FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2008, 21:18   

ŚWIETNE

Spoiler: pokaż / ukryj
Suzaku pokazał raz jeszcze że jest skończonym hipokrytą. Wreszcie wiadomo co się dokładnie stało na końcu pierwszego sezonu i taki bieg wydarzeń całkowicie mnie satysfakcjonuje. Fakt że to Rollo prowadził mecha, kompletnie mnie zaskoczył, że może mieć geassa to się domyślałam więc to już nie tak bardzo.

Teraz chcę tylko wiedzieć co dokładnie stało się z Nunnally. I co tu dużo mówić Suzaku MUST DIE jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-04-2008, 21:28   

Co do postawy Suzaku, jakkolwiek go nie lubię, to jednak muszę się za nim wstawić.

Spoiler: pokaż / ukryj
No bo przecież - primo, Suzaku z całego serca nienawidzi Zero i uważa, że działa na szkodę ludzi (o ile dobrze pamiętam). Poza tym nie rozumiem tej całej nagonki - a Lulu mało ludzi wykorzystał? Przecież on idzie do celu po trupach, a w ostatnim odcinku zdradził nawet swoich podwładnych. Suzaku znalazł idealny jego zdaniem sposób na zmianę tego wszystkiego "od środka", więc go wykorzystał. Szczerze mówiąc wcale mu się nie dziwię.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-04-2008, 22:00   

Akurat teraźniejszego Suzaku bardziej lubię, bo przynajmniej nie miele ozorem i nie stara się tłumaczyć innym swojej ideologii. W poprzedniej części jego wywody psuły mi trochę przyjemność oglądania. A tak
Spoiler: pokaż / ukryj
przeszedł na ciemną stronę mocy i jest w tym konsekwentny.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-04-2008, 22:01   

Nikt nie lubi hipokrytów i to tak perfidnych i wkurzających przy okazji.
Spoiler: pokaż / ukryj
A kto mówił: "Nie będę zabijał" a potem "Tak, to ja zabiję Zero"?I kto tu ma makiaweliczne skłonności?Kto idzie po trupach do celu, dodajmy, że przyjaciół. Dobra trzeba mu przyznać, przyjaciółmi przestali być, kiedy Zero zabił Euphie i to właśnie to sprawiło, że Suzaku trochę nam ześwirował. Choć od początku nie był normalny. Bo żeby zabić własnego ojca, bo się z nim nie zgadzał? A tak zapomniałam, to w imię wyższego dobra, dla dobra japończyków. Ale naprawdę jak można być takim idiotą by twierdzić, że da się Brytanię zmienić od środka?! Faktycznie, nic w tym kierunku nie robi, tylko gada w kółko to samo. A jak już coś zacznie robić to akurat zdradzając przy okazji przyjaciół i gubiąc gdzieś po drodze własną osobowość. Gdzie się nam ten grzeczny, uśmiechnięty chłopczyk podział? Tak źle i tak niedobrze.
Naprawdę same problemy z tym Suzaku...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
luk4u Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 14 Kwi 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-04-2008, 23:45   

A mnie interesuje sprawa z oczkami ;)

Spoiler: pokaż / ukryj
Otóż, można zauważyć, że Lulu do używania swego geass wykorzystuje lewe oczko, natomiast Rolo prawe, a pan wielki imperator obu. Zatem musiał zawrzeć pakt zarówno z VV, jak i CC(co oznacza, że skłamała, lub nie pamięta[to też wykluczyć, bo geass na nią nie działa, chyba, że pochodzi on od innej osoby?]) albo z jakąś trzecią osobą, do tej pory nie znaną. No i nie pamiętam jak to było z Mao, i jakie on miał problemy ze wzrokiem

jeśli był już poruszany ten problem to sorrki, i jeśli coś poplątałem to też.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 15-04-2008, 09:54   

A mnie Suzaku wydaje się raczej żałosny, godny politowania prędzej aniżeli czegokolwiek innego.
To przecież jest klasyczna ofiara Syndromu Sztokholmskiego! Nie od dziś wiadomo że tylko psychicznie najsilniejsze jednostki są w stanie zachować stoicką postawę, zdecydowana większość reaguje traumą, i którymś z mechanizmów obronnych - wycofaniem albo identyfikacją. Tu mamy do czynienia z tym ostatnim.

To co wydaje mi się tak smakowite w tej serii to fakt, że ostatecznie obaj protagoniści będą idealnymi następcami obecnego imperatora Karola; jeden bezlitosny "spiskowiec", a drugi równie bezlitosny "aparatczyk".

I uwielbiam tą serię za cyniczne pokazanie, na Euffie, jak może skończyć naiwny moe blob który wetknie paluszki gdzie nie trzeba... CC ftw!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-04-2008, 10:35   

Ja tam w sumie do Suzaku nic nie mam, dzięki niemu CG jest o wiele bardziej emocjonujące ;) Bez niego czegoś by brakowało. A tak to jest idealna postacia do nienawidzenia!

