FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Następny
  Gundam AGE
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-10-2011, 10:21   

Urawa napisał/a:

Nie wyszło ci.

Wydawało mi się że ten kawał tekstu niżej wyraźnie wyjaśniał :P


Urawa napisał/a:

A czemu nie dał generałowi? Bo myślał. Każdy wie, że największym idiotami w anime są zawsze wszelkiego sortu generałowie. Gdyby było inaczej, po co byliby bohaterowie?

Mam nadzieję, że teraz to Ty ironizujesz :P

Żeby nie było nie na temat - ogólnie, ja się zgadzam z Fmem - chyba najsłabszy znany mi odcinek Gundama ogólnie, ale działania EU mi się podobają.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2011, 14:12   

FM – nie wiadomo jak bitwa wyglądała dokładnie, ale pewnie inne hangary też były, UE wciąż walczyli z jednostkami na zewnątrz a pewnie chcieli dostać się do Gundama.

Daerian, co do tej sceny z nauczycielem, powodem że mu pokazał było gadanie kumpla że są na bank bezpieczni, no to zwrócił się do najmądrzejszej osoby w pokoju z swym odkryciem, że są następnym celem, ale jak gog go zjechał to stracił wiarę to (sam powiedział że może za dużo myśli), pewnie wcześniej zamierzał po szkole dać komandorowi papier. Były też zresztą komentarze, że to był już jego kolejny wyskok tego rodzaju więc po prostu po raz pierwszy akurat miał rację :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2011, 19:05   

Odcinek 2
Gundamowe przedszkole wszystkie dzieci kocha...
Grodek okazał się całkiem sympatyczną postacią (a swojsko brzmiące nazwisko w tym pomaga), chyba znalazła się też wreszcie księżniczka (albo cośby-jakby), chociaż ending raczej wskazuje na Emily jako potencjalny pairing dla Flita.
A poza tym... odcinek tak kanoniczny, jak tylko może być, bardzo przypominał początki Seeda czy MSG.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2011, 19:11   

O jeny... ciekawe czy oni zawsze będą budować na szybko broń dla Gundama.
Poza tym zwróciłem na jedną sprawę uwagę. Złe roboty robią: błysk błysk blim blim blim. Każdy miłośnik SRW wie, że to oznacza, że za ich strami stoi jakaś sztuczna inteligencja..
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2011, 20:29   

AGE 2

Yeah, robi się fajniej.
Komandorze, salutuję ci.
Grodek jest interesujący. Zastanawia mnie czy przy swym wybryku chciał uratować cywilów, czy jak sugeruje kwestia zgrana z jego wejściem, to wszystko jest częścią planu. Ale w sumie podoba mi się to, czyni to kapitana interesującym.
Więc Yurin to NOT!Newtype? Oh well, ale jeżeli malowidła sugerują powiązanie z UC, może pasować.
AGE Builder - TAK JEST JESTEŚ POŁĄCZENIEM BRAVE SERIES I GUNDAMA!
Poza tym, podobało mi się ze UE celował w skrzynkę, na przyszłość mogą brać większe działa.

Ogólnie odcinek bardziej skupiający się na supporting castcie niż Flitcie. Podoba mi się że Emily jest zdecydowana by trzymać się blisko Flita, może się z tego wyrobić charakter.

Poza tym, PV3.
http://www.youtube.com/watch?v=fSlI1GhXOBg
... Czy oni zamierzają
Spoiler: pokaż / ukryj
już teraz zabić dziadzia?
O-o

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2011, 20:36   

Aha, że panowie czepiali się realizmu, to ja dorzucę kamyczek od siebie. Mamy scenkę, kiedy emo dziewczynka ucieka przed Gundamem. Wokół szaleje wichura, która miota tablicami, a emo dziewczynka ledwie stoi na nogach. Flit wyłazi z Gundama, stoi na nim, wokół pi**i jak za cara Mikołaja... i nic, a przecież wiatr powinien zdmuchnąć go w diabły.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2011, 21:20   

Szczegóły ;P

Zresztą, może gdy wyszedł zasłaniał go Gundam od wiatru :p

EDIT: =D

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-10-2011, 00:17   

Ktoś bodaj na MALu napisał, że to nie seria dla fanów SEED'a czy 00, tylko seria dla dzieci, mająca/mogąca się również podobać ich rodzicom wychowanym na 0079 i innych wczesnych Gundamach. Wprawdzie 0079 jeszcze nie widziałem, ale to stwierdzenie moim zdaniem robi sens.

