FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-10-2008, 00:18   

Dla mnie to wyglądało jak złożenie obietnicy przez Suzaku. Czyli w pewnym sensie Geas.
Przejdź na dół
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 14:10   

Ja bym to bardziej traktował jako metafora, chodziło poprostu coś w stylu "przyrzekam Ci.."

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 14:26   

Suzaku wypowiadajac slowa "przyjmuje ten geass" stwierdzil po prostu, ze akceptuje zycie, ktore podarowal mu Lulu geassujac go w pierwszej serii... Wczesniej chcial popelnic samobojstwo i niezaleznie od sytuacji dalej az do urzeczywistnienia requiem tego chcial- jako pokuta za swoje grzechy, ale niejednokrotnie okazuje sie, ze dajsze zycie moze byc duzo ciezsza pokuta, niz odebranie sobie zycia... Podobnie zrobila CC... Scena na wozie jest metafora, ktora obrazuje nam jaka decyzje podjela... Dlatego stwierdzilem wczesniej, ze Lulu uratowal im obu zycie...

Co do Lulu... Na ta chwile Lulu zginal. I raczej nie znajduje sie w world of C oraz nie rozmawia z CC... Jej monologu na wozie nie mozna ttraktowac tak doslownie...
W pierwszej serii CC stwierdzila, ze posiadajacy moc krolow jest skazany na samotnosc... Okazuje sie jednak, ze mimo tego wszystkiego co sie wydarzylo i co Lulu zrobil- nie umiera samotnie... Ten monolog mozna traktowac na rowni z tym kilkanascie sekund wczesniejszym Kallen, gdyz oba sa ze soba powiazane...

ALe tworcy zostawili sobie kilka otwartych furtek. Podejrzewam, ze jesli tworcy z nich skorzystaja i ozywia Lulu to okaze sie, ze nie on chcial przezyc swiadomie i nie wiedzial nic o swoim code... Ale jesli tak sie stanie to raczej tylko jesliby powstalo R3...

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
Virgil Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 14:41   

Fakt, że są takie dyskusje co do zakończenia pokazuje, że twórcom wyszło to co chcieli zrobić. Niby mamy w miarę definitywne zakończenie, ale jednak nie można być w 100% pewnym co się stało. Innymi słowy, jeśli wyjdzie kolejna seria, czy choćby jakieś OAV'ki, to zdecydowana większość fanów, co by nie sądziła o zakończeniu, od razu rzuci się na nowe odcinki. Ktoś napisał, że twórcy się pogubili pod koniec, dlatego część wątków mamy albo wcale niezamkniętych, albo wyraźnie zakończonych w sposób prowizoryczny. Moim zdaniem to nie pogubienie się, tylko przygotowanie pod kolejne odcinki :) Też do niedawna uważałem, że co by się nie działo nie powinni kontynuować serii na siłę. Jednak teraz, po zakończeniu, mogę zdecydowanie stwierdzić - ja chcę jeszcze :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
...
Gość
PostWysłany: 01-10-2008, 16:16   

to co piszemy petycje do sun? :P polscy fani prosza o R3 i polski wklad :P
Powrót do góry
metamind Płeć:Mężczyzna
Umysł Pięciowymiarowy


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Inne miejsce, inny czas...
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 23:44   

... napisał/a:
to co piszemy petycje do sun? :P polscy fani prosza o R3 i polski wklad :P

ta, i skończy się na epizodycznym występie polskiego Knightmare Frame GF13-073NPO "Magnat" pilotowanego przez Chelsea Walesa*.

ale petycję o R3 można napisać - podpisuję się pod tym pomysłem wszystkimi trzema rękami i drugą głową.




* fani "Mobile Fighter G Gundam" bez trudu zrozumieją dowcip.

_________________
"Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki."

Sun Tzu, "Sztuka prowadzenia wojny"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
...
Gość
PostWysłany: 02-10-2008, 00:26   

lepiej epizodyczny jak by go nie bylo wcale :P lulu i cc w wycieczce po polsce :P (tak wygladal krajobraz z zakonczenia ) cc jest polka (bym padl ze smiechu)
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2008, 08:57   

To wcale nie jest taka głupia teoria, jak Ci się wydaje :D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
...
Gość
PostWysłany: 02-10-2008, 13:54   

No moze i nie ale jakie mamy podstawy do tej teorii? Poza krajobrazem (ktory moze byc tez francuskim, czy szkockim) : / Ale było by miło ze strony sun jak by to była prawda :P zielona wiedzma obrazem polskiej dziewczyny :P (piekna czasem wredna czasem urocza,zdradliwa albo oddana) :P jak nic pasuje xD
Powrót do góry
texhnolyze1989
Gość
PostWysłany: 02-10-2008, 22:04   

Cóż można rzec więcej dla mnie code geass jest jednym z najlepszych anime jakie kiedykolwiek widziałem.Zarówno pierwszy jak i drugi sezon sa na bardzo wysokim poziomie.Pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się miłosnika anime:D
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-10-2008, 13:45   

Code Geass Orange: The One's Best - Kwikogenne Amv o geass'owym ulubieńcu wszystkich - sir Jeremiach'u. Zrobione średnio, ale po obejrzeniu nie moglem się powstrzymać od kwikow.

Aha, czy ktoś ma informacje o specjalu do CG. Bo jeśli nie, to pewnie była to tylko plotka :(
Powrót do góry
Razi
Gość
PostWysłany: 04-10-2008, 02:24   

Właśnie po raz drugi oglądam całą serię i naszło mnie pewne pytanie. Pamiętacie ta dziewczynę na której lulu testował długośc działania geass'a ( krzyżyki na ścianie) W piatym odcinku 2 sezonu jeden jest niedokończony... Jak myślicie czy mógł przestac działac?
Powrót do góry
musashi
Gość
PostWysłany: 04-10-2008, 09:03   

Równie dobrze mogła rysować kreskę na dzień, a nie cały krzyżyk. Pamiętajmy, że gdyby wiedział o tym, że jego geass ma ograniczony czas działania to nie zostawiłby przy życiu Schneizela.
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2008, 09:30   

A może lulusz o tym nie wiedział ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2008, 11:31   

Nie sądzę, żeby Lulusz nie wiedział tak istotnej rzeczy o swojej najsilniejszej broni.
Ale gdyby.....toto będą kolejne otwarte drzwi dla "ciąg dalszy nastąpi".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 118 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group