FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Staying Alive
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-08-2006, 11:12   

Wynik mam taki jak Sm00k, IKa, Zegis i gadrael - choć nie moge ukryć, że nie ze wszystkimi wnioskami się zgadzam :-D

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-08-2006, 11:18   

Mi też i także nie za bardzo się zgadzam.

Cytat:
Gupie to jest, w drugiej rundzie albo stracę wszystkie wspomnienia, albo powstanie krzemowa kopia mojej osoby, której zostaną zaimplementowane. Jupi, już się nie mogę doczekać... I jeszcze mi wmawiają, że niekonsekwentny jestem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
coyote Płeć:Kobieta
prof. zombie killer


Dołączyła: 16 Kwi 2003
Skąd: the milky way
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 31-08-2006, 11:30   

No cóż, ja mam to samo co Sm00k... ale nieszczególnie się zgadzam. Chociaż moje wybory rzeczywiście na to wskazywały, nie da się ukryć XD

_________________
I used to rule the world
Seas would rise when I gave the word
Now in the morning I sweep alone
Sweep the streets I used to own
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1918937
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-08-2006, 13:47   

Irian Baratai napisał/a:
To samo, co Serisia i Miya.

To co ma Serika =/= to co ma Miya o.O

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-08-2006, 14:39   

Tak samo jak Sm00k - a z końcową odpowiedzią się nawet zgadzam.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2006, 18:27   


Spoiler: pokaż / ukryj
Round 1: It's the spaceship for me!
Round 2: I'll take the silicon!
Round 3: Let my body die!

However, although you have survived, at least one of your choices seems a little problematic.

There are basically three kinds of things which could be required for the continued existence of your self. One is bodily continuity, which actually may require only parts of the body to stay in existence (e.g., the brain). Another is psychological continuity, which requires, for the continued existence of the self, the continuance of your consciousness, by which is meant your thoughts, ideas, memories, plans, beliefs and so on. And the third possibility is the continued existence of some kind of immaterial part of you, which might be called the soul. It may, of course, be the case that a combination of one or more types of these continuity is required for you to survive.

Your choices are just about consistent with the view that the continuity of the soul is essential for personal survival. Your first choice showed a desire to keep your physical body alive. Your second choice, in contrast, showed a willingness to have your body replaced by synthetic parts to preserve your psychological continuity. Your last choice showed a willingness to jettison your physical body and end psychological continuity in order to save your soul.

There is something troubling about these choices. First, the tracking of the soul seems a bit erratic. In the first choice, it followed the physical body, but on the second it followed psychological continuity. So it seems there is no reliable way of deciding where the soul goes - does it follow the body or psychological continuity? Secondly, the soul seems rather an empty self. It is a self that needs no thoughts, beliefs or memories to exist. It is rather a kind of immaterial home for thoughts, emotions, beliefs and so on. Do you really think the self is such a thing?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-11-2006, 18:06   

Przeżyłem... Ju-hu... ><

Spoiler: pokaż / ukryj

Congratulations! According to one theory of personal identity, you have survived!

You chose:
Round 1: It's the spaceship for me!
Round 2: Let the virus do its worst!
Round 3: Freeze me!

There are basically three kinds of things which could be required for the continued existence of your self. One is bodily continuity, which actually may require only parts of the body to stay in existence (e.g., the brain). Another is psychological continuity, which requires, for the continued existence of the self, the continuance of your consciousness, by which is meant your thoughts, ideas, memories, plans, beliefs and so on. And the third possibility is the continued existence of some kind of immaterial part of you, which might be called the soul. It may, of course, be the case that a combination of one or more types of these continuity is required for you to survive.

Your choices are consistent with the view that bodily continuity is necessary for personal survival. You risk death on the spaceship, allow your mind to be messed around with by the virus and allow your soul to be destroyed so that your body (or at least your brain in a body) can have a chance of staying in existence. And it does!

But is this survival of you? Is it enough for your body to continue to exist if your personality, wishes, beliefs, desires and memories do not? Remember, opting to suffer the consequences of the virus means that now you have no memories of the person you were when you stepped into the teletransporter. So is the self really no more than a particular animal body? Many think it is, but many others think that without some kind of psychological continuity, the self cannot survive as a body alone.

Moje zdanie?

Spoiler: pokaż / ukryj
Ja tam jednak myślę, że całkowite zapomnienie swojej osobowości NIE JEST możliwe, a wspomnienia mogę spokojnie poświęcić w ekstremalnej sytuacji, mogą mnie więc pocałować z tyłu. Człowiek z nieorganicznym ciałem to dla mnie po prostu chodzący trup. Duszy zabić się nie da a w reinkarnację nie wierzę i gwiżdżę na to co mi powiedzą. Wot co.
Remember, opting to suffer the consequences of the virus means that now you have no memories of the person you were when you stepped into the teletransporter.
ZONK! Ja przecież NIE WŁAZIŁEM do teletransportera! XD

A tak poza tym to test daje mi wybór pomiędzy wiarą w reinkarnację a rzekomym zniszceniem niematerialnej przecież duszy. Kretynizm n-tego stopnia!

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-11-2006, 18:22   

LunarBird napisał/a:
A tak poza tym to test daje mi wybór pomiędzy wiarą w reinkarnację a rzekomym zniszceniem niematerialnej przecież duszy. Kretynizm n-tego stopnia!


Nikt nie twierdzi, że test ten wyczerpuje wszystkie możliwości, a dusza w założeniach była nie do końca materialna. Oczywiście to tylko jedna z opcji.


