FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny
  Stare Seriale. Nowe Seriale. Dobre Seriale!
Wersja do druku
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-05-2006, 15:38   Stare Seriale. Nowe Seriale. Dobre Seriale!

Każdy pamięta jakiś stary, dobry serialik który pochłaniał mu z dnia cenne minuty przeznaczone czy to na lekcje czy to na zabawę.
Ja ostatnio czesto miewam nawroty ciężkiej żałości za tymi starymi dobrymi serialami, albo nowszymi dobrymi serialami... Albo wogule czymś co nie jest wstretnym telenoweliszczem.

Na jakich wy rośliście? Jakie kochaliście? Jakich nieznosiliście? I dlaczego?

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 16:00   

Drużyna A, Nieustraszony i McGyver, jeszcze gdzieś tam kiedyś błysnął Airwolf.
Dlaczego te? Bo były fajne, po prostu :]. W końcu co mógł oglądać dzieciak, gdy w TV nie było żadnego anime poza tymi na Polonii 1?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martinez Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sty 2006
Skąd: Zawiercie
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 16:05   

Ech, aż mi sie łezka zakręciła w oku - stare seriale.
W moim przypadku z tego co pamiętam to strasznie pochłaniały mnie takie seriale jak "Przystanek Alaska" sam nie wiem dlaczego. Lubiłem też poglądać "Żar tropików" czy też "Drużyne A" - tak fajowo sie je oglądało, jak było się w podstawówce:D

A z komedii to na pierwszym miejscu by chyba było "Allo Allo" potem "Świat wg Bundych" i "Skrzydła" - te najbardziej mi zapadły w pamięć.

No i jeszce nie tak dawno temu (kilka lat wtecz??), późno w sobotnią noc na jedynce leciało "Po tamtej stronie" - kurcze, jak mi sie to podobało:3

Pewnie by sie co jeszce znalazło, ale te najlepiej pamiętam.

_________________
Nawet małpy spadają z drzewa.

Utkneła w nieskończonej pętli powtórzeń, a on jest idiotą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5540199
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-05-2006, 16:15   

Obowiąkowo drużyna A. To był dopiero serial, mogłem go oglądać godzinami bez żadnychh oznak znudzenia. Moim zdaniem ci kolesie mieli lepsze pomysły od MacGyvera, a co robili ze swoim samochodem to już nie wspominam:P Ktoś pamięta może B.A. "Baracusa". To ten murzyn z irokiem na głowie i kuuuuuupą żelastwa na szyi XD Serial ten był emitowany na antenie polshitu oraz kilku innych stacji na terenie naszego kraju. Nawet nie wiecie ile bym oddał aby znow to obejrzeć... Chociażby po to, aby odświezyć sobie pamięć ^_^

Mój drugi typ do tytułu serial stulecia to Nieustraszony aka "Knight Rider", Czyli Michael Knight i jego wierny kompan - K.! To to już wogóle ubustwiałem, pamiętam jak matka mnie nie mogła od telewizora odciągnąć... cholera! czemu ci amerykanie nie robią już takich seriali...<łezka w oku>

Tia - "świat według Bundych" - Jak dla mnie najlepsza komedia jaką do tej pory oglądałem (nie wliczając tych z Carreyem). Sprzedawca butów rządzi! ^_^



Ostatnio zmieniony przez ..:::GHOST:::.. dnia 06-05-2006, 20:04, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 16:27   

moje ulubione seriale:
-Farscape - serial science fiction opowiadający historię astronauty Johna Crichtona który podczas eksperymentu przedostał się do odległej części wszechświata, przez przypadek zabił wysokiego rangą żołnierza Armii Rozjemców i także przypadkiem pomógł grupie więźniów w ucieczce. serial lekko zwariowany i trochę surrealistyczny ale ogląda się świetnie
-Lost - jeden z najbardziej znanych nowych seriali. opowiada o grupie ludzi którzy przeżyli katastrofę samolotu i wylądowali na bezludnej wyspie. wkrótce wyspa okazuje się być zamieszkana i mieć wiele tajemnic. serial zawiera dużo retrospekcji i w dużym stopniu opiera się na psychologicznym przedstawieniu bohaterów
-Supernatural - serialowy horror opowiadający o dwóch braciach, których matka zginęła zabita przez demona a ojciec postanowił wyszkolić ich na egzorcystów. bracia podróżują po Ameryce i walczą z różnymi duchami, demonami, wampirami i innymi potworami. Serial bardzo wciąga, szczególnie końcówka pierwszego sezonu
-Battlestar Galactica (piszę o nowej wersji bo starej nie znam) - Dwanaście Kolonii zostaje zaatakowanych przez Cylonów - inteligentne maszyny które nauczyły się imitować wygląd człowieka. Ludzie, którzy przeżyli ataki podróżują po wszechświecie niewielką flotą statków kosmicznych w poszukiwaniu legendarnej Trzynastej Kolonii - Ziemi. Serial dla fanów politycznego sci-fi i filozoficznych rozważań
Smallville - alternatywna historia Supermana, ogólnie rzecz biorąc ciekawsza od pierwowzoru
Stargate SG-1 - dalszy ciąg filmu "Gwiezdne Wrota"

