FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-10-2008, 16:54   

Razi napisał/a:
Właśnie po raz drugi oglądam całą serię i naszło mnie pewne pytanie. Pamiętacie ta dziewczynę na której lulu testował długośc działania geass'a ( krzyżyki na ścianie) W piatym odcinku 2 sezonu jeden jest niedokończony... Jak myślicie czy mógł przestac działac?


Pewnie ją w końcu nakryli i zamknęli w pokoju bez klamek.

A tak przy okazji, to chciałem zapytać o jedną ze scen pod koniec - czy Ougi jest w Japońskim rządzie, czy tylko mi się tak wydawało?
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-10-2008, 19:43   

Tak jest, ale też mi trudno w to uwierzyć. On nigdy nie nadawał się na dowódce, wielokrotnie to powtarzał i co było widać. Powinien wrócić do zawodu nauczyciela i uczyć tej historii czy czego.

A tak a apropos. Mam pytanko do Totema jako, że zna japoński. Mój inny kumpel, powiedział, że C.C mówi, w którymś tam odcinku (chyba po tym jak wróciła ze Świata C, ale pewna nie jestem), że odzyskała wspomnienia, ale utraciła moc rozdawania geassów i tym samym nieśmiertelność. Mówiła coś takiego, bo wiadomo, że suby są niedokładne.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Razi
Gość
PostWysłany: 06-10-2008, 00:02   

Shizuku napisał/a:
Mój inny kumpel, powiedział, że C.C mówi, w którymś tam odcinku (chyba po tym jak wróciła ze Świata C, ale pewna nie jestem), że odzyskała wspomnienia, ale utraciła moc rozdawania geassów i tym samym nieśmiertelność.


Ja oglądałem całość we dwóch różnych subbach (angielskich i polskich) i jestem pewien że nie było tam nic o tym.
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2008, 14:29   

Tym bardziej, że po tym jak odzyskała pamięć w odcinku odpalania Ragnaroka było widać jej symbol kodu.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-10-2008, 16:44   

Shizuku napisał/a:
Tak jest, ale też mi trudno w to uwierzyć. On nigdy nie nadawał się na dowódce, wielokrotnie to powtarzał i co było widać. Powinien wrócić do zawodu nauczyciela i uczyć tej historii czy czego.


Pewnie Viletta mu kazała poszukać lepiej płatnej roboty, żeby miał z czego wyżywić rodzinę XD
A tak właściwie, to nie wiem jak z dowodzeniem, ale z organizacją sobie radził całkiem nieźle i kto wie, może właśnie w roli polityka czasów pokoju dopiero się odnalazł?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-10-2008, 18:07   

Ougi dowodził pierwotnym "trzonem" BK jeszcze przed Zerem i skoro jego team potrafił wykraść z tajnej bazy Brytanii śclisle tajną broń, to aż taki tragiczny nie był. Co prawda brak mu charyzmy, ale nadrabia to tym, że opiekuje się swoimi ludźmi i jest godny zaufania. W sam raz na twarz federacji.
No i Lelouch nie dałby mu fuchy drugiego po sobie (do czasu XinKe) kompletnej ciamajdzie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 06-10-2008, 21:58   

Gamer2002 napisał/a:
Ougi dowodził pierwotnym "trzonem" BK jeszcze przed Zerem i skoro jego team potrafił wykraść z tajnej bazy Brytanii śclisle tajną broń, to aż taki tragiczny nie był. Co prawda brak mu charyzmy, ale nadrabia to tym, że opiekuje się swoimi ludźmi i jest godny zaufania. W sam raz na twarz federacji.

No nie wiem... Szczególnie w drugiej serii wyraźnie było widać jego niezdecydowanie, można powiedzieć, że nie odnajdywał się w wielkiej polityce. Z jednej strony idealista a z drugiej właściwie nie wiadomo co. Zaś poprzednią grupą dowodził bo fakt - miał jakiś tam dryg na przywódcę i z grupy był jednym z najrozsądniejszych(w porównaniu do takiego Tamakiego wszyscy byli rozsądni).
Gamer2002 napisał/a:
No i Lelouch nie dałby mu fuchy drugiego po sobie (do czasu XinKe) kompletnej ciamajdzie.

