FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
  Czarna lista zespołów
Wersja do druku
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2007, 13:37   Czarna lista zespołów

artykuł na onecie


nie będę komentowała, bo jeszcze ktoś mnie uzna za wrednego prowokatora i warna dostanę. powiem tylko tyle, że Mansona i Behemotha nie trawię a Kata słucham bardzo rzadko, ale zabranianie komukolwiek koncertów ze względu na (najczęściej domniemany) satanizm to głupota i tworzenie państwa wyznaniowego, a zabronione pewnie zostaną jeszcze inne, mniej lub bardziej (albo wcale) radykalne grupy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-06-2007, 13:57   

Jak dla mnie to kolejne widły z igły. Takich komitetów zajmujących się polowaniami na czarownice jest pełno i w innych państwach, a póki są ignorowane to nic złego się nie dzieje. Pan Nowak (szef komitetu) swego czasu próbował przekonać sejm do ustawowego zakazu propagowania satanizmu i jakoś nie udało mu się przeforsować tego pomysłu. Zresztą nawet jak jakis nadgorliwy urzędas skorzysta z takiej listy, to nie sądzę, żeby Manson przejął się zakazem występowania w Psiej Wólce (może nawet ucieszyć się z darmowej reklamy).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2007, 14:03   

Cytat:
lista zespołów "propagujących satanizm", którym Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami chce zabronić grania koncertów

Ekhm... a co ma tak w ogóle satanizm do sekt? Przecież te organizacje propagują masę różnych wyznań, w tym chyba również chrześcijaństwo XD. Jak to pięknie oglądać ludzi, którzy nie bardzo znają się na swojej robocie...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-06-2007, 14:05   

Ej tam, Nowak to już emeryt i weteran tego typu akcji. Kiedyś jeden z moich dawnych znajomych, który organizował trasę Kata po Polsce miał z tym jełopem do czynienia. Ignore the bastad, tyle powiem.
Hehemotha słuchałem do trzeciej płyty, potem zaczęli grać muzykę dla tokarzy.
Powrót do góry
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2007, 14:15   

ale samorządy się na to zgadzają. Nowak kiedyś też chciał Moonspella zabronić, ale teraz jest chyba coraz bliższy triumfu :D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2007, 14:22   

Nezumi napisał/a:
powiem tylko tyle, że Mansona i Behemotha nie trawię

Ja też nie bardzo... Tzn. Behemotha nawet nie znam, Mansona zdarzało się gdzie niegdzie słyszeć i jakoś mi nie odpowiada...
Cytat:
Hiphop jest taki sam - cały gangsta rap z gloryfikowaniem mordobicie, gangsterstwa, strzelaniem do policji, czy w łagodniejszych polskich wersjach - waleniem pałami. W najlepszym przypadku teksty są o zaliczaniu "suczek" i "świń" na imprezach.

No cóż, dobry HH też się zdarza (np. Fisz, Beastie Boys), ale generalnie rzadko go słucham. Ze wzlędu na to, co powyżej ;] .

Nie pomyśleli czasem o tym, że zakazując koncertów danych zespołów mogą zwiększyć ich atrakcyjność (zgodnie z regułą, że najlepiej smakuje owoc zakazany ;] )?...
Jeśli to było na serio, to szanse na jakikolwiek koncert takiego Rammsteina w Polsce są nikłe... >.>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-06-2007, 14:39   

Nezumciu, z tej trasy Kata o której mówiłem do skutku doszedł chyba tylko jeden koncert. Kiedyś, przed koncetrem Behegniota w Gnieźnie pojawiły się ulotki zawierające urywki z tekstu ich "przeboju" pt. "Chwała mordercom Wojciecha" (swoją drogą, ktoś musiał cierpliwie spisać tekst ze słuchu, bo w książeczce straszliwy szatanista Nerdżal bał sie go wydrukować).
Naprawdę, takie rzeczy to nic nowego, znam je z autopsji do wielu lat. W sumie jestem nawet w stanie zrozumieć samorządy - zbudowały sale koncetrowe za własne pieniądze więc mają prawo decydować, kto w nich będzie grał. Ich kasa - ich wybór.
Powrót do góry
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2007, 00:49   

BOReK napisał/a:
Ekhm... a co ma tak w ogóle satanizm do sekt?

Oczywiście zalezy od tego, jaką definicje sekty przyjmiemy, ale wydaje mi się, że jednak oba słowa mają ze sobą conajmniej troche wspolnego.
O ile nie popieram działań fanatyków (a na takiego tego Nowaka kreujecie - choć ja pierwszy raz o gościu słysze) , to z całą pewnością mogę powiedzieć, że gdybym tylko mógł to takiego Marlina Mansona na koncert do mojego miasta bym nie wpuścił :), o pozostałych wymienionych nie wiem nic albo bardzo mało i chyba wole by tak zostało - patrz: gdybym miał zadecydować czy wpuścić czy nie, musiałbym się zapoznać z ich twórczością i wtedy pewnie zadecydował bym, że...... najprawdopodobniej Nie. :)

BTW: ten "artykuł" na onecie to jest po prostu CUT, taki sam CUT jak wspomniane w nim darmowe Metro. I taka jest prawda, że opinie wielu ludzi kształtuje taki CUT jak Metro. Ze wszystkich mediów jakie są na świecie najbardziej nie cierpie takiego właśnie CUT co wciska ludziom byle pierdoły by zarobić na reklamach. Normalnie mam ochote się na to tak sfrustrować czasami...

