FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Kimi ni todoke
Wersja do druku
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 27-12-2009, 12:01   

Tutaj rozmawiamy o Kimi ni Todoke, a nie normalnych (mniej czy bardziej) romansach w anime.

Zgadzam się w pełni z postem Pawła. Również myślę, że szansa iż Kurumi zostanie koniec konców kolejną przyjaciółką Sawako są duże, co nie zmienia, że to dla mnie będzie ogromny minus. Bo jednak uważam za baardzo naciągany motyw, gdy to BTJT swoim dobrym serduszkiem i prostolinijnością przeciąga na swoją stronę kolejnych wrogów, którzy są urzeczeni tym jego zachowaniem. Zresztą jak nie Kurumi, to zaraz na pewno pojawią się kolejne problemy. No i nie zapominajmy, że jednak Ayane rozgryzła Kurumi i wątpie, by tak łatwo również ona zaakceptowała ją jako pełnoprawna, godna zaufania przyjaciółkę.

Co do Kazehayi, to jego sztuczność nie rzuca się aż tak w oczy, bo blednie przy sztuczności Sawako. Pza tym ja jednak jego zachowanie uważam za bardziej naturalne, choć czasem przesadnie przerysowane (jak scena, kiedy nie mógł nazwać Sawako po imieniu).Poza tym ma głos Mikage, co stawia go u mnie na miejscu radosnego idioty xd

Ryuu... z początku był dosyć bezbarwna postacia. I trudna do rozgryzienia: w jakim celu miałby przenosić swój stolik za stolik Kuronumy? Chizu i Yano ok, zrozumiałe, Kazehaya też, ale Ryuu? Ale bardzo dobrze, że pod przykrywką luzaka okazał się taki konkretny facet. I te jego "przekręcanie nazwisk" też na krótką metę jest fajne, ale na dłuższą może być denerwujące. I to właśnie jest chyba największa wada Kimi ni Todoke. Że pewne elementy na krótką metę mogą się podobać, ale na dłuższą jedynie irytować, a twórcy wyraźnie to ignorują.

A co do dobrego romansu, to cóż, może Marmalade Boy? I miało genialne zakończenie, bez dwóch zdań. Ale to nie ten temat.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-12-2009, 12:12   

Cytat:
So so. Lecz myślałam, że rozmawiamy tu o 'normalnych' charakterach, a nie romansach czy anime.

Bo rozmawiamy, a przynajmniej ja (i zapewne Eaś z Gonikiem). Oboje stwierdziliście, że romansów z normalnymi bohaterami (ja to zrozumiałam realistycznymi) jest dużo, więc czekam aż je wymienicie. Bo jak na mój gust to właśnie anime w typie KnT jest od groma, tylko bohaterki chociaż najczęściej głupie jak but, nie wykazują się aż takim zamknięciem na otaczający je świat i niewiedzą jak Sawako.

Co rozumiem przez normalne? SENSOWNA bohaterka, nie moe blob, nie słodka idiotka, która tylko marzy o rodzeniu dzieci jakiemuś kretynowi, nie nadpobudliwa dziewucha, która okazuje swoją miłość poprzez przemoc. Poproszę zwyczajną, myślącą dziewczynę, kobietę, z normalnymi problemami (zabili mi kotka, pieska, rybkę, kaktusa to nie jest normalny problem). Związek, który nie polega na chodzeniu, zrywaniu, chodzeniu, zrywaniu albo dziwacznych podchodach przez bogowie wiedzą ile czasu (a przynajmniej niech to ma jakieś logiczne uzasadnienie).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 27-12-2009, 12:21   

Nanami zrozumiesz zamiary Ryuu juz niedługo. Wątek poboczny powinien rozwinąć sie bardziej w następnym odcinku. Tak kojarzę z mangi.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 12:55   

Nie offtopcie się tutaj, bo temat jest fajny, a trudno w tej chwili go wydzielić, bo posty mieszają Kimi ni Todoke i "ile jest normalnych kobiet". Załóżcie temat w dziale M&A, albo się podczepcie pod istniejący (ten o prawdziwych kobietach by się nie nadał?), bo sama mam ochotę coś napisać, a nie chcę powiększać bałaganu.


