FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 14:59   

Charles jak narazie siedzi spokojnie w fotelu,wie co się zdarzyło i co się stanie,tylko on może być zwycięzcą.Lulusz stoczy się do końca,zginie lub przyłączy do swojego ojca.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 15:09   

Zapominasz o tytułach kolejnych odcinków - "Przegrana Cesarza" i "Cesarz Lelouch". Wesoło by było, gdyby Lelouch, jako władca Brytanii najechał Japonię, wkurzony na zakon.

Nie wspomniałem o Ninie, a miała ona krótką, acz bardzo udaną scenkę z Loydem. Aż brakowało mi tu oppenheimerowsko - bhagawaditowego "Staję się śmiercią, niszczycielem światów", choć coś podobnego padło. No i jej nazwisko nabrało w kontekście Frei zupełnie nowego znaczenia. Generalnie, Nina znowu zarobiła u mnie kilka punktów.
Powrót do góry
VonHusarz Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 27 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 15:28   

Cesarz jest nieśmiertelny jak na razie, zna też przyszłość więc nic nie wiadomo.

Ragnarok oznacza całkowite zniszczenie świata i zmierzch bogów.Przy życiu zostanie mężczyzna i kobieta a z zaświatów wróci dwójka z dzieci Odyna.Świat narodzi się na nowo jako lepszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 15:33   

Ostrzegam cię przed dosłownym przenoszeniem znaczenia określeń mitologicznych do anime. Japońce biorą nazwy, które brzmią "cool" i przekładają je na swoje. Pisałem już wcześniej o "Neon Geass Evangelion" i ta wizja może być niepokojąca prawdziwa (na końcu zostają Suzaku i Nina).
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 15:43   

wypluj te słowa ! Suzak na odstrzał, nina również, głupia *** jak ja jej nie lubie... Sądze, że to cesarz luluś, to jakaś metafora, wątpie by nagle na tronie zasiadł ; ].

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 16:38   

Wyliczmy. Charles, używając urządzenia zbudowanego przez Bartleya, oraz byłych siedzib kultu chce zniszczyć obecny świat i zastąpić go nowym-lepszym. Do tego jest mu potrzebny status providera i dlatego odebrał kod bratu - to tylko teoria.

Hmm... Wiecie co, to mi raczej przypomina End of Evangelion i plan dopełnienia ludzkości. O ile jednak Shinji zrobił co zrobił, to Lelouch użyłby czegoś takiego by uratować matkę, siostrę i inne bliskie mu osoby. I z wielkiego planu tatusia nici - ludzie dalej będą się nawzajem zabijać.
Aha, Ragnarok wydaje się nie oznaczać zagłady ludzkości i stworzenia jej od nowa-świadczy o tym choćby to jak Charles beztrosko przyjmuje to, że mu dzieciaki giną. Byc może Ragnarok to sposób na wskrzeszenie zmarłych.

A teraz o odcinku.
Schneizel naprawdę pięknie wrobił Leloucha.Wiedzial, że Lulu nie będzie w stanie uczestniczyć w spotkaniu. Najpierw ujawnił jego tożsamość, a potem po kolei pokazywał dowody jego winy. Szalę przeważyło natomiast ujawnienie, że to Zero odpowiada za masakrę Japończyków. A na końcu wspaniałomyślnie zgodził się oddać Zakonowi Japonię, choć wątpię by zrobił to w rzeczywistości. Nie zdziwiłbym się gdyby to on odpowiadał za śmierć Marianne, zresztą motyw ma - dzieci Marianne przyjaźniły się z jego siostrami. Lelouch albo Marianne mogliby wiec to wykorzystać w walce o tron.
A potem jeszcze został by oglądać jego egzekucję i przez to właśnie Lelouch uniósł się dumą i nie probował się usprawiedliwiać.

Ciekawe co Zakon zrobi jeśli Schniezel się rozmyśli. Niby maja cały sprzęt (poza Shinkirou), ale wątpliwe by mogli coś zdziałać bez Zero. A na preview Chińczycy, razem z Kaguyą wydają się wracać do do Chin.

A C.C. pewnie trafi pod opiekę Karen. No nie, dwie najbardziej fanserwiśne dziewczyny CG w jednym pokoju :P

Nina wreszcie pokazała, że ma jakieś ludzkie odruchy. Czekałem na to od początku R2. Ale plusa nie dostanie. Musi się bardziej postarać.

Suzak- a to niby Lelouchowi miało odbić. Ciekawe co z tego wyniknie, może dawanie sobie w żyłę refrenem.

Odnosnie tajemnicy pingwinow


Ostatnio zmieniony przez cesarz vedry dnia 18-08-2008, 17:06, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 16:57   

Cytat:
Suzak- a to niby Lelouchowi miało odbić. Ciekawe co z tego wyniknie, może dawanie sobie w żyłę refrenem.


