FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
  Angel Beats [SPOILERY]
Wersja do druku
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2010, 09:42   

Otonashi zawsze był w stanie zachować pewną dozę "życiowego" podejścia do życia po życiu.
Co do Tenshi. To wątpię by dołączyła do grupy Yuripe. W końcu to oni się nad nią znęcali (do tego Otonashi "ukradł" jej bilet na danie). I jak się tego nie domyśliła jeszcze to to z pewnością wyjdzie w praniu. Także nie uważam by ona próbowała im pomóc. Po prostu traktowała ich według reguł, które powinny obowiązywać w normalnej szkole, przy czym miała pewną dozę wyrozumiałości.
Teraz sobie o tyle nagrabili bo ten nowy nie wydaje się być tak wyrozumiały. Ciekawi mnie przy tym jaki stosunek ma do byłej przewodniczącej (Czy nie wieży w to że tak się mogła zachować, czy po prostu wykorzystał nadarzającą się okazję do przejęcia władzy)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-05-2010, 09:51   

Spoiler dodany, ale chyba na tym etapie to już nie wystarczy i trzeba będzie dodać ostrzeżenie odnośnie spoilerów do nazwy tematu, dyskusje zeszły już na ten poziom gdy koniecznym byłoby spoilerowanie całych postów.

btw...

NiBl napisał/a:
Otonashi zawsze był w stanie zachować pewną dozę "życiowego" podejścia do życia po życiu.


Spoiler: pokaż / ukryj

Gdyby w tej grupie była choć jedna życiowa osoba, to żadnego walczącego frontu by nie było. Jak już sama Yurippe zauważyła - Tachibana wytworzyła metody do obrony siebie, ponieważ była atakowana. Ergo, gdyby nie zaczęto do niej strzelać, to nie stosowałaby żadnej przemocy. Z swoich szkolnych czasów pamiętam dość dobrze, że mieliśmy dużo lepsze metody na osoby które próbowały nas "prostować" niż broń palna... Tu widać na to nikt nie wpadł. Byłoby dobrze, aby geneza tego wszystkiego została w późniejszych odcinkach naprostowana, bo nawet pamiętając o tym, że to seria na wesoło to ciągle zupełny brak podstaw dla funkcjonowania świata tak jak go teraz widzimy przeszkadza i przeszkadzać będzie coraz bardziej.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-05-2010, 16:53   

"Szanuj nawet wroga swego, zawsze możesz mieć gorszego"? XD

Z drugiej strony, zadziwia
Spoiler: pokaż / ukryj
odwaga lub głupota "nowego". Chyba nie wie, jak front obchodził się z Aniołkiem? Bo coś mi się zdaje że pan "nowy" może dość szybko trafić, wraz z całą resztą, na listę "legitimate targets" zgodnie z zasadami RoE dla Frontu...
w każdym razie, uporczywość i skuteczność dokładnie takie dały skutki w przypadku Aniołka.

Myślę jednak, że warto zwrócić uwafę na fakt, że znamy jedną "stronę medalu" - wszystko, co wiemy o zasadach działania tego miejsca wiemy od Yurippe i spółki. A teraz wiadomo już że nie wie nie tyle wszystkigo... ale wręcz że nie wie czegoś bardzo, bardzo fundamentalnego - bo
Spoiler: pokaż / ukryj
nie spodziewała się ani zniknięcia Iwasawy, ani ostatnich odkryć o Aniołku...
. Do tego, pojawia się nam pytanie, co do samych zasad funkcjonowania świata. Bo przecież, jeśli "normalne" uczestnictwo w życiu szkoły grozi zniknięciem, to w takim razie
Spoiler: pokaż / ukryj
Aniołek, będąca człowiekiem, powinna już dawno temu zniknąć? A jednak nie tylko nie zniknęła, a nawet rozwijała dość niezwykłe umiejętności wymagane do stawienia czoła Frontowi...
Swoją drogą, Tachibana Kanade. To nawet brzmi stosownie moe ^_^.

