FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  RPG [PBEM] SYSTEM AUTORSKI: World of Kitsune
Wersja do druku
Yuujin
Gość
PostWysłany: 28-05-2006, 17:11   RPG [PBEM] SYSTEM AUTORSKI: World of Kitsune

Witam!

Zaczynając mojego pierwszego posta na tym forum, chciałem się serdecznie z wszystkimi przywitać.

Znalazłem się na tym forum, gdyż wiele lat temu zafascynowany byłem pewnym serialem animowanym. Jestem fanem japońskiej kreski i z umiłowaniem kupowałem magazyn Kawaii, który był w swoim czasie czołowym magazynem dotyczącym szeroko pojmowanego tematu jakim na pewno jest kultura japońska oraz fenomen „Manga i Anime”. W tym miesięczniku tym pojawiła się informacja na temat gry RPG rozgrywanej za pomocą e-mail’a czyli tzw. PBEM. Jako iż serial o którym wspominałem wcześniej nazywał się Dragon Ball [ kto parę lat nie leciał o tej 16ej godzinie do domu by go obejrzeć? ^_^’ ] był w jasno sposób ujęty w jeden z pierwszych [ i na pewno najpopularniejszy] PBEM o tej tematyce. Ta gra się nazywała UDB czyli Ultimata Dragon Ball [dostępny w agonii, do dziś pod adresem: www.udb.spectec.net.pl ]. Spędziłem tam, bawiąc się i poznając wielu ciekawych ludzi, bardzo dużo czasu. Byłem graczem oraz MG przez jakieś 4-5 lata z przerwami. Dlaczego o tym wspominam jeżeli UDB, jako takie, umarło śmiercią naturalną, wspomaganą przez różnej maści PBCH i PBEM o tej samej tematyce, lecz nie zachowujące jakichkolwiek zasad jakościowych? Ano, dlatego iż niedawno zabrakło mi klimatu tej gry. Klimat, ludzie i zabawa jakiej tam uświadczyłem były naprawdę fajnymi momentami mojego życia. DB umarł, to fakt. Lecz w mojej głowie zakołatała się myśl stworzenia kolejnego PBEM, na pewno nie opartego na DB, lecz bardziej osadzonego na podłożu kultury japońskiej i anime/manga oraz tzw. jRPG typu Final Fantasty. Nie ma być to być to kolejny pseudoPBEM, w którym turki to 5 zdań na krzyż, bez żadnych zasad języka polskiego. Wiem iż postawiłem przed sobą trudne zadanie, lecz jako zwykły człowiek na pewno sam tej gry stworzyć w stanie nie jestem. Dlatego zgłaszam się do was, zainteresowanych moimi powyższymi wywodami [ dalej czytasz?! cute ^_^’ ] z prośbą o pomoc. Osoby w jakikolwiek sposób zainteresowane projektem zapraszam na adres www.worldofkitsune.go.pl tudzież w celu bardziej bezpośredniej konwersacji na GG: 5970113 lub mail’a: yuu@irc.pl

Tradycyjne RPG naśladuje życie, PBEM, naśladuje pieśń.

Jeżeli ktoś nie wie dokładnie na czym polega i czym jest PBEM to serdecznie zapraszam na http://www.nrpg.gildia.pl/publicystyka/pbem_wstep , gdzie znajduje się artykuł na GLIDII RPG autorstwa Celemor d`Arc ’a.

Wszelka pomoc będzie wyjątkowo mile widziana.

Serdecznie pozdrawiam,
Tomasz „Yuu” Jabłoński

PS. Gdyby pojawiły się jakieś pytania to proszę je tutaj zadawać, postaram się jak najszybciej i najpełniej odpowiedzieć na nie.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak wygląda mój styl pisania i czy wogóle wiem o czym piszę zapraszam tutaj: http://spectec.net.pl/udb/forumBB/viewtopic.php?p=2862#2862
Przejdź na dół
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2006, 18:46   

PBEM? no nie wiem. trochę to zbyt wolne i ciężkie (ale możliwe) do zrealizowania z dużą grupą graczy. nie lepiej PBF albo jego prostsza odmiana, fRPG?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2006, 20:05   

Nezumi co masz na myśli pisząc PBF/fRPGie? Sesję prowadzoną poprzez forum czy coś innego ^^? Ja sam mam niejakie doświadczenie jeżeli chodzi o grę i jej prowadzenie poprzez forum jednak nie są to raczej zwyczajne sesje.

A odnośnie samego pomysłu - o jakich kokretnie myślisz realiach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Yuu Płeć:Mężczyzna
Strażnik Honoru

Dołączył: 28 Maj 2006
Skąd: Weert, Holandia
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2006, 21:06   

PBEM jako forma rozgrywki RPGviaInternet cechuje się precyzją i dopracowaniem. Wydaje mi się iż taka forma gry wprowadza do niej trochę więcej organizacji i logiki. Prostota nie zawsze musi się kojarzyć z super zabawą. Czasami lepiej przysiąść nad systemem/światem i stworzyć coś co będzie posiadało możliwości pełnoprawnego papierowego RPG. Stworzenie tego PBEM'a jest już samo w sobie zadaniem ambitnym. Jeżeli jeszcze do tego uda się nam zgromadzić ludzi którzy z przyjemnością zanurzą się w naszym wspólnym świecie to tylko tyle nam pozostaje sobie życzyć. W moim poście wyżej jest kilka linków do podpatrzenia jak wygląda rozgrywka. Jeżeli jesteście zainteresowani [ a szczerze wierzę iż jesteście ] to radze do nich zajrzeć.

