FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
OKIS
Gość
PostWysłany: 26-08-2008, 13:42   

Moim zdaniem Marianna zginęła (ciało) ale użyła swojego gessu na Anye albo kimś innym przed śmieciom i za implantowała swoja osobę , może je gess po prostu przenosi jej świadomość w inne ciało. Dzięki temu nie bała się śmierci i dlatego odsunęła ochronę w feralnym dniu zamachu. Mogła przenieś sojową tzw dusze do innego ciała i spokojnie knuć swoje intrygi. Może to ona jest głównym złym tutaj i gra w własną grę a Lulu jest wykorzystywany nieświadomie jako pionek w końcu zemsta oślepia . A imperator może z jej powodu tak nienawidzi tego świata.
Przejdź na dół
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-08-2008, 19:22   

Dorsai napisał/a:
Jesli sie to nie zmienilo to zadne przenoszenie osobowosci czy inne cuda nie wchodza w gre...
Zapomniałeś o naturze geassu Charlesa (zmienianie wspomnień) i zapomniałeś o zastanowieniu się, jako CO twórcy interpretują osobowość. Jedna z teorii definiuje ją jako agregat życiowych doświadczeń, wspomnień, pamięci oraz osobniczych predyspozcji wynikających z siły wrodzonych składowych instynktownych".
W takim układzie, geass Marianne nie różni się za wiele od Karolkowego - tylko że on manipuluje pamięcią innych, a ona robi to samo w nieco bardziej kompleksowy sposób - dopisując siebie do czyjegoś mózgu, i dodając warunek do "wypłynięcia" wszczepionej osobowości na wierzch.
Sama kwestia podwójnej osobowości jest dość powszednia, więc tu też nie ma nic dziwnego.
Co do warunku dodanego przy geassowaniu Anyi, niewątpliwie "triggerem" wyzwalającym było "gdy ktoś spróbuje uruchomić Ragnarok".

Dorsai napisał/a:
Dlaczego akurat ja, a nie np pierwszego rycerza? Co jest takiego specjalnego w Anyi? Jak to mozliwe, ze potrafi uzywac geassa zza grobu?

Kolejno, bo była pod ręką, nic, i patrz wyżej - podwójna osobowość.

Dorsai napisał/a:
Byc moze na ktoryms z przekazow telewizyjnych pary imperatorskiej
Nie zauważyłeś z jaką konsekwencją Karolek jest pokazywany sam we wszystkich funkcjach państwowych? Do tego Marianne NIE była pierwszą, a raczej ostatnią, ostatnią z wielu, bo przecież Sznycel i Kornelia/Euffie też mieli jakieś matki...
A poza tym, kontakt wzrokowy - nie tylko Lulu, ale i Karolek tak ma, zapewne Marianne też.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-08-2008, 10:44   

Marianne.zip jako Anya...ech, kolejna rzecz, którą odgadliśmy już wcześniej. Natomiast ten odcinek wprowadził jedną, zasadniczą zmianę - do tej pory nic z Code Geass się nie odstawało - jeśli ktoś zginął, zniknął itd to raz a dobrze. A tu - pyk, i za jednym zamachem Marianne budzi się w ciele Ani, zaś C.C. odzyskuje wspomnienia. Pod tym względem poczułem lekki niesmak.
Powrót do góry
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 00:06   

Nadrobiłam 19 i 20 epek. Mój komentarz będzie krótki i prosty, bo:

a) Spaaać! ==
b) To nie to samo, kiedy komentuje się epek ''na świeżo'' a w połowie tygodnia po wyemitowaniu :C


Rolka - jedna z najbardziej znienawidzonych postaci, a jednak udało mu się zyskać moją sympatię... Miał piękną, wzruszającą scenę śmierci, tak samo jak Shirley.

Ponadto zuy, podstępny i rządny władzy Shneizel również punktuje - lubię takich bohaterów.

Postać Marianne jest także intrygująca :3 Widać, że Shneizel i Lulusz nie wdali się tylko w ojca. No i nie podejrzewałabym, że Marianne powróci do świata żywych jako Ania.

Suzaku, tak samo jak Luluś, stacza się coraz bardziej i bardziej. Nina jest jeszcze bardziej żałosna i irytująca niż zwykle. Dobrze, że chociaż stara wiedźma wróciła - przynajmniej mamy jedną postać mniej, która jest godna politowania.


