FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Wzorce, style
Wersja do druku
Yuki Płeć:Mężczyzna
Sweet transvestite


Dołączył: 24 Sty 2006
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2006, 14:46   Wzorce, style

Jak tworzycie? Podpatrujecie jakieś konkretne prace i naśladujecie, czy poprostu bierzecie ołówek do ręki?

Ja cały czas szukam i łączę, eksperymentuję, przez co prace wykonane z półrocznym odstępem często są zupełnie do siebie niepodobne ;) Ostatnio oczarowały mnie mangowe oczy o domkniętej linii - też mają swój urok. Co o takich sądzicie?

To taki szybki pic sprzed kilku dni, właśnie jedna z wprawek do domkniętych oczu:

http://larix_galeria.w.interia.pl/polishblood/elfN.JPG

niezbyt udany, ale jakoś trenować trzeba ;)

_________________
Impavidus sortem non timet Icariam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7918160
Manga Ryu Płeć:Mężczyzna
Po prostu: Manga


Dołączył: 25 Sty 2006
Skąd: Mława
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2006, 14:55   

Łaadne jest ;)
Ja tam rysować nie umiem, nie umiałem, a jakoś nie garnę się do ćwiczeń, bo wiem, że mi i tak nie wyjdzie.
Jeżeli bym już mógł ładnie malować/rysować to chciałbym tak jak Ursula V., ale co tam...
Miło mi się patrzy na takie realistyczne obrazy, rysunki, albo właśnie na "mangowe ocka", byle nie były SuIiTaŚnE (bleh).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2495244
 
Numer ICQ
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-01-2006, 18:01   

Yuki napisał/a:
Jak tworzycie?

Pełna spontana xD
Ale też za wiele czasu nie mam, więc postępów wielkich nie robię... ~__~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-01-2006, 18:10   

Na, Tot, ale jak twoje prace mają wyglądać jak tamta Sakura, to mozesz je wszystkie robić przez parę miesiecy ^____^

Ja tam trochę maziam po zeszytach, w domu juz brak chęci na wszystko, nawet naukę, co dopiero o rysowaniu mówić. Od czasu do czasu jakaś tapeta coby wprawy w Photoshopie nie stracić. Teraz jestem coraz bliżej posiadania Wacom Graphire3 to się za wektory wezmę i moze coś na poważnie we wspomnianej fotoszopie.
Ale ogólnie to tak jak Tot: idziemy na żywioł kombinując ze stylami.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-01-2006, 18:31   

Jak tworzymy? Wgapiamy się z uwielbieniem na rozmaite śliczne rysunki - bez zamiaru kopiowania, za to z zamiarem wpadnięcia w coraz większe kompleksy - a potem podświadomie... Coś tam w łebku zostaje, różne style się mieszają i nawet staramy się to przenieść na papier...

Staramy się, staramy, a potem i tak nam wychodzą jakieś powalająco-słodko-shojoate cosie _^_

(I bardzo lubimy mówić o sobie w liczbie mnogiej, to tak po królewsku *_*)

Yuki - oczy ładne, owszem, ale najlepsze są te wszystkie ozdóbki *_*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 26-01-2006, 18:52   

A u mnie w zasadzie dziwnie...

Pracuję głównie w ołówku i głównie są to "szybkie szkice" różnorakich postaci. Pałęta się tego u mnie na devie dzikie mnóstwo... Być może nie widać szczególnej różnicy między pracami z wyraźnie wyczyszczoną kreską... Ale kurde, takie prace robię w kwadrans do godziny ==' Takie coś po prostu inaczej się robi i kropka. Przykład: http://www.deviantart.com/deviation/25769523/

Poza tym podobnież mam "niezwykle dobrotliwy styl, wręcz stworzony do rysowania uśmiechniętych twarzy". Nie przeczę, ja ten "odłam" mojego rysownictwa nazywam zwykle "lekko z-SD-czone coś"... O, i przy takich rysunkach niemal nigdy nie rysuję palców u dłoni ^^" Przykład - http://www.deviantart.com/deviation/25347702/
Czasami, jak mi bardzo na jakiejś pracy zależy, to się z nią babrzę kilka dni =='

