FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Kimi ni todoke
Wersja do druku
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2009, 19:13   

Salva napisał/a:
Nie skreślam jej od razu bo miewa momenty, które sprawiają, że ma szansę zostać tą przyjaciółką Sawako. Ma potencjał.

To mi się kojarzy z pokemonami, o czym dawno już miałem pisać - Sadako przyjęła sobie za cel kolekcjonowanie przyjaciół, bo nagle, po tylu latach stwierdziła, że jest samotna. Czy Kurumi zostanie tą przyjaciółką czy nie to średnio mnie interesuje, ale przyznam szczerze, iż wolałbym, żeby nią nie została. Nie każdy musi być przyjacielem Kuronumy, co więcej, przyjaźń z nią jest zadaniem trudnym, co widać po wydarzeniach ukazanych dotychczas.


Salva napisał/a:
Aczkolwiek niektóre zachowania miewa takie, że naprawdę jestem w szoku, że może spojrzeć Kazehayi w oczka.

Normalne zachowanie manipulatorki, która uważa, że robi słusznie - i to nie tyle dla siebie, co właśnie dla niego. Siebie traktuje jako nagrodę i nie potrafi zdzierżyć, że on nieczuły jest na jej zaloty. Więc czemu by miała mu w oczy nie patrzeć? Przecież dla swojej "miłości" gotowa jest na wszystko, a to jego wina, że nie potrafi jej docenić...

Salva napisał/a:
No bo zaraz, albo go kocha i chce dla niego dobrze (moje pojęcie miłości oznacza chęć szczęścia drugiej osoby) albo ma obsesję i chce dla siebie dobrze. Twierdzi, że to pierwsze, a wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z tym drugim.

No właśnie, a co jeżeli uważa, że dla niego dobrze jest, jeżeli będzie z nią? Bo są tacy sami, bo interesują się tym samym, bo znają się dłużej. Może uważa, że chroni go przed popełnieniem błędu? Mało tych schematów było w anime i innych romansidłach?

Salva napisał/a:
Jej zachowanie wykracza poza pewne normy i wskazuje na to, że ma nieliche problemy ze sobą.

Uważam, że jest odwrotnie - ona właśnie nie ma problemów ze sobą, a z Sawako. Doskonale wie czego chce i ku temu dąży, nawet jeżeli ma iść "po trupach". To nie jest skrzywienie, a cecha charakteru. Pamiętajmy ile postaci mają lat... Ludzie zawsze stosowali manipulację i będą ją stosowali, a kwestie moralne to już ich indywidualna sprawa. W przypadku Kurumi doskonale jest to ukazane - wiemy co robi, dlaczego to robi i co chce osiągnąć.

Salva napisał/a:
Kurumi jest poplątana i skrzywiona. Na dodatek nie radzi sobie z ludźmi wykraczającymi poza pewne znane jej schematy (vide piękna scena z Pinem, który zgłupiał i kompletnie nie reagował na jej urok osobisty).

To jest to, o czym wspominałem wcześniej. Najzwyczajniej w świecie jest typem księżniczki, która zawsze dostawała od życia to czego chciała. Niestety zderzyła się z rzeczywistością, w momencie gdy jej wdzięki przestały działać na niektórych. Znalazła się w sytuacji nowej, niecodziennej i nie wie jak sobie z tym radzić. Jest to bardzo naturalna cecha temperamentalna i wiąże się ze żwawością.
Salva napisał/a:
Sawako się uczy życia, w swoim tempie, powoli. Jest szczera i prostolinijna.

Rychło wczas. My właśnie nie mamy pretensji o to, że to robi. Jedynie nie pasuje nam, że nagle się obudziła i postanowiła coś w swoim życiu zmienić, w dodatku swój bagaż emocjonalny i doświadczeniowy ma na poziomie zerowym, pomimo tego, ile ma lat.

Salva napisał/a:
Tak jeździcie po tych istotach płci żeńskiej, a czemu nikt nie dotyka Shouty i Ryuu?

Do Ryuu nic nie mam, co więcej uwielbiam go, ale o tym, że lubię postaci drugoplanowe już pisałem. A Kazehaya? Kiedyś wspominałem, że jego charakter również jest trochę nieprzemyślany, bo z reguły osoba nieśmiała i wstydliwa nie jest najbardziej lubianą osobą w szkole, natomiast jego zachowanie akurat uważam za dosyć naturalne. Po prostu pierwszy raz znalazł się w sytuacji, w której to on coś czuje do dziewczyny, a nie odwrotnie. Nic więc w tym dziwnego, że się waha, wstydzi i jest podejrzliwy. Po prostu się boi, że nic z tego nie będzie... Zaniża własną wartość, a wszystko widzi przez tak zwane "czarne okulary".
Cytat:
Ja dla tej nierealności, niewinności i naiwności oglądam to anime. Sawako czasami jest przesadzona i mnie też irytuje niemiłosiernie miejscami, ale i tak ogrom ciepła jaki niesie ze sobą ta seria sprawia, że uważam to za mały drobiazg.