Ostatnio zmieniony przez Agon dnia 28-08-2008, 08:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-08-2008, 07:54   

Wtrącę się bezczelnie na chwilkę - wreszcie skapitulowałam i zabrałam się za to... Jestem tylko po dwóch odcinkach i już wiem dlaczego odpadłam za pierwszym razem - początek jest nudny jak flaki z olejem. Opening przypomina mi ten z Harukanaru, tylko znacznie gorszy, a o endingu wolę nie wspominać, a szkoda bo generalnie ścieżka dźwiękowa jest bardzo ładna. Postaci... Lulusz jest beznadziejny, taki mały rozpuszczony gówniarz, ale podobało mi się kiedy rozstawiał terrorystów jak pionki i niespecjalnie przejmował się ich losem... Czuję, że na pewno polubię C.C - sposób w jaki proponowała mu kontrakt, mry! Na razie jednak mam tylko jednego faworyta - Lloyda! Uprzedzano mnie że ma głos jakby mu coś obcięli i tak też wygląda (to pewnie stąd te wszystkie yaoicowe fanarty z nim i Shneizelem), ale matko, jakie ten facet ma rewelacyjne podejście do wszystkiego - taki mały egocentryczny "knuj", jak na razie uwielbiam go! I nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się z Seriką (to chyba przez okulary). Ogólnie seria niezła, ale na razie bez zachwytów (z wyjątkiem szalonego doktorka), chociaż wciąga.

Suzaku. Jest. Okropny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2008, 10:07   

Acha, po ostatnim odcinku plusa załapał Gino - Suzaku, jak to Suzaku, zdradza kiedy popadnie, zaś Gino zachował się jak prawdziwy rycerz, wierny swojemu seniorowi. Coś mi mówi, że może zginąć.

Jeszcze jedno - co byście powiedzieli na końcówkę a'la Lady Oscar, gdzie po latach spotykają się Rivalz, Milly, Nina, Gino, Lloyd i wspominają zabitych przyjaciół, dopowiadając ich historię?
Powrót do góry
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-08-2008, 10:10   

Urufu napisał/a:
Widać, że Shneizel i Lulusz nie wdali się tylko w ojca.
No akurat co do Sznycelka nie ma tej pewności, bo nie wiemy, jaka była jego matka. Zapomniałaś, że Marianne była matką tylko Lulka i Nany-chan. Gdyby Schneizel miał być jej synem, musiałaby zostać matką w bardzo młodym wieku, tak mi się wydaje :) To, że część reszty dzieciaków (Euphy, Clovis, Cornelia) ją uwielbiała, nie znaczy, że musiała być ich matką.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-08-2008, 12:05   

W zależności od matki dzieciaki po nich mają inny przedrostek przed nazwiskiem, np. Nunnally i Lulu "vi", Schneizel ma "el", Euphie i Cornelia "li", Clovis "la" i tak dalej.

Grisznak, wizja końcówki może i ciekawa, ale z pewnością nie nadaje się jako stricte końcówka Code Geass - może jako OAV najwyżej - bo CG to jednak fajerwerki, niedopowiedzenia, cliffhangery. Końcówka z pewnością będzie mocna, wątpię, by aż tak spowolnili tempo.

moshi łiii! Openingi i endingi można spokojnie sobie raz obejrzeć i opuszczać, akurat to jedna ze słabszych stron serii. Ni to ciekawe, ni jakoś specjalnie nie wpada w ucho. I nie przejmuj się szkolną haremówką :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 14:11   

Imperialny GPS :)

Mam informacje na temat OST. Nie ma tam piosenki z sceny śmierci Rolo, ale jest jej wersja tylko z muzyką. link

A ta muzyka z 20 epa gdy Lulu pojawia się na tle fioletowych płomieni nazywa się Beautiful Emperor ;]

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 16:46   

Gamer2002 napisał/a:
A ta muzyka z 20 epa gdy Lulu pojawia się na tle fioletowych płomieni nazywa się Beautiful Emperor ;]


Tak OSTy są bardzo ciekawe. Już udało mi się je dostać w swoje ręce i przesłuchać i właśnie chyba ten kawałek mi się najbardziej spodobał.
Co do następnego odcinka to zdaje mi się, że Nina nie wytrzyma presji. Może popełni seppuku. Pod koniec tego sezonu nie zostanie wiele postaci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
Hidoi
Gość
PostWysłany: 28-08-2008, 21:10   

Mam jedno pytanie (- być może ono już tutaj wcześniej padło) a mianowicie
- jeśli Charles opanował technikę którą mógł uśmiercić CC - to czemu Lulu z niej nie chce skorzystać na własnym Ojczulku? przecież widział scenkę "radzajową" i miał szansę wyciągnąć wnioski??
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 21:28   

bo Lelouch ma za niski poziom Geassa

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2008, 21:32   

Też widziałem jak znajoma gra na skrzypcach, ale to wcale nie znaczy że sam wiedziałbym chociażby jak je trzymać poprawnie ;P Innymi słowy to że Lelouch widział że coś jest możliwe, to wcale nie znaczy że potrafiłby to powtórzyć. Bo to raczej nie było takie proste jak się wydawało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2008, 12:40   

Fajny ten GPS. Ale ja bym chciała taki z głosem Zero. Jak bym dojechała szczęśliwie na miejsce chciałabym usłyszeć "Muuuhahaha", a jak bym gdzieś zle skręciła mógł by krzyczeć "KISAMA".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-08-2008, 16:23   

Sola napisał/a:
Fajny ten GPS. Ale ja bym chciała taki z głosem Zero.

OK... mogę prosić taki z głosem zielonowłosej?

...a teraz czekamy kto zamówi wersję Shirley albo wersję Kaguya >:D

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 93 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group