FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21  Następny
  Durarara!! [spoilery]
Wersja do druku
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2010, 01:11   

od. 14

Parring Shinra x Celty jest po prostu boski. Odebrali Celty głowę a zrobili z niej prawdziwą kobietę. Inni twórcy anime powinni się uczyć. Notatniki w dłoń i robić, robić. Ale scena z wyznaniem miłosnym byłą cudowna i to serduszko z czarnej chmurki....piiiiisk ^^! Ale jest też wada tego. Jak ten parring skończy się źle, to ja idę skakać z mostu. Nie pamiętam już kiedy ostatnio byłem świadkiem tak oryginalnego i dobrego wątku romantycznego.

Shingen- człowiek, który mnie rozwalił. Numer z prysznicem- ichi. Kartka i "nazywaj mnie ojcem"- ni. Ucieczka windom- san. A po za tym takiego ekscentryka jeszcze nie widziałem. I ciekawi mnie czemu tak łatwo przyznał się do tego, że ukradł Celty głowę? Naprawdę niechcący czy jest w tym plan? Wydaje mi się, że Shingen będzie grał po wszystkich stronach barykady. Widać, że ma swój cel (obudzenie mocy głowy?) i będzie do niego dążył. trochę przypomina mi (jak ktoś zna) Kruppego z Malazańskiej Księgi Poległych. Niby ekscentryczny błazen, a trzyma wszystkie asy.

Bardzo podobała mi się postawa Shinry. Powiedział Celty to co ukrywał. Widać było, że zżerały go wyrzuty. Lepiej powiedzieć prawdę. No, w miarę, bo to pewnie nie wszystkie jego tajemnice.

Po za tym Slasher- no cóż, katana która kontroluje umysł. Ciekawe jak to się wszystko wyjaśni. Przez chwilę pokazana była posiadaczka miecza (poprzednia czy teraźniejsza), ale na razie tożsamość- nieznana. I kim była Niekawa?

Nic tylko czekać. Świetne anime. Ale pozostało nam już tylko 10 epów, o ile się nie mylę. Więc niedługo pora na finishowanie fabuły :). Dawno już nie czułem takiej chęci obejrzenia całego anime na raz!

Po za tym Izaya wciąż coś planuje i planuje, i mówi, że planuje. I planuje. Fajnie, że taki łebski jest, ale chciałbym żeby ten plan zaczął jakoś nam się powoli prezentować w swojej okazałości. Bo liczę na jakąś skomplikowaną intrygę :).

Aha, i zapomniałem dodać oczywiście tekstu z policją, który był miażdżący. "nie lekceważ....drogówki". Mocne to było. I jak Celty przyszła przerażona i siup, w ramiona Shinry. Łaaa, kawaii.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-04-2010, 07:52   

15

Jest mi bardzo przykro, że to piszę, ale jak dotychczas najsłabszy odcinek, bardziej sprawiający wrażenie fillera. No bo co się wydarzyło?
Reporter sobie po kolei odwiedza Yakuzę, Simona, Izayę, Celty, ale nic z tego nie wynika (poza potwierdzeniem, że Kida jest generałem Yellow Scarves). Zostaje opętany przez Sinsonga, pod koniec epa atakuje Anri, która zostaje uratowana przez Celty, Shizuo i szalonych Dollarsów. Sam Niekawa prawdopodobnie ginie?
Ale i tak w prewievie widzimy jak
Spoiler: pokaż / ukryj
Anri zostaje opętana.

