FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Wiosna 2007 - nowe serie
Wersja do druku
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2007, 02:12   Wiosna 2007 - nowe serie

Krótko: co oglądacie w tym sezonie?

Przegląd nowych serii znajdziecie między innymi na tym blogu:
http://psgels.blogsome.com/2007/03/03/spring-season-preview-2/

Lubię oglądać anime w systemie cotygodniowym, postanowiłam więc rozejrzeć się trochę i zwiększyć moją tygodniową dawkę (Nodame, Bleach, D.Gray-man, Death Note, Naruto Shippuuden) o 1-2 nowe tytuły.

Moje typy:

Lovely Complex



Shoujo, komedia romantyczna. Ona - najwyższa dziewczyna w szkole, on - kurdupel. Uwielbiają sobie dokuczać, ale coś ich łączy: trudno kogoś poderwać, gdy natura zrobiła ci mały dowcip. Pewnego dnia zawierają pakt, który ma im pomóc to zmienić.
Lubię serie typu "z życia wzięte", podoba mi się kreska i pomysł, i mam wrażenie, że może to być coś lekkiego i przyjemnego w stylu Nodame Cantabile. Zna ktoś mangę albo live-action?
Anime rusza 7 kwietnia.

Zaciekawiła mnie też zapowiedź Tetsuko no Tabi.



To może być coś naprawdę odlotowego^^ Z tego co przeczytałam tu i ówdzie, jest to seria oparta na mandze opowiadającej o podróżach koleją... I to by było na tyle. Można jeszcze dorzucić komentarz autora: "This is non-fiction, so I apologize for the lack of drama" :D Niestety ta seria wystartuje chyba dopiero w czerwcu.

Ktoś coś jeszcze wypatrzył lub słyszał o czymś ciekawym?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-03-2007, 09:45   

Hm, robią adaptację Shining Tears... Mam nadzieję, że anime będzie lepsze od gry, bo ta była strasznie kiepska _-_;

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-03-2007, 09:49   

ghostface napisał/a:
Zna ktoś mangę


Uwaaaaa!!!! Ja znam mangę (ale jeszcze nie całą), manga świetna i już nie mogę się doczekać anime *o*
Zabawne to jest i przyjemnie się czyta. Niby typowe (nietypowe ;)) shojo ale wciąga.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2007, 12:13   

Keii napisał/a:
Hm, robią adaptację Shining Tears... Mam nadzieję, że anime będzie lepsze od gry, bo ta była strasznie kiepska _-_;

Nie brzmi to zachęcająco, ale zdarzają się adaptacje lepsze od oryginału, zwłaszcza jeśli same w sobie mają coś oryginalnego. Ja sobie raczej odpuszczę to anime, jakoś nie mam nastroju na fantasy ;)

Melmothia napisał/a:
Niby typowe (nietypowe ;))

Spoko, to mi zupełnie wystarczy na zachętę. Mam zamiar obejrzeć również wersję kinową/TV (nie zdążyłam jeszcze tego ustalić), bo te fragmenty, które widziałam wyglądają po prostu ślicznie, a mnie ostatnio wzięło na słodkości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-03-2007, 12:36   

@ghostface - chodziło mi bardziej o rozgrywkę, niż fabułę. Z tą ostatnią chyba nie było tragicznie, aczkolwiek niewiele pamiętam, bo przez pierwsze parę godzin grałem tylko po to, żeby jak najszybciej włączyć tryb na dwóch graczy ;)

Swoją drogą, kiedy można spodziewać się nowej serii Tsukaimy, School Rumble i Haruhi?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-03-2007, 13:44   

Keii napisał/a:
Swoją drogą, kiedy można spodziewać się nowej serii Tsukaimy

Na Anidbie, jakiś czas temu pisało że będzie w kwietniu ale teraz sie nie wiadomo kiedy, zapewne w tym roku:) Teraz jest prawidłowo

Fajna Stronka ogólnie

Moje typy do przeglądniecia

Lovely Complex
Devil may cry
Skullman
Heroic Age
Seirei no Moribito
Dennou Coil - A Circle of Children- to wydaje mi sie najciekawsze z tych wszystkich, czytałem zapowiedż gdzieś tam
Plus to co sami polecicie


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 25-03-2007, 14:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-03-2007, 14:08   

Haruhi i Zero miały chyba wyjść jesienią.

W tym sezonię przygotowuję się na:
Darker than Black - BONES powinien zapewnić odpowiednią jakość
Serei no Moribato - trailery wyglądają zachęcająco; budżetu chyba nie poskąpili
Nanoha StrikerS - Nanoha A's była udaną fuzją mahou shoujo z serią shounen, więc obejrzę i kontynuację

Zamierzam rzucić okiem na:
Claymore - Wiedźmin w kobiecym wydaniu
Bokurano - manga prezentuje się interesująco, ale GONZO pewnie i tak to spaprze
Lucky (gwiazdka) Star - KyoAni ekranizuje strip komiksowy. Nie nastawiam się na Azumangę Daioh, ale z ich talentem może być udane

Może dla śmiechu oglądnę jeszcze parę odcinków Romeo x Juliet, choć to chyba będzie totalna katastrofa.
-
Nie zapominam też o kinówkach - Kino no Tabi i Shakugan no Shana. Może jeszcze Bleach:Memory of nobody wyjdzie na DVD.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!


