FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Boginie i bogowie
Wersja do druku
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-09-2004, 15:45   

Jak dla mnie trzeba najpierw zebrac tych wszystkich bogow chociazby na tym topicu. Potem zebrac do kupy i niech jedna osoba rozpisze i wrzuci w nowy topic. Potem przykleic a jakby co będzie się edytować

a teraz idę szukać tych cholernych okien ;P

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2004, 16:12   

Ysengrinn napisał/a:

Bo jeden taki Sługa(który mnie zabije jak to przeczyta, ale mam już wprawęXP)

Pomyślałabym, że o mnie chodzi, ale ja jestem wyznawcą LON nigdzie nie ma napisane, że jestem jej sługą>]
P.S. Nie zasilane, bo zasialają baterie, tylko chronione

Pomysł z panteonem proponuję zacząć. Kogo mamy?
Lon
Loth
zgraje słowian
Eldera
Arcy
Shabranido & co
kto jeszcze?

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-09-2004, 16:53   

Nie można zapomnieć o mitologi Cthulu

"That is not dead which can eternal lie;
And with strange aeons, even death may die"

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-09-2004, 17:08   

A więc, drodzy widzowie, pora na kolejny odcinek waszej ulubionej telenoweli pod tytułem "Jak pies z kotem". W dzisiejszym odcinku: Ysen i Xellas roztrząsają kwestie teologiczne.

Cytat:
Pomyślałabym, że o mnie chodzi, ale ja jestem wyznawcą LON nigdzie nie ma napisane, że jestem jej sługą>]
P.S. Nie zasilane, bo zasialają baterie, tylko chronione


To może pani wyznawczyni wyjaśni czemu LoN zasila jej bariery skoro nic z tego nie ma? Uważa cię za zwięrzątko domowe? Zaznaczam, że normalnie bym się nie czepiał, bo skoro nie ma zasad to wszystkie chwyty dozwolone itd., ale skoro mamy się bawić w robienie zasad to kilka rzeczy trzeba unormować.

Cytat:
Pomysł z panteonem proponuję zacząć. Kogo mamy?
Lon
Loth
zgraje słowian
Eldera
Arcy
Shabranido & co
kto jeszcze?


Nim zaczniemy panteon uściślijmy jak toto ma wyglądać. Ja dalej jestem za tym, żeby LoN nie była jedynym najwyższym bóstwem(było nie było stworzyła tylko cztery światy, a w Multiświecie jest ich o wiele więcej), acz jeśli zostanę przegłosowany to płakał nie będę. Mam mgliste uczucie, że część bogów będzie sobie nawzajem wchodziła w paradę jeśli chodzi o kompetencje, co w razie konstrukcji jednej drabiny hierarchicznej dla wszystkich sprawi że się pozabijają. Proponuję więc by do imienia boga dodawać czym się oin zajmuje.

Oto moje bożki: Perun(burza i niebo), Swaróg(ogień i słońce), Mokosz(płodność i wegetacja), Chors(księżyc), Simargł(świat podziemny-acz jest to mój pomysł, bo naukowcy nie doszli do konsensusu co do jego jurysdykcji), Strzybóg(wiatr).

Teraz proszę zainteresowanych o podawanie dziedzin swoich bogów, bo jak na razie wiem tylko co robi LoN, pozostali slayersowi i Arcy. Co takiego robi Loth, oprócz bycia pająkiem i przyjmowania ofiar elfów. A Elder?

BTW: byłem na stronie Merlina i tam przy każdej książce Salvatore'a pisali LOLTH. Ktoś mógłby mi to wyjaśnić:>?

[ Dodano: Nie 26 Wrz, 2004 ]
g_v_s napisał/a:
Nie można zapomnieć o mitologi Cthulu


Jezu O_o... GvS, zdajesz sobie sprawę, że pogrzebałeś właśnie możliwość stworzenia spójnego panteonu:>? Tych bóstw cthulu jest tyle, że wszystkie dotychczasowe kulty stają się śmiesznie małe. Po raz kolejny apeluję, żeby nie tworzyć jednego centralnego systemu, ale konglomerat światów, stworzonych przez różnych bogów i przez jeszcze innych rządzony. To jest moja wersja i jej będę się trzymał:>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-09-2004, 18:01   

1) Kwestia słowian: nie jestem ekspertem, brakuje mi tu wiele wiedzy i źródeł więc ci narazie odpuszcze. Ale w twoim wyliczeniu brakuje kilku bożków.

2) Kwestia panteonu. Sugerowałbym raczej nie jeden wielkipanteon, ale raczej wykaz bogów, nazwa świata z ktorego pochodzą i notka biograficzna.

Nadbóg:
- LON - istota stwórcza całego wszechświata, teoretycznie podlegają jej inni bogowie.

