FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 18:31   

Gość napisał/a:

Lulu dostal powerupa, poprzez (niby) zdrade suzaku. (jak w dragon ballu, next lvl :D)


jak tą scenę zobaczyłem, to byłem przekonany że zaraz mu się geass w drugim oczku aktywuje, taki powerup pasowałby faktycznie do typowej konwencji anime :)

Ogólnie narodziny Sitha ciekawie zrealizowane, nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. ale w sumie teraz maskarada działa w obie strony - Suzaku jest przekonany że Lulu umyślnie ubił Euphi/Shirley i zrobił to wszystko do czego się przyznał, a Lelouch widzi w Suzaku osobę która po raz kolejny go sprzedała. Teraz już będą konfrontacje bez żadnych sentymentów ;]

Co do wiadomości kim jest Zero - W środku bitwy raczej nie ma sensu tego ogłaszać, jest to bardziej coś w stylu planu awaryjnego. Jeśli BK jednak pojadą Brytyjczyków i wyzwolą Japonię, albo chociaż mimo przegranej uda im się wycofać, to dopiero wtedy ta wiadomość zostanie użyta - w pierwszym przypadku żeby pozbyć się przywódcy zapewniającego im zwycięstwa, w drugim żeby dobić upadającą organizację. W każdym przypadku można już postawić krzyżyk na BK, chyba że po prostu kto inny przejmie dowodzenie. Kto więc zostanie po jego stronie? Ma Orange'a który raczej nie odpuści, ma Rolkę, któremu wieszczenie śmierci nic nie daje więc pewnie dożyje do finału, i to chyba na tyle. No może jeszcze od biedy zgeassowany Guilford. No i wypaśny mech. Ale to wszystko to i tak raczej za mało na kontynuowanie walki na arenie światowej - końcówka pewnie będzie powtórką z pierwszej serii, czyli duel z Suzaku.

No i o co biega z tym systemem aktywowanym przez Karolka? Ragnarok się kojarzy z czymś mało przyjemnym, Bradley mówił coś kiedyś o tym, że jak skończą swój projekt to będzie to oznaczało koniec dla świata, Wired C nie mówi mi kompletnie nic. Ale skoro Zero i tak dostaje po siedzeniu, to to co aktywuje Karolek raczej nie jest skierowane przeciw niemu. No chyba że zostawia zabawy armią Shneizelowi, a sam ma zamiar uciąć sobie pogawędke z synkiem na podobnej zasadzie co w siedzibie Orderu. W końcu mówił wtedy o metodzie walki godnej królów, a strategii, podstępu i taktyki za nią nie uważał... W każdym razie dalej trzyma w napięciu, przynajmniej mnie ;]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fazoo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 19:47   

Witam, właśnie skończyłem Code Geass S01E01-25 i znów mam sporo pytań:
- kim była C.C.?
- jakie warunek musiał spełnić Lulu za Geass?
- kim był V.V?
Czy ktoś może się orientuje, gdzie mogę znaleźć odpowiedzi na powyższe?
Na wikipedii angielskiej napisali, że C.C. była tajemniczą dziewczyną, co nie wydaje się zbytnio odkrywcze :-)
Znalazłem na wikicytaty: http://pl.wikiquote.org/wiki/Code_Geass
V.V.: Dlaczego nie powiedziałeś Nannally prawdy o Geass?
Charles: Nie było takiej potrzeby.
V.V.: Charles, wciąż jesteś młody i naiwny.
Charles: Naprawdę, starszy bracie?

Czy ktoś wie, skąd pochodzi ten dialog?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 20:16   

Z Code Geass R2, drugiego sezonu który leci od dłuższego czasu i ma już 17 odcinek :P Tam masz odpowiedź na swe trzy pytania.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-08-2008, 20:21   

fazoo napisał/a:
Witam, właśnie skończyłem Code Geass S01E01-25 i znów mam sporo pytań...