Ostatnio zmieniony przez fm dnia 25-03-2007, 14:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-03-2007, 14:22   

Hm, moje typy, jak na razie:

Murder Princess
Hayate the Combat Butler => pewnie okaże się głupie jak lato z radiem, jak manga, ale o dziwo czytało się ją całkiem nieźle
Seto no Hanayome => romans z syrenką w tle... evil, so evil...
El Cazador => tu podoba mi się chara design i ogólny zarys fabuły
Kiss Dumm: Engage Planet => sf anyone?
Claymore => hm. sf? fantasy? plus demony i ładna panienka na nie polująca. w dodatku panienka z Problemem.
Romeo x Juliet => a zobaczę z czystej ciekawości co też Japońce z Szekspira mogli zrobić
Darker Than Black: Kuro no Keiyakusha => raz: pewnie okaże się angstycznym horrorem lub czymś w tym guście. dwa: te zue spojrzenie z obrazka...
Seirei no Moribito => fairies! fairies! może okazać sie niezłym fantasy
Bokura no... => raz: mecha. dwa: krwawa 'wirtualna' rzeczywistość przekładająca się na świat realny. albo będzie gniotem nie do oglądania, albo niezłą psychologicznie serią
Highlander: Vengeance => tak, TEN Highlander i TEN Christopher Lambert. Spodziewam się czegoś absolutnie głupiego, a przy tym nieźle fazogennego.

z czegoś późniejszego:
Piano no Mori - The Perfect World of Kai => film z lipca, sam plakat jest tak niesamowicie nastrojowy, że będę musiała to zobaczyć

spróbuję również wspomniany przez Ghostface Lovely Complex (ze względu na mangę), film kinowy Shakugan no Shana (must have!), drugi sezon Emmy (same here)


Pewnie połowa z wymienionych tytułów okaże się nie do oglądania lub nie trafi w moje gusta, ale spróbować zawsze można.


Proszę BEZ linków do AniDB, bo konstytucja.
W aniDB można skopiować link do ANN i użyć tutaj.
Moderatorus Rex

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2007, 14:55   

fm napisał/a:
Darker than Black - BONES powinien zapewnić odpowiednią jakość

O tym też myślałam. Na pewno obejrzę parę odcinków, zobaczę czy mnie zainteresuje. Być może to będzie hit tej wiosny, ale nie wiem czego się spodziewać. Angstyczny horror, jak prorokuje GoNik - jestem za :p

GoNik napisał/a:
Kiss Dumm: Engage Planet => sf anyone?

O tym nie słyszałam. Opis nie robi na mnie wrażenia, ale bardzo podoba mi się chara design. Wciągam na listę!

GoNik napisał/a:
Shakugan no Shana (must have!)

GoNik, możesz powiedzieć coś więcej?

W ogóle widzę, że rozrzut jest duży w typowaniach, więc mam nadzieję, że wspólnymi siłami wyłowimy coś ciekawego. Podzielcie się wrażeniami jak już coś pooglądacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-03-2007, 15:14   

apropos Shany: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/627/rec/634
seria nie była specjalnie ambitna, ale spodobała mi się na tyle, że kinówkę obejrzę

Poza tym próbuję Reideen, dwa wypuszczone odcinki. Komentarz po obejrzeniu oczywiście zamieszczę.


BEZ linków do AniDB. Konstytucja.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-03-2007, 15:49   

Ten Darker than Black brzmi ciekawie, Shanę mam nadzieje że dorwę
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2007, 17:00   

Claymore zapowiada się nieźle. Manga zalega mi na dysku od kilku dobrych miesięcy, ale planuje sięza nią zabrać jak najszybciej, więc akurat będę mógł na świeżo porównać.
Możliwe, że Flag jest ciekawe. Musiałbym zobaczyć pierwszy sezon.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 25-03-2007, 18:15   

Do mojej tygodniowej porcji anime dorzucę pewnie coś z tej listy:
Hayate the Combat Butler - zapowiada się na totalnie głupiutki odmóżdżacz, w sam raz dla relaksu po ciężkim dniu :)
Darker than Black - zobaczymy, mam nadzieję że to nie będzie pseudofilozoficzny bełkot
Seto no Hanayome - Mała Syrenka?
Heroic Age - sama nie wiem dlaczego...
Koutetsu Sangokushi - mam nadzieję, że grafika będzie jak na obrazku.
El Cazador - podoba mi się grafika i w ogóle zarys fabuły.

W wolnej chwili rzucę jeszcze okiem na Seirei no Moribito, Towards the Terra i oczywiście Romeo i Julię, zakładam że główne postacie będą mdłe do bólu, ale widok Zorro w trailerze zwalił mnie z nóg :) I tak pewnie większość serii które będę oglądać, pokryje się z typami GoNik i ghostface :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-03-2007, 19:23   

Hayate the Combat Butler - od razu mi się spodobało, nie wiedzieć czemu, ale mam dziwne wrażenie, że odpadnę od tej serii tak jak od Yamato Nadeshiko, więc na razie machnęłam na to ręką. Zbadanie terenu zostawiam Wam :)

moshi_moshi napisał/a:
I tak pewnie większość serii które będę oglądać, pokryje się z typami GoNik i ghostface :)

Więc będzie można komentować na bieżąco. Yosh!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 25-03-2007, 19:32   

Czy rzuciła się komuś w oczy jakaś nowa seria opowiadająca o samurajach, z dużą dawką historii?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group