FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-01-2008, 20:06   

Dyskusja o CG została przeniesiona do tematu o CG.

I biada temu, kto będzie protestował. Nie mam ochoty w dwóch różnych tematach czytać tego samego.

IKa
Wredna Biurokratka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-01-2008, 20:33   

Kantor napisał/a:
Kluczowe słowo to ROZRYWKA kolego zupełnie niepotrzebnie ideologizujesz serial rozrywkowy. Wspominałem już wcześniej że ten wyskok z mitami nie był do końca szczęśliwy i pewnie podpadłem nim miłośnikom tematu... ok pokuta. Nadal obstaję jednak przy stwierdzeniu iż CG to bardzo dobry zapychacz czasu.


Mam prośbę kluczową dla sensu kontynuowania tej rozmowy: niech Kolega kantor wreszcie zdecyduje, czy Code Geas jest uduchowione, czy rozrywkowe i - do diabła rogatego - niech przestanie skakać po obu tych opcjach w zależności od tego, jak akurat mu wygodniej.

CG z całą pewnością typowym zapychaczem czasu nie jest. Ta seria ma dość konkretną wizję. Można od niej odpaść albo ją zaakceptować, ale nie da się powiedzieć, że to jest typowy zapychacz czasu i rozrywka (zwłaszcza w znaczeniu, jakie słowu rozrywka nadają osoby pisujące je wielkimi literami).
Odnoszę wrażenie, że oglądałeś tą serię bardzo nieuważnie.

Cytat:
Eh... w CG akurat to nazewnictwo (nieważne czy podszyte naiwnym spojrzeniem na Europę) jest w pełni uzasadnione. To jest przecież serial o ataku Brytyjczyków na Japonię, nie nazywałbym więc używania angielskiej terminologii "egzotycznym nazewnictwem". Mnie te kulturowe nieporozumienia wydają się całkiem zajmujące (a już na pewno nie dyskwalifikują serialu).


A ja tak. Brytyjczycy z filmu nie posiadają jakichkolwiek cech brytyjskich (poza nazewnictwem). Ich użycie jest wyjęte z jakichkolwiek kulturowo - historycznych kontekstów, pomijając nazwy (użyte nieprawidłowo zresztą). Tak naprawdę Japonię mogłyby okupować np. Ufoludki i niczego by to nie zmieniło.

I dlatego uważam, że nazwy zostały użyte tak, jak użyte żeby było cool i egzotyczne.

Kantor napisał/a:
Monarchia jest akcentem typowo angielskim (nigdzie nie napisałem że TYLKO angielskim), natomiast o okupacji nigdzie nie wspomniałem (nie traktuj serialu SF jak retrospekcji historii). Nie chciał bym z okazji komentowania anime rozpoczynać polemik na temat ustroju czy historii Anglii (choć domyślam się że podobne tematy są ci bliskie).


Ok. Albo podczas dyskusji o anime rozpatrujemy kontekst społeczno-historyczny i sens użytych w nim terminów, czyli traktujemy SF jako "retrospekcje historii" jak to nazwałeś lekko bez sensu i prowadzimy polemikę na temat ustroju i historii Anglii, jeśli takowa w anime występuje. Czyli - podsumowując - prowadzimy inteligentną dyskusję. Albo tego nie robimy i inteligentnej dyskusji nie prowadzimy.

Jako, że jesteśmy na forum poświęconym Mandze i Anime, czyli (rzekomo) rozrywce ludzi inteligentnych, obcujących z daleką kulturą, to nie rozumiem zdziwienia faktem, że wybór padł na pierwszą opcje.

Kantor napisał/a:
To jedna z cech anime (niemalże wszystkich)


Nie zgodzę się. Jest to cecha mniej niż 1% anime. Faktem jest, że dość reprezentatywnego. To, że ty oglądałeś jedynie takie nie znaczy, że cały, bardzo szeroki nurt ma tą cechę.

Kantor napisał/a:
Czy my nadal rozmawiamy o mocy jaką zielonowłosa wiedźma rozdaje postaciom z serialu?!?


Mówimy o prawidłowym użyciu terminu posiadającego pewien, ściśle określony kotekst kulturowy i znaczenie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.


Ostatnio zmieniony przez Zegarmistrz dnia 15-01-2008, 20:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-01-2008, 20:36   

Ysengrinn napisał/a:
Makiawelizm w uproszczeniu (barbarzyńskim) sprowadza się do zasady "cel uświęca środki", która to zasada mogłaby być mottem Lulusia. Zresztą spełnia on bodaj wszystkie cechy idealnego władcy, jakie Machiavelli wyraził w swym "Księciu". Do któregoż to dzieła odsyłam.