Ja polecam obejrzeć Code Geass r2. Fabula jest największym plusem CG i spojlerowanie, choć z jednej na pewno strony zrobi Ci apetyt na anime, to jednocześnie popsuje przyjemność z jego oglądania. Dowód: obecnie już wiadomo kim byli V.V.; C.C. i jakie było jej życzenie (a raczej dwa: te które niemal wprowadziła w życie, oraz jej prawdziwe). Pomimo to, wciąż główny wątek fabularny mówiący o "niszczeniu kłamstw świata", walce z bogami i ragnaroku jest tak niejasny, jak to tylko możliwe.

A teraz o Lulu i Suzaku.
Gdybym miał wybierać to wole Leloucha (co za głupie pytanie). Co prawda obydwaj są "potworami", jednak postać Lulu bardziej po mnie przemawia, ponieważ ma bardziej ludzkie motywy. Pragnienie dowiedzenia się prawdy o smierci matki, troska o siostrę i przyjaciół, zemsta na rodzinie królewskiej, i zmiana świata na lepszy - to o wiele bardziej przemawiające motywy niż "będę walczył o miłość, dobro i pokój do ostatniego naboju" Suzaczka. I nieważne, że używa niemoralnych metod, kłamie i morduje - właśnie ta sprzeczność, połączona z jego dumą i inteligencją sprawia, że jest taką ciekawą postacią.

ps. (i chyba offtop) W końcu tylko ludzie potrafią być nieludzcy.

EDIT: Co oni wszyscy robią z piersiami Karen XD? W tym odcinku były jeszcze większe niż poprzednio! Tak samo było z Cornelią.
Powrót do góry
fazoo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 20:41   

CainSerafin napisał/a:
fazoo napisał/a:
Witam, właśnie skończyłem Code Geass S01E01-25 i znów mam sporo pytań...

Ja polecam obejrzeć Code Geass r2. Fabula jest największym plusem CG i spojlerowanie, choć z jednej na pewno strony zrobi Ci apetyt na anime, to jednocześnie popsuje przyjemność z jego oglądania. Dowód: obecnie już wiadomo kim byli V.V.; C.C. i jakie było jej życzenie (a raczej dwa: te które niemal wprowadziła w życie, oraz jej prawdziwe). Pomimo to, wciąż główny wątek fabularny mówiący o "niszczeniu kłamstw świata", walce z bogami i ragnaroku jest tak niejasny, jak to tylko możliwe.


Jasne, na dniach mam mieć R2. Myślałem, że po 1-szym sezonie trzeba obejrzeć jakiegoś specjala lub doczytać gdzieś o powiązaniach Leloucha, CC, VV i reszty, żeby nie oglądać R2 jak ciemniak, ale skoro tam się wszytko wyjaśnia, to chyba nie mam o co się martwić.
Kurcze, trochę to żenujące, ale chciałbym jeszcze dopytać, co to jest ten spoiler w anime i spolerowanie, o którym piszesz. Google typuje spoiler jako owiewkę w samochodzie lub samolocie, ale domyślam się, że chyba nie o taki spoiler tu chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 20:59   

spoiler - Po prostu jak ktoś komuś mówi o np. jakiejś istotnej informacji albo zakończeniu filmu/książki której ta osoba nie widział/czytał.

Co do odcinka 17

Suzaku idź do diabła
Lulu przechodzący na mroczną stronę mocy - piękne.
Kallen szkoda żeby odeszła od Lulu szczególnie teraz kiedy zaczęłam ją lubić za dokopanie Suzaku.
Suzaku teraz jak użyje Frey żeby powstrzymać lulu i zabije przy tym ludzi - w ramach zaprowadzenia pokoju i szczęścia to się chyba uśmieje na śmierć.