Smoczku, w chwili obecnej jesteśmy na etapie tworzenia mechaniki gry a także "świata" w którym przyjdzie nam się zmierzyć z przeciwnościami losu [czyli z "chochlikami" i psikusami Mistrza Gry] Parę tekstów już powstało, nie jest ich w prawdzie wiele ale na bierząco staramy się dopisywać kolejne fragmenty. Po więcej informacji zapraszam tutaj z zaleceniem by się zarejestrować i zadawać do bólu sprecyzowanych pytań. Wasze pytania także mogą pomóc nam zbudować tą grę.

Tak by Cię zainteresować powiem tylko iż narazie zarys wygląda jak połączenie FFVII, serii Stargate oraz Warhammer40k. Dziwne i może niedokładne odniesienia, lecz wydają mi się najbardziej trafne. Prezentuje się to jak dotychczas bardzo ciekawie.

Zapraszam więc serdecznie,
Tomasz "Yuu" Jabłoński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1568997
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 18:14   

Smoczek napisał/a:
Nezumi co masz na myśli pisząc PBF/fRPGie? Sesję prowadzoną poprzez forum czy coś innego ^^? Ja sam mam niejakie doświadczenie jeżeli chodzi o grę i jej prowadzenie poprzez forum jednak nie są to raczej zwyczajne sesje.

PBF to forum RPGowe z opracowanym systemem, o sztywnych zasadach i dotyczące jednej tematyki/jednego świata
fRPG jest raczej luźniejsze - każda sesja w dowolnym systemie (najczęściej autorskim), przeprowadzana w różnych światach, przez różnych mistrzów gry i ogólnie prościej. coś jak Multiświat z MG.
Yuu napisał/a:
Tak by Cię zainteresować powiem tylko iż narazie zarys wygląda jak połączenie FFVII, serii Stargate oraz Warhammer40k. Dziwne i może niedokładne odniesienia, lecz wydają mi się najbardziej trafne. Prezentuje się to jak dotychczas bardzo ciekawie.

brzmi świetnie. szkoda że nie przez forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yuu Płeć:Mężczyzna
Strażnik Honoru

Dołączył: 28 Maj 2006
Skąd: Weert, Holandia
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 20:13   

Forum, forum... uczepiłeś się Nazumi :) Wyobraź sobie... iż po powstaniu mechaniki i bardzo dokładnego szkicu świata mam zamiar wprowadzić w życie coś co będzie wyglądać jak bardzo ulepszona wersja tego. Czyli system, wyliczenia, rzuty kością i testy będą wykonywane przez witrynę www. Z możliwością korespondencji za pomocą także tej witryny tak jak to jest zrobione w przykładzie wyżej. Czy dalej upierasz się za formą Forumową? :) Z praktycznego punktu widzenia nie będzie tutaj żadnej różnicy.

Pozdrawiam serdecznie,
Yuu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1568997
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 21:23   

Nezumi... cóż obydwie formy znam, ale nigdy w żadnej nie brałem udziału (prócz zwykłych sesji przez forum), miałem za to okazjie uczestniczyć w tworzeniu i grze w tzw. miastach forumowych czyli czymś przypominającym RBF (z twojej definicji), aczkolwiek jednak nieco się różniącym. Kiedyś widziałem tekst na ten temat... nie pamiętam jednak gdzie więc go nie zapodam.

Odnośnie samego tematu:
realia zapowiadają się dosyć ciekawie, sam pomysł wykonania również... a i twój styl jest całkiem przyjemny. Krótko mówiąc - widzę, że może wyjść z tego coś naprawdę fajnego. Jedno pytanie - macie osobę która zajmie się samą stroną? Chodzi mi o grafikę, kod, etc.
Sam będę na razie obserwował, aczkolwiek zgadzam się z Nezumim, że gdybyście zrobili to przez forum... byłoby to:
raz - prostrze;
dwa - możliwe, że wygodniejsze (chociaż to zależy już od wykonania samej strony).
A na razie - życzę powodzenia ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Yuu Płeć:Mężczyzna
Strażnik Honoru

Dołączył: 28 Maj 2006
Skąd: Weert, Holandia
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 22:34   

Narazie strona to na tyle odległy temat iż nie warto o nim wspominać. ;) Choć programiste mamy w swoich szeregach a i zapewne znalezienie kolejnych pomocnych dłoni nie będzie trudne. Mamy trochę "zaplecza". Co do grafiki, layout'u to jest to już wogóle sprawa drugorzędna jak i nie trzeciorzędna. Narazie skupiamy sie na rysie fabularnym i kręcimy śrubki mechaniki. Z czasem przyjdą kolejne zadania.

Przyglądanie się w niczym nie pomoże ;) Dobrze byłoby gdybyś od czasu do czasu zarzucił jakimś pytankiem, może nawet jakąś sugestią. Wszystkie opracowania nie będą zapewne publicznie udostępnione, lecz główne założenia i rys fabularny napewno, i obiecuje iż będzie on treściwie opisany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1568997
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2006, 23:11   

Yuu, napewno gdy będę miał chwilkę/akurat na coś wpadnę to wrzucę u was na forum. Na razie będę się przyglądał z tego względu, że mam sporo zajęć i zwyczajnie braki czasowe na dłuższą wypowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2006, 18:57   

ja też może się zarejestruję, tylko że na początku wakacji wyjeżdżam więc to uwzględnij
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group