Dzięki za odpowiedż. Z języka polskiego nic nie pamietam. Wracając do tematu. Zgadzam się, że Lulu mógł się cechować zalążkami Makiawalizmem, ale do czasu
Spoiler: pokaż / ukryj
porwania jego siostry. Wtedy też zostawia swoje wojsko w niełasce przyjaciela. Jak dobrze pamietam jego misją dziejową było wyzwolenie japończyków, a także wypełnienie swojej zemsty na Britanczykach. Gdyby cel uświęcał środki u tego bohatera. Pozostawiłby on Nunally i zajął się bitwą.
Jego siostra nie pragneła zemsty, więc nie mogłaby być główym jego motorem działań. Według mnie Lulu zrozumiał, co dla nie go jest ważniejsze. Mogę sie mylić. Mam dziury w pamieci. Jezeli sie mylę. Prosiłbym chociaż o scenę, która niszczy moją hipotezę.
.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-01-2008, 20:44   

Cytat:

Spoiler: pokaż / ukryj
Jak dobrze pamietam jego misją dziejową było wyzwolenie japończyków, a także wypełnienie swojej zemsty na Britanczykach.



Spoiler: pokaż / ukryj
No właśnie źle pamiętasz. Jego misją dziejową był świat w którym siostrzyczka mogłaby sobie żyć w pokoju i spokoju. Bez siostrzyczki cała zabawa nie ma sensu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-01-2008, 20:46   


Spoiler: pokaż / ukryj
Caladan, na odwrót. On to wszystko co robił robił po to, żeby "Nanaly mogła żyć szczęśliwie", on nawet używał sformułowania że zniszczy świat żeby ona w nim mogła szczęśliwie żyć (nawet jeśli się to nawzajem wyklucza, ale już normalny to on na pewno nie był). Oprócz tego jeszcze dochodziła mu do tego zemsta. Miał swój cel i wszystko mu było jedno jak go osiągnie. Widać to było po tym jak szybko odżywał i zbierał się po każdej klęsce (zwłaszcza tej najbardziej widowiskowej z Euphemią). Jemu było generalnie wszystko jedno ( a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie) czy Japonia będzie wolna czy nie, czy jego żołnierze przezyją czy nie. Dał tego piękny dowód pod koniec. On pogardzał tymi swoimi podwładnymi.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-01-2008, 20:55   

Ciężko mówić, że ma tylko zalążki makiawelizmu, skoro przykładowo
Spoiler: pokaż / ukryj
wysadza statek swoich sojuszników (oczywiście razem z atakującymi ich oddziałami Brytanii) i potem wszystkim wmawia, że to oni sami poświęcili się dla jego sprawy.
Stanowczo brakuje w anime takich cynicznych łajdaków.
Decyzja podjęta w ostatnim odcinku tylko pokazuje, jakie ma naprawdę priorytety (i że nie jest klonem Light-a z DN).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-01-2008, 21:34   


Spoiler: pokaż / ukryj

Salva napisał/a:
Caladan, na odwrót. On to wszystko co robił robił po to, żeby "Nanaly mogła żyć szczęśliwie", on nawet używał sformułowania że zniszczy świat żeby ona w nim mogła szczęśliwie żyć (nawet jeśli się to nawzajem wyklucza, ale już normalny to on na pewno nie był). Oprócz tego jeszcze dochodziła mu do tego zemsta. Miał swój cel i wszystko mu było jedno jak go osiągnie. Widać to było po tym jak szybko odżywał i zbierał się po każdej klęsce (zwłaszcza tej najbardziej widowiskowej z Euphemią). Jemu było generalnie wszystko jedno ( a przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie) czy Japonia będzie wolna czy nie, czy jego żołnierze przezyją czy nie. Dał tego piękny dowód pod koniec. On pogardzał tymi swoimi podwładnymi.




Spoiler: pokaż / ukryj
Czy Nunally zakceptowała gdziekolwiek waszą wersję "misji dziejowej Lulu". Nie pamietam, aby dopingowała poczynania Zero. Wątpie też, aby jej pragnieniem była wojna. Po drugie raczej nie chciała, zęby jej przyjaciele walczyli miedzy sobą. Przed Geassem żyła ona spokojnie, mimo że nie była najszczęśliwszą dziewczyną na świecie.


quote="fm"]Ciężko mówić, że ma tylko zalążki makiawelizmu, skoro przykładowo [/quote]
Dlatego napisałem zalążkami makiawalizmu:). Pewnie sie znajdzie wiecej scen.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-01-2008, 21:41   

Aj, aj.

Spoiler: pokaż / ukryj
Nanaly nic a nic nie wie o poczytaniach braciszka, a przynajmniej do pewnego momentu i nie próbowała się wtrącać do tego. Motywy Lulu widać też bardzo dobrze podczas jego rozmowy (w dziecinstwie) ze swoim tatuśkiem oraz podczas przemowy jego tatuśka - on uwaza, ze selekcja naturalna jest gut, ze słabi przegrywaja i nie ma dla nich miejsca. Nanaly została okaleczona w tym *wypadku* w którym zgineła ich matka, a jego tatusiek nawet sie nie wzruszył, czego nie moze mu wybaczyć. Dla Lulusia dopóki istnieje imperium Brytanii i jego ojciec, to Nanaly jako słaba jednostka nie zazna szczescia. Wiec musi imperium zniszczyć. Wiec posługuje sie pionkami, jakie mu sie napatoczyły akurat.


