FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Final Fantasy XI - Premiera w Europie

Czy kupisz FF XI kiedy wyjdzie w Europie?
Tak
22%
 22%  [ 2 ]
Nie
66%
 66%  [ 6 ]
Jeszcze nie wiem
11%
 11%  [ 1 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-09-2004, 20:38   Final Fantasy XI - Premiera w Europie

16.09.2004 będzie dla niektórych graczy bardzo ważną datą - tego dnia bowiem na ryneku Europejskim ukaże się Final Fantasy XI.
Gra będzie sprzedawana razem z 2ma dodatkami, które w wersji Japońskiej i Amerykańskiej trzeba dokupić osobno :)
Samą grę można zakupić na niemieckim Amazonie. Info dla zainteresowanych - jest to angielska wersja gry, przynajmniej to wynika z tego co powiedział mi gość w dziale Support na PlayOnline. Postaram się mieć grę u siebie dzień po premierze ;)
Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia nad zakupem to proponuję zrobić 2 rzeczy:
a) oglądnąć sobie Video Review na Gamespocie (po podstawowej rejestracji możemy sobie oglądnąć za darmo wersję stream)
b) ściągnąć oficjalnego Benchmarka FF XI, żeby było wiadomo czy maszyna to wytrzyma :)

I jeszcze na koniec moje małe pytanie - czy ktoś planuje jej zakup? Bo jak wiadomo, FF XI to gra, która kładzie większy nacisk na grę drużynową, więc moglibyśmy stworzyć jakiś team :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2004, 21:07   

Fajnie by się grało, gdyby nie drobny szczegól:
"Opłata miesięczna za grę wynosi $12.95 miesięcznie"

chyba że są juz jakieś darmowe serwy??

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-09-2004, 21:21   

Nie ma darmowych serwów -_-
No i czasem wypada twórcą zapłacić za pracę, jaką włożyli w grę, prawda? :>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2004, 21:25   

no właśnie, FF XI czyli coso czym słyszałem pół roku temu i już zapomniałem:P
pytanie cyz maszyna przetrzyma-ani jednego rypnięcia raczej nie notuje w grach typu doom3 na maxymalnych wymogach to raczej pójdzie:P
czy kupie-wielu zna pewnie odpowiedź, czyli, jak pojawia sie oryginał to też i pirat, choć dobrą gre kupuje sie i oryginalną...
tylko te opłaty miesięczne mnie powalają, nie wiem po co to wogóle, przecież płace za to ze kupiłem gre ne?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-09-2004, 21:37   

Uczciwie mówiąc, to gdybym chciał pograć w RPG z ludźmi, to... to zdjąłbym podręczniki z półki, odbił na Xero karty, znalazł kości i zebrał drużynę na wyprawę na 20 poziom lochu w Dungeons and Dragons.

Komputerowych gier Multiplayer nie uznaje.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-09-2004, 21:37   

Odpowiedź do Ryu i pewnie innych, który dręczy to samo pytanie, czyli:
Cytat:
opłaty miesięczne mnie powalają, nie wiem po co to wogóle, przecież płace za to ze kupiłem gre ne?

Tak, kupując grę pokrywasz koszty wynagrodzeń dla Developerów, ale MMORPGi tym różnią się od gier Single Playerowych, że firma je produkująca po wydaniu gry do sklepu nie zajmuje się czymś zupełnie innym i tylko zbiera kasę. Wręcz przeciwnie, wtedy zaczyna się najbardziej pracowity okres, czyli doglądanie/moderowanie serwerów, usuwanie bugów, które wynikają w trakcie gry [a których wcześniej po prostu nie było widać]. Miesięczne opłaty idą głównie na opłaty za prąd/internet (bo w końcu serwery to porządne maszyny - ba, wręcz stacje robocze, bo tak rozbudowana gra ma potworne wymagania). Po prostu inaczej nie da się tego rozwiązać, chyba że ktoś zgodziłby się zapłacić powiedzmy 1500 zł za grę bez opłat miesięcznych.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-09-2004, 22:29   

Problem w tym, że na polskie warunki te ceny są ogromne. A nikt nie różnicuje ceny według kraju.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2004, 23:26   

Ok. 50 zeta... rany, masz spore kieszonkowe (na miesiąc tyle co ja na rok :P) skoro możesz pozwolić sobie :P. Albo pracujesz. No niestety, w normalnych krajach 13 dolców to grosze, u nas majątek. A zresztą i tak mój komp tego nie udźwignie. Może zagram... za kilka lat, bo mnie ciekawi jak zrobili FF online, ale i tak wątpię bym sobie pozwolił XD.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-09-2004, 06:57   

tilk napisał/a:
Problem w tym, że na polskie warunki te ceny są ogromne. A nikt nie różnicuje ceny według kraju.

To niestety prawda, ale i tak cieszę się, że nie zrobili cen w Euro - byłoby jeszcze drożej XD

Bambosh - kieszonkowe jak kieszonkowe, będe musiał zrezygnować z części mang i wtedy powinno wystarczyć...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2004, 15:04   

Jako wielki fan FF chętnie bym zagrał, ale przy moim dość słabym łączu internetowym... no i patrząc na miesięczne opłaty... Chyba jednak pozostanę przy starym dobrym RO ^^"

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2004, 19:45   

Hurra, FF XI wyszło wczoraj ^^ Co prawda nie będę go miał tak szybko jak myślałem (szwagrowi nie udało się kupić przed przyjadzem), ale w przyszłym tygoniu nowy fajnal powinien leżeć u mnie na dysku. Jakby co - oferta przyjęcia do teamu jest w dalszym ciągu aktualna.
Ps: Dzięki temu, że kurs $ spadł możemy cieszyć się miesiącem grania już za 46 zł ^^

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-09-2004, 20:53   

Mniaje więcej tyle to ja dostaję na miesiąc, i musi wystarczyć na pociąg i tramwaj. Z oszczędności i tak komunikacją miejską jeżdżę bez biletu ^^"

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2004, 10:15   

nie no wg mnie żeby płacić miesięcznie za gre 50zl to nieco bezsensu, i lepsza by była jednorazowa opłata za gre w wysokości 200zl a darmowa gra po sieci niż kupić gre za niecałe 100, i miesięcznie płacić po 50...
Crack-jak nei ma kanarów to w czym kłopot?:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2004, 11:26   

Ryu: jak już pisałem wcześniej, chodzi o koszt utrzymywania serwerów :) A co do gier, za które płaci się raz, to zazwyczaj są bardzo łatwo hackowane, a twórcy po wypuszczeniu mają je za przeproszeniem "gdzieś" i tylko od czasu do czasu rzucą jakimś patchem, co by się publika nie buntowała.

Edit: Na http://www.ultima.pl w dziale pre-order, możemy zamówić FF XI w cenie 125 zł O_o Jest to bardzo mało, gdyż cena na stronie oficjalnej to 50€, a Amazon nie pozwala wysłać gry do kraju nad Wisłą -_-.
Nasi górą ^_^

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-09-2004, 21:51   

Ryu, w tramwajach nie ma. Ale w pociągu nie mam zamiaru co drugi dzień biegać po peronach i zmieniać wagony :P

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group