FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  youkou fanzin - Manga Anime Japonia
Wersja do druku
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-03-2007, 12:00   youkou fanzin - Manga Anime Japonia

Witam, chciałbym przedstawić najnowszy numer fanzinu "youkou", który traktuje o tematyce m&a. Dziesiąty numer jest pierwszy w tym roku, jest zarazem numerem jubileuszowym.

Tematy tego numeru to m. in.: historia yuri, cosplay (Tamiko), yaoi, Hard Gay, mangowe inspiracje (Mei), nietypowy super-bohater („Ultimate!! Hentai Kamen”), najnowsze zapowiedzi konwentów, „Gandam fajt”, kuchnia japońska ciut inaczej, nauka alfabetu japońskiego dzięki JRPG, „Samurai Shodown”, a ponadto recenzje mang i anime, relacje z konwentów (NEGIcon, BAKA Y2K6, Asucon 11, PierniCON Games Convention), przegląd dostępnych mang na rynku polskim z ostatnich kilku miesięcy, polskie fansuby, fanlisting, komiks „Władca Piersi Cieni” (Yen), oraz dużo więcej.

Tym razem fanzin dostępny jest jedynie drogą elektroniczną, można go ściągnąć bezpośrednio stąd: http://www.youkou.pl/download/youkou_10.pdf

Zapraszam do odwiedzenia strony:)
Garet
www.youkou.pl

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl


Ostatnio zmieniony przez Garet dnia 06-12-2008, 10:37, w całości zmieniany 4 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 21-03-2007, 21:45   

huh... prawie 13 mega?! Oh well. Jeden numer mogę spróbować... zobaczymy ^_^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2007, 14:35   

:)

Wolałem wybrać dobrą jakość grafiki w zinie, gdyż stała się jej stałym elementem. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że pliki są dosyć duże^^"

Cóż, optymalizacja rozmiarów pliku też stanowi pewien element rozwoju zinu. Dlatego będziemy się starać prezentować jak najwięcej w jak najmniejszym pliku:D

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-03-2007, 16:31   

Nie no, spokojnie... nawet neozdradowcom świeżo uwolnionym od limitów to chyba rybka, podałem rozmiar głównie jako ostrzeżenie dla dialupowca, jakby się jakiś zapędził.

Inna rzecz, że zawsze można spróbować jeden numer zrobić w 2 wersjach i zobaczyć czy kogokolwiek wogóle obchodzi czy zin ma 2, czy 20 megabajtów xD

</me rusza czytać>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-03-2007, 16:57   

Już 10...jak ten czas leci. Sorry za ten tekst o yuri, postaram się go skończyć w marcu (ostatni tydzień zapowiada się luźny).
Powrót do góry
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2007, 20:34   

Grisznak: "postaram się go skończyć w marcu (ostatni tydzień zapowiada się luźny)."

Ok, nie ma sprawy:)

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-03-2007, 17:30   

A to dlatego mam tak mało miejsca na kompie :p masz odłożone dla mnie numerki? *na marginesie, nie wiem czy dojade na doji :/ i na wilkołaka tez nie ma co narazie liczyć....*

Cuż, żeby było jakoś połączone z tematem, mnie się gazetka podoba, wkońcu po coś ją kupuję, ne?
No to ja czekam na kolejny kawałek zmarnowanej gazetki z dziedziny jRocka ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2007, 18:02   

Juziji napisał/a:
No to ja czekam na kolejny kawałek zmarnowanej gazetki z dziedziny jRocka ;)

A wcale że nie;P

W każdym razie, japońska muzyka też jest częścią jkultury i o tym zin też będzie traktował (wierzę w to ^^'), czyli może być tylko lepiej:)

ps. Pozdro Juziji

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2007, 19:26   Jedenasty sierpniowy numer "youkou"

Jedenasty numer zinu miał być dużo wcześniej jednak mimo kilkumiesięcznego odstępu został w końcu zrealizowany. Kolejny raz została zmieniona nieco jego forma oraz skład co się staje pomału tradycją naszego fanzinu.

Tematy tego numeru to m. in.: mundurki szkolne, czyli fenomen serafuku; fetysze w japońskiej popkulturze; letnie święta w Japonii; fenomen "kotów" w świecie m&a; dalsza część artykułu o yuri; kontynuacja wprowadzania w świat Essentii; kolejna potyczka w świecie Gundama; recenzja książki opisującej historię kinematografii japońskiej; ciekawa analiza mangi Eden; recenzja muzycznej mangi "Beck"; opowiadanie w klimatach yuri; parę słów o kyudo oraz kendo; relacja Warszawskich Spotkań Komiksowych; kilka ciekawostek o Final Fantasy VI, oraz wprowadzenie w grę "The white chamber" utrzymaną w mangowym stylu.

Tym razem objętość zinu nieco się zmniejszyła, mam jednak nadzieję, że zaprezentowane tematy wpadną Wam do gustu.