Kompletnej nie ale Ougi miał poważanie u pierwotnej grupy, był jakby symbolem że Zero ich potrzebuje i że są ważni. Poza tym mam wrażenie, że dla Lulu był on o tyle wygodny, że na samym początku szybko dał się wmanipulować i można było liczyć na to, że nie wlezie pod nogi. Jak pokazało życie - był to osąd błędny. Ale trzon Black Knights tkwił w osobach skupionych właśnie wokół niego. Możliwe, że właśnie dlatego, że naprawdę walczył za Japonię.
Stąd mój taki wniosek - to naprawdę optymistyczny akcent, że w świat polityki wkleili takiego idealistę.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-10-2008, 07:30   

Mara napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
Ougi dowodził pierwotnym "trzonem" BK jeszcze przed Zerem i skoro jego team potrafił wykraść z tajnej bazy Brytanii śclisle tajną broń, to aż taki tragiczny nie był. Co prawda brak mu charyzmy, ale nadrabia to tym, że opiekuje się swoimi ludźmi i jest godny zaufania. W sam raz na twarz federacji.

No nie wiem... Szczególnie w drugiej serii wyraźnie było widać jego niezdecydowanie, można powiedzieć, że nie odnajdywał się w wielkiej polityce. Z jednej strony idealista a z drugiej właściwie nie wiadomo co. Zaś poprzednią grupą dowodził bo fakt - miał jakiś tam dryg na przywódcę i z grupy był jednym z najrozsądniejszych(w porównaniu do takiego Tamakiego wszyscy byli rozsądni).
Gamer2002 napisał/a:
No i Lelouch nie dałby mu fuchy drugiego po sobie (do czasu XinKe) kompletnej ciamajdzie.

Kompletnej nie ale Ougi miał poważanie u pierwotnej grupy, był jakby symbolem że Zero ich potrzebuje i że są ważni. Poza tym mam wrażenie, że dla Lulu był on o tyle wygodny, że na samym początku szybko dał się wmanipulować i można było liczyć na to, że nie wlezie pod nogi. Jak pokazało życie - był to osąd błędny. Ale trzon Black Knights tkwił w osobach skupionych właśnie wokół niego. Możliwe, że właśnie dlatego, że naprawdę walczył za Japonię.
Stąd mój taki wniosek - to naprawdę optymistyczny akcent, że w świat polityki wkleili takiego idealistę.


W drugim sezonie to moim zdaniem to neizdecydowanei i zagubienei wynikało ze sprawy miłości do Villetty, z którą nie wiedział gdzie się podziać. Tak sobie myślę, że jego działania w drugim sezonie (zwłaszcza to jak ewakuował załogę statku w czasie bitwy z Lulu) pokazały, że ma zdolnosci organizacyjne i potrafi sobie poradzić w sytuacji kryzysowej - a czy nei tego wymagamy od dobrych polityków? Zresztą, ma też obeznaną w tych sprawach żonę, która go pewnei podszkoliła co nieco.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2008, 17:08   

xD

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
cehijow Płeć:Mężczyzna
Sługa Miecza i Korony


Dołączył: 15 Lip 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2008, 21:53   

Fajnie Lelouch nazwał w 24 odcinku misje dla tych co zostali na jego statku.Apate arete.Szukanie co znaczą poszczególne odniesienia do mitologi to prawdziwa przyjemność.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Apate
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arete_(mitologia)
Nie pamiętam czy było to już na forum ale nazwa Freja pochodzi od imienia nordyckiej bogini.
Oczywiście jak każdy wie jest wiele innych mniej lub bardziej znanych przykładów i to wlaśnie uważam za fascynujące.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Próg
Gość
PostWysłany: 08-10-2008, 20:45   

a tak zapytam tylko, kiedy ma być wyemitowany ten specjalny odcinek 60 minutowy?
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 08-10-2008, 21:14   

Nigdy zapewne. To był czysty wymysł oparty na tym, ze w pierwszym sezonie ostatni odcinek był godzinny.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
veeś
Gość
PostWysłany: 09-10-2008, 16:26   

fakt, że ep 25 oglądałam w pośpiechu, ale nie zauważyłam, żeby ee woźnica TAK wyglądał http://i44.photobucket.com/albums/f9/Ranieri_bucket/aefecc75a75290_full.gif
czy może trafiłam na jakiś urwany ep? O.o
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 09-10-2008, 16:34   

Nie, oglądałeś odcinek taki jak wszyscy. To twór jakiegoś fana, co twierdzi, że Lelouch żyje.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
veeś
Gość
PostWysłany: 09-10-2008, 16:39   

ah...
żyje czy nie, to i tak jakieś OVA czy co tam, się pojawi na pewno

btw. jestem dziewczyną X"D
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 119 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 118, 119, 120 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group