Bardzo chaotyczny wstępny szkic, poprawa szkicu, a potem czyszczenie linii... Cholery można dostać, ale potem powstają takie perełki jak osławione wśród Tanuków boginki na plaży vel bikiniary => http://www.deviantart.com/deviation/27781206/

No i oczywiście Ultra Quick Random Scrapy i Dziwne Cosie. UQRS to robione na baaaaaaardzo szybko z-SD-czone humoreski - najczęściej tyczą się tzw. "Krewnych i znajomych jenota" ^^ O tu na przykład = http://www.deviantart.com/deviation/27785150/

A Dziwne Cosie... Dziwny Coś to na przykład te dwa cosie, co są obok Clouda = http://www.deviantart.com/view/27475950/

A czasami eksperymentuję z nowymi wrażeniami - ot, na przykład teraz próbuję z oczami. Od czasu tej tutaj "kopii" => http://www.deviantart.com/deviation/27475593/ mam ochotę się właśnie z oczami bardziej "żywymi" pobawić...

Kolory... Rzadko, jeśli już to kredki bądź pastele. Cholernie rzadko. Nad czym w gruncie rzeczy ubolewam, ale nad jedną taką pracą w kolorze siedzę zwykle grubo ponad tydzień, chyba że mam ostrą wizję... A wtedy się frustruję, że nie umiem i mam dość ==' Chociaż, swego czasu próbowałam z pointylizmem - masakryczna technika XD Dwie zasady pointylizmu: Zamaluj całą powierzchnię kartki za pomocą kropek. Żeby zrobić zielone drzewko użyj conajmniej 8 kolorów, w tym fioletu :D Odjazd moim skromnym zdaniem :3

A, i od jakiegoś czasu mam mocne postanowienie nauczyć się robić portrety realistyczne. Bo czasami jak widzę jacy niektórzy ludzie są ładni, to aż mnie bierze....

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Black_Geisha Płeć:Kobieta
Black Yuki


Dołączyła: 03 Wrz 2005
Skąd: hm....jak by to nazwać....nicość?
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2006, 19:12   

Jak tworzę tak?Czasami poprostu za dużo makabrycznych żeczy w TV oglądam i jakoś tak przychodzi....A czasem poprostu rysuję oko (duuuże oko XD) i jak mi się spodoba to przerysowuję i robie coś z tego XD.Realistyczne postacie.....rzadko wychodzi mi coś co nie wygląda jak po przejechaniu kosiarką....no ale cóż XD.MA się jakoś to DA i jakoś się żyje.....i uwagi się za rysowanie na lekcjach nie zarobiło,więc ma się farta =x...
Czasem się biorę za SD'czki ale nigdy mi to nie wychodzi.....zawsze jest coś nie tak...buuuu.....No a próby zrobienia czegoś,co ładnie wygląda zawsze się nie udają.....Ale pociesza mnie to że niektórzy doceniają moje starania i czekają na następne prace.Za to im zawsze dziękuję.


A co do twojego rysunku Yuki:
Ta przepaska niezbyt tam pasuje moim zdaniem.Reszta bardzo mi się podoba choć wolę czarne klimaty^^
moje próby XD

_________________
Moje bazgroły:
www.blackgeisha.deviantart.com

Liście lubią spadać,
Dlaczego?Może poprostu spadają,
Bo kochają ziemię....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1236952
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-01-2006, 20:00   

To jest szczyt moich możliwości. Doprowadzenie rysunku do takiej formy wymaga odemnie jednak wiele wysiłku - a, mówiąc szczerze, nie chce mi się zwykle pakować tyle detalii na papier. I poprzestaję na czymś takim. Klasycznych mediów też używam, ale rzadko - za duży wysiłek.. Czasem coś rzeźbię.

