FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
  Valkyria Chronicles
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-05-2009, 14:17   

To jest chyba jak dotąd największą wadą serii: jeden odcinek akcji i jeden przestoju. Zaiste, wszystko dzieje się tak szybko i jest okraszone taką dawką absurdu, że bez falowego rozkładu akcji widzowie by się zagubili...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2009, 14:38   

Największą wadą tej serii jest to, że się nie trzyma kupy a stężenie absurdu i głupot ma większe nawet niż w dowcipach o Stirlitzu.
Odcinek 6 nie wnosi nic ciekawego. Nuda.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-05-2009, 23:52   

Recenzja gry w Zero Punctuation.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-05-2009, 11:21   

OverLord_Zenon napisał/a:
Dobrze, że nie pomalowali murów na różowo i nie posadzili kwiatków na blankach.

Dlaczego?
Przecież to byłoby bardzo racjonalne.
Z racji posady MUSZĘ ci przypomnieć, że właściciel rószoffego *wstaw nazwę środku bojowego* jest "made of win and pwn" z definicji.

OverLord_Zenon napisał/a:
Regularni idą do bitwy bez hełmów.
Przecież to normalne. Jak naczej mogliby rhomantycznie powiewać włosem i zarzucać grzywką? o_O
A tak serio, ty WIESZ że hełm nie zapewnia żadnej REALNEJ osłony balistycznej? Na bezrybiu i rak ryba, więc szansa na osłonę choćby przed rykoszetami i odłamkami to też coś, i może zdjęcie i porzucenie elementu oporządzenia to wykroczenie przeciw dyscyplinie wojskowej, ale o jakiej my tu dyscyplinie mówimy, w ludowej milicji?
Jeżeli już, czepiałbym się mundurów polowych z wszytymi "aniołami" (panie wiedzą, panowie się dowiedzą;3). Ale to drobiazg >:D Przecież oni nie mają podziału na wyjściówki i polowe mora. O butach na misiu latem też nie wspomnę, ale czego się nie robi by modnie wyglądać ;3

OverLord_Zenon napisał/a:
Bardziej jak zmodyfikowane na ppanc działo plot.

Gdzie twoja wiedza historyczna? Nic nie czytałeś o bitwie obronnej Moskwy w 1941/2? Jakbyś czytał, to byś wiedział że sowiecka broń ppanc okazała się całkowicie nieskuteczna, przełom nastąpił dopiero, kiedy któryś z oficerów podpowiedział Żukowowi, że niemiecka 88-ka to w gruncie rzeczy przeciwlotnicza zenitówka. Rosjanie też zaczęli używać swoich zenitówek do zwalczania czołgów, i okazało się to diabelnie skuteczne...

OverLord_Zenon napisał/a:
konstrukcja jest niedorzeczna.
Niby dlaczego?
Nawet we wspólczesnej broni snajperskiej nie zawsze rezygnuje się z rezerwowych przyrządów klasycznych. Tak jak w AI Arctic Warfare, na wyposażeniu Bundeswehry.

Mały magazynek, znów norma.

Bardzo długie drewniane łoże... znowu, co w tym dziwnego? Ty Mosina 1891 nie widziałeś?

Co do dziwnego ustrojstwa na końcu lufy, to raczej nie tłumik dźwięku a tłumik płomienia. Powszechnie stosowany przez snajperów brytyjskich w pierwszej i początku drugiej wojny. Znów nic nadzwyczajnego.

A że całość to eklektyczna mieszanka klasycznych i współczesnych elementów, zgoda. Ale wciąż nie widzę w tym nic zdrożnego.

Cytat:
Jednak całe to anime jest śmieszne.
BRAWO! To jest właściwy wniosek. Ja bawię się dobrze :)

A 6 odcinek... roflmao.
Wywiad :D Słuchając Irene miałem wrażenie że skądś ją znam, i faktycznie - to SEEDowa Cagalli!
I jak zwykle, co druga mina Alicji nadaje się na 4chanowe meme... zwłaszcza te kiedy słuchała "wykładu" szefowej :D Poprostu świetne :D

No i komentarz ogólny: Puhi~!

Cytat:
Recenzja gry w Zero Punctuation.

Lol, uśmiałem się setnie. DOBRE :D

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-05-2009, 14:28   

wa-totem napisał/a:
Rosjanie też zaczęli używać swoich zenitówek do zwalczania czołgów, i okazało się to diabelnie skuteczne...

Aka ZIS-2 i ZIS-3?
wa-totem napisał/a:
Bardzo długie drewniane łoże... znowu, co w tym dziwnego? Ty Mosina 1891 nie widziałeś?

Tu nie o łoże chodzi, ale o strasznie długą kolbę, utrudniającą wygodne i BEZPIECZNE ułożenie broni w barku.
wa-totem napisał/a:
co druga mina Alicji nadaje się na 4chanowe meme...

Ja to już przy zwiastunie tego docinka wiedziałem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-05-2009, 14:51   

Kolbę to ten karabin ma akurat normalną, czepiasz się. Snajper trochę krzywo stoi, ale naprawdę, nie jest to powód do ekscytacji.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-05-2009, 15:32   

... Ten karabin jest chyba z tworzyw sztucznych, skoro on go tak bez dwójnoga używa:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-05-2009, 15:40   

Ysengrinn napisał/a:
... Ten karabin jest chyba z tworzyw sztucznych, skoro on go tak bez dwójnoga używa:P.