Nic o Shingenie, nic o znajomej Kidy, nic o Harunie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2010, 23:47   

ep 15 - czas skomentować. W sumie jeszcze w zeszłym tygodniu byłem w stanie zgodzić się Astharielem w strawie tego odcinka, ale dziś już nie. To świetny wstęp do dzisiejszego odcinka. Dobrze, że został w ten sposób zrobiony.
Poza tym paru ciekawych rzeczy się jednak dowiadujemy. Dostajemy też fajne nawiązanie do Yotsubusia.
Celty dość szybko wpada w różne traumy - a to policja, a to kosmici...

ep 16 raw - komentarz może być tylko jeden: BRAAAINZ! BRAINZ! BRAAAINZ!
(w każdym razie do czasu aż wyjdzie tłumaczenie)

Heh, wcześniejsze spekulacje oczywiście były całkwicie trafne. Aczkolwiek motyw natprzyrodzony jest moim zdaniem całkiem fajny (tak, ja lubię tanie horrory). Niekawa jest mocno irytującą psychopatką, ale taka jest jej rola, więc można jej wybaczyć.
Anri jest nadal równie irytująca co zawsze aczkolwiek ma potencjał. No i wszystko wskazuje, ze dostawać będziemy duuuużo Shizuo.
Shizuś sporo się naudczył i wie, że nie ma sensu dręczyć Izayę pięściami. Lepeij posłużyć się elementem otoczenia. Izaya miał farta tym razem...
Ogólnie ciekawi mnie na ile nasz knuj jest zamieszany w to wszystko. Shizuś ma 99% pewności, że jest, więc pewnie jest.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2010, 07:50   

16
Powrót do formy.
Ha, twórcy wreszcie się ustosunkowali do pairingu IzayaxShizou! Calkowicie podzielam komentarz Celty.
Do obsady dołącza kolejna psychopatka, pani Niekawa, która wygląda n kilka lat starszą Hikkikomori z Sayonara Zetsubou Sensei.
Dobra, Izaya jest naprawdę przerażający, a Shizuo naprawdę domyślny, odnosnie pojawienia się Celty, by ich rozdzielić.
Yeah, atak zombie! Saika rozprzestrzeniła zarazę czerwonych ślepi!
Nasujima nie jest tylko żałosnym pedofilem, jeszcze sprzedawał kochankę innym. Niech zginie szybko.
Na koniec następuje twist - Niekawa też jest "pomiotem" Saiki, orginał ma Anri, która chyba faktycznie zabiła swoich rodziców. Czy oni sami się nią zabili, a ona wzięła miecz?
A za tydzień...
Spoiler: pokaż / ukryj
IZAAAAYYYYAAAAAA!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 01-05-2010, 12:07   

Hm, jak dla mnie ten odcinek był strasznie... dziwny. Może dlatego, że przez większość czasu jednak zupełnie nie było wiadomo o co chodzi. Jedna Saika. A tu sie nagle rozmnożyły jak króliczki + te wywody Shinry... yyy.
"Kadota, pożyczam sobie drzwi!"
"W każdym razie ja już sobie pójdę, czas zamordować Izayę"
...reakcja Shinry, khy. Ale on ma rację! Coś w tym jest :D Zwłaszcza po opowiesci o Saice.
I Shizuo wybierający się do Izayi. A tu nagle o, za jego pleckami Izaya. Trzeba mu jednak przyznać, że jest nieziemnsko bezczelny i odważny na swój sposób. I żeby ze scyzorykiem przyjmować wyzwanie Shizuo, który zaopatrzył się w... poręcz od jezdni? I te wejście Selty i te piękne zdziwione miny panów!
...Niekawa i Takashi. Kolejna para idiotów. Powyżynajcie sie nazwajem!
...wszyscy kochamy Shizou :D
...i ta psychodeliczna muzyczka jednak tworzy klimat, oj tworzy. I nadal nie lubię Anri, działa mi na nerwy. Ale odcinek koniec końców bardzo dooobry.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-05-2010, 21:42   

A ja jestem szczęśliwym otaku. O!

Pożyczanie drzwi było piękne XD. Żal mi biednego reportera, który właściwie zawinił tylko tym, że miał córkę psychopatkę.