Tu jest odpowiedź: http://pl.youtube.com/watch?v=ZuW6Q0J5rP4

Swoją drogą - na bierząco aktualizowana na oficjalnej stronie CG lista postaci - http://www.geass.jp/correlative.html Zwraca uwagę, że Nunally i Sayako są zaznaczone jako martwe, podobnie jak V.V, Euphemia, Clovis czy Guilford.
Powrót do góry
Calivim
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 17:23   

@Up

A co oznaczaja "kolorki"? :P
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-08-2008, 17:34   

Nie, wypluj to. Chociaż byłam przekonana, że Lulu się załamie, ale on o dziwo idzie dalej by zniszczyć ojca. Teraz w sumie nie ma powodu, żeby Nunnaly musiała żyć. Sądziłam, że bez niej Lelouch nie będzie w stanie nic zrobić. Ale jeszcze trochę do końca zostało, więc nie tracę nadzieji.

Wiecie co mnie ostatnio zastanawia? Brat Karen. Są bardzo tajemniczy jeśli chodzi o niego. Nie widzieliśmy nawet jego twarzy, wiemy, że był przywódcą rebeli, ale zginął. Może twórcy coś nam jeszcze szykują w związku z nim...

Też mam skojarzenią z Evą, ale nie chcę drugiego takiego finału.

Jeszcze kilka odcinków temu, byliśmy przekonani, że będzie 3 sezon. Teraz nie wiemy co oni zrobią przez te parę odcinków, skoro obecna sytuacje, przedstawia, jak się przedstawia. Może za 2 odcinki będziemy przekonani, że Code Geass będzie dłuższy niż Moda na sukces?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
k10
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 17:56   

Jak Lulu moze zabic ojca? To raczej oczywiste. Lulu jest userem, a tatus providerem, czyli moze zrobic to samo co Charles zrobil z V.V. No i mam jeszcze jedna szalona teorie co do Gino: Karen niby miala starszego brata, nie?
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2008, 20:07   

Jeżeli CG ma być kontynuowany po R2, to raczej w formie jakiej był Gundam. Mówię tu tylko o kanonie UC, a nie o reszcie gdzie ludzie już pozapominali co Gundama czyni Gundamem (a czyni go dobry pilot który w zepsutym mechu dzięki swym umiejętnościom jest w stanie wygrywać w realistyczny sposób a nie jakiś cienias który by być asem potrzebuje magicznej niepokonanej maszyny, taka dygresja). Że będzie tworzone dalej na zasadzie "ten sam świat, inna historia i inni bohaterowie". Tak, inni. Lelouch raczej powoli robi się wyeksploatowany, nie ma już niczego i jedyne co pozostało to zemsta na ojcu i powstrzymanie/wykorzystanie Ragnaroku. Co najwyżej może pojawić się jako L.L, ale myślę, że nazwie się R.R. na cześć Rolo i podtytułowi R2.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
xxx
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 20:14   

znając poczucie humoru TWÓRCÓW, to w next odcinku przywódcy Rycerzy zginął mało elegancką śmiercią zabici jako "Wrogowie Imperium Brytyjskiego" - nie zapominajmy, że Brytania nie rozmawia ze słabymi....
Powrót do góry
Zeor
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 21:52   

mam pytanie skoro na tej stronie mamy pozaznaczane death-live to czemy ci podwładni gilforda niby żyją jak zgineli? coś tu nie pasuje.
Powrót do góry
Norrc Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Kwi 2008
Skąd: 西
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-08-2008, 22:26   

Zeor napisał/a:
mam pytanie skoro na tej stronie mamy pozaznaczane death-live to czemy ci podwładni gilforda niby żyją jak zgineli? coś tu nie pasuje.


Nigdzie nie było powiedziane (chyba) ilu tych rycerzy było, i ilu zgineło podczas ostatniej bitwy. Wystarczy, że jeden gdzieś tam przeżył, bo akurat był na wakacjach, i jeśli empek albo jakiś książę nie rozwiążą oddziału, to teoretycznie "oni" nadal istnieją.

Btw, wystarczy, iż twórcy zafundują nam takie zakończenie jak w serii pierwszej i mamy świetny materiał na kontynuację. Niewyjaśnionych wątków jest nadal wiele, przez te ostatnie kilka epizodów można się koncentrować na zemście Zero a nie odkrywaniu tajemnic przeszłości. Potem dziwny tajemniczy koniec. Zostawiamy ragnarok, marianne i przeszłość CC na ciąg dalszy. Dalej jakaś niewyjaśniona amnestia jak na początku dwójki i twórcy mają setki możliwości dalszego prowadzenia akcji (np. w europie lub na terenie britanii). Tylko trzeba oszczędnie zabijać ważnych bohaterów i odpowiednio wiele wprowadzać nowych twarzy. Możemy się w to bawić tak długo, póki twórcą nie starczy genialnych pomysłów.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1498253
OKIS
Gość
PostWysłany: 18-08-2008, 23:36   

No i się stało Suzaku trochę odbiło albo dziwnie rozładowuje napięcie. Jednak zabicie tylu ludzi musi się odbić uszczerbkiem na psychice . Teraz tylko czekać jak Lulu i Suzaku połączą siły by spełnić marzenie Nanali.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 87 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group