Abstrahując od całej reszty, mamy kolejny koncert GirlsDeMo. Może i Yui-nyan ma spory challenge w postaci nowej roli, może i nowy hit napisała Iwasawa, ale ten live pokazuje że w GDM mamy właściwą osobę na właściwym miejscu. Yay! Ja JUŻ chcę następnego singla/mini albumuuuuuu GDM~!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-05-2010, 17:00   

wa-totem napisał/a:
Yay! Ja JUŻ chcę następnego singla/mini albumuuuuuu GDM~!


Do premiery jeszcze 10 dni, więc wcale nie tak długo.

Za to względem nowości, to
Spoiler: pokaż / ukryj
o postaci nowego przewodniczącego powiedzieć coś trudno - tak naprawdę do tej pory nie zobaczyliśmy na czym polega owa fundamentalna różnica między "ludźmi" a "NPC" w Angel Beats! i w jakim stopniu jego sposób myślenia można zestawiać z zwyczajowym ludzkim. To po prostu pierwsza istotna postać, która jest NPC. Były niby "fanki" Yui, ale nic z tego wynieść się nie dało.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-05-2010, 17:26   

Costly napisał/a:
Do premiery jeszcze 10 dni

http://www.cdjapan.co.jp/detailview.html?KEY=KSLA-52

Potwierdzam!
Yaaaaay!
/Kermit-mode

...omg, KOLEJNE 1200 jenów X_x
Z drugiej strony, 37 zeta za półalbum to nawet nie TAK drogo. U nas bywa gorzej, zaraz 60-75 zeta za byle szajs.

wa-totem napisał/a:
Swoją drogą, Tachibana Kanade. To nawet brzmi stosownie moe ^_^
Hmm. Zacząłem się wręcz zastanawiać czy ma coś wspólnego z Tachibaną Ichiką, bohaterką jednego z BARDZO dawno przeze mnie recenzowanych anime... Uta~Kata :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2010, 17:35   

wa-totem napisał/a:

Myślę jednak, że warto zwrócić uwafę na fakt, że znamy jedną "stronę medalu" - wszystko, co wiemy o zasadach działania tego miejsca wiemy od Yurippe i spółki. A teraz wiadomo już że nie wie nie tyle wszystkigo... ale wręcz że nie wie czegoś bardzo, bardzo fundamentalnego


Możliwe ze będziemy mieli okazje poznać tez druga stronę medalu.Być może teraz Kanade stanie się centralna postacią i ona wyjaśni zasadę działania tego świata.
Natomiast co do dołączenia do drużyny Yurippe -
Spoiler: pokaż / ukryj
wróg mojego wroga jest moim sprzymierzeńcem - a kto powiedział ze Kanade nie będzie chciała odzyskać swojej pozycji w szkole , i choćby dlatego może tymczasowo połączyć siły z Yurippe i spółką.I niby jak inaczej mieli by wyjść z sytuacji w jakiej znaleźli się pod koniec 5 odcinka?


I osobiście tez czekam na nowy singiel GDM , Umilając sobie czas Alchemy na te chwile XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-05-2010, 17:49   

Wiecie, nie wiem czemu, ale coś tych twórców bierze ostatnio na Parodie. Jako A.B. ma się nabijać z komedii szkolnych, tak sezon wcześniej niejakie Baka To Test które miałem zaszczyt oglądnąć, nabijało się z Shonenów i Akcji <m.i z Code Geass, była taka scena gdzie któryś z bohaterów, chyba Mitsurini, miał na oku znaczek Geass>

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-05-2010, 18:06   

Trzeba przyznać, że twórcy sporo pożytku wyciskają z GDM. Niby "tylko" jeden z motywów anime, a tymczasem będą z tego trzy single (jeden już, kolejne dwa w drodze, na oficjalnej stronie AB! są daty premier), które cieszą się sporym zainteresowaniem. Niezły dodatek do zysków.

Shini napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
wróg mojego wroga jest moim sprzymierzeńcem - a kto powiedział ze Kanade nie będzie chciała odzyskać swojej pozycji w szkole , i choćby dlatego może tymczasowo połączyć siły z Yurippe i spółką.I niby jak inaczej mieli by wyjść z sytuacji w jakiej znaleźli się pod koniec 5 odcinka?