Więksi bogowie:
- Shabranighto - władca demonów świata Slayers. Zniszczony w bitwie z Cephielem i podzielony na siedem części. Dwie z nich zostały wskrzszone i zniszczone w bitwach z siłami światła. Bóg aktualnie martwy.
- Cephiel (mam nadzieje, że nie pomyliłem nazwy) - władca shinzoku (dobrych duchów) świata Slayers. Zniszczony w bitwie przeciw Shabranighto i podzielony na cztery części. Jedna z części została wskrzeszona i zniszczona w walce ze wskrzeszonym odłamkiem Shabranighto. Bóg aktualnie martwy.

Średni bogowie:
- Aqua - jeden z czterech odłamków Cephiela. Zniszczony w walce z odłamkiem Shabranighto. Bóg aktualnie martwy.
- Perun przywódzca bogów słowiańkich. Władca gromu i ognia.

Pomniejsi bogowie:
- Odłamki Shabranighto - siedem fragmentów władcy demonów świata Slayers. Dwa z nich zniszczono podczas walk z siłami światła. Pozostałe zapieczentowano w ludziach. Bóstwa nieaktywne, lecz odpowiadają na inkantancje skierowane do Shabranighto.
- Loth (Lloth) - bogini Drowów i pająków światów Forgotten Reals i Greyhawk. Złe bóstwo podziemi. Kult silnie zfeminizowany, bóstwo aktywnie ingeruje w życie wyznawców, zwykle zsyłając nań kary.
- Lordowie Demonów: słudzy Shabranighto. Dwuch zostało uśmierconych w walkach z neutralną czarodziejką Liną Inverse i w wyniku intryg swych konkurentów.

Półbogowie:
- Xelloss - generał i kapłan na służbie Zellas Metalium, jednej z Lordów Demonów.

Inne istoty mitologiczne
- Kapłani i Generałowie Mazoku: słudzy Lordów Demonów, potężne demony.
- Bogowie Chaosu - istoty nieznanej mocy i proweniencji przemawiające do Seriki.

3) Mitologia Lowercrafta to nie problem... Trzeba ich będzie powsadzać do kolejnych kategorii i tyle. Jaja się zaczną na DeDekach. Jak już Loth zainportowaliśmy, to reszte też trzeba, a tego w diabła jest.

4) Co z magią... Czy nadal zakładamy, że czary pochodzą od demonów i bogów tak jak w Slayersach?[/b]

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-09-2004, 18:19   

Cytat:
1) Kwestia słowian: nie jestem ekspertem, brakuje mi tu wiele wiedzy i źródeł więc ci narazie odpuszcze. Ale w twoim wyliczeniu brakuje kilku bożków.


Nie moim tylko Włodzimierza:). Ja panteonik zerżnąłem żywcem od niego, choć zdaję sobie sprawę, że jest on felerny(podobno brał po prostu naczelne bóstwa podległych sobie plemion). Grunt to tradycja:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-09-2004, 14:46   

Przede wszystkim Światowida mu brakuje :-) A od podziemi był chyba Weles :-P

Ale tak poważnie to dyskusja o bogach wkracza na niebezpieczną ścieżkę... ustalania mocy i który silniejszy :-) a stąd już krok w stronę faktycznego znenpecowania bóstw... ja byłbym raczej za niemożliwością żądania czegokolwiek od bogów - co najwyżej postacie mające jakieś faktyczne, wpisane w historię silniejsze związki mogłyby o coś boga prosić... ale oczywiście w znacznie ograniczonym stopniu. Za przykład niech posłuży Ysen, który jako odpowiednik paladyna powinien mieć zbliżone odpowiedniki świętej paladyńskiej mocy - ale też nic więcej :-) Natomiast postacie bez wpisanego w historię/zdobytego na forum czempioństwa/paladyństwa/kapłaństwa (niepotrzebne skreślić, potrzebne dopisać) nie powinny w ogóle uciekać się do korzystania z boskiej pomocy... bo w sumie niezbyt mają do tego uprawnienia :-)
A jeśli już trzeba bogów podzielić... to Lloth stanowczo powinna być w średnich, ma moc bardziej zbliżoną do cioteczki ^^ niż władców mazoku... choć mowa o poziomie, nie rodzaju :-)
No i co do czarów - oczywiście, że od mazoku... ale te ze świata Slayers, inne pochodzą z innych źródeł magii :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-09-2004, 15:26   

Zeg, a po co nam "wszyscy" bogowie Dedekowi? Przeciez ich liczba rosnie geometrycznie >/
Proponuje ograniczyc sie do jednego, gora dwoch swiatow, co znaczaco ograniczy ich liczbe. Ewentualnie, wybrac co ciekawsze bostwa, pozostale bezczelnie ignorujac ^^.
Albo wyniesc do boskiej godnosci modow i adminow >]
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-09-2004, 18:47   

Cytat:
Przede wszystkim Światowida mu brakuje :-) A od podziemi był chyba Weles :-P


Ja ci dam Światowida:P. Światowid to potworek stworzony przez ludzi którzy za mało wiedzieli o językach, jego poprawne imię brzmi Świętowit. I jest to alter ego Peruna:). Określenie Światowid jest tylko poprawne względem posągu ze Zbrucza i figurki z Wolina, gdyż jest to ich niefortunna nazwa własna. A co do Welesa: ja to wiem:). Niestety Włodek Wielki Welesa olał, a musiałem kogoś w podziemiach posadzić:P.

