FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Settlers
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-10-2005, 22:27   Settlers

Taka stara gra, jeszcze z Amigi. Część naturalnie jedyna słuszna czyli pierwsza.

Przenosimy się w średniowiecze i rozbudowujemy osadę. Gra jest strategią (nie mylić z RTS-em), silnie ekonomiczną zresztą (i silnie umowną). Polega głównie na rozbudowywaniu sieci powiązań, bardzo zresztą skomplikowanych.

Powiedzmy, że chcemy najechać wroga: najpierw musimy więc zbudować strażnice, gdzie będą obozować nasi żołnierze... Do tego potrzeba desek i kamienia. Leśne chwasty ścina drwal (a sadzi je leśniczy), a na deski przerabia się je w tartaku. Drwalowi potrzeba siekiery (a traczowi piły) które wyrabia kowal, kowal potrzebuje żelaza i węgla (wydobywają je wyspecjalizowane kopalnie), górnicy potrzebują jedzenia (mięsa, ryb i chleba). Jedzenie rośnie w ziemi (za sprawą rolników), ale trzeba je najpierw zasiać / złowić / utuczyć / zakatrupić / przemielić i upiec... A potrzeba nam jeszcze setek innych rzeczy...

Bardzo fajna gierka... Polega głównie na budowaniu nowych domków... I czasem paleniu domków cudzych:D. A jaka śliczna grafika.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-10-2005, 23:23   

Hm, a tak z czystej ciekawości, grał ktoś w to na 2 graczy? :>
Bo kiedy Settlersi byli na topie niestety nie miałem jak skombinować 2 myszek, więc nie mogłem przetestować owego trybu.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2005, 12:14   

Ach... Settlers... w jedyną słuszną część nie grałem niestety i radosne wspomnienia mam od części drugiej do trzeciej, czwarta i piąta już mnie odstraszyły.

Pamiętam, że pierwsze co zrobiło na mnie wrażenie w dwójce to ilość tego wszystkiego, cała sieć powiazań. Ach długo, oj długo się w to bawiłem...
Niestety potem nadeszły mroczne czasy sprzatań i przeprowadzek, podczas których zgubiłem sobie płytkę z 2-ką...

W niesłuszną trójkę gram do dziś..
Nie ma ktoś pomysłu gdzie jeszcze można kupić dwójkę, lub najlepiej jedynkę?

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2005, 12:54   

Grałem w Settlest II. Naprawdę fajna gra. Oprócz tego, co było w jedynce, można wybierać między czterema nacjami (rzymianie, wikingowie, japończycy i nubijczycy) przy czym można narobić niezłej rzeźni (np. wikingowie na wypalonej pustyni, a nubijczycy na mroźnej północy :>). Gra jest bardzo łagodna, w przeciwieństwie od pewnych hardcore'owych strategii wydawnictwa Blizzard (np. StarCraft). Chciałem kupić Settlers IV, ale mam za słabego klocka (wymaga conajmniej 500MHz, a mój ma 433MHz :( ). No i te ludziki fajne rzeczy robią, jak nie mają nic do roboty :) . game is sweet :D


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 09-10-2005, 16:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-10-2005, 20:25   

W słuszną jedynkę grałam jeszcze jako BARDZO mały szczyl na Amidze... Potem braciszek przyniósł do domu płytkę napakowaną starymi grami, na której między innymi była dwójeczka :> Zaprawdę, świetna to gra była... I faktycznie, porażająca jest ta cała sieć powiązań. Parę lat temu Polacy zrobili podróbkę - Knights and Merchants. W gruncie rzeczy niezwykle ciekawe, chociaż chyba jednak pierwowzorowi nie dorównują ;)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 14-10-2005, 11:47   

Z tym czy Knights & Merchants dorównuje czy nie dorównuje można się sprzeczać, bo parę ciekawych pomysłów jednak jest w K&M, chociażby gospody i żywienie wszystkich mieszkańców, a nie tylko górników. Swoją drogą nigdy nie mogłem zrozumieć w jaki sposób ten tragarz ciągle tacha przedmioty i nigdy nie jest głodny...
Drugim ciekawym pomysłem było wg. mnie wprowadzenie szkoły, bo to też trochę dziwne, aby gość brał pierwszy raz w życiu do ręki np. kose i już potrafił uprawiać roślinki...

