FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Eden of the East
Wersja do druku
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-06-2009, 02:28   

Jeżeli wersja mesjańska którą oglądałeś to GG, to wracaj do niej. Jeżeli nie - zamień swój mesjanizm na mesjanizm w wydaniu GG. Za Schneizela na stronie mają we mnie wiernego fana ;) A suby zdecydowanie na poziomie, zwłaszcza biorąc pod uwagę tempo.

_________________
...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2009, 02:10   

Właśnie właśnie. Kinówka. Podobno przenieśli ją na bodajże 19.12 2009 i co? Nigdzie jej nie można znaleźć. Jak myślicie, kiedy będzie można ją ujrzeć na 'naszych stronach'?

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-12-2009, 10:15   

Za pół roku albo rok, jak wydadzą ją na DVD. Kinówka była, jak nazwa wskazuje, pokazywana tylko w kinach, a do anime nie istnieje coś takiego jak "nagranie kamerowe z kina". A tak mi się przynajmniej wydaje.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 05-12-2010, 14:43   



Ano właśnie, kinówki.

Obejrzałem obie i zwiądłem... część wniosków powiesiłem w komentarzu do jedynki oraz w komentarzu do dwójki na Tanuku...

Podsumowując,
1) Czasowo 82+90, czyli 172 minuty. Kolejne 11 odcinków to byłoby 253 minuty, 13 - niecałe 300. Wychodzi że nie dostaliśmy nawet kompletnej serii, bo kinówki to odpowiednik jakichś 7,5 odcinka. A mimo to, zapewne ze względu na sporo spokojniejsze tempo i dużo narracji, wydawało się że w filmach są dłużyzny.
2) Pierwszy film od drugiego odcięto w pół sceny, i ktoś kto (np. przypadkiem) trafiłby na dwójkę, nie ma szans się połapać. Sztuczne podziały? Zachodni fandom i 2ch chuczały plotkami, że taka formuła ponoć jest zyskowniejsza... a ja coś sądzę, że taki wybór mógł być też po trosze świadomością, że materiału jest mało - za mało na pełnosezonową serię...
3) Zakończenie rozczarowuje...
Spoiler: pokaż / ukryj
Z Saki tradycyjnie, zgodnie ze schematycznym "koffają się bardzo, w związku z czym rozstają się i cierpią z dala od siebie" zrobiono nowożytną Penelopę, a na sam koniec zaserwowano nam spotkanie w taksówce z którego wynika że Takizawa woli starszych panów... a potem następuje "reset" telefonu Seleção.
To ostatnie sprawiło, że miałem niemal pianę na ustach - po tym, jak banalnie rozwiązali kwestię w kinówce, serwują nam takie coś? Grrrr.

I teraz właśnie - jak inne Tanuki odebrały te kinówki?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group