I to jest jedyny argument z którym się zgodzę :)

Ale z drugiej strony, to też przekonywująco uzasadnia, jakim cudem Alicia przeżyła. Przecież ten idiota tak NIE MÓGŁ nikogo trafić ;P

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-05-2009, 21:19   

jednak źle zapamiętałem obrazek. Zle skoro tak, to ten koleś nawet źle broń opiera, zauważyliście?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-05-2009, 21:33   

Fakt! Powinniśmy natychmiast wziąć się za pisanie petycji o zdjęcie Valkyria Chronicles z anteny Discovery i oficjalne oświadczenie autorów, że w reklamie, mówiącej, że jest to anime historyczne o wielkich walorach edukacyjnych, kłamali. Oh wait... nigdy czegoś takiego nie twierdzili, a o emisji przez Discovery też na razie cicho... Proponuję iść się czepiać Gundamów za to, że mechy nie mają prawa działać napędzane wróżkowym pyłkiem.

Puhi~!

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-05-2009, 21:41   

... Ja bym powiedział, że po prostu rysownik dał ciała. Zresztą od początku widać, że studio nie celuje w batalistyce. <ponownie wzdycha do klasyków Gainaxu>

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-05-2009, 21:41   

wa-totem napisał/a:
Ale z drugiej strony, to też przekonywująco uzasadnia, jakim cudem Alicia przeżyła. Przecież ten idiota tak NIE MÓGŁ nikogo trafić ;P

Niee, Alicia przeżyła, bo schowała się za drzewem i poczekała, aż jej rana postrzałowa zniknie. W Call of Duty nie grałeś?

wa-totem napisał/a:
Cytat:
Jednak całe to anime jest śmieszne.

BRAWO! To jest właściwy wniosek. Ja bawię się dobrze :)


A to, jak widać, nie do końca jest takie oczywiste. Takie niegłupie pytanie-zagadka (nie do Totema, do reszty): skoro na pierwszych stronach tematu udowodniono już niezbicie i bezsprzecznie, że Valkyria jest absurdalnie i radośnie nierealistyczna, po co rozwodzić się przez następnych kilka na temat detali konstrukcji kolby?

Co do ostatniego odcinka to fabularny przekładaniec - jeden odcinek "bitewny", jeden "koszarowy" - nie do końca mi odpowiada. Alicia nadrabia minami, ale jednak tym razem jakby pomysłu na całość zabrakło. Do tego pani dziennikarka niezbyt charakterna, ale przynajmniej nie boi się wejść do męskiej toalety. A najsensowniejszą postacią wydaje się teraz, oczywiście, skrzydlata świnka.

Puhi~!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 17-05-2009, 12:25   

JJ napisał/a:
W Call of Duty nie grałeś?

Ja grałem. Ale tam szwaby lepiej strzelali i na najwyższym poziomie trzeba było jednak uważać. Na pewno szarżowanie nie wchodziło w grę. A grając multiplayer na admiral modzie dodatkowo była opcja krwawienia, jeżeli dostałeś jakoś konkretnie. Był pasek HP i jeżeli nie było w pobliżu medyka, to kapota.
JJ napisał/a:
po co rozwodzić się przez następnych kilka na temat detali konstrukcji kolby

Ponieważ takie detale są jedynym powodem, dla którego o tym anime można rozmawiać.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
OverLord_Zenon Płeć:Mężczyzna
Lord Chaosu


Dołączył: 20 Gru 2008
Skąd: ? Z otchłani Kosmosu!!!
Status: offline
PostWysłany: 17-05-2009, 23:18   

AD1 Działko przy sztabie.
Wiem o wykorzystaniu plotek jako ppanców. I powiem że te działko mi nie pasuje.
Przyjrzyj się konstrukcji. A propo plotek. Nie widziałem ani jednego samolotu jeszcze. Ktoś wie czy są one w ogóle obecne?
AD2 Karabin snajperski.
Ta konstrukcja jest zła w wielu miejscach. Wystarczy spojrzeć. Sam jej wygląd jest przeciwko zdrowemu rozsądkowi. Nie chodzi mi o tłumik, czy długie drewniane łoże.
Przyjrzyj się lepiej lunecie(miejsce gdzie jest) i łożu(widziałeś Mosina? to porównaj).
AD3 Automaty.
Owszem Grisznak. Skrócona wersja AK to między innymi AKSU. I do nich są podobne. Pomijając malutki magazynek.

Jak pisałem. Biorąc pod uwagę skalę walk i uzbrojenie odnoszę wrażeni, że walka toczy się na niewielką skalę pomiędzy władcami feudalnymi. Bez ciężkiej artylerii, lotnictwa i odpowiedniej organizacji.

Faktycznie to anime jest absurdalne. I jak Słovo przyznał jedynie dla dyskusji o szczegółach można te anime oglądać i rozmawiać.

_________________
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
Nadgorliwy urzędas zasługuje tylko na jedno:
Totalną Anihilację.
http://myanimelist.net/signature/OverLordZenon.png
http://www.youtube.com/watch?v=KsTgWCZNk-0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
144775
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-05-2009, 03:18   

Można to też oglądać po prostu dla rozrywki, jako wesołą komedię i lekki serial sensacyjny osadzony w parawojennych realiach. I powiem więcej, w tej roli sprawdza się bardzo dobrze. Jeżeli zrzędzenie na temat szczegółów dostarcza wam radości i spełnienia to proszę bardzo, ale twierdzenie, że to jedyny słuszny sposób na czerpanie przyjemności z oglądania VC jest znacznie bardziej absurdalne niż konstrukcja tego słynnego karabinu ;)

Puhi~!

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group