FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Black Lagoon
Wersja do druku
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-04-2006, 20:21   Black Lagoon


Nie wiem, może jestem ograniczony w ilości i jakości oglądanych i znanych anime, niemniej w swym krótkim i pozbawionym ciekawych wydarzeń życiu nie spotkałem się jak dotąd z dobrą serią anime o piratach.

No dobrze, jest One Piece, lecz jest to anime tak odjechane i oderwane od rzeczywistości, że do rozważań na temat żywota pirackiego nadaje się średnio. Ot, posucha w temacie*.

Az do teraz. Black Lagoon opowiada historię typowego japońskiego sallarymana, Okajima Rokuro, który miał pecha znaleźć się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu- na drodze załogi pirackiego kutra torpedowego, siejącego grozę i zniszczenie (trochę przesadzam, niemniej zniszczenie napewno) na wodach morza wschodnio-chińskiego .
ANN Review

Po zaledwie dwóch epizodach ciężko wyrobić sobie o serii opinię, niemniej solidne wykonanie, i intrygujący scenariusz, a przede wszystkim powiem świeżości wróży dobrze na przyszłość.

Seria dla kogo? Przede wszystkim dla wszystkich, którzy tęsknią za filmami przygodowymi z dawnych lat. Pomimo iż realia anime są współczesne, a stylizacja typowo japońska, twórcom chyba udało się uchwycić to "coś", co przyciągało mnie do tego typu produkcji.

-------------------


Dla mechofilów:

1. Ścigacz torpedowy naszej załogi to konstrukcja to konstrukcja prawdopodobnie brytyjska. Typu jeszcze nie rozgryzłem. Help anyone?

2. Śmigłowiec bojowy z 1. i 2. epizodu - znowu mam omamy, czy to nie idealna kopia maszyny z Rambo 3?



*Pomijając Jacka Sparrowa. Ale on za mało płaski jest >P
Przejdź na dół
Roscoe Płeć:Mężczyzna
._.


Dołączył: 02 Maj 2006
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 10:16   

Te dwa odcinki dały mi nadzieje na znakomitą serię. Czekam z ciecierpliwością na kolejne. Po obejrzeniu kilku serii komediowych, modliłem się o jakieś dobre anime w stylu szalona-przygoda-mnóstwo-akcji. No i się doczekałem. Cieszy mnie, że tyle świetnych anime wychodzi w tym roku, szkoda tylko, że tak bardzo przeszkadzały mi w nauce do matury xD. A jak bardzo, to się w czwartek okaże:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2006, 10:45   

Sm00ku kocham cie. Chyba bym nie skojażyła tego tytułu z mangą gdyby nie ty. A teraz mam fajną mangę i będę miała fajne anime. A moj limit Neo wykończy się jeszcze szybciej ale kto by się przejmował! -_-'

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2006, 14:22   

W ramach ostresowywania - zsubowano trzeci epizod.
Powrót do góry
uzumaki174 Płeć:Mężczyzna
M & A The Best!!!

Dołączył: 03 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2006, 19:35   

Ja uwazam anime za cos dobrego. Odmienne od wielu ktore sie w ostatnim czasie ukazaly.
Wiele jest magicznych tzw. dzieje sie w swiecie innym niz nasz. Tutaj natomiast jest to inaczej. Niemowie ze mam cos do magicznych anime, uwielbiam je ale dobra jest tez jakas odmiana raz na jakis czas.
Black Lagoon jest swietne juz po 1 epie wydalo Mi sie ciekawe. I takie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
revi or levi
Gość
PostWysłany: 27-11-2006, 14:37   

jestem po 18 epkach i wiem ze anime jest genialne chociaz sa momenty malo realistyczne.
Powrót do góry
Ron
Gość
PostWysłany: 28-05-2007, 22:20   

Oglądnąłem ostatnio Black Lagoon serię pierwszą i drugą i postanowiłem sprawdzić czy cała manga została już przerobiona na serial poprzez porównywanie tytułów odcinków z tytułami danych historii w mandze (dzięki liście epizodów mangi na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Black_Lagoon_media#Manga_volumes ), wszystkie historie z mangi znalazły swoje odpowiedniki w anime oprócz El Baile de la muerte. Czy ktoś może wie czy została ta historia ukazana w anime? Jeżeli tak to w jakich odcinkach, a jeżeli nie to o czym ona jest?
Powrót do góry
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-05-2007, 22:44   

Ron napisał/a:
... wszystkie historie z mangi znalazły swoje odpowiedniki w anime oprócz El Baile de la muerte. Czy ktoś może wie czy została ta historia ukazana w anime?

Jak słusznie zauważyłeś w poprzednim zdaniu - nie została. El Baile poświęcone jest Fabioli (killer loli meido, podopieczna Roberty) i kolejnej zadymie w Roanapur.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ron
Gość
PostWysłany: 28-05-2007, 22:57   

1.Dzięki za szybką odpowiedź.
2.Tak właściwie to czy manga została już w Japonii skończona, czy powstaje dalej i można liczyć kiedyś na 3 serię anime?
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-05-2007, 09:46   

Powstaje dalej, ale jak na razie właściwie wszystko sfilmowano. Black Lagoon 3 = odległa przyszłość, niestety.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ron
Gość
PostWysłany: 29-05-2007, 19:08   

Tak właściwie to z jednej strony dobrze, że BL, jeszcze powstaje, a z drugiej źle, bo to oznacza, że może je jeszcze dopaść syndrom ,,Seria zbliża się do końca to odstrzelmy kilka głównych postaci, a najlepiej wszystkie".
Powrót do góry
Bajachikoma Płeć:Mężczyzna
Indywiduaristo


Dołączył: 18 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2007, 11:41   

Nie no tego nie zrobią :) Revy jest nieśmiertelna.

Anime strasznie mi sie podoba. Ma klimat który mi spasował. Troche smiechu i troche powagi. Mam ndziej ze pocisna jeszcze 3 serią.

_________________
!! !! !! Fruźki wolą optymistów !! !! !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4220472
JahJah Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2008, 17:01   

I jak, wiadomo czy wyjdzie 3 sezon Black Lagoon ? w internecie nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi, niby jest coś na rzeczy ale żadnych konkretów nie znalazłem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 26-10-2008, 17:11   

Na Hongfire widziałem informację, że potwierdzono produkcję serii i należy tylko czekać. Zatem... do wydania. :D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xyz
Gość
PostWysłany: 24-02-2009, 13:20   

Łódź Lagoon Company to kuter torpedowy PT ( identyczny stoi w muzeum w Skarżysku, konstrukcja radziecka modernizowana w latach 80tych) Heli z pierwszych epów to coś japońskiej prod. ( chyba w samym odcinku o tym mówią)

Heh, odpowiedź po 2 latach, miłe uczucie.

3 sezon . . . . . . to się naczekamy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group