Jak rysuję? Z natury (rzadko), ze zdjęć przede wszystkim. A styl wzorowałęm kiedyś na Fredzie Galagherze.
Powrót do góry
Yuki Płeć:Mężczyzna
Sweet transvestite


Dołączył: 24 Sty 2006
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2006, 22:41   

:)

Pod spodem fragment wczorajszej pracy [tym razem tradycyjnie, bez kompa]. Niestety tylko tyle udało mi się zeskanować, ponieważ w połowie rysunku skaner odmówił współpracy (więc wyciąłem to co było najatrakcyjniejsze)- mam nadzieję, że to tylko chwilowa niedyspozycja, bo potrzebuję go jak tlenu :]

A, Black_Geisha, jedna makabra pod spodem extra dla Ciebie :) Nonmanga, ale ostatnio wkręcają mi się różne chore jazdy (tak to jest jak człowiek ogłuszony siedzi z gorączką w domu, a w tv do wyboru Moda na sukces i Złotopolscy...)

okoczarny.JPG
Plik ściągnięto 71 raz(y) 64,57 KB

glowaN.JPG
Plik ściągnięto 75 raz(y) 63,5 KB


_________________
Impavidus sortem non timet Icariam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7918160
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2006, 13:14   

Jak? Dziecko cierpi na całkowity brak wyobraźni jak przyjdzie co do czego, więc często potrzebuje zdjęcia albo obrazka do zainspirowania się. Nigdy nie wyjdzie takie samo, bo tak nie umiem, ale coś z tego jest. Nie zasze dociągam wzorowanie się do końca, ale zwykle samą ideę tak czerpię.

Oprócz tego cierpię na zespół po-miesiącu-się-wstydzę, bo wtedy mniej więcej zauważam, że to wszystko krzywe jest. Przez to trudno mi tu rzucić jakimkolwiek przykładem, bo już widzę, że w każdym jest coś nie tak ^^"

Nie mniej albo komputer - http://www.deviantart.com/deviation/24347419/ , albo ręcznie (kredki bambino! ^^) w uzasadnionych przypadkach - http://www.deviantart.com/deviation/27858400/ . Co prawda ręczna robota wiele więcej mi nie zajmuje (bo brak szczegółów...), ale unikam, bo nie mogę z kredek wyciągnąć bardzo ciemnych kolorów.

No i pozozstaje fenomen tzw prac do szkoły, przy których zazwyczaj aż tak się nie staram, a jestem potem z nich zadowolona przez dłuższy niż miesiąc czas. http://www.deviantart.com/deviation/26863515/ na przykład (okładka do gazetki na polski XD).

Ogólnie dziecko by chciało poprawić samą kreskę (ulepszyć, przestać rysować krzywo...), bo z kolorowania jest jak na razie w miarę zadowolone. ^^"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Black_Geisha Płeć:Kobieta
Black Yuki


Dołączyła: 03 Wrz 2005
Skąd: hm....jak by to nazwać....nicość?
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2006, 14:16   

A ja dam ci watcha Ka_tka XDA cio :PCiesz się że kolorować umiesz....(ja nie umiem,mimiki też nie...jestem dziecko beztalęcia XD).Zaczęłam pobierać nauki od mojej mamusinki Deviantowej >3Ona tak ślicznie koloruje *_* no i przesyła mi własne szkice i mam nawet jeden oryginlany art *_*Ja też tak chcę XD Jak ona rysować XD

_________________
Moje bazgroły:
www.blackgeisha.deviantart.com

Liście lubią spadać,
Dlaczego?Może poprostu spadają,
Bo kochają ziemię....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1236952
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2006, 21:46   