Mnie też niestety Sawako irytuje, przy czym mam wrażenie, że nie do końca chodzi o to, że jest nierealistyczna - jest, ale prawdę mówiąc w podobnym stopniu nierealistycznych jest wiele bohaterek, które lubię. Tu raczej problem polega na tym, że po prostu taki typ osobowości mnie całkiem subiektywnie irytuje - tak samo jak komuś może subiektywnie się słodki wydawać. Nie twierdziłabym, że to jest zła postać, tylko raczej - że mi nie odpowiada. Natomiast jestem w stanie jej wybaczyć istnienie z powodu postaci drugoplanowych - rozmowa Ayane i Kurumi w odcinku 12. była sporo warta.

Natomiast na razie mam wrażenie, że samo anime zaczyna cierpieć na coś, na co cierpiał Skip Beat! - problem z tempem wydarzeń. Poszczególne epizody są nawet fajne, ale nie w momencie kiedy coś, co zachodziło relatywnie szybko, ciągnie się przez trzy odcinki, tym bardziej, jeśli znaczącym zapychaczem czasu ekranowego są monologi Sawako. Pomijając już jej manierę mówienia (to się nazywa "wysoka jojczliwość właściwa"), ona po prostu w kółko piłuje te same przemyślenia. Bierz licho realistyczne/nierealistyczne, ja proszę, żeby mnie nie zanudzać...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-12-2009, 13:08   

Avellana napisał/a:
Natomiast na razie mam wrażenie, że samo anime zaczyna cierpieć na coś, na co cierpiał Skip Beat! - problem z tempem wydarzeń. Poszczególne epizody są nawet fajne, ale nie w momencie kiedy coś, co zachodziło relatywnie szybko, ciągnie się przez trzy odcinki, tym bardziej, jeśli znaczącym zapychaczem czasu ekranowego są monologi Sawako.

To faktycznie jest problem, niekoniecznie odczuwalny dla osób, które oglądają jeden odcinek na tydzień. Tymczasem ja wczoraj nadrabiałam cztery i często zdarzało mi się przeskoczyć o minutę czy dwie. Niestety KnT zupełnie nie nadaje się maratonowania i obawiam się, że wiele osób zauważy jego słabości, kiedy będą próbowały obejrzeć je naraz. Przy czym w Skip Beat zupełnie mnie to nie ruszało, może właśnie ze względu na bohaterów, których polubiłam.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 27-12-2009, 14:25   

Moshi zasadniczo różnica w Skip Beacie polegała na tym, że zarówno Kyouko jak i Ren te charaktery MIELI. Kyouko schrzanili później, o mandze nie mówiąc, ale naprawdę to co sobą prezentowała na początku było dalekie od tego co pokazuje nam Sawako. Dlatego mnie też zupełnie nie przeszkadzał powolny rozwój pairingu (zwłaszcza że był poniekąd uzasadniony procesem "leczenia się" z Shou). Natomiast tutaj jedynym argumentem za tym, że to tak długo trwa jest... widzimisię autorów. Innego uzasadnienia nie widzę.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 14:26   

Mają racje. Zmieniamy temat zupełnie... Żeby się nie kłócić, ale powiedzieć prawdę to może i mój 'dorobek' anime nie jest tak pokaźny jak niektórych tutaj, lecz naprawdę jak dla mnie to taka (jak dla niektórych tu) 'normalna' bohaterka jest nudna. Koniec tematu.
Wracając do KnT. Ma ono swoje wady i zalety. Jak każde anime. Jednak powiem, że jeszcze mi się nie zdarzyło, abym przeskoczyła o kilka minut do przodu. Oglądam razem z openingiem i endingiem (Które nawiasem mówiąc są świetnie dopasowane!) Staram się nie czytać mangi przed anime, lecz na odwrót jak już mówiłam. Sama się zdziwiłam, że to anime tak mi się spodobało, bo moją najjaśniejszą gwiazdką jest anime z zupełnie innego gatunku. Ale chyba się zgodzicie, że jest w tym anime coś, co was przyciągnęło, mimo tylu wad jakie wymieniamy.

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 15:24   

Cytat:
Ale chyba się zgodzicie, że jest w tym anime coś, co was przyciągnęło, mimo tylu wad jakie wymieniamy.