Ja rozumiem, że można się sfrustrować, jednak jakieś granice istnieją.
I nie obchodzi mnie, czy to zwykłe polskie, czy angielskie G*.

Zmoderowano. I żeby mi to było ostatni raz. Inaczej się bardzo zdenerwuję.
IKa


_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2007, 09:17   

pewiem tak, że to co się stanie z satanizmem mnie wali bo to płytkie odwrócenie ideii chrześcijańskich, bosh czy 'biblia szatana' naprawdę tak komuś łeb dała radę zwichrować? gdyby nie to ze miałem ja w pdf. to by mi za papier w kibelku robiła ;]

ale to jedna rzecz, za to zespoły z imidżem czarno-ciemno-demonicznym nie wiem czemu nagle mają przestac grać... nikt nikogo do chodzenia na koncerty nie zmusza, do słuchania ryków też, większe zło jest na wiejskiej...

zresztą zróbmy jednak z Jezusa króla Polski i niech on decyduje XD

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-06-2007, 10:42   

Byli już tacy, co to Matkę Boską generałem zrobili. Wystarczy.

Demokracja to taki paskudny system, w którym każdy głupek, zarówno "szatanista" jak i "moher" może wyrażać własne zdanie, przynajmniej dopóki druga strona nie poczuje się obrażona i nie pozwie go do sądu. A gdyby przeróżne Nowaki pomyślały, to by zaczęły walić procesami w zespoły, których teksty i wypowiedzi w wywiadach de facto naruszają polskie prawo i które można by w ten sposób łatwo wykończyć. Zastrzegam jednak, że nazw nie podam, nie wydam (byłych) znajomych.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-06-2007, 13:02   

Cytat:
W sumie jestem nawet w stanie zrozumieć samorządy - zbudowały sale koncetrowe za własne pieniądze więc mają prawo decydować, kto w nich będzie grał. Ich kasa - ich wybór.


As Grisz said - nie posądzałbym urzędników o znajomość jakichś niszowych zespołów, więc mogą tę czarną listę stosować na przykład jako podręcznik. Choćby tylko do tego, by potem nie mieć problemów z rozwydrzonymi moherami, wyciągającymi im ten koncert na dzień przed kampanią wyborczą.

Cytat:
oraz światowej sławy amerykańska gwiazda Marylin Manson


Łii, Mansonowi cycki dorobili...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bajachikoma Płeć:Mężczyzna
Indywiduaristo


Dołączył: 18 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2007, 14:48   

Gadajcie co chcecie, ale to wcale nie jest fajne

że są zespoły, które na koncertach wieszają poucinane głowy zwierząt (wszystko jedno czy prawdziwe czy nie), wszędzie jest pełno krwi, drą się "zabij księdza" (nie zależnie co się o nich sądzi), jedzą flaki i generalnie "robią bydło". Nie mówicie, że nie ma to żadnego wpływu na młodych ludzi, którzy przychodzą na te koncerty. Nie czepami się akurat metalu. Hiphop jest taki sam - cały gangsta rap z gloryfikowaniem mordobicie, gangsterstwa, strzelaniem do policji, czy w łagodniejszych polskich wersjach - waleniem pałami. W najlepszym przypadku teksty są o zaliczaniu "suczek" i "świń" na imprezach. W telewizji różne Jackassy i inne Dirty Sanchezy. No k....! Przy takim wszechstronnym epatowaniu tego typu zachowaniami trzeba mieć naprawdę mocną psychikę, żeby nie wyrosnąć na jakiegoś popaprańca. Żeby się nikt nie czepiał uogólnień - wiem, że są setki zespołów metalowych i hiphopowych, które nie gloryfikują przemocy i tym podobnych. Sam znam takich sporo, ale jest też bardzo dużo. Nie mówię, że trzeba wszystkiego zakazywać i że wszędzie ma grać Arka Noego. Nie wiem co z tym zrobić. Ale problem jest i nie ma co udawać, ze go nie ma.


~mękoła, 14.06.2007 13:09

A ktos tam tak madrze napisał......i co teraz ?? Sprawe załatwia wstep na koncert od 18 lat co nie ??

hm....