Fujoshi Erika wyszła równie pięknie co w nowelkach. Ten natchniony głos XD. I bezcenne reakcje Celty i reszty składu vana. I Shinra! Przez niego o mało się nie udławiłam, bo nie przewidziałam, że on też to skomentuje XD.
A skoro twórcy już są przy tym to niech dadzą dyskusję Eriki i Walkera o pairingu
Spoiler: pokaż / ukryj
Shinry i Celty
, pretty please. *__*

Niekawa okazuje się być porządnym yandere. Chwała jej za to, bo to trudne zadanie, a ona jest w stanie obsesywnie kochać takie coś, jak ta miernota, który próbował ją sprzedać. Hyhy... scena, w której Niekawa otwiera drzwi, a tu jej przedmiot miłości - bezcenna. Zwłaszcza ten wyraz absolutnego przerażenia.

We want your brains... ermm... your love Shizuo-san!

Prawie, że starcie Izayi i Shizuo z wyrywaniem barierek włącznie (...nity poszły...). Izaya zdążył uratować drzwi do swojego gabinetu - spryciarz. I miał sporo szczęścia, że Celty akurat się pojawiła.

Anri, wiedziałam dziecko, że mnie nie zawiedziesz i w końcu zrobisz użytek z katany :D. A teraz zaszlachtuj kogoś ku mojej radości.

I nareszcie! Tego narratora wyczekiwałam!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Noriel Płeć:Kobieta


Dołączyła: 09 Lis 2009
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2010, 23:21   

16
Świetny odcinek. xD Rzeczywiście ten poprzedni był nieco spokojniejszy, ale za to 16 wprowadził mnóstwo nowych smaczków.
Wreszcie nasza mała Anri pokazała, na co ją stać. Ja wiedziałam, że z nią jest coś nie tak, bo jakoś podejrzanie zbyt wiele czasu jej poświęcali, ale że nagle z niej się zrobi waleczna psychopatka z wielką kataną, to nie podejrzewałam. Biedny Mikado...
No i pojawiła się bardzo ciekawa postać (ze świetnym seiyuu), czyli Niekawa. Ja to jednak mam słabość do psycholi. Ale boję się, że nie zagości na długo na ekranie.
Na dodatek Shizuo może zagrozić idealnemu planowi Izayi. Jak to ładnie ujął: "czemu ten idiota jest taki bystry?". A znając Shizuo, zrobi wszystko, żeby tylko go zniszczyć.
A co do ich 'miłości'... Myślę, że coś w tym jest. xD Otóż, Shizu-chan jest chyba jedyną osobą, która nadal może zadziwić Oriharę. Zobaczcie tą jego zaskoczoną minę, kiedy sięgnął po... to wielkie metalowe coś z boku ulicy. Znając go tak długo, nie przewidział tego, i to musiało być dla niego dziwnym uczuciem. Natomiast Izaya jest dla Shizuo idealnym rozładowywaczem napięcia. Kiedy ma jakąś zagwostkę (typu: "coś mi tu nie pasuje") od razu rusza do swego ulubionego wroga. Widzicie, jeden nie może żyć bez drugiego. Idealny związek... Po tylu latach nadal potrafią się zaskakiwać, a w razie problemów, zwracają się do siebie o 'pomoc'. xD
No a reakcja Kadoty i reszty... Bezcenna... xD

A tak właściwie, to kto był narratorem w tym odcinku?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 06-05-2010, 21:31   

16

Wooooaaaah! Już lubię Anri. Jej, akcja skręciła o 180 stopni, zrobiła salto w powietrzu i zakończyła szpagatem.
Spoiler: pokaż / ukryj
No coś niesamowitego. A jestem baaardzo ciekawa kto był miłością Anri, skoro to ona ma Saikę.


PS: a ten nowy opening mi się nie podoba. O ile animacja jest lepsza to sama muzyka jest niezadowalająca, o! >_<

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 07-05-2010, 00:24   

Koranona napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
No coś niesamowitego. A jestem baaardzo ciekawa kto był miłością Anri, skoro to ona ma Saikę.


