FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Neverwinter Night (+ dodatki)
Wersja do druku
Nami Płeć:Kobieta
Ruda! xD"


Dołączyła: 21 Paź 2006
Skąd: Syberia
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2007, 15:47   Neverwinter Night (+ dodatki)

Trochę mnie zaskoczyło, że nie znalazłam tutaj tego RPG.
Czy ono jest aż takie złe czy ja źle szukałam? Bo jak zdublowałam temat to proszę o wybaczenie tego nietaktu ;p

Neverwinter Night jest moim zdaniem dobrą grą RPG wartą polecenia i wartą zagrania. Najgorsze jest to jak gramy w to któryś raz z kolei i musimy przechodzić pierwszą planszę w której to misja niesamowicie pożera czas ze względu na swą długość O.o"
Dlatego strasznie mi się nie chce przechodzić podstaw NWN, tej pierwszej planszy bo znam ją na pamięć i właściwie jest dużo do zrobienia.
Moim ulubionym towarzyszem tam jest Tom, przezabawny jak dla mnie łotrzyk ^^ Uwielbiam go. Oprócz niego jest jeszcze pewna kapłanka z imieniem na L., jednak nie pamiętam jak dokładnie ono brzmi - niesamowita niezdara :P

W 1dodatku, Shadows of Undrentide, towarzyszami podróży mogą być osoby ze szkoły w której to zaczynamy grę. Są to zupełnie inne osoby niż w podstawowej części NWN. Pierwsza misja też jest niesamowicie męcząca. Najgorsze jest gdy skończą się kryształy ogniskujące i do miasta trzeba iść pieszo. Nudzi to, bynajmniej mnie. Potem jak uporamy się z tym jest pustynia, niezbyt trudna :P
Dalsze części są już bardziej męczące, ze względu na dużą odległością od np dźwigni które trzeba ruszyć by otworzyć drzwi. Mnie to akurat denerwuje tym bardziej, że przeszkadza mi w tym jakaś chorda szkieletów pożeraczy ;p

W 2dodatku, Hordes of the Underdark męczymy się w podziemiach. Ale dochodzą nam ciekawe profesje o czym też zapomniałam wspomnieć w dodatku 1. Są też nowe foto postaci xD" Taka atrakcyjność :P
Ten dodatek pamiętam najmniej bo jakoś szybko mi poszły te podziemia ^^"
Trzeba wspomnieć, że tu do pomocy mamy bohaterów z NWN podstawowego.

Na pewno coś przeoczyłam, ale cóż. Myślę, że na razie ode mnie to tyle ^^

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8054079
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2007, 17:45   

Grałem w Neverwinter Nights, uczuciam mam mieszane. Co podobało mi się w tej grze? Przede wszystkim, zastosowana mechanika (mam na myśli mechanikę systemu rpg). To, co w wersji papierowej wyglądało niezbtyt jasno (ach, te ukradkowe ataki...), albo idiotycznie (np. zasady dotyczące poruszania), nagle "zaczynało grać". Okazało się, że mechanika d20 jednak nie jest taka zła, trzeba "tylko" solidnie ją opanować. Podobały mi się efekty czarów (tzn. efekty audio-wizualne). Były naprawdę klimatyczne, i dla każdego MG mogą być bezcenną pomocą w temacie "jak powinny w D&D wyglądać efekty czarów".
Podobnie niektóre podziemia - w NWN lochy wyglądają w miarę "realistycznie", np. widać że grobowiec to grobowiec, a nie zestaw przeszkód dla postaci.

I niestety to wszystko, co mi się podobało...
Gry nie skończyłem, mimo że zabierałem się dwa razy. Raz doszedłem do Luskanu i Wieży, drugi raz dałem sobie spokój przed Luskanem. Prawdę powiedziawszy, trudno mi powiedzieć, dlaczego gra tak mnie znudziła. Kuszącym byłoby powiedzieć, że powodem była fabuła, oparta na schemacie "bij zabij" - ale to nie byłoby prawdą. Prawdę pisząc, lubię mordownie, a NWN nie była pod tym względem jeszcze taka zła. Wydaje mi się, że to okrutna wprost liniowość, niekiedy wręcz brutalnie ingerująca w poczynania postaci (np. komunikat w rodzaju "Te drzwi są zamknięte. Może otworzą się w późniejszej części gry."). W porównaniu do takich gier, jak Fallout albo Morrowind, które dopuszczały niemal całkowitą dowolność w kolejności wykonywania zadań, poruszaniu się po mapie itp., NWN jest niezwykle restrykcyjny.

