FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Święci z Bostonu
Wersja do druku
B-Real Płeć:Mężczyzna
Me, Myself and I


Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Polska / Zamosc
Status: offline
PostWysłany: 03-05-2007, 17:02   Święci z Bostonu

http://gfx.filmweb.pl/po/02/13/10213/7023685.3.jpg
http://www.swieci-z-bostonu.vision.pl/photo/bs01.gif
http://www.swieci-z-bostonu.vision.pl/photo/bd09.jpg

Obdarzeni irlandzkimi korzeniami bracia MacManus (Norman Reedus i Sean Patrick Flanery) to dwóch oryginałów, którzy na co dzień pracują w bostońskiej rzeźni. Mimo, że są wszechstronnie wykształceni (obaj mówią kilkoma językami) ta prosta praca sprawia im wiele przyjemności i w 100 % realizuje ich zawodowe ambicje. Niestety, pewnego piękna dnia w ich ulubionym barze pojawiają się agresywnie nastawieni przedstawiciele rosyjskiej mafii. Tyle tylko, że tym razem trafiła kosa na kamień...




Po wykonaniu pierwszej "roboty" do MacManusów dociera, że Bóg wybrał ich na swoich aniołów, którzy mają zaprowadzić porządek na ulicach miasta. Uzbrojeni w gigantyczny arsenał, wyposażeni w żelazną wolę i determinację, nasi bohaterowie ze słowami modlitwy na ustach biorą się za oczyszczanie Bostonu z wszelkiej maści zbrodniarzy, morderców, gwałcicieli i handlarzy narkotyków. Jak sami mówią "Układ jest prosty - zły człowiek to martwy człowiek". Na ich drodze stają przedstawiciele mafii, bezlitosny morderca o wdzięcznej ksywie Il Duce (Billy Connolly) przypominający trochę Leona Zawodowca i z resztą używający tego samego kodeksu honorowego - "nie zabijam kobiet i dzieci", genialny agent FBI o homoseksualnych skłonnościach (Willem Dafoe) i wielu, wielu złoczyńców. I tak, zaczyna się Armageddon!

"Święci z Bostonu" - debiut reżyserski Troya Duffy'ego to wspaniałe połączenie filmu sensacyjnego, komedii i... filmu religijnego. Nasi bohaterowie tak jak Blues Brothers muszą wykonać swoją "misję od Boga", a że przy okazji trzeba będzie rozlać rzekę nieczystej krwi - no cóż, z Bogiem przecież się nie dyskutuje. Tak jak w słynnej powieści Dumasa "Chrabia Monte Christo" - "Bóg otacza opieką złych ludzi, by mogli się oni stać narzędziem Jego zemsty" - z tą różnicą, że nasi bohaterowie tak naprawdę są dobrzy....

_________________
- Po Drugie Szacunek Lojalnosc po Piersze
- Uwazaj jak tanczysz bo zyciowy parkiet byla sliski...Badz bliski dla Bliskich...
- Pomoc jest zawsze gestem pieknym !!
- Blokowiska i Bloki betonowe uroki...
- Dniem i Noca...Przyjaciolom sluzyc Pomoca !!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10745502
Vallewida Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Kwi 2008
Skąd: z za morza
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2008, 00:58   

Zdecydowanie i niezaprzeczalnie jeden z lepszych filmów jakie widziałam. Ciekawy i oreginalny pomysł ^^ A i aktorzy całkiem fajni , i dialogi i ...
Pozatym ... lubię takie klimaty !

_________________
Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały. Ale i tak było wesoło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3562811
Amnezjusz Płeć:Mężczyzna
Pan Patafian


Dołączył: 04 Lis 2007
Skąd: Leszno/polter
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2008, 09:23   

Film wspominam bardzo dobrze. Mocno w pamięci zapadł mi - prócz dobrej gry aktorów i ogólnie fajnej fabuły - sposób przeprowadzania egzekucji przez "wybranych" jak i sam finał... lub w każdym razie rozwiązanie wątku braci i agenta granego przez Defoe. Polecam.

_________________
Moim zdaniem... cement jest o wiele... bardziej interesujący... niż to się ludziom wydaje. - RJ Patafian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9086435
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 20-04-2008, 23:24   

O taaak, ten film również bardzo mi się podobał! Najbardziej wrażenie na mnie zrobiło specyficzne, ale jakże dla mnie idealne pasujące poczucie humoru! A główni bracia mnie się baaardzo podobali - pod względem aktorskim chyba również się spisali, ich urok troszkę przeszkadzał mi w obiektywnej ocenie :) Ale za to Defoe..To był pierwszy film, gdzie tak zwróciłam na niego uwagę - zagrał nonszalancko i po prostu genialnie!! Z taką lekkością..Scena z partnerem w łóżku - mistrzostwo!!

Ogółem po tym filmie, jak w Death Note, można zadac sobie pytanie - czy taka metoda powinna być popierana. Jak film budzi takie emocje to naprawdę to jest coś.