Spoiler: pokaż / ukryj
W to jednak zupełnie nie wierze. Co prawda anime jeżeli chodzi o konsekwentne budowanie charakterów postaci nie jest zbyt pewne, ale jeżeli przyjąć, że tak będzie, to w ogolę to do niej nie pasuje. Tachibana ani nigdy nie podejmowała działań przeciw członkom frontu (a poznać ich może bez problemu, tyle razy z nimi walczyła, a na dodatek sami przecież noszą wyróżniające ich ubrania), a jedynie starała się ich powstrzymywać gdy prowadzili działania niezgodne z zasadami szkolnymi (ba, taki Otonashi w pierwszym odcinku ją postrzelił, a tymczasem już w tym ona przejmuje się jego stanem przed egzaminem, w ogóle nie okazując śladu pretensji). Tu podkreślenie, powstrzymać, a nie ukarać, gdy działanie znikało, to to samo działo się z jej aktywnością (ot, choćby przy zniknięciu Iwasawy). Zupełnie nie pasuje mi do niej prowadzenie wrogich działań przeciw innej osobie. Choć nie zdziwiłbym się, gdyby Yurippe chciała teraz ją przywrócić na stanowisko.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2010, 18:17   

Otagujmy spojlerem cały temat, faktycznie rozmowa się nam rozwinęła..
wa-totem napisał/a:
"Szanuj nawet wroga swego, zawsze możesz mieć gorszego"? XD

Spoiler: pokaż / ukryj
Aniołek, będąca człowiekiem, powinna już dawno temu zniknąć? A jednak nie tylko nie zniknęła, a nawet rozwijała dość niezwykłe umiejętności wymagane do stawienia czoła Frontowi...
Swoją drogą, Tachibana Kanade. To nawet brzmi stosownie moe ^_^.



Wydaje mi się iż czynnikiem warunkującym zniknięcia nie jest stopień integracji z otoczeniem lecz osobiste katharsis. To by tłumaczyło powyższe wątpliwości.

A propos Tachibany "Aniołka" Kanade - nie jestem pewny, ale zdaje się iż wspomniano w serii iż Hand Sonic miała wymaksowany jeszcze zanim Front zaczął do niej strzelać. I tak, jest moe. Ale to dlatego iż faceci lubią damaged goods. >3
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-05-2010, 18:24   

Sm00k napisał/a:
A propos Tachibany "Aniołka" Kanade - nie jestem pewny, ale zdaje się iż wspomniano w serii iż Hand Sonic miała wymaksowany jeszcze zanim Front zaczął do niej strzelać.


Nie kojarzę takiej informacji. A to faktycznie, istotne - kojarzysz gdzie to padło?

Sm00k napisał/a:

Wydaje mi się iż czynnikiem warunkującym zniknięcia nie jest stopień integracji z otoczeniem lecz osobiste katharsis. To by tłumaczyło powyższe wątpliwości.


Ale nie sądzisz, że to takie Japońskie? ;p Aby "pójść dalej" musisz się z sobą pogodzić, albo żyć jak modelowy student - jak mam rozumieć obie te wersje oznaczają spełnienie. Japońskie do bólu ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2010, 19:05   

Sentai z Aniołkiem w tle? Brr...

Informacje zobaczyłem na 4ch, jako cytowaną z oficjalnych źródeł. Obejrzę jeszcze początkowe odcinki, a nuż coś wyjdzie.
Powrót do góry
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-05-2010, 19:43   

Jak tak patrze teraz, to chyba schemat z "nieszczęśliwymi historiami" poszedł w krzaki.

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-05-2010, 19:43   

Haha. A propos 4chana mnie aż korci "Kuuderes. Discuss." z screenem aniołka dołączonym. Nihaha.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Shini Płeć:Mężczyzna
Night Angel


Dołączył: 30 Kwi 2010
Skąd: Jelenia Góra
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2010, 07:43   


