FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
  Melancholy of Haruhi Suzumiya
Wersja do druku
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2010, 01:21   

Obejrzyj Bamboo cośtam, tyle trzeba do filmu. Z resztą, to nie 25 bo seria [2009] to stare odcinki z wplecionymi chronologicznie nowymi, z tym jeden jest powtórzony 8 razy i można skipnąć do ostatniego powtórzenia.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 31-12-2010, 01:25   

peregrinus napisał/a:
Czy jest sens oglądac kinówkę, bez uprzedniego obejrzenia Suzumiya Haruhi no Yuuutsu [2009], a tylko będąc po Melancholia Haruhi Suzumiyi?? Na film znalazłbym w tym tygodniu jeszcze czas, ale na 25 odcinków, na dodatek dużo niżej notowanych, nie za bardzo.

Absolutnie bez sensu - nie zrozumie się dlaczego i co się stało w danym momencie...
Polecam oglądanie serii najpierw i to nie seria 1 i seria 2, tylko CHRONOLOGICZNIE http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=10924&page=25
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2010, 11:20   

Gamer2002 napisał/a:
Z resztą, to nie 25 bo seria [2009] to stare odcinki z wplecionymi chronologicznie nowymi, z tym jeden jest powtórzony 8 razy i można skipnąć do ostatniego powtórzenia.

Wiedziałem, że są wplecione, ale zastanawiałem się na ile istotne.

IKa napisał/a:
Absolutnie bez sensu - nie zrozumie się dlaczego i co się stało w danym momencie...
Polecam oglądanie serii najpierw i to nie seria 1 i seria 2, tylko CHRONOLOGICZNIE

Dzięki za informacje. Nie zamierzam jednak oglądac chronologicznie, pomieszanie odcinków z pierwszej serii mi się podobało, więc nie widzę powodu by dla wygody zmieniac kolejnośc.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2010, 14:24   

peregrinus napisał/a:
Dzięki za informacje. Nie zamierzam jednak oglądac chronologicznie, pomieszanie odcinków z pierwszej serii mi się podobało, więc nie widzę powodu by dla wygody zmieniac kolejnośc.

Z tym, że w 2009 były puszczane obie serie właśnie w kolejności chronologicznej. Oglądając w ten sposób niczego nie zmieniasz. Tak powinno się oglądać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2011, 13:41   

Dla zainteresowanych, świeżutki trailer gry "The Reminiscence of Haruhi Suzumiya". Czy tylko ja mam wrażenie, że dziwnie ponury jak na Haruhi?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2011, 13:52   

Ja mam jedynie wrażenie, że gra jest tragiczna od strony graficznej. Nie cierpię takiego niskobudżetowego cell shading mającego w zamierzeniach wyglądać jak "anime w 3d".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Goso Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 26 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2011, 13:52   

Jeśli ktoś nie widział filmu to faktycznie może wydawać się "dziwnie" ponury. Przypomniało mi to, żeby zainteresować się grami Haruhi, dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2011, 00:03   

IKa napisał/a:
Absolutnie bez sensu - nie zrozumie się dlaczego i co się stało w danym momencie...

A ja się nie zgodzę. Drugą serię porzuciłem w połowie endless 8, a film zrozumiałem bez problemu. Pierwsza seria wystarczy.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2011, 10:20   

Ano właśnie - jeśli w połowie Endless 8, to znaczy, że oglądałeś odcinek opowiadający o święcie Tanabata, który właśnie do drugiej serii należał. To bez niego połowa filmu może nie tyle nie ma sensu, ile jest okropnie zawieszona w próżni. Uciekły Ci tylko odcinki o kręceniu filmu (tego pokazanego w serii pierwszej), z których można się dowiedzieć, dlaczego Kyon próbuje zmusić do mówienia swojego kota - ale to jest w filmie pojedyncza scena, bez której można się obyć. Natomiast Tanabata jest kluczowa.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2011, 18:16   