Ostatnio zmieniony przez Lain dnia 04-08-2008, 21:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 21:03   

Cytat:
Google typuje spoiler jako owiewkę w samochodzie lub samolocie,

Haha!! Umarłam....... heh :D <idzie sprawdzić to osobiście>

A tak na poważnie to spoileruje się wtedy, gdy ktoś podaje wiadomości dotyczące dalszego ciągu fabuły lub zakończenia. Oczywiste jest to, że psuje to zabawę, gdy wiadomo co wydarzy się w następnym odcinku lub jak seria się zakończy. A zatem rada od serca: nie szukaj już więcej info na temat Code geass będziesz miał większą frajdę, a czeka już na Ciebie 17 odcinków (<zazdrości>).
Aha no i odpowiadam na pytanie, które pewnie prędzej czy pózniej by się pojawiło. A więc nowe odcinki wychodzą nadal w każdą niedzielę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-08-2008, 21:04   

O bossszeee...

*bije głową o monitor*

Spojlerowanie - w tym wypadku, udostępnianie informacji dotyczących wydarzeń, fabuły konkretnego anime, mangi itd. Informacje takie maskujemy klikając na przycisk spojler.

Swoją drogą, witam na portalu Tanuki.
Powrót do góry
fazoo Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 22:00   

Sola napisał/a:
Aha no i odpowiadam na pytanie, które pewnie prędzej czy pózniej by się pojawiło. A więc nowe odcinki wychodzą nadal w każdą niedzielę.


No cóż, tego spoilera to raczej nie skojarzyłbym z podanym przez was znaczeniem, ale teraz wydaje się, że informacji mam chyba wystarczającą ilość :-)
Aby nie być monotematycznym i nie trwonić bez potrzeby eteru, prosiłbym o zamieszczenie przy okazji informacji, gdzie te odcinki wychodzą w niedzielę. Do niedzieli jeszcze jest troszkę czasu, więc zajrzę tu na pewno :-)

CainSerafin napisał/a:
Swoją drogą, witam na portalu Tanuki.


No proszę, o FSN też pisaliście. Nie wiedziałem, że jest tu tyle informacji. Bardzo bogate forum. Dziękuję za przywitanie, na pewno tu troszkę zostanę, bo naprawdę jest co poczytać. A tymczasem pozdrawiam :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tjord Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Sie 2008
Skąd: Śląsk
Status: offline
PostWysłany: 04-08-2008, 23:27   

Virgil napisał/a:
Ogólnie narodziny Sitha ciekawie zrealizowane, nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. ale w sumie teraz maskarada działa w obie strony - Suzaku jest przekonany że Lulu umyślnie ubił Euphi/Shirley i zrobił to wszystko do czego się przyznał, a Lelouch widzi w Suzaku osobę która po raz kolejny go sprzedała. Teraz już będą konfrontacje bez żadnych sentymentów ;]


Suzaku nie uwierzył przecież w to przynanie winy Leloucha, zapytuje go przeciez po tej całej spowiedzi "To kłamstwo, prawda?"
Ta scena raczej wyraźnie pokazuje, iz Suzak dalej ma nadzieję na swoiste odkupienie Lulusza - w przeciwnym razie nie podałby mu na koniec ręki.
Schneizel załatwił Suzaka na amen, teraz Lelouch za chiny mu nie zaufa.

Zdrada BK jest juz od dawna sygnalizowana i wydaje się, iż ujawnienie tożsamosci Zero bedzie punktem zapalnym. Kto zostanie po jego stronie? Rolka, Orange, Guilford (jesli mu psychika nie wysiądzie przy ewentualnym spotkaniu z Cornelią :P ), moze Kallen (zabawy z Gino to raczej próba wywołania kolejnych spekulacji :) ). Z takimi zasobami raczej sobie nie powojuje, wiec po bitwa o Tokio zapowiada się na ostatni polityczno-batalistyczny akord przed el grande finale z Geassami w roli głównej.