Ka_tka, uważam, ze twoje rysunki są przesłodziutkie *_*

Osobiście jeszcze sie nie zdecydowałam do końca, jaki mam styl rysunku. Czasami jest tak, że gdy obejrzę czyjeś prace, czy oglądnę jakies anime, jakaś kreska, sposób przedtawiania postaci mną wstrząśnie. Wtedy eksperymentuję. Zazwyczaj jednak trzymam się swojej kreski... to znaczy oczy średniej wielkości, ale dopracowane, długawe nosy i pełne usta. Niestety, brak skanera czy też tabletu uniemozliwia mi w tej chwili zaprezentowania próbki twórczości... jak znajdę chwilę to podskoczę do koleżanki i najwyżej coś wrzucę. Obecnie mam na dysku tylko coś starego, zresztą, chyba to już pokazywałam. Błagam, nie patrzcie na proporcie (za małe dłonie) i twarz (czy ona naprawdę mi się kiedyś podobała? Z tymi maleńkimi usteczkami? Szok O_o), pokazuję tylko, że lubię się bawić w szczegóły... Ale pamiętam, że malowanie tej spódnicy to była mordęga. ...Po chwili wpartywania się wnią dostrzegłam jeszcze jeden defekt: ona ma nierówne cycki! No ale wybaczcie mi te błedy, ten obrazek jest 2003-2004 roku!

W każdym razie, nieustannie ćwiczę. Rysuję praktycznie zawsze i wszędzie. Może się trochę ograniczam, bo zwykle są to kobiety (ostatnio koledzy z klasy zmusili mnie do rozpoczęcia cyklu pin-up girls, czyli rysunków z tyłu zeszytu o podobnych tytułach: Dziewczyna na... [np.] fizykę" - przez to skończę jako zboczeniec!), ale ostatnimi czasy noszę nie z zamiarem narysowania prawdziwego komiksu, więc nie obejdzie się bez facetów... I studiowania róznych póz dynamicznych. To będzie najtrudniejsze.

dama.jpg
Plik ściągnięto 77 raz(y) 136,12 KB


_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Yuki Płeć:Mężczyzna
Sweet transvestite


Dołączył: 24 Sty 2006
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2006, 22:00   

ka_tka napisał/a:


Oprócz tego cierpię na zespół po-miesiącu-się-wstydzę, bo wtedy mniej więcej zauważam, że to wszystko krzywe jest. Przez to trudno mi tu rzucić jakimkolwiek przykładem, bo już widzę, że w każdym jest coś nie tak ^^"



Jezu, skąd ja to znam! Człowiek najpierw jest dumny z jakiejś pracy a potem patrzy drugi czy trzeci raz i widzi wszystkie niedociągnięcia... i kończy się chowaniem roboty do teczki i upychaniem na dnie szafki ;)

Stabilo ma dobre kredki. Przysłali mi za udział w jakimś konkursie paczkę z ich produktami i kredki są świetne. Nie za miękkie, a ładnie się je nakłada.

O, jeszcze jedno Wam wrzucę, to powstało przed chwilą. Marne, ale jak człowiek z gorączką siedzi to bazgrze co popadnie ;)

musicN.JPG
Plik ściągnięto 79 raz(y) 102,71 KB


_________________
Impavidus sortem non timet Icariam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7918160
Black_Geisha Płeć:Kobieta
Black Yuki


Dołączyła: 03 Wrz 2005
Skąd: hm....jak by to nazwać....nicość?
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2006, 11:14   

Wcale nie takie złe.Tylko trochę w tej niebieskiej postaci nie pasuje mi ten "sztuczny uśmiech".Ja wolę melancholie (jakaś schiza z mojej strony?xDMożliwe..wczoraj wogóle mi odwalało...pomijam szczegóły...)Podoba mi się szczególnie druga postać.A co do Stabilo.Czyżby "Comic Campus"?Brałam w tym udział a na pocieszenie dostałam notatnik i pióro kulkowe.Oczywiście nic nie wygrałam (spodziewałam się tego bo manga była moją pierwszą i wyszła tragicznie xD).

_________________
Moje bazgroły:
www.blackgeisha.deviantart.com

Liście lubią spadać,
Dlaczego?Może poprostu spadają,
Bo kochają ziemię....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1236952
Yuki Płeć:Mężczyzna
Sweet transvestite


Dołączył: 24 Sty 2006
Skąd: Sosnowiec
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2006, 17:30   

druga postać faktycznie lepsza, chociaż krzywo stoi ;)

_________________
Impavidus sortem non timet Icariam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7918160
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group