Znaczy, akurat E8 obejrzałem w ten sposób, że po połowie obejrzałem tego ostatni odcinek. A jego kot "gadał" już w pierwszej serii (albo mi się pokićkało), bo jakoś od razu wiedziałem, o co Kyonowi chodzi.
I nie wiem, czemu taka kluczowa, dla mnie to miało sens i bez tego. Może nadrobię serię, ale K-onowa grafika rozwala mój mózg na kawałki i ciężko mi przebrnąć... W sumie to z drugiej serii, mimo, że oglądałem niedawno, pamiętam mniej, niż z pierwszej, którą widziałem cztery lata temu.
BTW, ta Tanabata to było wtedy, kiedy fajerwerka o mało Kyona nie zabiła?
A zresztą, sam już nie wiem, jakoś kojarzę ocb. i się orientuję we wszystkim bez tego, i nie przypominam sobie, bym podczas filmu (oglądałem w sumie niedługo po premierze) czegoś nie rozumiał...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-01-2011, 18:35   

Chyba się trochę zaplątaliśmy... Nie, akurat "Endless 8" nic tu nie miało do rzeczy (poza sceną, w której Kyon pyta Yuki, czy sobie to przypomina).

Chodzi mi o to, że w wersji 2009 jeszcze PRZED odcinkami E8 był odcinek "Bamboo Leaf Rhapsody", w którym Kyon przenosił się trzy lata w przeszłość i pomagał Haruhi (będącej wtedy w gimnazjum) malować znaki na szkolnym boisku. To właśnie ten odcinek jest z oczywistych przyczyn istotny dla filmu - można pewnie sobie poradzić bez niego, ale znacznie lepiej jest go znać, bo wtedy dopiero można docenić całą tę zaplątaną czasowo konstrukcję. Dopiero zestawiając cały tamten odcinek z filmem dowiadujemy się, *dlaczego* Kyon w ogóle został wtedy przeniesiony w przeszłość i dlaczego ważne było, żeby spotkał się z Haruhi w wersji gimnazjalnej.

O ile pamiętam pierwszą serię, kot gadał, ale w obrębie samego filmu i mogło to chyba zostać uznane za efekt specjalny. Dopiero końcówka serii 2009, opowiadająca o kręceniu filmu, tłumaczyła, skąd się kot wziął i co ma jego gadanie do rzeczy. Ale tak jak pisałam - to nie jest kluczowe i można się spokojnie bez tego obyć.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-01-2011, 19:08   

Avellana napisał/a:
Chodzi mi o to, że w wersji 2009 jeszcze PRZED odcinkami E8 był odcinek "Bamboo Leaf Rhapsody", w którym Kyon przenosił się trzy lata w przeszłość i pomagał Haruhi (będącej wtedy w gimnazjum) malować znaki na szkolnym boisku

A, no to ten widziałem. I w sumie fakt, to bardzo istotne, skoro Kyon przedstawił się jako John Smith. Bez tego odcinka ciężko to zrozumieć.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2011, 23:43   

Sorki, za archeologie, ale ostatnio znów trafiłem na Suzumiya (eng dubling) i pojawiła się myśl.

Oglądam bieżąco emitowane serie od niedawna i zwracając się do weteranów, jak czuliście się w czasie emisji endless eight ?
Trudno mi, wyobrazić sobie frustracje z oglądania przez 2 miesiące w kółko tego samego w serii, która naprawdę bardzo potrafi wciągnąć. To gorsze niż najgorsze fillery w bleachu, czy innym tasiemcu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-05-2011, 06:59   

Proszę, nie przypominaj...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 18-05-2011, 09:23   

Pierwsze 4 odcinki jakoś przetrzymałem całe. Po tym to było tylko przewijanie (nawet w ostatnim odcinku, gdzie przewinąłem do "rozwiązania akcji"). Po tym zrobiłem sobie spokój na dłuższy czas (co było złym pomysłem, bo później było dużo lepiej).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 27 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group