Chociaż z drugiej strony czy podróbka czy nie, to w K&M zmniejszyli ekonomię trochę na rzecz działań zbrojnych. No ale w końcu wiadomo, państwem targała wojna domowa.

Ogólnie jednak i "pierwowzór" czyli Settlersów i samego K&M stawiałbym raczej na podobnej pozycji, no Settlersów trochę wyżej.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-10-2005, 12:52   

Zegis - i mnie o to właśnie chodzi ^^" KaM to świetna gra, z masą oryginalnych pomysłów, ale nie da się nie zauważyć inspiracji... I zauważ wyraz "chyba" w mojej wypowiedzi ;P

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-10-2005, 18:03   

Gralem w Setlersy II i KaM i stwierdzam ze KaM jest kilka stopni wyzej u mnie.
Cytat:
Chociaż z drugiej strony czy podróbka czy nie, to w K&M zmniejszyli ekonomię trochę na rzecz działań zbrojnych.


no coz. tu bym wskazal ze sie mylisz, gdyz w Setlersach liczba wojakow byla zalezna wylacznie od liczby ludkow i broni, natomiast w KaM posiadanie 50+ liczby wojakow bez odpowiedniego zaplecza zywnosciowego bylo samobojstwem. Aczkolwiek zawsze musiales miec kilka oddzialow na strazy przed niecnymi wypadami przeciwnika. Ponadto w KaM kluczowa role pelnila taktyka i staranne "szykowanie" oddzialow, ktore mialy tendencje do rozpadu przy najdrobniejszym ruchu, ale to juz swiadczy o nacisku na dzialania zbrojenne.

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2005, 22:02   

Heh, to była gierka :). Zabrała mi z życia ładnych parę miesięcy, i wcale mi nie żal. Pocięło sie jeszcze w dwójkę, czwórkę - i tak się skończyła sława serii :/.
Ostatnio się przestawiłem na Emperor: Rise of the Middle Kingdom (znaczy ostatnio - ze dwa lata temu) - to była tez świetna gierka w podobnym stylu... tylko że ktoś mi ją podpieprzył :/. Morał na dziś - nie pożyczaj gier obcym :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2005, 18:33   

Keii napisał/a:
Hm, a tak z czystej ciekawości, grał ktoś w to na 2 graczy? :>
Bo kiedy Settlersi byli na topie niestety nie miałem jak skombinować 2 myszek, więc nie mogłem przetestować owego trybu.


Grałem z tilkiem i kumplem na 2 graczy. Genialnie się grało mimo ekranu podzielonego na 2. Ten wyścig gospodarczy i zbrojeniowy :P. Każda sekunda się liczyła bo przeciwnik obok miał zbliżone zasoby. Z reguły o rezultacie decydowało szczęście oraz fakt znalezienia złota do upgradu wojaków (ew. żelaza do mieczy) :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Vitarion Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Lis 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2005, 23:28   

W jedyną słuszną grałem, ale o wiele słuszniejsza wydała mi się mniej słuszna II'ka.
Gra choć wiekowa wciąż trzyma poziom. A multi na podzielonym ekranie potrafi zostawić porządny uraz psychiczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krawcol
Gość
PostWysłany: 17-11-2005, 11:22   Poszukuję

Ludzie, poszukuje The Settlers I na PC. Pamiętam tą gierke jeszcze sprzed wielu wielu lat, kiedy miałem Amigę, ale teraz chwycił mnie sentyment do tej gry i jeśli ktokolwiek to ma, to bardzo bym prosił o przesłanie mi gierki na krawcol@gazeta.pl Z góry bardzo dziękiuję, tylko żeby ta gra poszła na PC.
Poza tym grałem też w The Settlers III, też fajna gra, ale niestety nie ma już tego samego klimatu co pierwsza część.
Pomóżcie mi z Pierwszą częścią!!! Please!!!
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2005, 11:29   

teoretycznie 1 settlers podpadaja juz pod abandonware a nie pod piractwo - mozna je sciagnac legalnie z netu
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-11-2005, 11:33   

OK, przywracam na odpowiedzialność Bianki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2005, 11:43   

Settlersów to ja męczyłem jeszcze na amidze w dodatku w języku niemieckim, ale jakoś dałem radę, combo - słownik+chęci nie odrzuciły mnie od monitora;)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group