_________________
!! !! !! Fruźki wolą optymistów !! !! !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4220472
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2007, 15:00   

korsarz napisał/a:
No cóż, dobry HH też się zdarza

popieram. w każdym gatunku jest coś dobrego.
Azag napisał/a:
O ile nie popieram działań fanatyków (a na takiego tego Nowaka kreujecie - choć ja pierwszy raz o gościu słysze) , to z całą pewnością mogę powiedzieć, że gdybym tylko mógł to takiego Marlina Mansona na koncert do mojego miasta bym nie wpuścił :), o pozostałych wymienionych nie wiem nic albo bardzo mało i chyba wole by tak zostało - patrz: gdybym miał zadecydować czy wpuścić czy nie, musiałbym się zapoznać z ich twórczością i wtedy pewnie zadecydował bym, że...... najprawdopodobniej Nie. :)

pomyśl sobie o tym, że na razie są trzy zespoły, ale będzie więcej. i wtedy na przykład Nightwish, którego lubisz, nie mógłby przyjechać (bo z satanizmem Nightwish ma tyle wspólnego co Moonspell).
Grisznak napisał/a:
Naprawdę, takie rzeczy to nic nowego, znam je z autopsji do wielu lat. W sumie jestem nawet w stanie zrozumieć samorządy - zbudowały sale koncetrowe za własne pieniądze więc mają prawo decydować, kto w nich będzie grał. Ich kasa - ich wybór.

a co z koncertami w klubach? na przykład Kat jak ostatnio był w Kielcach to w klubie grali.
Ari napisał/a:
ale to jedna rzecz, za to zespoły z imidżem czarno-ciemno-demonicznym nie wiem czemu nagle mają przestac grać... nikt nikogo do chodzenia na koncerty nie zmusza, do słuchania ryków też, większe zło jest na wiejskiej...

właśnie. nie popieram satanizmu, ale powinna być wolność. poza tym, wiele zespołów uważanych za satanistyczne nie ma z tym ruchem nic wspólnego (np. Iron Maiden).
Cytat:
A gdyby przeróżne Nowaki pomyślały, to by zaczęły walić procesami w zespoły, których teksty i wypowiedzi w wywiadach de facto naruszają polskie prawo i które można by w ten sposób łatwo wykończyć. Zastrzegam jednak, że nazw nie podam, nie wydam (byłych) znajomych.

99% polskiej sceny RAC, w szczególności Honor (gdyby wokalista żył), Konkwista 88, Fanatyk, Głos Prawy i Twierdza, Ekspansja, The Gits (ale nie za teksty, bo są apolityczne) i kilka innych. to co prawda nie jest satanizm, tylko skrajna prawica, i to wcale nie domniemana (chociaż dla mnie to gorsze od satanizmu).
Ysengrinn napisał/a:
As Grisz said - nie posądzałbym urzędników o znajomość jakichś niszowych zespołów, więc mogą tę czarną listę stosować na przykład jako podręcznik. Choćby tylko do tego, by potem nie mieć problemów z rozwydrzonymi moherami, wyciągającymi im ten koncert na dzień przed kampanią wyborczą.

mądry polityk szuka sobie innego elektoratu niż rozwydrzone mohery. a jeśli chce mieć ideologię pasującą moherom, rolnikom, księżom, liberałom, nacjonalistom, mniejszościom narodowym, komunistom, bezdomnym, inteligencji i szarym obywtaelom to wyjdzie z tego populizm bo nikt nie jest w stanie dogodzić wszystkim
Cytat:
A ktos tam tak madrze napisał......i co teraz ?? Sprawe załatwia wstep na koncert od 18 lat co nie ??

bez sensu. zawsze ktoś się przyczepi i wyjdzie na to, że wszystkie koncerty będą od 18 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2007, 15:20   

Nezumi napisał/a:
wiele zespołów uważanych za satanistyczne nie ma z tym ruchem nic wspólnego (np. Iron Maiden).

The Number of the Beasts niesatanistyczne? :}
Nezumi napisał/a:
wszystkie koncerty będą od 18 lat

Jarre'a też? ;}
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-06-2007, 15:57   

Cytat:
wyjdzie na to, że wszystkie koncerty będą od 18 lat

I byłoby super. Żadnych mrocznych małolatów w bluzeczkach Ajron Majden czy innej lajtowej swołoczy na koncertach. Autentycznie, na metalowe imprezy powinno się wchodzić z dowodem.
Cytat:
mądry polityk szuka sobie innego elektoratu niż rozwydrzone mohery. a jeśli chce mieć ideologię pasującą moherom, rolnikom, księżom, liberałom, nacjonalistom, mniejszościom narodowym, komunistom, bezdomnym, inteligencji i szarym obywtaelom to wyjdzie z tego populizm bo nikt nie jest w stanie dogodzić wszystkim

Mądry polityk umie kalkulować - jeśli da zakaz, to większość oleje sprawę, część się ucieszy bo będzie spokój i bez zadym, mohery się ucieszą, zaś przeciw będzie tylko młódź, która albo praw wyborczych nie ma, albo i tak olewa wybory.
Cytat:
99% polskiej sceny RAC, w szczególności Honor (gdyby wokalista żył), Konkwista 88, Fanatyk, Głos Prawy i Twierdza, Ekspansja, The Gits (ale nie za teksty, bo są apolityczne) i kilka innych.

Ciekawej muzyki słuchasz...
Akurat RaCowcy mają z tym doświadczenie i w sądzie g***o im udowodnisz. Ja mówię o ahtystach, którzy zajmują się na co dzień negacją holocaustu, polskich granic na zachodzie, pochwała nazizmu i Hitlera a także komunizmu (pankowe brudasy). A na to są stosowne paragrafy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 11 Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group