FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Seria Grand Theft Auto
Wersja do druku
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 09:54   Seria Grand Theft Auto

Zapewne czesc z was grala w ktoras czesc tej jednej z najlepszych serii gierek;}Chcialabym poznac wasze opinie na ten temat ;)

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 11:57   

Hmm, długo by gadać... Więc krótko:

- części 1 i 2 - wiadomo, klasyka już, fajnie się grało, pomysł był nowy,

- GTA III - pierwsza część w 3D, świetny klimat, szczególnie "nocą"... do tego można było dodawać własną muzykę (ja stosowałem co żywsze kawałki z Bebopa, mogłem przy tym brykać po mieście godzinami ^^). Niezłe misje, konkretna fabuła - gra wręcz świetna. Owszem, było sporo dziwnych błędów, ale i tak nie raziły oczu jak w wielu innych produkcjach.

- Vice City - niby lepiej, więcej pojazdów itd... ale wakacyjny klimat tej części nie przypadł mi do gustu - nie chciało się wykonywać wcale misji, tylko zwiedzać mapę. Była niezła, ale wolę poprzedniczkę.

- San Andreas - wielka mapa, wielkie możliwości... i tak wciągała, że ukończyłem ją szybciej niż trójkę. A potem już tylko szukałem wszelkich bugów, z którymi jest zwykle niezły ubaw. Co ciekawe, wymagania nie są wcale wyszukanie wysokie - przy średnich detalach świetnie chodziło na moim sprzęcie (wtedy Celek 1,8GHz, 256MB i grafika GF2 MX :P). Jedynym niedociągnięciem (takim prawdziwym) były wg mnie autostrady - źle rozwiązano zachowanie kierowców, którzy często wpadali na siebie (lub na mnie :P), powodując co krok nieliche korki. Do tego samochody na nich dziwnie "skakały".
W sumie - gra bardzo dobra.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 13:03   

GTA I GTA - to dla mnie nawet w chwili powstania gry pomyłki - poza świerzym tematem nic bo ani muzyka i grafika nie spełniały żadnych standardów, dużo medialnego zamieszania i właściwie tyle ... dla mnie osobiście w tamtym okresie niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o "niegrzeczne" samochodówki był Carmageddon II - gta mogło co najwyżej tej grze buty czyścić - pełne 3d, tony czarnego humoru (taki Pulp Fiction wśród samochodówek), wielkie plansze z masą secretów, setki zombies do rozjechania, kosmiczna ilość pojazdów Kombajn zborzowy ruuuuulez ;P, zniszczenia pojazdów i sposób w jaki się naprawiały - to było poprostu genialne szkoda że nigdy nie doczekała się godnego następcy bo ten Carmageddon TDR 2000 - to była profanacja której dokonał jakiś australijski Taurus tylko SCI wiedziało o co chodzi w tej grze.

Wracając do tematu GTA III to już wogóle inna bajka - to zupełnie nowa jakość - gra ikona - świetnie wykonana, i ma nawet swój kulturowy wydźwięk bo ta gra to tak naprawdę widziana przez pryzmat kultu przemocy(TV) "zachodnia" pop rzeczywistość. W tej grze nie ma słabych elementów jeśli lubisz tylko gry akcji no to nie ma bata ta gra jest genialna.

Vice City to właściwie powtórka z rozywki uzupełniona o parę elementów motocykle, w pełni nadające sie do latania awionetki i śmigłowce, możliwość zabicia kierujące samochodem strzałem przez boczną bądz przednią szybę (mała rzecz a cieszy), przebijanie opon - to i nieśmiertelna muzyka z lat 80 której nie da się chyba (nie)lubić ;P, dopobały mi się coraz bardziej wyraźniejsze zaporzyczenia z pop kultury (Policjanci z Maiami, Człowiek z blizną i tak dalej) - duża pomysłowośc jeśli chodzi o misje - np. misja z tymi małymi irytującymi helikopterami którymi należy umieścić ładunki wybuchowe na palcu budowy.

San Andreas to dla mnie przedewszystkim fajnie oddana rzeczywistość gangów ulicznych możliwość rozwoju postaci - elementy RPG (śladowe ale jednak) - zabawa w wizualne kreowanie naszej postaci, oczywiście nie bez znaczenia jest też monstrualny rozmiar świata jaki został nam pozostawiony do zabawy. Mnóstwo smaczków i klasyka gangsta rapu w tle.