Również i tym razem fanzin dostępny jest jedynie drogą elektroniczną, można go pobrać stąd: www.youkou.pl

Zapraszam do lektury i odwiedzania strony:)
Garet

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-10-2007, 16:49   Dwunasty numer fanzinu "youkou"

W internecie dostępny jest już dwunasty numer fanzinu "youkou".
Jak najbardziej zachęcam do pobrania numeru i rozkoszowania się w miłej lekturze:) Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

Można go ściągnąć bezpośrednio stąd: http://www.youkou.pl/download/youkou_12.pdf

Skład dwunastego numeru:
Artykuły: Dziewczęce majteczki; Era Meiji; 4chan.org; Eternal Sonata; Essentia; Ostrza Nakamury; Onigiri - ryżowa kulka pełna niespodzianek; Sztuka szybkiego czytania; Sentencje Konfuncjusza
Działy: Anime na Szybko; Gandam fajt!
Recenzje: Gin-iro no Kami no Agito; Little Monica; Kai Doh Maru; Trensformers; Zen na wojnie
Opowiadanie: "Moja przyjaciółka Sakura"
Oprócz tego spis nadchodzących konwnentów oraz garść newsów i informacji o czasopismach mangowych.

Zapraszam do odwiedzenia strony:)
www.youkou.pl
Garet

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2007, 15:12   Trzynasty numer fanzinu youkou

Mimo ogromnej ciszy informacyjnej na stronie (gomene) udało nam się wydać jeszcze jeden numer youkou w tym roku. Może nie jest najobszerniejszy, ale jego zawartość mam nadzieję Wam się spodoba. Zapraszam do lektury i życzę wszystkim wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku!

Plik można ściągnąć bezpośrednio ze strony fanzinu: http://www.youkou.pl/download/youkou_13.pdf

Spis treści:
-Artykuły: Ball Jointed Dolls; Geisha; Moja przygoda z haiku i tanka; Dania noworoczne w Japonii
-Recenzje: Galaxy Angel; Soukou no Strain; Mahoromatic; Otsuka Ai; Bezsenność w Tokio; Ostateczne wyjście.
-Działy: Essentia
Oprócz tego spis nadchodzących konwnentów oraz garść newsów i informacji o czasopismach mangowych.

Zapraszam do odwiedzenia strony: www.youkou.pl

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 26-12-2007, 15:32   

Czy nie byłoby dobrym pomysłem umieszczenie wersji online, tak jak to robią np. Magazyn KZ - http://www.kazet.prv.pl/ - albo Esencja - http://esensja.pl/ ? Pozwala to na ominięcie ściągania sporego pliku, umożliwia dostęp do wszystkich artykułów jednego rodzaju (np. recenzji) i ułatwia reklamę. Myślę, że gra jest warta świeczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 30-12-2007, 13:58   

Może i jest to ciekawa propozycja, ale nie godziła by się z polityką zinu. Pozostajemy wierni odwzorowaniu papierowemu:)

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Garet Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2008, 10:38   Czternasty (14) numer fanzinu "youkou"

Jest, jest, JEST!!! Zinek został wydany. Zapraszam do czytania:) Natomiast aż głupio jest mi pozytywnie pisać, gdyż ostatnie info o naszej działalności sięga miesiące temu :( nie mówiąc już o spóźnieniu z wydaniem zina za co ogromnie przepraszam...

W każdym razie plik można ściągnąć bezpośrednio ze strony fanzinu:
http://www.youkou.pl/download/youkou_14.pdf

Czternasty numer składa się na 28 stron mangowej treści, a w szczególności:

Artykuły: Seks i przepływający świat; Stereotypy o Japończykach - prawdy i mity; Emotikony dalekiego wschodu; Jak tworzyć mangę; Essentia RPG - Nacje; Japonia - część I
Dział: Anime na Szybko
Recenzje: HEY! WHICH WAY NOW?!; Baccano!; Spice and Wolf.
Dodatkowo: Prosta recepta na zupę Miso; "Kompletny kurs języka japońskiego" - pierwsze wrażenia z książki; Opowiadanie.
Oprócz tego spis nadchodzących konwentów oraz garść newsów i informacji o czasopismach mangowych oraz szereg ciekawych rysunków.

Zapraszam do odwiedzenia strony: www.youkou.pl
Garet

_________________
youkou fanzin - Manga Anime Japonia
www.youkou.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Yakow Płeć:Mężczyzna
Devil Luck


Dołączył: 17 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2008, 15:12   

Wcześniej w czeluściach forum nie zwróciłem uwagi na ten temat, ale jako, że mam leniwą sobotę, za oknem pada deszcz i jest zimmno stwierdziłem, że mogę poczytać.

Bardzo dobrze, że poza anime i mangą mówicie tez o kulturze Japonii. Bo artykuł Stereotypy o Japończykach - prawdy i mity był najfajniejszym z całego nr #14 jak dla mnie. A ciekawostki w stylu dalekowschodnich emotikon też są dla mnie ciekawe.

(^_^)

_________________
Życie jest ciągiem następujących po sobie chwilowych rozwiązań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group