FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Strajk!- Komentarze
Wersja do druku
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 09-01-2008, 22:20   Strajk!- Komentarze

Wakacje. Świetlne Łzy upadają przez prosty fakt: twórczyni zrezygnowała, a walory fabularne spadły na łeb na szyję.
Wrzesień: Dzieci Mroku. Rozwalony quest właściwie z mojej winy, przekozaczyłam. No i niestety w lecie oraz jesieni Multiświat wszedł w swoje małe apogeum- w zasadzie aktywnie udzielających się były 4 osoby(ja, Avi, Shini doszła no i Lila aczkolwiek u niej było bardzo średnio).
Listopad: zaczął się wysyp, który trwa do dziś. 2 miesiące zajęły Twierdzy przeprowadzenie 1 miniquesta i dojście dobrych 15 osób(chyba).

Pora ożywić Multiświat. Twierdza dla mnie osobiście jest miejscem ewentualnego wypoczynku pisarskiego, czyli jak mnie natchnie, napiszę coś głupiego. Ale chcę napisać gdzieś głupio i na poważnie. Dlatego też ten temat powołuję do życia, aby początkowo ustalić, jak ma ten quest wyglądać. No i kto by sie na co pisał. Kilka mam koncepcji, aczkolwiek są one bardzo mętne...

1. Postapokaliptyczne. Spada wielka klęska na świat i trzeba go uratować dość konwencjonalnymi metodami: magia upada na tym świecie, podobnie jak większość bóstw(brać to pod uwagę przy potężnych postaciach lub tych, które korzystają w głównej mierze z magii)

2. Fantastyka. W pewnej części Multiświata głównym środkiem transportu międzywymiarowego są przewozy tzw. wielbłądami międzywymiarowymi(duże to i żre na potęgę). Tymczasem jednak właściciele a jednocześnie jeźdźcy owych zwierząt wszczynają strajk z powodu zbyt niskich pensji. Ponieważ wciąż jest wiele istot którym transport międzywymiarowy jest niezbędny do życia a same nie posiadają tej umiejętności, równowaga między światami zostaje zachwiana. Liga Światów zgadza sie spełnić żądania właścicieli wielbłądów pod warunkiem, że zebranych zostanie 7 legendarnych relikwii. Dzielna drużyna zbiera się aby uratować świat. A raczej parę światów.

3. Anioły i Demony(nie kojarzyć z książką). Wiadomym jest, że anioły i demony nie są przyjacielskimi rasami. Mało tego, są w ciągłym, odwiecznym konflikcie. No i anioły zazwyczaj mają przewagę, wspierane przez większość bóstw(to przyciąga wiernych). Ale ta sytuacja może się zmienić. Bowiem na niewielkim świecie demony dzięki kontaktom w podziemiu i przebiegłości doszły jakoś do władzy, oczywiście państwo przerabiając błyskawicznie na swoją siedzibę. Dodatkowy pech tkwił w fakcie, że właśnie tam przebywali czołowi bogowie wspierający aniołów, których wyrzucili ci źli bogowie. Anioły niewiele mogą zrobić, gdyż otwarty atak mógłby sie skończyć mordobiciem, bogów wyrzucono a ekspansja demonów sie rozszerza i w zasadzie istnieją podejrzenia, że poza tymi wpływami politycznymi demony chcą coś jeszcze osiągnąć. Tutaj bohaterska drużyna musi w jakiś sposób dostać się na planetę i wyrwać ją z demonicznej władzy(sprawa jest o tyle delikatna, że mieszkają tam nadal ziemskie rasy, które o sytuacji zielonego pojęcia nie mają).

To moje propozycje, w razie czego można przekształcać, dodawać swoje koncepcje i w ogóle. Liczba graczy nieograniczona, kolejki i tak diabli wezmą, ten temat jeśli sie coś konkretnego wyklaruje zostanie przekształcony w komentarze do questa.

