FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2008, 19:48   

Shizuku zaznaczyłem że nie stwierdzam faktów, a snuje hipotezy, co by było gdyby ;-).
Hipoteza nie ma nic wspólnego z moją wiarą, a jedynie z założeniem.
Skoro uważasz że jestem naiwny, to twój problem nie mój, do personaliów się nie odniosę, bo po co ;-).
Przejdź na dół
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 19:58   

Tyle, ze twoje hipotezy sa calkowicie nierealne i absurdalne w swiecie CG...

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2008, 20:05   

Nierealne w jakimś stopniu tak, bo by musiały się jeszcze pojawić pewne sprzyjające elementy w fabule, ale nie można zawsze stawiać kropki, ani nie można wszystkiego od razu wykluczyć.
Z tym absurdem to tania prowokacja dorsai ;-), nie złapie się na nią.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-11-2008, 20:13   

Ta Altruista, wybacz poniosło mnie. Ale nawet hipotezy muszą mieć jakieś podstawy, tu wydawało mi się wszystkie odległe jak z Ziemi do Jowisza.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Dorsai Płeć:Mężczyzna
wieczny student


Dołączył: 24 Cze 2008
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2008, 23:31   

To nie jest prowokacja... Jakbym chcial prowokowac to moglbym wytknac kazdy z blednych tokow rozumowania w twoich postach, a tego juz na tym forum nie chce mi sie robic...

Jaki sens ma wysuwanie takich hipotez? To tak jakby pisac, ze Lulu moglby zostac zakonnica... Oczywiscie moglby, gdyby pojawily sie pewne sprzyjajace elementy w fabule... Nie mozna wszystkiego wykluczyc... Czysty absurd :)

Tak jak Shizuku napisala kazda hipoteza, nawet najbardziej fantastyczna musi miec jakies podstawy, zaczepienie w fabule... Musi byc zgodna z charakterami danych postaci i byc wiarygodna... Bo bez tego taka hipoteza nie ma zadnego sensu...

_________________
Przedziwna pogoda ogarnęła mą duszę, podobna tym słodkim rankom wiosennym, których używam całym sercem. (...) Ach, to tak uciska serce! A jednak być niezrozumianym to los takich jak my!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1379302
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2008, 00:02   

Dorsai postaraj się zrozumieć, że każdy inaczej na swój sposób postrzega CG czy jej głównego bohatera lulu, i różny mu charakter przypisuje;-), twoja sugestia o tym że w moich postach brakuje tylko lulu jako zakonnicy jest złośliwą nadinterpretacja, choć zabawną , dam ci plusa za to;-).

Nie zrozumiałeś co mam na myśli, po prostu, tu chodzi o sposób postrzegania pewnych faktów, w cg nie można wszystkiego wykluczyć, ludzie do tej pory się o tym anime rozpisują, snują swoje teorie, popatrz przykładowo na inne fora związane z cg.

Co do podstaw teorii, może sposób w jaki je przedstawiam jest trudny w zrozumieniu, bo lubię koloryzować ;-), następną swoją teorie specjalnie dla ciebie przedstawię w sposób taki bardziej obrazowy, może i ty też mi dasz plusa;-) - to też jest hipoteza.

Ale pisząc już poważnie, nie ma sensu byśmy pisali do siebie, bo i tak się nie rozumiemy, a najprędzej podpadniemy pod spam, więc po co się irytować.
I najprawdopodobniej ja i ty formy zaczepienia nie znajdziemy teraz w fabule ;-).
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2008, 12:50   

Nie wiem czy ktoś to widział, ale w tym linku są ukazanie prawdziwe zamiary lulu, można się zdziwić.
http://www.youtube.com/watch?v=25uVJ8hOzY0
Powrót do góry
Costly
Gość
PostWysłany: 18-11-2008, 21:09   