Cieszę się, że Ci to nie przeszkadza. Ja niestety nie mogę przymknąć na to oka i tym bardziej mnie to irytuje, bo seria mi sie w pewien sposób podoba.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 26-12-2009, 19:40   

Salva napisał/a:
Tak jeździcie po tych istotach płci żeńskiej, a czemu nikt nie dotyka Shouty i Ryuu? Shouta jest dokładnie w ten sam sposób mało realny jak Sawako. Ma jakieś instynkty i hormony, ale dokładnie ten sam poziom nierealności postaci.


Do Ryuu trudno coś mieć, chłopak jest genialny i doskonale wie czego chce, a że odrobinę flegmatyczny bywa, cóż. Kazehaya natomiast jest wyidealizowany do granic możliwości, ale przynajmniej nie przypomina kosmity. Nie chcę tu powtarzać słów Pawła, ale dokładnie tak to widzę. Inna sprawa, że takie okazy w przyrodzie nie występują, to co widzimy na ekranie to czysty destylat marzeń i oczekiwań nastoletnich dziewczyn. I oczywiście nie mam nic do nauki Sawako, ale zastanawiam się co robiła przez te pozostałe kilkanaście lat, jak to się stało że normalnie skończyła podstawówkę i w ogóle. Poza tym, to cud, że z swoim podejściem nie leży martwa w szafie jakiegoś zboczeńca.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 00:16   

Dobra, dobra. Ale powiedzmy sobie szczerze... Kto by oglądał taką serie, w której bohaterka byłaby normalna, nie odbiegająca od normalności? Jak dla mnie to takich anime jest na pęczki. Może i 'Kimi..' nie jest jakimś protoplastą, lecz jak dla mnie to całkiem miły powiew świeżości. Cóż by to było za anime, gdyby każda postać była taka jaką sobie wymarzyliśmy? Muszą być jakieś zgrzyty, które nam się nie podobają. W jakiej serii ich nie ma? No ale ja też muszę trochę ponarzekać. ;) Mnie nie denerwuje wbrew pozorom Sawako lecz Kazehaya. Jak już Moshi wcześniej powiedziała, jest zbyt idealny. Jednak patrząc na to z drugiej strony jest także irytujący w swojej nieporadności. Ryuu jak dla mnie jest najbardziej prawdziwy... Szczerze... Długo czasu zabrało kiedy próbowałam mojego teraźniejszego przyjaciela 'nauczyć' swojego imienia. Tym mnie właśnie kupił. ^^

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-12-2009, 00:46   

Cytat:
Dobra, dobra. Ale powiedzmy sobie szczerze... Kto by oglądał taką serie, w której bohaterka byłaby normalna, nie odbiegająca od normalności? Jak dla mnie to takich anime jest na pęczki

Ja! Ja! Poproszę listę tych serii!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-12-2009, 00:53   

Ja też. Też bym poprosiła listę.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-12-2009, 00:55   

<dopisuje się do prośby>

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2009, 01:04   

SoraCumo wbrew pozorom, takich normalnych bohaterek jest naprawdę niewiele, można powiedzieć, że to gatunek wymarły. I o ironio, to właśnie takich realistycznych bohaterek pragną widzowie, no może nie widzowie, ale Ci którzy już trochę w anime siedzą.

Owszem "Kimi ni todoke" jest wyidealizowane i czasami wręcz rażąco naciągane, ale tak jak już mówiono wcześniej, tutaj w ogóle mi to nie przeszkadza jeśli dozuje sobie odcinek raz na tydzień. Kiedyś obejrzałam 2 pod rząd i już komentowałam złośliwie każde głupsze posunięcie Sawako. Jak sobie anime dozuje, to mam naprawdę masę przyjemności z seansu. Ale to także już mówiono, więc może skończę, by nie wałkować w kółko tego samego.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 01:22   

Teraz właśnie siedzę w serii, która ma taką 'zwykłą' bohaterkę. Zwie się Kare Kano jeśli chcecie... Kreska jest dość dziwna lecz po kilku odc już nie drażni.

Postaram się i przygotuję listę tych 'normalnych' bohaterek.