Spoiler: pokaż / ukryj
Jak byś oglądała uważnie, to byś wiedziała... że nikt, bo Anrii nie może kochać, tylko i wyłącznie to pozwala jej kontrolować Saike, a nie tak jak z innymi być kontrolowaną przez nią.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 07-05-2010, 07:32   

A to możliwe, oglądają cały czas było coś ważniejszego do zrobienia, więc pół godzinny odcinek oglądałam na przestrzeni 2 godzin ^^'
Cud, że w ogóle coś do mnie dotarło, niemniej dziękuję za uzupełnienie wiedzy.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2010, 02:43   

17-nastka - wielkie i przeciągłe mrrruuuu. Jak ja loffam to anime. Kilka luźnych, niezbyt konstruktywnych komentarzy:

- Shi-zu-chan~! *____* Wyglądałeś przeepicko okładając to stadko zombie.

- nowe drzwi vana Togusy! XD Ojeżu, ómarłam. Erika i Yumacchi rzondzą. A mina wkurzonego Togusy była po prostu obłędna – chociaż zdając się na pomocną dłoń Walkera, powinien wiedzieć, czym to grozi :3

- Anri znowu łapie parę plusików i zaskakuje... tym razem swoją przeszłością rodzinną. No, nie za fajnie miała w domu...

- ach, jak Izaya sobie to WSZYSTKO ładnie uknuł. No i ta jego bezczelna szczerość... uwielbiam ją.

- końcówka i preview były MRUCZNE. Kida jest zdecydowanie bardziej jako badass.

Spoiler: pokaż / ukryj
Izaya w końcu dostanie swoją upragnioną wojenkę gangów.

Już nie mogę się doczekać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-05-2010, 15:16   

BOSSSSSSSKIE drzwi :) Van nabrał charakteru... jakiego, to inna sprawa, ale nabrał, i na pewno nie jedna głowa się za nim odwraca XD

I fakt, Kida jako coś więcej niż clown tudzież Anri jako coś więcej niż moeblob = mrrry!

Swoją drogą, pan nauczyciel i jego wybór ofiary do napadnięcia... jak pech, to pech. A przedtem przecież "wybrał" Niekawę, i samą Anri... lol.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 09-05-2010, 15:28   

A jak dla mnie najbardziej epicki wniosek z tego odcinka jest taki:
Mikado = Dollars
Kida = Żółte Szaliczki
Anri = armia zombie Saiki
A w tym misz maszu Izaya pociągający za sznureczki. Niewiedza booliii. Ale jak ja uwielbiam takie konflikty tragiczne, których sam Clamp by się nie powstydził! Wyobrazacie sobie tego angsta, jak oni w koncu się dowiedzą z kim tak naprawde walczą? Bo jestem niemal pewna, że prędzej czy później Izaya również zadba o to, by i Szaliczki i Dollarsi zaszli sobie za pazury.
No Shizuo był epicki jak zwykle.
A drzwi od vana były KWIIIIIIIIIIK.

No i układanka z Anri wreszcie została ułożona w całość. Intrygujące.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sebos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 13 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2010, 19:35   

Izaya to chyba najciekawsza postać z całej serii...
Uwielbiam "Wielkich Strategów"(Lelouch itd.).Teraz to do 26(chyba tyle jest) epka będzie wielka "bitwa"(lub coś na ten wzór) ,potem pogodzą się pewnie i sielanka :/.
Ale seria jest bardzo interesująca ,ale niestety nienawidzę czekać na nowe epki ...

Do tego ktoś tam powiedział (nie pamiętam już kto) że Shizuo(Dla niektórych Shizuś) będzie kluczem do rozwiązania tej bitwy czy coś w tym stylu ...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-05-2010, 13:12   

18-ka raw - wooot, z tego co widzę, to Izayi doszczętnie odbiło (biedna Namie).
Do tego dostajemy sporo akcji z geekami, więc odcinek bardzo przedni (bo geeki rządzą!).
Kolejny odcinek z tego, co zrozumiałem zowie się "Niebieskie niebo przepadło" - kolejne nawiązanie do Trzech Królestw (ciekawe, czy skończą cytat w kolejnym odcinku). Z tego, co słyszę to kolejnym narratorem będzie Fujiwara aka Kuzuhara (pan policjant).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group