LunarBird napisał/a:
Ja tam jednak myślę, że całkowite zapomnienie swojej osobowości NIE JEST możliwe, a wspomnienia mogę spokojnie poświęcić w ekstremalnej sytuacji, mogą mnie więc pocałować z tyłu. Człowiek z nieorganicznym ciałem to dla mnie po prostu chodzący trup. Duszy zabić się nie da a w reinkarnację nie wierzę i gwiżdżę na to co mi powiedzą. Wot co.


A to co myślisz ma tu znaczenie zdecydowanie drugorzędne :P Autorzy testu dośc klarownie powiedzieli, że zapomnisz swoja osobowość całkowicie, a jeszcze na poczatku zaznaczyli, żeby nie kombinować tylko robić jak podpowiada intuicja. :P Przede wszystkim ten test to zabawa i wcale nie musi przedstawiać kompletnych i logicznych filozoficznie opcji.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-11-2006, 18:31   

Vodh napisał/a:
jeszcze na poczatku zaznaczyli, żeby nie kombinować tylko robić jak podpowiada intuicja.

Toteż tak zrobiłem a ich gadanina nie ma dla mnie żadnego sensu. Ja rozumiem, że można robic sobie jaja ale test skonstruowany tak, że robi z katolika materialistę to IMO daleko idące nieporozumienie. Tego nawet nie wypada komentować.
Vodh napisał/a:
Przede wszystkim ten test to zabawa

Powiedziałbym raczej -błazenada i kompromitacja. Przynajmniej dla mnie. Już wolałem test na herosa Marvela. Tam zabawa byla daleko lepsza.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 15-11-2006, 18:56   

LUNAR:
cytuję Tilka z pierwszego postu:
tilk napisał/a:
Celem gry jest odpowiadać na pytania w taki sposób, aby zmaksymalizować swoje szanse przeżycia. W decyzjach należy się kierować tylko instynktem samozachowawczym i niczym innym, nie ma żadnych haczyków.
Co w tym jest niejasnego? To NIE jest test na stopień katolicyzmu, trwałość wiary czy to, że po śmierci pójdziesz do nieba czy do piekła. Masz przeżyć. Proste. masz włączyć INSTYNKT ZACHOWAWCZY i przyjąć na chwilę, że masz TYLKO takie możliwości.
LunarBird napisał/a:
test skonstruowany tak, że robi z katolika materialistę to IMO daleko idące nieporozumienie. Tego nawet nie wypada komentować.
To nie komentuj. Bo to nie jest test na katolika. Tylko na przeżycie w określonych warunkach i przy ograniczonym wyborze.
LunarBird napisał/a:
Powiedziałbym raczej -błazenada i kompromitacja.
Ktoś cię zmusił pod bronią, żebyś sobie zrobił ten test? A może ktoś cie będzie oceniał po jego wynikach? A może wyniki będą miały wpływ na twoje dalsze życie i postepowanie? litości, Lunar... powtarzam, to jest zwykła zabawa, a nie testy psychologiczne... I NIKT ci nie kazał:
1) ani tego robić
2) ani sie cieszyć z wyników
3) komentowac przez pryzmat wiary
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-11-2006, 19:12   

Cytat:
Bo to nie jest test na katolika. Tylko na przeżycie w określonych warunkach i przy ograniczonym wyborze.


To jak najbardziej jest test na katolika. Oczywiście także na muzułmanina, buddystę i co tam jeszcze. Jeśli odpowiada na pytanie które części naszego jestestwa są dla nas najważniejsze, to pokazuje też jaki mamy światopogląd.


Spoiler: pokaż / ukryj
A biorąc pod uwagę trzecią odpowiedź, w której przełożył ciało nad duszą, Lunar ów test oblał, dlatego jest taki nie w sosie;p.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-11-2006, 22:07   

Ja zrobiłem tak jak było napisane -wybierałem na podstawie instynktu samozachowawczego. Po prostu jak słyszę o śmierci duszy to w to nie wierzę i już. A to, że autorzy testu wzięli swoje wnioski zupełnie z księżyca kompletnie oderwawszy całość od jakiejkolwiek logiki to już nie moja wina.

A narzekam bo spodziewałem się przynajmniej starań o zachowanie powagi. A czytając test trudno doprawdy powagę zachować.
EDIT: bynajmniej nie chodzi mi o to, że taki był zamysł autorów, tylko że tak kulawe jest wykonanie. Nie nadaje się do niczego, nawet do dobrej zabawy.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 15-11-2006, 22:32   

LunarBird napisał/a:
Ja zrobiłem tak jak było napisane -wybierałem na podstawie instynktu samozachowawczego. Po prostu jak słyszę o śmierci duszy to w to nie wierzę i już.


A masz tak ograniczoną wyobraźnię, że nie jesteś w stanie, w oderwaniu od rzeczywistości, na chwilę przyjąć, że jest inaczej?

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 15-11-2006, 23:27   

Abigail napisał/a:
A masz tak ograniczoną wyobraźnię, że nie jesteś w stanie, w oderwaniu od rzeczywistości, na chwilę przyjąć, że jest inaczej?

Wtedy robienie testu mija się z celem bo wyniki przestają mieć ze mną cokolwiek wspólnego. Moja wiara za bardzo mnie definiuje bym mógł jej się pozbyć i pozostać sobą.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
achiever
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2006, 19:14   

LunarBird:

Cytat:

Wtedy robienie testu mija się z celem bo wyniki przestają mieć ze mną cokolwiek wspólnego. Moja wiara za bardzo mnie definiuje bym mógł jej się pozbyć i pozostać sobą.



Ze swojej strony (i być może jeszcze kogoś) dziękuję Ci za tę głęboką wypowiedź i proszę o więcej. Lunar skomplikuj się.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group