jest tego o wiele więcej, wypisałem te, które mi akurat przyszły do głowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-05-2006, 16:46   

Zdecydowanie Drużyna A - w czasach licealno - podstawówkowych to był mój kult, wspólnie trzema kumplami tworzyliśmy taką przez całe liceum. Ja byłem Hannibalem. Nie muszę chyba dodawać, że to jedna z poważniejszych inspiracji Eksterminacyjnych.
Allo, Allo - uwielbiam angielski humor i drugą wojnę światową. Wiecie, że w Niemczech wciąż nie puszczono tego serialu, bo wg hitlerowców "nie jest śmieszny".
Star Trek - choć to głupawa space opera, to jednak mam do niej wielki sentyment.
Mortal Kombat - śmiejcie się, ale to jedyny serial, gdzie pod koniec zło wygrało a wszytskich "dobrych" szlag trafił. Już za to trzeba go kochać.
Stawka Większa Niż Życie - bo to naprawdę bardzo dobry serial szpiegowsko - sensacyjny, bez udziału Ruskich, co ważniejsze.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-05-2006, 16:56   

Star trek! Maieczka się wychowała na Star Treku XD (i na South parku, ale to się wytnie...) Brat mi pokazał i siostrę zachwycił...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-05-2006, 16:56   

Pamiętam jak po odcinku w którym McGuyver zatkał zbiornik z kwasem siarkowym czekoladą moj ojciec próbował zrobić to samo... W końcu stwierdziliśmy, że czekolada nie powinna być przeterminowana :P Ewentualnie amerykanie produkują swoją z podejrzanych składników. W ogóle pomysły scenarzystów były z serii 'nie daj tego dzieciom oglądać' - bo a nuż spróbują same...

Właściwie z tego co zostalo wymienione wyżej nie kojarzę jedynie 'Skrzydeł' i 'Po Tamtej Stronie', chociaż możliwe że oba widziałam.

Ze starych seriali jeszcze 'M.A.S.H.' - obok 'Allo Allo' najlepsza komedia jak do tej pory.

Z nowszych:
'Kameleon' - czyli zostawimy widza w najlepszym momencie i nie kupimy nastepnego sezonu... z TV4 przede wszystkim
'Ziemia Ostatnie Starcie' - kosmici 'z misją pokojową', ale czy aby na pewno? Emitowany na RTL7 [a jakżeby inaczej!], potem na TVP2, o nieludzkiej porze okolic północy, ze wspanialym tłumaczeniem owych kosmitów z Taelonów na Telonów, co sie nieodparcie z teflonem kojarzyło i psuło sałą radość z oglądania. Niedokończony! RTL7 zszedł i skończyło się dobre...
'Sliders' - ale poczatkowe 3 sezony, potem było gorzej. Emitowany na kilku stacjach: RTL7, TVP2, Polshicie, TV4.
a z 'Mortal Kombat' Grisz ma rację...

Oczywiście uniwersum Star Treka: 'Stacja 9', 'Voyager' [na którego biegało się ze szkoły z wywalonym jezorem, bo byl tuż po ostatniej lekcji. Dobrze że gimnazjum miałam 2min od domu...]

Ostatnio był 'Kingdom Hospital' - scenariusz pisał Stephen King, to chyba jedna z najlepszych historii jakie ten narcystyczny grafoman spłodził. Poza zakonczeniem, bo je należy litościwie przemilczeć. Ale mamy świrów [nikt z personelu Kingdom nie jest normalny], duchy, nadprzyrodzone zjawiska, Antubisa, lekki dreszczyk. A całość ma tylko 13 odcinków i była na TVP1 po 23 emitowana jakiś czas temu.

