FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 21, 22, 23  Następny
  Gundam AGE
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2011, 11:42   

Urawa, oglądałem i właściwie jedynym irytującym bohaterem tego anime, był ten chińczyk. Reszta ujdzie. Były pewne nieścisłości, jak jedna osoba może pilotować antonova 2.0, ale to anime ;).

Oczywiście ocena może się zmienić w miarę oglądania, ale z drugiej strony skąd przeciętny widz ma wiedzieć, że za 25 epków, walki będą wyglądać atrakcyjnie :P. Nie każdy śledzi każdy news o age'u.

gamer2002, nie widziałem oryginalnego gundama i już raczej nie obejrzę, natomiast wiem że seed to podobno kopia w pewnym sensie.

Daje tej serii szansę, także to nie tak, że już ją skreśliłem.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2011, 12:28   

Cytat:
drugiej strony skąd przeciętny widz ma wiedzieć,

Trzy generacyjna historia to główny gimmick serii a przeskok na następną pewnie będzie w okolicy 15.

A poza tym, nie zgadzam się z twierdzeniem, że walka w 3 odcinku nie była dobra (a w 1 i 2 też znajdowały się niezłe momenty), przeczytaj mój post w którym porównywałem ją do typowej walki 00 s1. Nie mówiąc o tym, że UE już są najkompetentniejszymi antagonistami w Gundamie ;P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2011, 13:36   

Cytat:
Urawa, oglądałem i właściwie jedynym irytującym bohaterem tego anime, był ten chińczyk. Reszta ujdzie. Były pewne nieścisłości, jak jedna osoba może pilotować antonova 2.0, ale to anime ;).

To masz mój szczery podziw, bo Wing w rankingu głupoty moim skromnym zdaniem mógłby się ścigać z Yattamanem (a gdyby reprezentowała go Relena, to zwycięstwo miałby murowane). Przy nim pierwszy Gundam wspina się momentami na Mount Everest logiki.
...inna sprawa, że najszersza chyba grupa fanów Winga w Polsce to były yaoistki...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2011, 14:09   

Cytat:
(a gdyby reprezentowała go Relena, to zwycięstwo miałby murowane)

Właściwie rzecz biorąc, Relena w pierwszych odcinkach miała więcej sensownej charakterystyki (choć miała też i bezsensowną) niż cały tajemniczy i wysadzający rzeczy nie wiadomo po co i dlaczego boysband.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2011, 17:13   

Mnie tam w wingu śmieszyło jak to ciągle próbowali się zabić, bo im misja nie wyszła czy coś takiego ! Co bardziej śmieszne, nawet zabić siebie nie mogli.

A Relena to była dla mnie taka postać, na którą w ogóle uwagi nie zwracałem. Prawdziwy fan gundama i tak skupia się na mechach :D.

Gamer, o ile pamiętam pierwsza walka exii z flagiem na tym pokazie, była o wiele bardziej dynamiczna, (łącznie z prezentacją mecha) niż wszystkie walki w age, póki co :P. Aczkolwiek nadal żyje nadzieją, że się rozkręci :).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2011, 18:09   

Cytat:
walka exii z flagiem

To była walka z bossem, który chciał wygrać. Zwróć uwagę na filmik który dałem: Allelujah bez problemu rozprasza myśliwce i strąca wszystkie jedną salwą; Lockon jest odsłonięty i otoczony przez bezradne mooki, które nie wykorzystują tego, że strzelać może tylko do dwóch i tylko stoją czekając aż je trafi; Tieria nastawia działo dobrą sekundę-dwie po tym jak wyskakuje z skądś przed trzy MS i nikt nie robi niczego by powstrzymać go przed oddaniem strzału; przeciwnicy Setsuny biegną wprost na niego by wpaść w zasięg jego ostrzy, a powinni już doskonale wiedzieć, że walka bezpośrednia to jego specjalizacja i nie mają żadnych szans z tymi mieczykami.
Może już za wiele nie pamiętam z 00s1, ale mogę sobie przypomnieć tylko dwie-trzy okazje, gdy Gundamy były zagrożone przez zwykłych pilotów nie posiadających imion. Za pierwszym razem było to na pustyni gdy nacje zrzuciły na nich wszystko a jedyny ich sukces polegał na tym, że wyczerpali fizycznie pilotów poprzez nieustający ostrzał tracąc masę sił. Za drugim razem Tieria odsłonił sekret swego Gundama (choć nie pamiętam czy to przez szeregowych robił, ale nvm) a trzecią okazją była finałowa walka kiedy nacje dopiero pozyskały potrzebną im technologie.

W AGE UE, choć nie zależy im (przynajmniej jeszcze) na zniszczeniu Gundama i Divy, są ciągłym zagrożeniem. To Flit, który wciąż jest zielony i to po nim widać, musi się cały czas wysilać a wszystkie jego walki do tej pory były praktycznie jeden na jeden i nie licząc Zedasa, który jest bossem, byli to sami szeregowi przeciwnicy. I jeżeli twórcy nie pozbawią UE kompetencji, to walki będą tylko coraz bardziej wymagające.

