FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Mega Tokyo
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-10-2004, 12:25   Mega Tokyo

Niedawno ukazał się w polsce pierwszy album Mega Tokyo. Zawiera on pierwsze stokilkadziesiąt stron komiksu sieciowego pod tym samym tytułem. Ci, którzy byli na zjeździe zimowym prawdopodobnie kojarzą (SmOOk przywiózł bowiem wtedy wydruki), dla reszty przydałaby się informacja.

MegaTokyo opowiada o losach dwóch amerykańskich fanów gier komputerowych i wideo (z których jeden jest dodatkowo miłośnikiem M&A) którzy przypadkiem wyjechali do Japonii, w ekspresowym tempie pozbyli się całej gotówki i nie mają jak wrócić...

Komiks jest niepozbawiony bardzo dużej dawki humoru, lecz prócz groteskowych niekiedy żartów zawiera bardzo wiele, często niezwtkle trafnych obserwacji z życia fanów.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 06-10-2004, 15:17   

Odnośnie Megatokyo, dodam, że link do "netowej" wersji komiksu znajduje się w TYM temacie.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-10-2004, 08:57   

Pomału dochodze do wniosku, że jednak mi się to nie podoba... Pomijając wątki czysto wyimaginowane (Jumpei, Ping, Rent-o-zilla, Largo i jego krucjata przeciw Zombie) to jest aż nazbyt prawdziwe... Momentami jakbym czytał o sobie... Brrr!!!

Z drugiej stron dobrze, że komiks ma jednak drugie dno... I okazuje się, że żeby obrazki i tekst przenosiły jakąś treść nie potrzeba, żeby te pierwsze się ruszały, a ten drugi zapełniał całą stronę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-10-2004, 21:59   

W koncu, kazdy z nas ma cos z Piro....Ciesz sie, ze nie z Largo...
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-10-2004, 08:44   

Ciesze się, że nie z Doma i Eda... Largo natomiast jest trochę przerysowany, w kilku początkowych odcinkach był dużo bliższy sposobem myślenia Piro, potem zaczął mu się ten odpał z zombie...

Głupia sprawa, bo tacy goście jak Largo (w różnych odmianach), który wszędzie widzą zombie / smoki / elfy / brab higieny ezoterycznej / wampiry / zwłaszcza wampiry też są. I jest ich znacznie więcej niżbym chciał.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2004, 10:07   

Co Wy chcecie od Largo?
Ma wiele l33towych umiejętności: zdobywanie piwa, stawianie potężnych firewalli i inne, bardzo niedocenianie w dzisiejszym świecie, a dzięki którym jesteśmy bezpieczniejsi od zła :D
Przynajmniej nie szuka życiowych porad w mangach shojo :P
I pamiętajcie: 3vil is all around us...

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-10-2004, 13:50   

Nasz cos do mang shojo? >P
Skoro rozwija nam sie dyskusja o bohaterach MT, proponuje maly tescik: http://quizilla.com/users/amethystheartkawi/quizzes/Which MegaTokyo Character are you%3F

O zgrozo, wyszedl mi 1337 master. Ph34r.
Powrót do góry
g_v_s Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Kwi 2003
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2004, 19:50   



no comment...

_________________
Multiworld Project
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-01-2005, 13:48   

Erika...

To pomówienie...

Połamie nogi odpowiedzialnym za ten quiz.

[ Dodano: Sob 08 Sty, 2005 ]
Wyszedł drugi tom po polsku. Chyba miało to miejsce już parę tygodni temu.

Tłumaczenie to ZGROZA! A raczej zrgroza.... No dobra, bardzo mala zgrozeńka. Teoretyczie jest to (jak na tłumaczenie) poprawne pod względem stylisycznym i gramatycznym, ale tłumacze zamorowali chyba połowę dowcipów i większość nawiązań.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Cocco
Gość
PostWysłany: 13-05-2006, 10:10   

Wyszła mi KIMIKO O_0.

Mam oba tomy MT, i przyznaję że pierwszy (i jego pierwsza połowa) najbardziej mi się podobały. Drugi jest gorszy, chyba ze względu na tłumaczenie. Ale zastanawiam się, jak to się w końcu skończyło. Zaraz będę przeszukiwać stronę Megatokyo.


A co sądzicie o stronach Doma, faceta od koszulek? Brr....
Powrót do góry
cocco
Gość
PostWysłany: 13-05-2006, 10:17   

a teraz mi Erika wyszła.
eeh...
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-05-2006, 10:46   

Nie ma to jak odkopywanie staroci...
Co do MT, mam jedynie 2gi tom po angielsku (miałbym też pierwszy, ale kiedy go dostałem, skończyły się zapasy w amazonie.de). Jeśli chodzi o to, co aktualnie dzieje się w webcomicu, to uważam, że idzie równią pochyłą w dół od jakiegoś roku, z zabawnej parodii zmienił się w melodramat...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 27-02-2007, 16:17   Megatokyo

Mam nadziej, ze to nie podwojony Topic!

Znacie moze Megatokyo?? Jak nie to bardzo polecam :D Jest to jeden z najbardziej znanych internetowych opowiesci rysowany przez Freda :D Adress nie jest ciezki.

www.megatokyo.com

Naprawde polecam ten komiks. Jest pelen humoru, zla oraz mocy l33t... Historia zaczela sie w 2000 roku i komiks nadal wychodzi, cieszac sie coraz wiekszym gronem fanow! W polsce zostaly wydane pierwsze 2 tomiki ksiazkowanej wersji Megatokyo przez wydawnictwo mandragora, lecz sa one dosc kosztowne. Dla osob nie opiewajacych w pieniazki, znajacych angielski polecam orginalne intenetowe wersje. Sama jestem fanka i naleze do Funclubu.

@ff Top ==> Jak przeskoczyc cos takiego? Sklepik Megatokyo ma 3vil l33t t-shirt - ale sprzedaje je tylko w USA... czemu nie wiedizalam wczesniej? Da sie jakos to obejsc by przyslali do UK? ( pytam z ciekawosci ) bo pewnie i tak sama bede musiala pisac do nich maila :/


Taka moja dopiska... Nie moge sie otrzasnac od Kimiko... chodzi ze mna wszedzie :P - w telefonie, w fortfelu mam jej druki, w kieszeniach szkice... wszedzie ja mam :D ja i jej pomaranczowo czarny sweterek !! Nie wiesz kim jets Kimiko? To zapraszam na strone Megatokyo! Dla lieniuszkow, to ta dziewczyna na moim avatarze :P
Chcesz wiedziec, czemu zlo ma wiele twarzy? Czemu Largo ma zakas wstespu do wiekszasci sklepow komputerowych w Japoni? Czemu Kimiko ma slabosc do Piro? Kim jest Piroko? Kto zapoczatkowal Jezyk l33t?
To i jeszcze wiecej w internetowym ( takze w ksiazkowym ) komiksie Megatokyo!

Oto jedna z moich ulubionych Ramek:
http://megatokyo.com/strips/0258.gif
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-02-2007, 16:40   

http://forum.tanuki.pl/tematy10/1167.htm?highlight=megatokyo

A co do samego komiksu - po odejściu Largo z tworzącej go ekipy zrobiła się z tego niestety nudna shoujo manga, z kiepską, jak na shoujo mangę kreską.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 27-02-2007, 16:44   

<zatacza koleczka> Fiu, Fiu... Bziuuuu, bzziuuuuuu.......

No widze, ze Gafa...

Scalono :) Mai
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group