O ile się ogląda ten 1 odcinek w tygodniu : )
Nadmierny kontakty z tymi wadami może źle wpływać na ocenę tego tytułu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Fall Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 16:41   

Ja tylko cieszę się, że nie myliłam się co do tytułu po obejrzeniu 3 odcinkach. Teraz mam ferie, więc pewnie nadrobię sobie KnT z ciekawości, żeby móc sobie pokrytykować (buehehe), no i po części dla drugoplanowych bohaterów, których często wolę od pierwszoplanowych ;)

_________________
Fall = Blay
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 27-12-2009, 23:12   

Obejrzałem odcinek 12- Nie no, koniec! Dłużej nie wytrzymam. Lecę w mangę, bo tygodnia nie przeczekam. Niech szlag trafi tą Kurumi, jak ja takich jędz nie znoszę. Mooo! Czuję, że zarwę dzisiaj nockę przy mandze.... Dobrze, że Ayane już wie, w czym rzecz, ale zgadzam się z tym co napisała Ave. To anime cierpi na wyjątkowo powolny rozwój akcji. Będą oglądał dalej, ale już z perspektywy znajomości pierwowzoru. Szkoda, że nie ma szans by tą Kurumi szlag w mandze trafił (zaskoczy mnie ktoś? :D ). A po za tym odcinek był fajny, tylko trochę irytują mnie monologi Sawako. Dobrze, że Sanada przyznał się do swoich uczuć względem Chizuru. Z nich naprawdę byłaby urocza i dobrana parka. Ale oczywiście wszystko musiało się skończyć nieporozumieniem. Moo....

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 28-12-2009, 01:59   

Mitsurugi Gdzie ty oglądasz to anime? Ja czekam właśnie na 12 odc. Pojawi się w środę. Narzekamy tak i narzekamy na powolny rozwój akcji, ale to chyba tak specjalnie jest, aby utrzymać nas i zmusić do czekania na następny odcinek. ;)

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-12-2009, 13:37   

Odcinek 12ty już wyszedł. Odcinki wychodzą w Japonii we wtorki. O źródła się nie pytaj, regulamin.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 29-12-2009, 10:46   

No trochę mnie irytowała Sawako w tym 12 odcinku, ale jej rozmowa z Ryuu wszystko zrekompensowała xD To ich wspólne patrzenie się w niebo w ciszy mnie rozbroiło, oni naprawdę powinni częściej gadać, nieźle się dobrali, dwaj tacy śnięci są ^_^

Za to wyżej wymieniony milczek dużo u mnie punktów zarobił. Głównie za jego uśmiech, strasznie mnie nim zaskoczył, ale i zauroczył. No i to jak się zmartwił, że drzemki nie będzie miał... Naprawdę sympatyczna i fajna postać, czekam z niecierpliwością, aż rozwiną jego wątek.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 09:33   

Hm.
Po 12. odcinku mogę powiedzieć parę rzeczy.
Kurumizawa- może nie jestem fanem tej postaci, ale ma małego plusika, że przy Sawako nie udaje. Ktoś bardziej rozgarnięty od głównej bohaterki od razu by zauważył co się święci i jaka jest jej 'przyjaciółka'.
Kazehaya- trochę chyba przesadzona ta zazdrość, bo ochronienie kogoś przed piłką nie jest równoważne z wyznaniem miłości, tak samo późniejsza rozmowa(Sanady i Kuronumy). Jestem ciekaw co zrobi w następnym odcinku, bo widać, że złapał go bulwers.
Yano i Sanada- ulubieni bohaterzy serii. Teraz zapewne Ryu będzie częściej spotykany na ekranach monitorów : )
Kuronuma- już się przyzwyczaiłem do tego, że jest nieco opóźniona i większość rzeczy, które usłyszy od Kurumi odbiera na swój niewłaściwy sposób. Nie dziwię się czemu rywalka głównej bohaterki ma problemy z manipulowaniem jej.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
SoraCumo Płeć:Kobieta
Noblesse Oblige


Dołączyła: 25 Gru 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2009, 20:18   

Niestety, nie znam na tyle dobrze japońskiego, aby oglądać swobodnie anime i wszystko rozumieć.

_________________
Everything will be fine...
Everything...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group