są przedstawione w anime taktyki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2009, 19:38   

Okładka numer 7.
Ładna, mimo tego, kogo przedstawia - chyba dotarliśmy do etapu mniej fajnej części obsady.

Jeśli zaś chodzi o kontynuację, to jedyne info na ten temat, jakie na razie znalazłam to, niestety, Wikipedia. Podaje ona dwie wiadomości: dobrą i złą.
Dobra: na jakimś spotkaniu z fanami w marcu tego roku, Tanaka miał solennie przyrzec, że napisze kontynuację.
Zła: Reżyser zapowiedział, że póki nie będzie wersji papierowej, jest niechętny robieniu ciągu dalszego anime.

Jeśli to prawda, to pozostaje trzymać autora za słowo i liczyć, że może Fanowi przytrafi się coś niemiłego. Ostatecznie nawet taki Yang nie dotrwał do końca serii.

Edycja: Dzisiaj znalazłam na ANN krótkie sprawozdanie z panelu Noboru Ishiguro na Otakonie 2009.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-08-2009, 09:55   

Eee... Hyulick wygląda jak włóczykij, nie ma bata. Jak oni mogli? Taką krzywdę największemu emo spośród bohaterów anime wyświetlanych w Polsce zrobić.
Powrót do góry
Galnea Płeć:Kobieta
Wierna Imperialistka

Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2009, 18:30   

Kobiety Hyulicka , czyli Lira (znowu) i Karen. Absolutnie nie moja kolorystyka - wyglądają jak lalki, a ta druga kojarzy mi się w dodatku z Oliverem Twistem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
2483333
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-09-2009, 09:56   

Pełna, singlowa wersja "Ano Sora wo, Ike" Chyba najlepsza rzecz, jaka była w Tytanii. Tak samo, pełna, singlowa wersja "Lost in space"
Przy okazji, kończę mój sailorkowo - loghowy fik, być może już niedługo będzie on dostępny na Czytelni. Jego filmową zapowiedź, opartą głównie o Tytanię, można obejrzeć można tutaj.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-09-2009, 20:15   

yyy, cienko, zdecydowanie w WMM dało się to lepiej zrobić i wiem, że mam rację.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-09-2009, 14:16   

Slova napisał/a:
yyy, cienko, zdecydowanie w WMM dało się to lepiej zrobić i wiem, że mam rację.

Wiesz, gdybym miał takiego Vegasa to byłbym w stanie zrobić dużo więcej, ale cóż, pracuję w oparciu o to, co mam i co mogę tym zrobić.
http://www.youtube.com/watch?v=R03_RLTs9uI - oto i druga wersja, mam nadzieję, że lepsza. Więcej raczej nie wyciągnę, bo już przy jej robieniu WMM wieszał się co kilka minut, a każda próba obejrzenia rezultatu wymagała wyłączenia i włączenia programu od nowa.
Przydałby się trailer dźwiękowy (typu filmowego) z lektorem, ale nie znam odpowiedniego, niestety.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-09-2009, 17:41   

A mi się zdawało, że kiedyś stwierdziłeś, że Vegas to nie dla Ciebie ; P

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-09-2009, 19:05   

Jakbym miał forsę na program i lepszy komputer, to pewnie wziąłbym się za Vegasa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group