BOReK napisał/a:
Jedynym niedociągnięciem (takim prawdziwym) były wg mnie autostrady - źle rozwiązano zachowanie kierowców, którzy często wpadali na siebie (lub na mnie :P),


No czasem dochodziło tam do scen które przypominały mi rozmiarem i efektewonością Matrixa Reaktywację ;))

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 27-06-2006, 23:31   

Udai nie bluźnij.
Jedynka jest genialna.
Demko przez przypadek w CD-A znalazłem, zainstalowałem i sie zaczęło. Demko było limitowane czasowo (5 minut chyba), ale co lepsi kozacy potrafili zrobić ponad 3 misje z pierwszych telefonów. To jedna z 5 moich ulubionych gier. Ostatnio ściągnąłem z Rockstara pełną wersję i dalej była super. Najlepsze zdecydowanie to polowanie na łysych. Grafika niby była słaba, ale to nie grafika powoduje, że gra jest dobra. W sumie jedyną jej wadą był brak możliwości save'u (cały etap trzeba było przechodzić "na raz") i brak podręcznej mapy. Chociaż patrząc na to z innej perspektywy prowadziło to do doskonalenia do perfekcji metod wykonywania niektórych misji bo jeden błąd i łapie Cię policja (lub giniesz) i tracisz mnożniki, bronie, a możliwość save/load praktycznie w każym momencie powoduje lenistwo (jak sie nie uda to load i powtarzamy). Fajniejsza byłaby możliwość save'u dopiero po uzbieraniu odp. liczby punktów (kasy) czy po wykonaniu iluśtam misji.

Trójka jest OK, ale jakoś nie chciało mi się jej kończyć. Vice City ma wypasiony klimat i muzykę. Idealny dla człowieka, który wychował się na Miami Vice (jak ja). W SA nie grałem jeszcze.

Najfajniejsze w całej serii jest to, że masz ogromną swobodę działania. Możesz sobie jeździć, rozwalać ludzi, samochody, zwiedzać mapę, walczyć z policją, próbować się dostać w cieżko dostępne miejsca, szukać secretów (Kill Frenzy \m/), wykonywać bardzo fajne i różnorodne misje albo robić cokolwiek innego.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2006, 11:37   

Dembol napisał/a:
Jedynka jest genialna.

Ostatnio odpalilam sobie na Playa jedynke,bo tez wydawala mi sie debesciacka...Odpalilam-no i coz-sie zawiodlam.Nie chodzi mi juz wcale o grafike,(bo nie ma az takego znaczenia wg mnie)ale zrypane sterowanie i kiszkowate misje(w porownaniu z GTA SA ) obrzydzilo mi troche giere...ale klimat i tak jest;}No i nie mozna pominac muzy,ale to mocna strona kazdej czesci,zwlaszcza Vice City(pisalam juz,ze uwielbiem muze lat 80?;))Ale dopiero od GTA 3 seria pokazala tak naprawde,jak wielki ma potencjal...

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2006, 09:48   

Dembol napisał/a:
Udai nie bluźnij.
Jedynka jest genialna.


Wiesz chciałem zauważyc że zdania na temat tej gry był zawsze mocno podzielone, ale widze po charakterze twojego posta że jestes do niej mocno przywiązany.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2006, 10:47   

Wiesz, zareagowałbym podobnie, gdyby chodziło o Drivera 2 :P. A jedynka faktycznie była dośc dobra, żeby przez prawie cały ósmy rok w podstawówce podczas przerw zapełniać po brzegi gabinet pedagogicy (miałą komputer, i ktoś tam przemycił GTA :D). Na korytarzu pustki, a drzwi do gabinetu nie można było domknąć XD.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2006, 10:32   

1 - fajna gra tylko trochę za krótka. ale i tak wciągająca
2 - jeszcze fajniejsza. fajne były gangi
3 - nie podobała mi się. brak klimatu
VC - to było niezłe, szczególnie muzyka była fajna (V Rock)
SA - też dobra gra ale już nie tak fajna jak VC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KYUZO Płeć:Mężczyzna
ronin


Dołączył: 21 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2006, 11:37   

GTA 1&2 nie grałem za wiele, ale swojego czasu to były super gierki. Szczególnie pierwsza odsłona.
GTA 3 nieżle mnie wciągnęło, ale jak tylko pojawiło się VC to szybko o 3 zapomniałem. Póki nie wyszło SA myślałem, że nie da się już zrobić lepszego GTA niż VC, bo ile można;)
GTA SA jest jak dla mnie najlepsza częścią serii. Mało, która gra może pochwalić się tak dużym i zróżnicowanym światem, który gracz może sobie tak swobodnie eksplorować. Poza tym pojawiły się bardzo fajne elementy rpg, skoki na spadochronie, odrzutowce, sztuki walki, sklepy z ubraniami i wiele wiele innych nowości bądź rozwinięć starszych pomysłów, które składają się na tę wyśmienitą gierkę.
Pozostaje tylko czekać na kolejną część:)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3144703
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group