A ja się strasznie zawiodłem na zakończeniu. Od momentu gdy Lulusz wstąpił na tron WB męczyło mnie co on planuje, akcje które podejmuje po tym są bezsensowne, dopiero widać w tym jasny cel po jego śmierci. Za to plus, mamy napięcie do końca. Minus za samo rozwiązanie. Konsekwentnie przez obie serie główny bohater operuje symbolami, więc naprawdę rozczarować się można gdy w samym finale wygląda tak, jakby symboli nie rozumiał

Tak czy inaczej w moim odczuci był bez wątpienia osobą dobrą. Tak samo jak Suzaku. Jeden był po prostu utylitarystą i pragmatykiem, a drugi idealistą z pokusami w stronę formalizmu. Czy jak to zwykli przedstawiać fani gier RPG - chaotyczny dobry i praworządny dobry. Pewnie pisał bym o Luluszu w samych superlatywach gdyby nie to zakończenie, strasznie mi zniszczyło obraz postaci. Tym bardziej, że nie musiał wcale ginąć, nawet gdyby przyjąć jego strategie za najlepszą. Akt śmierci był symbolem, równie dobrze nie musiała to być faktyczna śmierć. Bo nie wierze, że umrzeć chciał, to już w ogóle padło mi całe wyobrażenie postaci.

Swoją drogą - czytałem o plotkach na temat kontynuacji. W tym punkcie w którym historia się zatrzymała można to już tylko skończyć. Bo pokazanie nowego konfliktu czyni całość gestu Lulusza dla przeciętnego widza czynem pozbawionym znaczenia. To by było samobójstwo twórców.
Powrót do góry
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-11-2008, 21:59   

Costly, ale ja Ci poleciłem CG DWA dni temu!!!

*spada z krzesła*

W każdym razie, jeśli Cie to interesuje to istnieją cztery serie mang: Nightmare of Nunnally, Lelouch of Rebbelion, Suzaku the Counterattack i cos jeszcze. No i są jeszcze picture books dodane do wydań DVD jako bonus i dostępne w sieci. Ale to raczej rzeczy dla fanów.

A co do zakończenia - po odcinku dziejącym się w mieczu Akashy i tym co się stało pod jego koniec, poziom serii spadł. CG osiągnęło dno absurdu (moe C.C.) i przebiło się głęboko w dół. Co nie zmienia tego, że r2 było serią dobrą, ale niegodną lizać butów pierwszej.
Powrót do góry
Costly
Gość
PostWysłany: 18-11-2008, 22:13   

Mówiłem, że poleciałeś mi aż za dobrze serie :] Jak w nią wpadłem, to poleciała niemal maratonem, z drobnymi przerwami. Teraz muszę nadrabiać całą robotę z tych dni, więc i tak nie pośpię, choć skończyłem.

Interesuje, jak interesuje. Historia mnie absolutnie wciągła, ale jednocześnie nie wyobrażam sobie jakoś przerabiania jej ponownie, nawet jeżeli na pewno są w mandze różnicę. Cały urok ucieka, gdy wiem co się wydarzy. No i ciągle mam niesmak po tym zakończeniu, skończyłem serie dziś koło 21:00, więc nadal dla mnie to świeża rana :] Z ostatnim akapitem się w pełni zgadzam.
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-11-2008, 23:25   

A mi ponowny seans bardzo się przydał, wiele motwywów i scen nie załapałam za pierwszym razem. Chyba każdy cisnął CG jak leci pod rząd, bez większych przerw. Przynajmniej tym, którym się podobało, bo reszcie jak nie podeszło, to nie męczyli się z reguły do końca...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-11-2008, 23:30   

Ja pierwszą serię widziałem dwa razy (i pół ;D), natomiast kilka odcinków drugiej oglądałem raz. Pozostałe co najmniej dwa razy, zdarzały się i czterokrotne rewatche, jeżeli odcinek mi wyjątkowo przypadł do gustu ;D I jestem przekonany, że jeszcze nie raz do CG wrócę :D

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly
Gość
PostWysłany: 19-11-2008, 13:08   