A sam AGE? Oglądany z odpowiednim nastawieniem (czyt. Gundam dla dzieci) sprawdza się całkiem nieźle. I jak na razie, dziur fabularnych i niedorzecznych sytuacji ma mniej niż Battlestar Galactica, więc moim zdaniem nie ma co szukać dziury w całym i się czepiać o pierdoły w czymś co nie dość, że jest SF, to jeszcze mecha anime i to na dodatek dla dzieci. W swojej kategorii wypada bardzo sensownie i zapowiada się dobrze.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2011, 10:06   

Cytat:
Gundam dla dzieci

Gdzie jest Lacus, kiedy śpi?
Czy Char zawsze bywa zły?
Dokąd tupta nocą Zechs?
Możesz wiedzieć, jeśli chcesz...


A tak serio, ja wciąż czekam, aby pokazali antagonistę. Zwykle w Gundamach prezentowano go bardzo szybko, a tu ciągle cisza. Chyba, że chcą, aby Flit najpierw potrenował na bezzałogowych mobkach a dopiero potem starł się z kimś poważniejszym. Jeśli tak, to dobrze, bo ma to sens niewątpliwie większy niż sytuacja, w której noob pokonuje w walce jednego z najlepszych żołnierzy drugiej strony.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-10-2011, 14:36   

Cytat:
Zwykle w Gundamach prezentowano go bardzo szybko

Unknown Enemy są, jak nazwa wskazuje, Unknown. A teraz właśnie na końcu odcinka przybył Zedas, czarny UE, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że ma być on w tym arcu głównym rywalem.
Nie powiedziałbym też, że jednostki UE są bezzałogowe, Flit w pierwszym odcinku pokonał mooka waląc właśnie w kokpit. Poza tym, w wiadomościach podali że UE porwało ludzi, fani obstawiają, że robią to po to by wciskać ich do mechów by ich ciała robiły za serce maszynerii.

Zresztą, główny antagonista nie zawsze pojawiał się szybko. Gym w Turn A pojawił się późno, także Scirocco w Zecie pojawił się dopiero w okolicach 10 odcinka i przez pierwszą połowę zrobił to jeszcze bodajże 2-3 razy.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-10-2011, 16:16   

Urawa napisał/a:
Cytat:
Gundam dla dzieci

Gdzie jest Lacus, kiedy śpi?
Czy Char zawsze bywa zły?
Dokąd tupta nocą Zechs?
Możesz wiedzieć, jeśli chcesz...



Bo to nie tak, że oryginalny Gundam jest z założenia dla dzieci, tak samo jak większość Gundamów, a ZZ wcale nie powstał bo podobno Tomino było wstyd, że Zeta była dołująca i chciał udowodnić, że Gundam wciąż jest dla dzieci, nie, wcale
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2011, 18:39   

616, nie musimy ironizować przy tym że jesteśmy zarozumiałymi hipsterami :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2011, 18:44   

Powiem tak, widziałem/czytałem do tej pory trzy Gundamy - MSG, Wing, Wing G-Unit, Seed i aktualnie oglądam Age oraz Unicorna. Z nich wszystkich jednoznacznie dziecięcy jest Age, MSG - w pewnym sensie też, ale ani Winga ani Seeda nie nazwałbym seriami dla dzieci (dla dziewczynek, owszem - Wing, ale to inna sprawa).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-10-2011, 19:51   

Urawa napisał/a:
emo dziewczynka ucieka przed Gundamem.

Tia. Na wiadomym boardzie komentowałem toto tak:


Widać, że MC bez zwlekania zabrał się do kompletowania haremu...

Swoją drogą, uśmiałem się - nie żeby jakoś specjalnie szukał nieprzyjaciela, on na niego zwyczajnie wpadł, aż zadzwoniło :D

A Hayami Saori w roli Yurin Leciel jak na razie brzmi niemal jak Mamiko Noto - inna sprawa, że na razie nie miała okazji odezwać się więcej, jeszcze zobaczymy. Na razie nie słychać ani śladu Agemaki Wako czy Aragaki Ayase... huu, zobaczymy, ta seiyuu ma niewiarygodny potencjał.

Inna sprawa, że Emily też ma świetną obsadę - chociaż po niej też nie słychać, że jednocześnie jest haro, i że to Sheryl Nome.

Eh, marzą mi się inserty na miarę Macrossa F albo SEEDa... ale nic niestety na nie nie wskazuje :/

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-10-2011, 20:57   

Cytat:
Inna sprawa, że Emily też ma świetną obsadę - chociaż po niej też nie słychać, że jednocześnie jest haro, i że to Sheryl Nome.

Bo po dobrej seiyuu nie słychać jej ról. Weźmy choćby Megumi Ogatę, która robi za Cookie w "Maji de Watashi...". Konia z rzędem temu, kto by rozpoznał w tym głosie supermęską Harukę z Sailor Moon, idealnego Aoyamę z Tokyo Mew Mew czy króla emo Shiniego z Evangeliona. A z drugiej strony, będącego drugim głosem tej postaci Juna Fukuyamę czuć Luluszem na kilometr. Wot różnica miedzy mistrzem a wyrobnikiem...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group