FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  "Informatyk" LOL
Wersja do druku
heh
Gość
PostWysłany: 16-03-2006, 21:19   "Informatyk" LOL

Najlepsze są te "informatyk" w dziale Redakcja u ludzi z rocznika 85 i młodszych. Ludzie, aby się tak tytułować to wypada być już po studiach informatycznych xD
Przejdź na dół
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-03-2006, 21:33   

A finał olimpiady informatycznej nie wystarczy? :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-03-2006, 21:49   

Gość napisał/a:
Najlepsze są te "informatyk" w dziale Redakcja u ludzi z rocznika 85 i młodszych. Ludzie, aby się tak tytułować to wypada być już po studiach informatycznych xD

Ludziu, żeby tak się tytułować wystarczy udowodnić że jest się na tym polu kompententnym. W kilku post-państwowych firmach które restrukturyzowałem zaczynałem od zwolnienia w diabły "Informatyków" po studiach którzy uczyli się na Odrach, a o PC wiedzieli że takie istnieją i twierdzili, że służą głównie do układania pasjansów... Albo "Inżynierów" Dyrektorów Technicznych, którzy usiłowali mi wmówić że te obrabiarki sterowane cyfrowo to spisek kapitalistów na robotnicze posady, bo pan Władzio potrafi równie dobrze...

Praktykowany przez ciebie drogi gościu, i tobie podobnych "Kult Bumagi" zasługuje co najwyżej na pożałowanie...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2006, 06:37   

O tak, MI się zdarzyło POPRAWIAĆ pana, co to studia skończył i mu się sporo rzeczy zdawało XD Więc chyba coś jest nie tak? ^^"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2006, 12:05   

A o hackerach i geekach, którzy swą wiedzę informatyczną zdobywają "na własną rękę" słyszał ktoś? :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-03-2006, 12:24   

Nie mówiąc już o moim Informatyku, który dwa dni dłubał w komputerze, bo dźwięku nie miał... A o tym, że w windowsie, na pasku jest ikona pozwalająca go dowolnie regulować nie wiedział (dżwięk był po prostu maksymalnie ściszony).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2006, 15:24   

heh... znam takich informatyków co w szkole uczą a nie umieją prostego prgoramu napisać w Delphi, nie mówiąc już o obsłudze PHP. niektórym się wydaje że jak ktoś nie ma papierka to nic nie umie a papierek gwarantuje wiedzę i kompetencje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-03-2006, 16:00   

Akurat nieumiejętność napisania programu w Delphi albo PHP o niczym nie musi świadczyć, chyba że dana osoba z racji wykonywanej pracy powinna to umieć. To tylko dwa z wielu języków w których można pisać. Zamiast Delphi można używać np. C# lub C++, PHP mozna zastąpić ASP lub JSP.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2006, 17:10   

Ja wolę Pythona i Perla ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-03-2006, 22:04   

Przecież używany język to tylko drobny szczegół. Powszechnie używane języki są do siebie tak podobne, że wystarczy znać dwa - jakiś statycznie i jakiś dynamicznie typowany - żeby znać je wszystkie. Nauczenie się nowego to kwestia paru godzin przy podręczniku i przykładach.

Kompetencji nie mierzy się w znanych technologiach. Technologie są ulotne i ciągle się zmieniają. A istota informatyki wciąż ta sama...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 12:47   

ja PHP i Delphi dałem jako przykład
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 13:27   

Gdzieś czytałem, że jakoby PHP miałby być następcą Perla... Ale nie wydaje mi się. PHP służy do skryptów GCI (cośtam ze stronami internetowymi o ile mi wiadomo), a Perla można zastosować praktycznie do wszystkiego...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Pejt3r Płeć:Mężczyzna
001001001101011


Dołączył: 19 Sty 2006
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2006, 21:13   

Lol, jaka ciekawa dyskusja ^.^
Informatyka jest teraz bardzo szeroką dziedziną , nazwanie kogoś informatykiem zupełnie nic nie mówi, np. czy grafik komputerowy to informatyk ? pewnie większość powie, że tak i się nie pomli, niektórzy, że nie i też się nie pomylą.

Nezumi napisał/a:
nie umieją prostego prgoramu napisać w Delphi, nie mówiąc już o obsłudze PHP


Ja też nie potrafie, ale co to za problem tydzień poświęcić, czy choćby manuala do łapy wziąść i napisać w tym program ? To jest tylko język, wystarczy znać słowa.

_________________
sagashimono wa nan desu ka
mitsukenikui mono desu ka
KABAN no naka mo tsukue no naka mo
sagashita keredo mitsukaranai no ni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5692332
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-03-2006, 21:34   

Niestety, w języku polskim znaczenie słowa "informatyka" - przynajmniej to powszechnie przyjmowane - jest mało konkretne; do jednego worka wrzuca się serwisowanie komputerów, obsługę różnego rodzaju programów, tworzenie oprogramowania, zarządzanie sieciami i inne. Zaś w angielskim istnieje taki fajny podział na "information technology" i "computer science". Co istotne, do "computer science" nawet nie jest potrzebny komputer, wystarczy kartka papieru.

Pejt3r napisał/a:
Ja też nie potrafie, ale co to za problem tydzień poświęcić, czy choćby manuala do łapy wziąść i napisać w tym program ? To jest tylko język, wystarczy znać słowa.

I właśnie tu jest sedno sprawy. Żeby być dobrym informatykiem, nie wystarczy znać jakiś język czy dwa; trzeba jeszcze wiedzieć, co pisać. Programy pisane przez pseudoinformatyków łatwo poznać - są skomplikowane ponad potrzebę, brzydkie, nieczytelne i absurdalnie nieefektywne.

korsarz napisał/a:
Gdzieś czytałem, że jakoby PHP miałby być następcą Perla... Ale nie wydaje mi się. PHP służy do skryptów GCI (cośtam ze stronami internetowymi o ile mi wiadomo), a Perla można zastosować praktycznie do wszystkiego...

PHP jako taki też obecnie da się zastosować do wszystkiego - istnieje goły, oddzielony od serwera WWW interpreter PHP oraz biblioteki pozwalające na przykład na budowanie graficznych interfejsów użytkownika. Tylko po co? Do takich zastosowań istnieje wiele lepszych języków. Języki powinny być tylko narzędziem, a nie obiektem kultu.

A PHP ma z CGI obecnie niewiele wspólnego. CGI - Common Gateway Interface - jest protokołem komunikacji serwera HTTP z zewnętrznymi aplikacjami. Używano go właśnie do tworzenia stron dynamicznych. CGI wymaga jednak dużego narzutu - z każdym zapytaniem tworzony jest nowy proces aplikacji obsługującej - przez co w praktyce zaniknął i został zastąpiony przez rozwiązania zintegrowane z serwerem HTTP (jak wspomniany PHP) bądź niezależne serwery aplikacyjne (serwlety Javy, ASP.NET, ZOPE). Da się używać PHP poprzez CGI, ale praktycznie nikt tego nie robi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-03-2006, 10:37   

A czytał ktoś to: "Uczeń zawieszony za używanie PHP"? Looool :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group