FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Matka Wszystkich Strategii
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-10-2005, 20:38   Matka Wszystkich Strategii

Nie jest to chronologicznie pierwsza gra strategiczna, ale jedna z najważniejszych dla tego gatunku.

Cywilization...

Dziś znalazłem to wśród ukradzinych bratu romów do emulatora Amigi i przypomniałem sobie dni, w których moje Asteckie czołgi wprowadzały komunizm w Mongolskich koloniach w Australii, atomówki wywalały w powietrze zuluskich osadników w Ameryce Połódniowej i wyzwalały Brytanie od starożytnych Egipcjan. Ech, wspaniała gra...

Opowiada ona o rozwoju cywilizacji. Na początku posiadamy jedynie osadnika, który zakłada pierwsze miasto. Miasta są osnową naszego ludu - szkolone są tam wojska, budowane budynki (i Códa Świata - niepowtarzalne, specjalne budowle), rozwija się w nich handel, rzemiosło i nauka... Dzięki nauce dostajemy dostęp do nowych budynków, wojsk i códów świata... Dzięki niej - zaczynając od poziomu epoki kamienia łupanego - możemy sięgnąć gwiazd i skolonizować Alfa Centauri.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-10-2005, 21:37   

Tia. Mam wersję Civ II na pecety. Używanie jej na win9x i XP wciąż wymaga zainstalowania WinG, ale chodzi. I jest super. Nienawidzę trójki, gdzie mój pancernik ostrzeliwał sobie przez naście tur settlersa, a ten robił swoje, budował drogi, kolonię nawet założył... pociski lecą, a on się na to wypina. LOL. Szczyt idiotyzmu programistów i olewactwa beta-testerów. W dwójce też trafiało się, ale nie tak często. I pomyśleć że ta cała frajda to 40 mega...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2005, 21:57   

Hmm, w to akurat nie grałem, ale takie strategie lubię :). Obecnie pocinam czasem w Deadlock, nawet fajne to to.
A ze starych klasyków to warto chyba jeszcze wspomnieć Utopię - na Amiśce to był mój faworyt wśród strategii :D. Cywilizacja mi nie wchodziła, bo FDD miał urojenia i widział błędy tam, gdzie ich nie było :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 20-10-2005, 18:24   

Civilization... grałem jeszcze na Amidze. Draństwo zajmowało chyba 4 dyskietki i potrafiło spowolnić. Pamiętam raz jak Mongołami czekałem na turę parę minut...

A podboje były genialne. Jak grałem Aztekami to przybyli greccy konkwistadorzy żaglówką, którzy zostali zmiecieni armatami, a następnie azteckie czołgi wkroczyły do Europy i rozjechały greckich muszkieterów i mongolską falangę i zaprowadziły w iście amerykańskim stylu demokrację...

Piękna gra :P. Dwójka to był w sumie taki remake jedynki, trójka mi się nie podobała, w Alfa Centauri nie grałem, a Call to Power mimo zmiany enginu był ciekawy choćby ze względu wykroczenia poza współczesność (fusion tanki atakujące muszkieterów i armaty rozwalające się na polach siłowych oraz Leviatanach. Do tego populacja kraju liczona w miliardach nieśmiertelnych hepi obywateli :P.) i mimo przepakowania fajny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-10-2005, 10:32   

Hm, kiedy wszedłem dziś na GameRankings nieźle się zdziwiłem:
http://www.gamerankings.com/htmlpages2/919352.asp =]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-11-2005, 10:22   

to by bylo cos nowego....... bo jak dla mnie 3 juz nie byla szczegolnie grywalna....
Powrót do góry
porudeq Płeć:Mężczyzna
master_of_monsters


Dołączył: 04 Lis 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2005, 17:40   

Mnie bynajmniej cywilizacja wcale nie zachwycila. Kiedys uwialbialem strategie, teraz jednak chyba coraz bardziej sie degeneruje i interesuje mnie coraz czesciej masowa rozwalka albo rpg-i. Jednak wracajac do strategii, to niedoscignionym wzorem dal mnie jest STARCRAFT. Zagrywalem sie w to cudenko miesiacami, a nie dalej jak 2 lata temu przeszedlem jeszcze raz. I musze przyznac, ze gra nadal sie trzyma! Nawet grafika nie zestarzala sie mocno. A klimat! Miodzio! Cos w tym jest skoro zawodowi gracze tocza wojny wlasnie w tej gierce.

_________________
..::Like a bullet in your head::..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
7983859
Vitarion Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Lis 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2005, 23:42   

Keii napisał/a:
Hm, kiedy wszedłem dziś na GameRankings nieźle się zdziwiłem:
http://www.gamerankings.com/htmlpages2/919352.asp =]

Ciekaw jestem, czy przez te 14 lat nauczyli się w końcu programowania sieciowego i wpakują w to multi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-11-2005, 07:37   

Ja wychowałem się na innych grach, na konsolach znaczy się;) począwszy na snesach, segach, później psxach, saturnach itp.
Nie lubuję się w strategiach, bo ja preferuję gry fabularne. Jakoś taktyczne, turówki. Strategii poprostu nie lubię, ale wiem, iż są ludzie którzy są zachwycenii tym gatunkiem, więc respekt.
Powrót do góry
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2005, 14:54   

Taka ciekawostka, na SNESa też zrobili Civilization. Ba, nawet pecetowe crpgi. Inna sprawa że interfejs przeniesiony na joypad był delikatnie mówiąc średnio przyjazny. To gry stworzone do myszki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-11-2005, 22:28   

Z ostatnim zdaniem zgadzam sie w 100%, tylko myszka daje możliwośc przcyzyjnego sterowania i ogarnięcia wszystkiego. Konsole są dla innych gier, niekoniecznie dziecinnych, bo takie opinie też krążą co dla mnie jest obrazą.

Ale strategia jeśli dobra, to nie pogardzę;)

co polecacie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group