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"


Ostatnio zmieniony przez Mara dnia 21-01-2008, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-01-2008, 08:31   

Niestety Twierdza została oblężona przez młode pokolenie, których wypocin nie mam nawet ochoty czytać eh...
Zapomniałaś dodać, że quest Slovy też diabli zwieli, bo chętnych na tą eskapadę nie widze.

Co do twoich propozycji, ja pasuje z jedynką, nie będę dla questa tworzyć nowej postaci, no chyba że spadnie na mnie natchnienie na stworzenie łuczniczki *patrz marne szanse*
Druga opcja najbardziej mi się podoba i była bym za nią, w to bym mogła 'pograć'.
Co do trzeciej hm....biorąc pod uwagę moją rasę mam pewne wątpliwości nie mniej gdyby to przeważyło też bym mogła się an to pisać.

Własnych koncepcji aktualnie brak.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hayate Płeć:Mężczyzna
Haunted Towell


Dołączył: 12 Lis 2007
Skąd: Mendoberanzzan
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2008, 14:39   

Heheh no mogłoby być ciekawie ;P...
Pierwszy pomysł całkiem fajny, dorzuciłbym tam Upadłego anioła, którego pieczęć łamie jakiś idiota (czemu wszyscy patrzą na mnie? XD) i który to Anioł kradnie całą magię świata by odzyskać swą potęgę... Anioł jest na tyle potężny że kolejno zabija bogów, aż natrafia na tego najpotężniejszego, którego zabić nie umie, ale zamienia go w kamień, a żeby do końca go zniszczyć i przejąć władzę i zetrzeć rasy śmiertelne potrzebuje ostatniego elementu... który mógłby znajdować się w rękach jednej osoby z drużyny ;D czy coś XD wiem wiem troche badziewne :P (albo i więcej niż trochę) :P
Hmmm druga koncepcja średnio mi wchodzi, ale to moje zdanie :P... a co do 3 hmmmm niektórzy z twierdzy mają demoniczne korzenie, skąd pewność że nie dołączyli by do demonów? XD

_________________
Z cienia na cieniu spiętrzony
Przeklęty i opuszczony
Obleczony martwymi duchami
Zamieszkany tylko echami
Dom z obłędu i jęków ściany
Zamczyskiem Drowa nazwany....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
533352
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 10-01-2008, 15:45   

Może jestem w multiświecie "młody",ale 2 quest daje najwięcej rozgałęzień toku przygody.
Świadczy o tym 1 słowo 'fantastyka' oraz możliwość podróżowania po różnych wymiarach w celu znalezienia relikwii.
A poza tym sam pomysł na przygodę jest trochę jajcarski. Strajk kierowców między- -wymiarowych wielbłądów. Główny cel -> zdobycie artefaktów jest poważny, a podczas przebiegu przygody zapewne trafi się wiele śmiesznych sytuacji/opisów.
Jeszcze jeden plus będzie można wykorzystać swą postać z twierdzy jaka by nie była będzie pasować (po prostu: pochodzi z któregoś z wymiarów).

Propozycja/pomysł:
Bohaterowie są jakoś związani z przewozem między-wymiarowym i dlatego zgadzają się na zdobycie relikwii.
Istnieje sekta dla której sytuacja 'braku przepływu materii żywej między wymiarami'
jest bardzo korzystna i jej agenci podążają za drużyną aby wydrzeć im zdobyte relikwie.
Pojawiają się i znikają. Szpiegują, zakładają pułapki, stosują podstępy itp.
Do sekty należą nie tylko ludzie lecz wszelkie istoty (ciekawsi przeciwnicy).

To tylko propozycja na urozmaicenie gry.

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-01-2008, 21:02   

Ja też jestem za opcją 2. Jak napisał Be, całkiem fajny, oryginalny pomysł, dorzuciłabym jeszcze coś co by z grubsza charakteryzowało te relikwie, co pomogłoby ich szukać "naszej dzielnej drużynie"! W dodatku - jak mamy podróżować skoro wielbłądy strajkują?
Opcja 3 - hmmmm, Mamo Maro, nie chcesz ty się przypadkiem tak nagle na łapu capu przyłączyć do demonów? hihih

Avalia napisał/a:
Niestety Twierdza została oblężona przez młode pokolenie, których wypocin nie mam nawet ochoty czytać eh...