Co do geass...

Spoiler: pokaż / ukryj
to ja tam nie wyłapałam jeszcze różnicy między tym w dwóch oczkach, a tym w jednym. Chyba, że te na dwa oczka maja wiecej możliwości - u Karolka narzucanie rozkazu i... może to gadanie ze zmarłymi? Ale Mao w sumie chyba tylko jedna umiejetność miał, słyszenie głosów i czytanie w myślach. Myśle, że nie ma co sie głowić, jeśli jest jakaś różnica, to za niedługo nam ją przedstawia. A na przykładzie Lulu i Mao można tylko tyle wywnioskować, że moc geassa przechodzi przez pare etapów i może być niebezpieczna dla używającego go. Zapewne to samo dotyczy imperatora i Rollo.


Hm, skoro Lulu jest potrzebny Charlesowi, by wywabić z kryjówki CC... To po co jest CC potrzebna Charlesowi? :> Może to ma zwiazek z Marienne?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-04-2008, 13:57   

Cytat:
Nieco rozczarował mnie watek Mao, i tej dziewczyny z openinga, z znaczkiem na czole. Spodziewałem sie dla niej większej roli, skoro od początku występowała w openingu.

Czekaj, czekaj bo nie bardzo rozumiem. Chodzi się o C.C, zielenowłosą wiedźmę? Czy ona nie ma wystarczająca dużej roli przez całą serię? Przecież nie tylko w wątku z Mao się pojawia.

Chodzi mi o tą Japonkę z scen z japońskim Ruchem Oporu która mówiła, że zostanei żoną Zero.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-04-2008, 15:22   

Aaaaa ta mała "kapłanka" o długich czarnych włosach? Ja też myślałam, że będzię grać jakąś ważniejszą rolę, a tu kupa. Taki zonk twórców;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-04-2008, 15:28   

I dobrze, że "bogini zwycięstwa" nie odegrała większej roli, zabiłabym za to twórców. Za słodkie to-to i w ogóle do Zero nie pasuje.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-04-2008, 15:33   

C.C ma zostać żoną Zero, ewentualnie Kallen. Dla żadnego bachora nie ma tam miejsca. Zresztą nie wyobrażam sobie Lelaucha w dalekiej przyszłości, wokół niego gromadka dzieci, żoneczka przy boku, a on z siswizną na włosach. Nie, zdecydowanie nie pasuje...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 15-04-2008, 16:00   

Ty naprawdę uważasz, że przy takim trybie życia on dożyje choćby 30...? ^^

Ja jeszcze drugiego sezonu nie zaczynałam, czekam na więcej. Z tego co piszecie trafiłby mnie szlag gdybym musiała czekać tydzień. Cały czas pamiętam reakcje na pierwszy sezon i jeśli mówicie, że dorównuje poziomem to ja zdecydowanie wolę poczekać na choćby 5 odcinków.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-04-2008, 16:27   

Cytat:
Zresztą nie wyobrażam sobie Lelaucha w dalekiej przyszłości, wokół niego gromadka dzieci, żoneczka przy boku, a on z siswizną na włosach.


Złoty tron, szpaler pretorian, kolumny wojska w mechach i egzoszkieletach, zalęknieni sekretarze oczekujący rozkazu i prujące niebo bombowce...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-04-2008, 16:58   

Salva: Mi też się ciężko czeka, ale nie wytrzymałabym nie oglądając na bierząco. Poczucie, że inni już wiedzą więcej niż ja, patrzenie na w kólko aktywny temat na forach i zmaganie się ze sobą by nie zajrzeć do spoilerów. Nie, bym się chyba wykończyła psychicznie.

Ysengirnn: Twoja wersja zdecydowanie bardziej do mnie przemawia niż stary Zero mówiący do wnuków: A wiecie, że wasz dziadek był kiedyś przywódcą rebeli przeciw najpotężniejszemu mocarstwu świata?^^ Tak w ogóle to ciekawa jestem jak będzię wyglądać ostatnia scena z Lelouchem. Ja naprawdę nie chce by on źle skończył, za bardzo go lubię. I nie chce żeby wyszło, że Karolek trenował go sobie na następcę. Tego też bym nie zniosła. Liczę na takie zakończenie, którego nikt nie przewidzi i wszystkich wciśnie w fotel.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 15-04-2008, 18:15   

Shizuku napisał/a:
C.C ma zostać żoną Zero, ewentualnie Kallen.

C.C żoną Kallen? :D Przeczytaj sobie to zdanie jeszcze raz...

Shizuku napisał/a:
(...)wokół niego gromadka dzieci, żoneczka przy boku, a on z siswizną na włosach.

Zapomniałaś o WTF loczkach ^^

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group