_________________
The more beautiful and pure a thing is... the more satisfying it is to corrupt it, isn't it?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sirdagor
Gość
PostWysłany: 05-08-2008, 01:32   

fazoo napisał/a:
Aby nie być monotematycznym i nie trwonić bez potrzeby eteru, prosiłbym o zamieszczenie przy okazji informacji, gdzie te odcinki wychodzą w niedzielę. Do niedzieli jeszcze jest troszkę czasu, więc zajrzę tu na pewno :-)

Regulamin tego zabrania ale wpisz w google codegeassfan i na pewno coś znajdziesz ....
Powrót do góry
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 05-08-2008, 01:40   

Przypominam, iż wątek toczy się na temat Code Geass i proszę o opuszczenie ścieżek offtopu.
Mara

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2008, 09:41   

Hmmmm a ja myśle, że ostatecznie wyszyscy poprą leloucha. To byłby dopiero szok dla widza spodziewającego się rebelii w rebelii, a tu nagle ziups. Ślubujemi Ci swoją wierność. Poza tym tyle ile luluś dla nich zrobił to raczej należy mu się lojalność.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2008, 10:13   

Owszem, zrobił dla nich dużo, ale nie zapominajmy, że Czarni Rycerze WIDZĄ, że równocześnie coś za dużo on kombinuje na boczku. W końcu raz już zostawił ich na polu bitwy w kluczowym momencie, często "spóźniał się" na walki i ma na sumieniu bardzo podejrzany rozkaz (który obejmował także eksterminację cywilów oraz dzieci - jakie by one nie były niebezpieczne). Zakon nie rozumie, co się dzieje nie można się dziwić, jeżeli przynajmniej część uzna, że taka wojna im się nie podoba... Bo powiedzmy sobie szczerze, dlaczego oni mają by lojalni wobec Zero, skoro tak naprawdę on nie jest wobec NICH lojalny? Gdyby postawiono go przez poważnym ultimatum bez innej drogi wyjścia, co by wybrał poraz kolejny? Zakon czy Nunnaly?

Z drugiej strony, wszyscy zdają sobie sprawę, żę wojna zaszła za daleko i teraz Brytania już nie pozwoli im się wycofać (phi, tak jakby pozwoliła im wcześniej). Muszą rozumieć, że bez Zero jako przywódcy wszystko zacznie się powoli walić i że ich szanse na zwycięstwo zmaleją niemalże do zera. Todou ma racje, potrzebują go. Pytanie tylko, czy zdrowy rozsądek zwycięży w nich nad uczuciami rozczarowania i wściekłości, gdy prawdziwa twarz Zero wyjdzie na jaw?

Czuję się lekko sfrustrowana obrotem spraw. Nie lubię takiego na siłę udowadniania widzowi, że to wszystko nie może skończyć się dobrze. Mówię tu o Suzaku. Pozwalają nam mieć nadzieję na wyjaśnienie wszystkich nieporozumień między nim a Lelouchem, by na koniec dodać kolejne, tym razem chyba niemożliwe do odkręcenia. Zwłaszcza, że Suzaku wyglądał już na gotowego zrozumieć Lulusza - czy w końcu on sam nie ma na sumieniu śmierci bliskiej osoby w imię swoich ideałów? Jeżeli jednak zgodzi się na użycie Freyi, to nie będę miała już dla niego jakiejkolwiek litości. Jak można w ogóle zastanawiać nad tą sprawą? Na jego miejscu odeszłabym w tym momencie z Knights of Rounds i tylko czekałabym, aż mnie w ramach kary ukatrupią - bo chyba tego najbardziej chce. To już dawno przestała być walka o ideały, w które wydaje mu się, że wierzy. Nie rozumiem do prawdy powodów, dla których jeszcze tam zostaje.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-08-2008, 10:35   

Bo liczy że zajmie miejsce Knight of One i przejmie Japonię dla siebie :P Co z tego że połowę wysadzi w powietrze.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 78 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group