A co złego w tym nowym pokoleniu? Przecież niektórzy stali bywalcy w Twierdzy już nie piszą, więc ktoś musi. Świerzy powiew wiatru nikomu jeszcze nie wyszedł na złe. I mówiąc szczerze - Czuję się urażona! :p Może moje wypociny nie szybują na wyżynach poezji, ale mam nadzieję, że do czegoś mogą się przydać.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-01-2008, 21:44   

No to na razie pomysł number zwei wygrywa. Te relikwie będą prawdopodobnie opisane, lub też poda się nazwy i wyglądu dociekać się będzie w zależności od swojej znajomości artefaktów.

Lena100 napisał/a:
Opcja 3 - hmmmm, Mamo Maro, nie chcesz ty się przypadkiem tak nagle na łapu capu przyłączyć do demonów? hihih

nie, córko droga. Sama jestem za postapokaliptyczną wizją, gdyż wtedy by sie bardziej opierało na myśleniu niż popisach co oczywista potężną magią. A, i Leno, jeśli nie zauważyłaś wcześniej- mam dwie karty w Portretach i będę grała swoją Marie, półwilczycą^^ obojętnie od tego, która koncepcja w końcu wygra.
Hayate, pragnę wskazać, że demon musiałby zyskać rangę boga, żeby móc niszczyć innych bogów, co byłoby wyczerpujące. Opcja odpada więc, przyczyna będzie jakaś inna. Jeżeli będzie.
Pan B, o ile koncepcja jakiejś wrogiej organizacji jest dobra, o tyle powiązanie ze strajkującymi jest dość naciągane już. Bardziej by pasowały problemy finansowe bohaterów lub wielkie oburzenie zachowaniem władz i chęć wzięcia spraw we własne ręce lub poczucie sprawiedliwości(czytaj: bohater chce zarobić).

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
Pan B Płeć:Mężczyzna
hmm....


Dołączył: 16 Gru 2007
Skąd: ehhhh...szkoda gadać
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2008, 15:03   

Mara napisał/a:
Bardziej by pasowały problemy finansowe


Czyli mamy być chciwymi zabijakami żądnymi pieniędzy?
Super!

Dobrze by było gdyby każda z postaci miała inny powód z wyżej wymienionych.
Każdy bierze udział z innych pobudek bardziej lub mniej szlachetnych. To urozmaici relacje między bohaterami. Mi osobiście pasi opcja iż chcę po prostu $ ( młody chciwy pesymistyczny mag nieudacznik-> pasuje jak ulał)

_________________
Życie to takie czary-mary. Rzadziej czary częściej mary.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11631847
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2008, 20:59   

Hmm ciekawe ciekawe. Of korz najbardziej pasowałaby mi koncepcja nr 2 jak i córce i Panu B. Może byłoby to tez miejsce na wypróbowanie mojej drugiej postaci którą mam zamiar dodać do Portretów^^ Chyba wiesz o kogo chodzi prawda Maruś? Dla niewtajemniczonych radzę przejrzeć Kroniki Dragonlance i uważnie poczytać epizody ze staruszkiem Fizbanem. A kto nie ma dostępu do wspomnianych powyżej ksiąg to i tak prędzej czy później się przekona :)

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Neji Płeć:Mężczyzna
Chiiii~


Dołączył: 28 Kwi 2007
Skąd: Winter!
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 00:57   

Ja tam jak już coś to jestem za Apostapokalipsą ponieważ...
a) Tego jeszcze nie było
b) Fajnie by było pobiegać trochę z rewolwerem
c) Nie występowali by pseudo-bogowie aka "OP" aka "Over Powered" =p
d) Do rozgrywki zostałby wprowadzony mniej "cukierkowy" klimacik ;D

_________________
Cute stalker :3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-01-2008, 01:08   

Triguna oglądał? Jak to, nie występowałyby przepaki? ^^

Cóz, prawdopodobnie nie będe brał udziału, ale konwencja postapokaliptyczna brzmi ciekawie.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Neji Płeć:Mężczyzna
Chiiii~


Dołączył: 28 Kwi 2007
Skąd: Winter!
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 01:15   

Vodh napisał/a:
Triguna oglądał? Jak to, nie występowałyby przepaki? ^^

Cóz, prawdopodobnie nie będe brał udziału, ale konwencja postapokaliptyczna brzmi ciekawie.