Kurczaki.... jak się dobrze przyjrzeć to najlepsze seriale były na RTL7! I anime też... Jak stacja przeszła w łapska TVNu to zeszła na psy, i to w tempie ekspresowym. Ktoś teraz TVN7 oglada? Albo wie co tam jest emitowane?
Jest też AXN, klasa sama w sobie. Tylko ta swołocz, radio z ryjem, się ostatnio w białostockiej kablówce na dźwięk AXN wcięła! I mamy seriale + indoktrynacja w jednym, szlag by ich trafił, psie syny...

edit: wezmę przykład z Grisza i podkreślę :}

_________________


Ostatnio zmieniony przez GoNik dnia 06-05-2006, 17:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-05-2006, 17:01   

O właśnie, AXN !!!
Andromeda - jakoś mam słąbość do SF, a Andromeda co by nie mówić, zła nie jest pod tym względem.
Nieśmiertelny - jako maniak Queen i filmu nie mogłem sobie odpuścić. Serial całkiem zacnie kontynuucjący dobre tradycje pierwszej części.
Xena - przez wielu nazywana "pierwszym yuri w Polsce". Pominąwszy brzydką jak podeszwa bohaterkę główną, dało się to oglądać, bo pomysły i fabuła były sto razy lepsze niż w takim Herkulesie.
Robin Hood - stary, piękny serial, napakowany metafizyką i z niesamowita muzyką Clannda, której słucham pasjami do dziś.
Powrót do góry
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-05-2006, 17:01   

O waśnie Grisznak . Dobrze że mi przypomniałeś o kategorii: "POLSKIE" ^_^
Nie ma to jak Franio Dolas i Czterej pancerni...

"róża czerwono, biało kwitnie bez..."<łezka again>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 17:37   

Hmm...

-Oczywiście Drużyna A i McGyver.
-Allo, Allo - Angielski humor jest the best
-Świad wg Bundych <love and marriage, love and marriage...>
-Było kiedyś coś takiego, jak Ziemia 2. Chciałam sobie kiedyś ściągnąć, żeby powspominać, ale jest trudno dostępne.
-Czasem jeszcze X-Files się obejrzało...^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-05-2006, 19:09   

Ghost, zrób dobry uczynek, zedytuj tego posta, bo rozciąga forum... :>

AXN mam od kiedy się do Gdyni przeprowadziłam i chwalę go pod niebiosa, bo to właściwie jedyny kanał, który można włączyć o dowolnej porze i trafić na coś dobrego. No, chyba, że się akurat na Herkulesa trafi... XD

Puszczają przede wszystkim seriale kryminalne (kryminalne zagadki Las Vegas, Miami, Nowego Yorku, szczerze mówiąc nie rozróżniam nawet który jest który, w każdym razie ogląda się przyjemnie) i sf - ostatnio Star Trek: Enterprise (świetna seria, jedna z moich ulubionych ST). Kingdom Hospital też tam jest, Gonik. I właśnie leci druga seria Zagubionych, ale ja aktualnie jestem na czternastym odcinku pierwszej, więc nie oglądam.

A może z niepodanych jeszcze 'Stawka większa niż życie'? Założę się, że pół forum się na tym wychowało! :D

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 06-05-2006, 19:58   

W młodości (albo raczej w dzieciństwie) pasjonowałam się serialami typu: 'W kamiennym kręgu', 'Pokolenia' i 'Dynastia'. Jedynie z tego ostatnigo coś jeszcze pamiętam. Potem oglądałam 'Alfa', 'Allo, Allo', 'Ziemia Ostatnie Starcie', 'Władcę zwierząt', 'Roswell', 'Andromedę', 'Ostry dyżur'.

GoNik napisał/a:
Ktoś teraz TVN7 oglada?

Ja, kiedy stacja emituje 'Kochane kłopoty' - mój ulubiony serial.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-05-2006, 20:15   

Grisznak napisał/a:
Stawka Większa Niż Życie - bo to naprawdę bardzo dobry serial szpiegowsko - sensacyjny, bez udziału Ruskich, co ważniejsze.