Cytat:
ja byłbym raczej za niemożliwością żądania czegokolwiek od bogów - co najwyżej postacie mające jakieś faktyczne, wpisane w historię silniejsze związki mogłyby o coś boga prosić... ale oczywiście w znacznie ograniczonym stopniu.


Wszystko fajnie, ale podaj mi definicję znacznie ograniczonego stopnia. Całe forum ma tak przegięty poziom, że Xellos mógłby tu połowie(w tym i tobie:P) buty wiązać. Moja postać ma zdolności delikatnie mówiąc średnie(pomijając momenty, gdy tracę kontrolę nad samym sobą:P), więc bez pomocy bogów praktycznie pozostaje jej siedzieć w kącie i płakać.

Cytat:
A jeśli już trzeba bogów podzielić... to Lloth stanowczo powinna być w średnich, ma moc bardziej zbliżoną do cioteczki ^^ niż władców mazoku... choć mowa o poziomie, nie rodzaju :-)


A Perun w wyższych:P. Pan świata było nie było=). W średnich powinien być Swarog, a reszta z sześciu może być w niższych.

Cytat:
No i co do czarów - oczywiście, że od mazoku... ale te ze świata Slayers, inne pochodzą z innych źródeł magii :-)


No właśnie, innych, ale pytanie brzmi JAKICH. Czy również od bogów i demonów, tylko że z innego świata?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-09-2004, 16:39   

Ysen... moja postać taka znowu silna nie jest... ma masę słabości, trzeba tylko poszukać :-P
A co do Świętowit i Światowida... to też róznie bywa XD No i nie zawsze łączy się go z Perunem - w ogóle nadal nie wiadomo jak dokładnie wygądała wiara naszych przodków... są to głównie domysły, daleko nam do takiej jej znajomości jak np. mitów greckich (o wiele bliższych nam kulturowo, no nie XD?)
Co do magii... cóż, zależy... magię żywiołów (ogień) czerpię z samego żwyiołu i swojego smoczego pochodzenia, nekro z sfery negatywnej energii... przynajmniej większość tej magii... mroczną od Mazoku oczywiście :-) (właśnie tworzę czar czerpiący z Vela, tak przy okazji ^^) Co robią inni - nie wiem XD
A co do ograniczonego... dobra - powiedzmy że potężny kapła może używać czarów różnego typu (np. ofensywnych, leczących i inszych) do poziomu Dragu Slave ale to juz raczej w przypadku gracza, nie BN - ci powinni być bardziej przycięci :-)... i bez dodatkowych... a paladyn/czempion mocy wspomagających i leczących, może lekko ofensywnych tak na poziomie fireballa czy Dug Haut - moim zdaniem to jest maksymalny poziom :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-09-2004, 06:59   

Khem, w sumie to ja też mogłem zrobić postać tak silną jak chciałem, więc nie ma co się odzywać i czepiać innych:P. Milczę już więc.

Co do bogów - ja wiem, że mało co wiadomo. Aż za dobrze. Żebyś wiedział jak mnie diabli biorą, gdy w każdej książce pisze co innego:/. Że religia Greków jest nam bliższa kulturalnie - polemizowałbym. po pierwsze nie wiemy za bardzo, jak wyglądała religia naszych przodków więc nie możemy tego wiedzieć:P. Po drugie to co wiadomo ma spory związek z kulturą ludową(która w sumie robi się równie wymarła jak kulty pogańskie:P).

Dug Haut? Podaj może inny czar, bo ten nigdy nie doszedł do skutku, wiecznie był wstrzymywanyXD.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2004, 19:52   

Nad Elderem pracuje by nie była to bezczelna zrzynka z LoKa...
póki co wiem tyle że:
1. Jest...
2. Zjada dusze...
ale jak przemyślę sobie jak po raz n-ty zmienić moją postać i jak odLoKować Eldera to całość tu umieszczę...

A tak btw. to jestem za tym żeby najwyższych bogów pogrupować tak bóstwo było tym silniejsze i ważniejsze im więcej światów stworzyło, ew. im ważniejszym zjawiskiem władają (co będzie raczej trudne...)
ale można pójść na ustępstwa że np. Słońce i księżyc są tak samo ważnę to dać na równi ich bogów...
wiem bez sensu... ale było nie było jakiś pomysł to jest...
a nawet idiotyczny pomysł może być podstawą genialnego systemu

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-03-2007, 17:38   

błeee..Mam w tym świecie kogo ewangelizować.

Na bogów, dziewczyno, ostatni post w tym temacie napisano trzy lata temu!! Zabawa w nekromancje jest dopuszczalna TYLKO gdy masz coś sensownego do dodania w temacie! Mai

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group