żebyś wiedział że oglądałem (nawet 3 razy jeśli chodzi o ścisłość) co prawda mogą sie zdarzyć ludzie unikający pocisków (do czasu ;dd) ale nie bedzie czardziejek stukających wielką różdzką żeby zmienić pieczonego szczura w ucztę dla 15 osób!

_________________
Cute stalker :3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shinigami-san Płeć:Kobieta
Straszny Pan Morderca


Dołączyła: 03 Maj 2007
Skąd: Poznań/Inowrocław
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 13-01-2008, 10:06   

Mi się podoba pierwsza opcja (ale z uwzględnieniem pomysłu Hayate) i druga. Chociaż do drugiej ja bym dodałą jakiś mały klanik który skutecznie uniemożliwia zebranie relikwii. Albo jakąś niezbyt szlachetną grupę ludzi którzy zabiją każdego dla forsy. Ja bym wprowadziła to żeby urozmaicić i żeby uczestnicy questa mogli przed czymś strasznym zwiewać. ^^ Zuo fajne ejst

_________________
"Nie jesteś zły. Jesteś po prostu źle ubrany"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1097863
Hayate Płeć:Mężczyzna
Haunted Towell


Dołączył: 12 Lis 2007
Skąd: Mendoberanzzan
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 11:48   

Cytat:
żebyś wiedział że oglądałem (nawet 3 razy jeśli chodzi o ścisłość) co prawda mogą sie zdarzyć ludzie unikający pocisków (do czasu ;dd) ale nie bedzie czardziejek stukających wielką różdzką żeby zmienić pieczonego szczura w ucztę dla 15 osób!


Za to będą rewolwerowcy którzy pokonują armie 1000 strzelców, bo umią śmigać przed kulami jak w matrixie... albo jacyś pomyleńcy z bazookami XD, a pieczony szczur może być ucztą i dla 20 osób ;3 nawet bez magii XD

_________________
Z cienia na cieniu spiętrzony
Przeklęty i opuszczony
Obleczony martwymi duchami
Zamieszkany tylko echami
Dom z obłędu i jęków ściany
Zamczyskiem Drowa nazwany....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
533352
Mara Płeć:Kobieta
High


Dołączyła: 05 Maj 2007
Skąd: spod łóżka
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
PostWysłany: 13-01-2008, 13:34   

Mówiąc szczerze, wolę potężnych rewolwerowców(tych mogę przyhamować w następnym poście pisząc, że postrzelono ich w dłoń, czy coś) niż zbyt potężnych magów, gdyż tym nic sie nie zrobi nawet niemal śmiertelnie raniąc. Eh, ludzka duma...
Osobiście jestem za opcją pierwszą, ale najpewniej będzie klasyczne,sparodiowane Heroic Fantasy z elementami crossoverowymi.

radgers napisał/a:
Może byłoby to tez miejsce na wypróbowanie mojej drugiej postaci którą mam zamiar dodać do Portretów^^ Chyba wiesz o kogo chodzi prawda Maruś?

chyba tak... ale dawno o tym rozmawialiśmy ;)

_________________
"Shut up and keep up squeezing the monkeys!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5928978
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 13-01-2008, 13:49   

Ale pamięć cię raczej nie zawodzi to dobrze ;) No cóż, opcja 1. tez może być od biedy ale nie przekabacę mojego wyrobu Fizbano-podobnego na rewolwerowca co to to nie. Mam jedno pytanie: Magia MUSI upaść na tym świecie czy może egzystować choć w nieco wypaczonej formie? Mam tu na myśli coś w stylu Dzikiej Magii. Bo bez tego czynniku moja postać straciłaby jeden z jej uroków :P

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group