Nie czytamy postów Irian? :P (już zedytowane:P)

Dida napisał/a:
W młodości (albo raczej w dzieciństwie) pasjonowałam się serialami typu: 'W kamiennym kręgu', 'Pokolenia' i 'Dynastia'

"Dynastii" akurat nie lubiałem, tak samo jak "Mody na Sukces". Dwa horrory jak dla mnie :)
Ale za to "Roswell" i "Ostry Dyżur" dały rade. Ach ta Katherine Heigl...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-05-2006, 20:17   

a zrobię wykopalisko...
Dempsey & Makepeace - serial ten był pierwszym serialem, który mi pozwolono oglądać pod 20.00 kiedy byłam jeszcze w podstawówce -> teraz (razem ze Świętym jest wydawany na DVD przez sławetne TV-Okey z lektorem, aż się łezka w oku kręci (mam juz prawie wszystko ^^V )
Policjanci z Maiami - "znacie?" "Znamy!" no! XD
MacGyver- to wiekszośc zna (aktualnie na TV4) - GoNik! dokłądnie! uszczelnianie czekoladą zapamiętam do końca życia XD, tudzież wykrywacz kłamstw zbudowany z budzika XD
Star Trek - najpierw Generations, ze świetnym Patrickiem Stewartem, którego w końcu TVP nie dokończyła, potem Deep Space - którego nie cierpiałam, głównie chyba ze względu na upolitycznienie, takoż niedokończony; Voyager - moja ulubiona seria- TAKŻE niedokończona (klątwa jakaś ==) -> ale obejrzałam do końca... wszystko... po czesku! (cieska telewizje (nova) uwadi epizodu z americkiego serialu "Star trek: Vojidźer", w chlawnych rolech chraju: Ladislaw Cyganek, Zdenka Filipowa-Udalowa... itd...)
Przystanek Alaska - uuuu kultowy serial moich czasów, z Klimatem, dr Fleishmane, O'Connel, Edem, Morrisem i "Chrisem o Poranku"
Miasteczko Twin Peaks - zakręcony jak baranie rogi, z Mroczną Tajemnicą (o której wszyscy wiedzieli w miasteczku), zakręconym agentem i zaskakującym zakończeniem
X-Files - para Mulder i Scully przemierzała Stany tropiąc Spiski, Tajemnice, a czasami po prostu wpadając przypadkiem (tm) na Wilkołaki, Wampiry i Pożeraczy Wątróbki, tudziez inne szare ludziki - takoz kultowy serial
Robin Hood - kultowy (powtarzam się, wiem) możnaby powiedzieć, że zapoczątkował modę na takie seriale... i zapewne ucieszy cię Grisznak wiadomość, że w Media Markt (i prawdopodobnie w Empiku) mozna zakupić DVD!!! Dzisiaj widziałam, sprawdzałam, wprawdzie jest kretyńsko podzielony (i po 3-4 odcinki) ale jest!
Allo, Allo i Co ludzie powiedzą - Anglicy zdecydowanie umieją się śmiać z siebie, oj umieją...
Xena - oj Grisz, Lucy fajna była XD przynajmniej kaskaderów nie musiała mieć cały czas XD
Earth:Final Conflict - oczywiście, niedokończonny, co więcej skończył się 2-ma sezonami ><
Earth2 - takoż skończył sie po 2 sezonach ><
Gwiezdna Eskadra - konflikt z obcymi, którzy napadli na Zielmię, krążowniki kosmiczne! walki w kosmosie!, dzieci z probówki! i kurcze, skończyło się w najciekaszym momencie, kiedy zaczynała sie wyjaśniać jedna z tajemnic i centrum dowodzenia tak ślicznie wybuchło przez sabotażystę _^_ A teraz uwaga! zgadnijcie ile sezonów nakręcili? 2? nie! 1 z kawałkiem +_+
Sentinel - nazywany przeze mnie i tatę "Przygody Detektywa Gumowe Ucho" - jak to gliniarzowi odnalezionemu w dżungli wyostrzyły sie wszystkie zmysły, a dostał na doczepkę studenta antropologi XD

To było kiedyś... teraz jest SG-1, i JAG, i Kryminalne Zagadki i Kochane Kłopoty... i poza tym nie ma nic ==
Pozostaja jeno powtórki, albo liczenie, że pojawią się na DVD
...i animki =P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 29 Idź do strony 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group