P.S. Bracia Irlandczycy - mam sentyment do tego kraju dzięki Bono i spółce, tym przyjemniejszy element filmu!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2008, 08:17   

Dobry Noir, choć pod koniec już mi się mniej podobał, to otwarcie i 'środek' rewelka.

i to co się stało z kotkiem xDDDDD

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Katsumi32 Płeć:Kobieta
Hell Girl


Dołączyła: 01 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2008, 23:36   

Świetny film poprostu, poczucie humory jest miodzio! Jeden z lepszych filmów jakie ostatnio miałam okazję widzieć, ps. czy druga część już wyszła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2008, 09:50   

a to miała być druga część?

w kazydm razie narazie nie ma

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2008, 11:50   

Tak, ma być. Podobno zdjęcia mają rozpocząć się w tym roku. Informacja z Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/The_Boondock_Saints#Sequel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shadow Dancer Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Sty 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-01-2009, 22:52   

Totalnie kocham ten film. Po obejrzeniu wrył mi się w pamięć na amen. Niestety widziałam go tylko raz i to już dość dawno temu, a nie mam skąd go sobie skombinować, więc...
Druga część? Bosko! Kiedy i gdzie, a nie przegapię choćbym zginąć miała :D

Edit: 21.02.2009
Tak! Znalazłam i obejrzałam znów i wszystko się w pamięci odświeżyło i jeszcze bardzie utwierdziło mnie w przekonaniu, że ten film na wasze pozostanie jednym z moich ulubionych.
Link zachowany, zachomikowany i zagrzebany co by nigdy nie stracić:D
Muszę przyznać, że teraz, kiedy wszystko sobie przypomniałam, koniec jest... rozczarowujący.
Cóż pozostaje mi mieć jedynie nadzieję, że następna część - o ile rzeczywiście powstanie i pojawi się w Polsce - rozwiąże i wyjaśni powstałą sytuację.

A tymczasem dalej będę skrycie ubóstwiać braci MacManus x)

_________________


Ostatnio zmieniony przez Shadow Dancer dnia 21-02-2009, 20:58, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lukey Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Lut 2009
Skąd: Białystok
Status: offline
PostWysłany: 09-02-2009, 21:52   

Ostatnio obejrzalem go po raz enty, tym razem na dvd. Film jest po prostu swietny, bardzo ciekawie ukazano 'irlandzkosc' braci, sprzeczne motywy takze (twardy gej-agent Smecker z wewnetrznym konfliktem pomiedzy moralnoscia i etyka a sprawiedliwoscia). No i cala ta otoczka- niezwyklosc czynow zwyklych osob (opieranie sie braci na motywach z filmow sensacyjnych :D) i ogolna idea i wprowadzanie jej w zycie- wszystko to tworzy kult i klasyke, a takie filmy sie oglada!

Jesli druga czesc ujrzy swiatlo dzienne, to mam nadzieje, ze nie zrobia z niej po prostu zwyklego filmu sensacyjnego pozbawionego walorow poprzednika. Bede wyczekiwal i nasluchiwal.

_________________
If I could only reach the sky, I would...
Oh, If I could only reach the sun, I would...

I would like to come back.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dragoness Płeć:Kobieta
Nie Własna


Dołączyła: 06 Lut 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2009, 11:53   

Ojojoj... Film zapadł w pamięć, o tak...
Dobry film, film który sie kocha trudno sprecyzować.
Naprawdę podobała mi się fabuła (nie żadne trele-morele z pistoletami, kałachami ani Kaczyńskimi ryjami).
2 częśc wszystko by zniszczyła.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dominika
Gość
PostWysłany: 01-08-2009, 11:04   

dla mnie to jedyny i niepowtarzalny film. uczy nas by służyć pomocą i nie czynić zła. poza tym doskonale dobrani aktorzy no mi ten ich powalający na kolana humor!!! można go oglądać setki razy i zawsze jest tak samo interesujący. szacuneczek dla reżysera bo odwalił kawał dobrej roboty!!!
Powrót do góry
saint
Gość
PostWysłany: 04-08-2009, 18:18   

Święci zdecydowanie zasługują na miano jednego z najlepszych filmów!!! Obsadzeni aktorzy kapitalnie odegrali swoje role. Spora dawka humoru jak na film sensacyjny bardzo umila oglądanie i przyprawia o łzy w oczach, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu:) akcja z kotem rozwalonym na ścianie i bójka braci w szybie wentylacyjnym wciąż powala mnie na kolana a do tego wszystkiego świetnie dobrana muzyka. Moja nota dla tego filmu to 10/10. Polecam wszystkim!!!
Powrót do góry
mareczek
Gość
PostWysłany: 06-08-2009, 16:12   

wszystkie kobitki dobrze oceniają ten film bo większośc z nich oszalała na punkcie przystojnych braci Macmanus a do ich grona mogę zaliczyc nawet moją własną dziewczynę!!! ale mnie to nie przeszkadza:-) sam oceniam ten film bardzo pozytywnie dlatego że zostały w nim zawarte świetne sceny i dialogi, a ponadto doskonale dobrana muzyka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group