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 01:23   

Ja uważam, że całe to wyidealizowanie wątku Sawako jest właśnie tym elementem, który czyni z niego tak słodką, ciepłą i przyjemną w odbiorze serię. To właśnie ten romantyczny, subtelny, wręcz niekiedy senny klimat KnT dostarcza największą przyjemność i rozbudza najcieplejsze odczucia wraz z szerokim uśmiechem i wilgocią w oczach. To czyste, idealne i delikatne przedstawienie pierwszej miłości jest głównym atutem takich tytułów. Tego typu romanse w anime są jak najbardziej potrzebne, i ja na przykład właśnie takie wspominam najprzyjemniej. Zresztą, tak jak napisała Shizuku. Od kiedy oglądamy tylko 1 odcinek na tydzień, to ta wszechobecna słodycz i ciepło nie przejada się. A są takie osoby, które oglądania odcinków takiej serii pod rząd by nie zniosły. Choć ja do takich nie należę :D.

A wracając do serii. Szkoda, że w prawie każdym tego typu romansie musi sie pojawić "ta Zua", która wtrynia się w związek głównej pary i szerzy nieporozumienia, wykorzystuje naiwność słodkiej bogaterki i ogólnie jest wredną i złośliwą żmiją. Ech...szkoda. Oby jej się coś stało, albo żeby szybko została "zdemaskowana" i "zdyskredytowana". Z satysfakcją doczekam jej upadku. Mooo! Nie znoszę takich!

Cytat:
Kto by oglądał taką serie, w której bohaterka byłaby normalna, nie odbiegająca od normalności? Jak dla mnie to takich anime jest na pęczki


Właśnie na odwrót :). Romansów "normalnych" i realistycznych jest jak złota w Odrze, a anime typu Kimi ni todoke jest na pęczki. I ja mogę sobie przypomnieć teraz zaledwie kilka tytułów romansów z bliskimi określenia "normalności" bohaterami :).

Cytat:
Kare Kano


Właśnie oglądasz jedną z tych "nielicznych" pozycji :D

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-12-2009, 01:26   

SoraCumo napisał/a:
Teraz właśnie siedzę w serii, która ma taką 'zwykłą' bohaterkę. Zwie się Kare Kano jeśli chcecie...
Yyy... Z której strony Yukino jest "zwykła" to ja nie wiem. Przecież to dwulicowa egomaniaczka, a to i tak dopiero początek jej dziwactw (ale i tak ją lubię).

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-12-2009, 01:30   

Cytat:
Właśnie na odwrót :). Romansów "normalnych" i realistycznych jest jak złota w Odrze, a anime typu Kimi ni todoke jest na pęczki. I ja mogę sobie przypomnieć teraz zaledwie kilka tytułów romansów z bliskimi określenia "normalności" bohaterami :).

Również czekam na listę, bo obawiam się że pojęcie "normalności" mamy skrajnie różne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 01:53   

Może właśnie Moshi masz rację. Kto co uważa za 'normalne'? Jak dla mnie Yukino jest 'normalna'. A co powiecie na Bokura Ga Ita? Kolejne normalne anime.

Zależy jak kto postrzega świat. Wtedy to co uważa za normalne zmienia się. Jak to się mówi: 'Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" :)

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-12-2009, 02:32   

SoraCumo napisał/a:
Bokura Ga Ita? Kolejne normalne anime.


Yyy, obejrzłaś całe? Jeśli tak wygląda normalny związek, to ja poproszę o jakiś dziwaczny. Bo tu tylko się kłócą, rozstają, znowu wracają i znowu rozstają. Taka mordęga, aż żal patrzeć na to i żadnego szczęścia z tego...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 02:46   

Należy tutaj rozróżnić pewne kwestie ;). Otóż nie ma całkowicie "normalnych" anime z "normalnymi" bohaterami, jeśli mamy tutaj na myśli realność psychologiczną w zgodzie z naszą rzeczywistością (choć są pozycje bliższe i dalsze) . A tym bardziej dotyczy to romansów. Wymienione przez ciebie tytuły, czyli Kare Kano i Bokura Ga Ita to romanse, które "normalnie" wypadają tylko i wyłącznie na tle innych, przeciętnych romansów anime. To znaczy, że ich bohaterowie są bliżej pojęcia normalnych i ich zachowania nie są tak przerysowane/wyidealizowane jak np. w Kimi ni Todoke. Ale wciąż mają nie tak dużo wspólnego z naszą szarą rzeczywistością :). Zresztą, ja po to anime oglądam :D.

Cytat:
Taka mordęga, aż żal patrzeć na to i żadnego szczęścia z tego.


Zgadzam się. Jeden z tych romansów, który tak lubiłem, a tak mnie zawiódł. Kompletnie nie logiczne to było i zakończone bez smaku i sensu.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 03:18   

So so. Lecz myślałam, że rozmawiamy tu o 'normalnych' charakterach, a nie romansach czy anime.

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group