Spoiler: pokaż / ukryj
W to jednak zupełnie nie wierze. Co prawda anime jeżeli chodzi o konsekwentne budowanie charakterów postaci nie jest zbyt pewne, ale jeżeli przyjąć, że tak będzie, to w ogolę to do niej nie pasuje. Tachibana ani nigdy nie podejmowała działań przeciw członkom frontu (a poznać ich może bez problemu, tyle razy z nimi walczyła, a na dodatek sami przecież noszą wyróżniające ich ubrania), a jedynie starała się ich powstrzymywać gdy prowadzili działania niezgodne z zasadami szkolnymi (ba, taki Otonashi w pierwszym odcinku ją postrzelił, a tymczasem już w tym ona przejmuje się jego stanem przed egzaminem, w ogóle nie okazując śladu pretensji). Tu podkreślenie, powstrzymać, a nie ukarać, gdy działanie znikało, to to samo działo się z jej aktywnością (ot, choćby przy zniknięciu Iwasawy). Zupełnie nie pasuje mi do niej prowadzenie wrogich działań przeciw innej osobie. Choć nie zdziwiłbym się, gdyby Yurippe chciała teraz ją przywrócić na stanowisko.
[/quote]

Spoiler: pokaż / ukryj
Zgadzam się co do jej charakteru.Tym nie mniej wychodząc z tego założenia , może wpaść na pomysł że zachowanie nowego przewodniczącego , jest jakby łamaniem szkolnych praw.Tylko pozostaje kwestia czy tak uzna i czy jeszcze jest zainteresowana aby pilnować przestrzegania powyższych.Jakby nie było szkoła usunęła ja ze stanowiska.
A co to samej współpracy , to wychodzę z zaloeżenia ze istnieje duże prawdopodobieństwo ze Otonashi będzie próbował , jeżeli nie wciągnąć jej do grupy , to przynajmniej się do niej zbliżyć.I nie próbuje nawet przewidywać jak Kanade na to zareaguje ale jak sam zauważyłeś jakoś specjalnie urazy nie chowa.Reakcją na atak była próba obrony.Wiec jakaś reakcja na próbe bliższych kontaktów tez musi być.

Hmm a sprawa z tymi singlami nie jest nowa XD Ze tylko przypomnę o innej serii KEYA czyli Air i duzą liczbę dostępnych OST , singli itp XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
6864036
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2010, 10:25   

Shini napisał/a:
Jak tak patrze teraz, to chyba schemat z "nieszczęśliwymi historiami" poszedł w krzaki.



Spoiler: pokaż / ukryj
Tak, schemat traum raczej raczej przełamany, i dobrze, bo bałam się, że wyjdzie 'trauma tygodnia'. I że cały czas ktoś będzie znikał. To byłoby zbyt banalne.


Fajnie, ze wrócili do historii Tenshi (nie mogę się przyzwyczaić do imienia 'Kanade')


Spoiler: pokaż / ukryj
Costly napisał/a:
...ale w kontekście tego co wywnioskowano o przewodniczącej naprawdę można zacząć się zastanawiać skąd w ogóle wyrósł wniosek, że owa jedna konkretna uczennica jest "aniołem", a nie po prostu kolejnym mieszkańcem owego świata - do tej pory nie zrobiła zupełnie nic, co mogłoby wskazywać na to, że różni się od innych w większym stopniu niż ludzie różnią się miedzy sobą. Yurippe miała być pierwszą która się zbuntowała, więc zapewne ona tą teorie postawiła, a teraz z zaskoczeniem zaczyna widzieć, że to człowiek. Strasznie ta dziura mnie razi, mam nadzieje, że zostanie to załatane.


Zaczęło się pewnie od broni, może Yurippe widziała, jak Kanade używa jej wobec kogoś innego (kto wie, kiedy zrobiła sobie bronie?), potem ktoś zażartował, że to anioł, i plotka poszła dalej? Tyle, ze to Yurippe miała jako pierwsza się zbuntować. Trudno powiedzieć jak to wyjaśnią. Zastanawia mnie jednak to, że Kanade w openingu pod koniec ma skrzydła... Inna rzecz, że tam pojawiają się też światełka znane z Clannada. Które też chyba widziałam w jednej scenie w Kanonie. Kanade może jeszcze okazać się aniołem, a dane w jej komputerze- zmyłką.


Co do nowego:
Spoiler: pokaż / ukryj
Oj, zaczyna się zamieszanie. Ciekawe, ile potrwa ten wątek. Niby zapowiada się jakiś dłuższy, ale mam przeczucie, ze szybko to załatwią. I chyba Kanade się jeśli nie dołączy do Yurippe, to na pewno będzie bliżej Otonashiego, jak ktoś już zauważył. Może to on się odłączy.


I znowu trzeba czekać tydzień...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group