Mówiąc krótko, w 00 Gundamy szły spacerkiem półki nie pojawił się boss na który szedł budżet od animacji i choreografii. W AGE Gundam musi walczyć cały czas i widać, że nie dotrwałby nawet do bossa bez handicapu a budżet jest równomiernie rozłożony na całą walkę. To drugie znacznie bardziej mi odpowiada.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2011, 18:23   

Cytat:
To Flit, który wciąż jest zielony i to po nim widać

Genialne zdanie. Dwuznaczność zamierzona czy przypadkowa?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2011, 01:05   

cicho ;p

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Broken Fang Płeć:Mężczyzna
Zeon Axis


Dołączył: 19 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2011, 15:48   

Cytat:
Prawdziwy fan gundama i tak skupia się na mechach :D.


To niewiele wiesz o fanach Gundama....

_________________
Sieg ZEON!! For the glory of Haman Karn!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2011, 17:59   

No dobra, nazwij mnie fanem mechów.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2011, 21:22   

Ok, dostajemy Wilczka. I co? Baaaaaardzo dobra decyzja. Nic nie buduje lepiej relacji między bohaterami niż arogancki, wredny, utalentowany drań. Pierwsza sympatyczna postać w tej serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2011, 22:33   

Gundam AGE 4

Jestem rozczarowany.
Jego ksywka jest po japonsku! Ja chciałem usłyszeć WAITO WOOLFO, goddamit!

Męska scena prysznicowa - stworzona z myślą dla pań przez Chara Aznable ;P
I heh, mówiłem, że ktoś będzie podrywał panią operator.

Gwiazda odcinka, czyli Woolf jest super, typ dobrego starszego brata który lubi podręczyć. Najważniejsze, że on jest asem i ma doświadczenie oraz jest kompetentnym żołnierzem., który ma większe pojęcie o tym jak wygląda rzeczywiste starcie (tak, UE wciąż są kompetentni a Flit wciąż ma braki w doświadczeniu i omalże nie wpadł w pułapkę). A branie strzelby i lecenie z odstrzeloną nogę by rozwalić asteroidę przy wrogach - to było męskie.
Obawy Emily były zrozumiałe, a pojęła swój błąd. Trochę blado wypada bo trzyma się zbytnio archetypu pierwszej love interest, mam nadzieję że z tego wyrośnie w sensowny sposób.
Grodek "zapytajcie resztę załogi" też jest fajny i kontynuuje bycie tajemniczym. Teraz rozpracował fabularny sekret i skubany trzyma to dla siebie ;p

Nie jest to wciąż najbardziej rozbudowana obsada na świecie, ale spełniają swoją rolę.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 18:04   

Miałem trochę nadziei (złudnej, ale jednak) że okaże się kimś w rodzaju Mu la Fragi, ale wygląda na to, że będzie raczej typem szpanera - dręczyciela. Za to walka w tym odcinku była całkiem niezła. Emily, jak się okazało, ma już nawet mocny powód do zostania pacyfistyczną księżniczką. A tak, Grodek wyraźnie zyskuje z odcinka na odcinek.
Postać zapowiedziana w kolejnym odcinku wygląda jak bishonen spakowany rarem do postaci dziecka...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2011, 18:44   

Cytat:

Miałem trochę nadziei (złudnej, ale jednak) że okaże się kimś w rodzaju Mu la Fragi, ale wygląda na to, że będzie raczej typem szpanera - dręczyciela.

Jest bardziej edgy i zadziorny, ale nie jest złą osobą. Chronił Flita i mówił mu, by zachowywał spokój. W dobry sposób zgrywa się z cechami bohatera pozytywnego Flita i ich relacje zapowiadają się na nieco bardziej dynamiczne. Mwu był fajny ale bardziej w ojcowski/wujkowy sposób (a z czasem on i Kira przestali mieć w sumie jakiekolwiek relacje...), Wolf jest zaś starszym bratem.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 31-10-2011, 19:39   

Broken Fang napisał/a:
Cytat:
Prawdziwy fan gundama i tak skupia się na mechach :D.


To niewiele wiesz o fanach Gundama....


Ty chyba też, skoro nie słyszałeś o fanklubie Zaku. I Big Zama. I pierwszym kościele Turn A Gundama. I szkole Niepokonanego Ze Wschodu. I ludziach którzy krytykują SEEDa za brzydkie designy mechów. I tych któzy skreślili Turn A bo nie wyglądał jak typowy Gundam. I tych którzy skreślili AGE bo wyglądał jak typowy Gundam. Itd itp Etc.


Ostatnio zmieniony przez 616 dnia 31-10-2011, 19:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group