Cóż, dla mnie to raczej na ten moment nie do zrobienia, może za jakiś rok-dwa, gdy całość zamaże mi się w pamięci. No ale, też nie jest tak, że nic z serii nie wyniosłem - Stories zagościło na mojej winampowej liści :]
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 19-11-2008, 17:04   

Ja też niewątpliwie jeszcze sobie powtórzę całe 2 serie jeszcze raz, hurtem. Ale 1 serię widziałam już 3 razy, odcinki z 2 znam praktycznie na pamięć, że wiele wody upłynie zanim sobie powtórzę...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Fei Wang Reed Płeć:Mężczyzna
Łaydak


Dołączył: 23 Lis 2008
Skąd: Polska
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-11-2008, 14:11   

CainSerafin napisał/a:
Charles wcale nie był taki zuy. W porównaniu do Leloucha i Schneizela miał przynajmniej jasny cel do którego dążył przez cale życie. No i jego pomysł przymusowego zbawiania ludzkości był dosyć sensowny - w końcu świat w którym nikt nie mógłby kłamać powinien być o wiele lepszy od obecnego świata CG.
*czeka na stanowczą krytykę*


Ciekawie mówisz... Świat bez kłamstw lepszym? Zabawne. Tak jak pisał Altruista: to świat wbrew ludzkiej naturze, a świat taki nie ma wiele szans na stabilne funkcjonowanie, nie mówiąc już o tym, że miałby być lepszy od otwartej historii (oparty na jakże naiwnych planach Lulu), czy nawet styranizowanego świata Schneizela.

Jak ludzie, szczególnie o przeciwnych zdaniach, poglądach, wierzeniach, mieliby się dogadać w takim świecie bez kłamstw? "Pokojowe negocjacje nagle zostały przerwany, po tym, jak przedstawiciele obu stron ciężko obrazili siebie nawzajem." Świat bez kłamstw, to świat, gdzie nawet nie możesz kłamać swoim zachowaniem, nie możesz robić nic wbrew sobie, bo to byłoby kłamstwem. Wtedy by dopiero wyszły na jaw wszelkie animozje, ukryte urazy, żądze zemsty, nowe wojny.
Można uważać, że kłamstwo nie jest dobrą drogą wyjścia, ale bez niego świat zupełnie pogrążyłby się w chaosie, w nienawiści.

Żeby świat bez kłamstw miał szansę musiałaby się jednocześnie zmienić natura ludzka, a to przecie niemożliwe.

Costly napisał/a:

W tym punkcie w którym historia się zatrzymała można to już tylko skończyć. Bo pokazanie nowego konfliktu czyni całość gestu Lulusza dla przeciętnego widza czynem pozbawionym znaczenia. To by było samobójstwo twórców.


Jakie samobójstwo? Moim zdaniem, jeśli Lulu przeżył (a tym różnie być może) to trzecia seria jest niezbędna. Świat, jakim Lulu go zostawił wcale nie jest taki piękny, jak się może wydawać. Powrót do "ludzkiej normalności", a więc do konfliktów, jest nieunikniony.
Uważam, że ukazanie daremności całej szlachetnej przecież idei Lulu i wszystkich cierpień, przez które przechodził i on, i które zadał całej masie ludzi (w tym jakże bliskim mu), byłoby świetnym zwieńczeniem tego tytułu. Pokazanie, jak Lulu zachowałby się dalej (przy założeniu, że przeżył), czy znów chciałby zmienić świat, i w jaki sposób, to mogłoby być bardzo ciekawe.

No, ale jest i druga opcja, do której bardziej się przychylam (choć argumentów za nią jest tak samo 'dużo', jak za tą opcją, że Lulu żyje) - Lulu zginął, wierząc, czy chcąc wierzyć, w ludzkość. Ostatni gest poświęcenia (poświęcił prawie wszystko co miał), a szansa na tę 'dobrą' przyszłość ludzkości nie jest wcale zbyt wielka.

_________________

Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imiona miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

A. Mickiewicz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 124 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group