Co do czerpania pełnymi garsciami z róznych kultur w anime, to zgadzam sie - nie można ich brać na serio i łudzic sie, ze ma to jakies głębsze znaczenie. Dla Japończyka po prostu ładnie brzmi. Akurat oprócz Geass, Lancelota i Gawaina znalazłoby sie ciut wiecej nazw, ale to nie zmienia tego faktu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-01-2008, 22:19   


Spoiler: pokaż / ukryj
Czy szczęśliwym zdarzeniem dla Nunnely można uznać śmierć Eufemii z rąk Leloucha.

Edit

Spoiler: pokaż / ukryj
Warto obejrzeć odcinek 22.25 i 23.95 z picture book. w pierwszym widac jak żyte ze sobą były Eufemia i siostra Leloucha. w następnym pisze dosłownie " I don't like Nunally and I to be used chess pieces anymore". Po pewnej chwili wyskakuje sentencja "I will destroy Britania". Wniosek taki, że Lulu pragnął zemsty, a Nunelly chciała być blisko swojego brata

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-01-2008, 22:30   


Spoiler: pokaż / ukryj
Caladan, ale po co Ty wyciągasz jakieś wnioski, snujesz rozmyślania i opierwsz się na zdaniu Nunnally, kiedy Lulu wprost mówi, że pragnie stworzyć świat idealny dla siostry, mówi, że jest to motorem jego działań i na dodatek potwierdza to każdym swoim krokiem? To, ze Euphie musiała zginąć było tylko nieszczęśliwym wypadkiem, a sama końcówka serii, kiedy porzuca swoje wojska by ratować siostrę jest ostatecznym i wystarczającym potwierdzeniem tezy o tym, co się dla niego tak naprawdę liczy!!

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aiur Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 09:23   

apropo :) kiedys code geass mialo na tej stronie wyzsza ocene od redakcji niz death note... dobrze ze to zmieniliscie bo wstyd takie oceny pokazywac ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3334401
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-01-2008, 15:42   

O gustach się nie dyskutuje i ze ty uwazasz DN za lepsze niz CG - to tylko i wyłącznie twoje zdanie, a u mnie jest zupełnie na odwrót. I co, mam sie tego wstydzic?

Calad, a ja ci polecam odcinek 8.5

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-01-2008, 15:52   

aiur napisał/a:
apropo :) kiedys code geass mialo na tej stronie wyzsza ocene od redakcji niz death note... dobrze ze to zmieniliscie bo wstyd takie oceny pokazywac ^^

Code Geass: Hangyaku no Lelouch:
ocena recenzenta: 10/10
ocena redakcji: 9/10

ocena czytelników: Głosów: 208, średnia: 9,43
Death Note
ocena recenzenta: 10/10
ocena redakcji: 9/10

ocena czytelników: Głosów: 403, średnia: 9,54,

Proszę mi wskazać DOKŁADNIE w KTÓRYM miejscu ocena Redakcji jest WYŻSZA, bo ja tu różnicy nie widzę. I tu i Tu jest 9/10.

Ocena redakcji może się zmieniać w zależności od tego, ile osób głosowało i jakie oceny wystawiły. Jeśli więcej osób obejrzy i wystawi ocenę, to się to może zmienić. I NIE nie zmieniamy ocen tak sobie. System liczy tak, jak jest głosowane i naprawdę ma w nosie, czy ktoś uważa, że to wstyd.

End of offtop.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aiur Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2007
Status: offline
PostWysłany: 17-01-2008, 07:52   

@up: Naucz sie czytac ze zrozumieniem... chyba wyraznie napisalem "kiedys mialo" ? Jesli chcesz wiedziec dokladnie to dnia 05-12-2007 death note mialo srednia ocene redakcji 8,75/10 a code geass 10/10. Moze ktos nowy dodal swoja ocene i sie zmienilo, ale nie wiem po co sie tak denerwujesz. Chyba widzialas dwie emoty w moim poscie swiadczace, ze nie mowie smiertelnie powaznie, ani o zmienianiu ocen, ani wstydzeiu sie za oceny... no naprawde, ludzie troche wiecej dystansu by sie wam przydalo...

btw: jesli ktos jeszcze nie rozumie to wytlumacze, ze tamtym postem wyrazilem calkowicie subiektywna opinie o wyzszosci DN nad CG i nikt nie powinien sie o to obrazac, albo co gorsza uznac za offtop.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3334401
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-01-2008, 12:15   

Cytat:
chyba wyraznie napisalem "kiedys mialo"
mmm... szkoda, bo ja subiektywnie oceniam DN jako słabszą produkcję. Maa~ ii ka.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group