Oczywiście, trzeba też wziąć pod uwagę, że NWN to tak naprawdę gra dla kilku osób. Przypuszczam, że gdy gra się przez sieć ze znajomymi, gra nabiera rumieńców, i bardziej przypomina sejsę rpg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-08-2007, 18:08   

Popieram, ja nie wyszlam nawet z miasta... Mechanika do kitu (chybiles, chybiles, chybiles, i tak przez nastepne pol godziny), fabula kompletnie nieciekawa (tak, pewnie bylam dosyc rozpieszczona mudami), grafika i efekty nie zrobily na mnie wrazenia (bo jednak wole "klimatyczne" produkcje typu P:T czy - chociaz to z zupelnie innej beczki - Discworld). Na tamte czasy prawie ze dowolnie wybrany amatorski mud byl znaznie ciekawszy.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-08-2007, 23:42   

Jak dla mnie Neverwinter Nights miał dwa bardzo duże błędy - po pierwsze, był za łatwy. Po walkach w Baldur's Gate II (Tron Baala) i Icewind Dale II (Serce Furii) miałem wrażenie, jakbym nie tyle przechodził, co frunął bez przestoju po wrogach... i to od początku gry, bez używania najemnika. Zauważyć muszę, że grałem Czarownikiem/Elfem, czyli teoretycznie dość słabą postacią na starcie...
Po drugie - mi w tej grze brakuje fabuły i ciekawych postaci niezależnych... grając w oficjalna kampanię, miałem wrażenie, jakbym grał w jakiś amatorski mod do gry, w którym autor sklecił fabułę "na chybcika", aby szybko moc zacząć robić lokacje i skrypty.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
radgers Płeć:Mężczyzna
Merill J. Fernando


Dołączył: 08 Sie 2007
Skąd: Leszno/Sfery
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2007, 23:51   

Bianca napisał/a:
fabula kompletnie nieciekawa

No tu lekka przesada. Jak można nazwać pojedynek z Pradawnymi, jednymi z pierwszych ras Torilu, i ich królową za nieciekawy? Można dowiedzieć się sporo z zamierzchłej historii Faerunu itd. Ja przeszedłem podstawkę i Hordes of the Underdark. Shadows... jakoś nigdy mi się "nie złożyło" przejść. Najbardziej podobały mi się poziomy epickie w drugim dodatku i niezła moc jaką możesz tam uzbierać.
Nami napisał/a:
Ten dodatek pamiętam najmniej bo jakoś szybko mi poszły te podziemia ^^"

A ja najbardziej :P Śmiem twierdzić, że dorównuje podstawowej grze ale to tylko moje skromne zdanie.
Cytat:
Trzeba wspomnieć, że tu do pomocy mamy bohaterów z NWN podstawowego.

Wszystkich oprócz Grimgnawa z którym tak czy siak później walczymy. Ale żeby nie było Bianca, w Discworld co prawda nie grałem ale co do P:T to uważam go za najlepszego cRPGa z jakim się spotkałem. No, tam efekty czarów były o niebo lepsze. Jak sobie teraz przypomnę "Runy Udręki" to mnie ciarki przechodzą. :)

_________________
Duk said (czy coś takiego) - spróbuj i Ty xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8123446
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 20-01-2008, 23:29   

Dawno już nikt nic tu nie pisał na temat mojej ukochanej gry - a szkoda! Poczułam naglaca potrzebę wypowiedzenia się na jej temat:) mnie gra osobiście bardzo sie podoba, zresztą była pierwszą grą z tego gatunku i do dziś jest dla mnie bardzo ważna choć trochę czasu już mineło od kiedy jest na rynku, ma taką grafikę a nie inną, wyszła jej kontynuacja - ale o rzeczach które mają magię nie jest tak łatwo zapomnieć!

Za pierwszym razem gdy ją "odpaliłam" faktycznie mnie nie powaliła, zwłaszcza jak w pewnym momencie przekonałam się, że zebranie głównych składników heh jest zabójczo liniowe ale jednak..Zwiedzanie lasów, jaskiń, ten niepokój w grze, klimat jakoś w końcu podziałał. Tak, że przez kilka dni ta gra była numerem jeden w moim życiu. Pamiętam nawet dziś jak misja gdzie trzeba było nieźle dużo zombii zabić, ten cmentarz - jakie to było klimatyczne! Lubię grywać póżno w nocy to zrobiło to na mnie wrażenie (a może po porstu łatwo mnie przerazić?). A dodatek Hordes of the Underdark to extra sprawa! Dużo nowych klas, ale to że charakter boahetra tak wpływa na rozgrywkę - to mi się bardzo spodobało! No czasami męczył mnie fakt, że ciągle jest się w podziemiu ale to bardzo odmieniło Neverwinter!

Jak dla mnie Neverwinter to bardzo fajna sprawa. Jak dla mnie miał fajną fabułe, wciągneło mnie - mam sentyment do tej gry i już..

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2009, 23:18   

Ja mam pytanko które dotyczy: Hordes Of The Underdark - to był drugi dodatek do Neverwinter. Na jednym z pierwszych poziomów labiryntu Halastera(pierwszy rozdział), można spotkać niebieskiego smoka, który odstawia jakąś statuę. Gdy się go ukatrupi, to pozostawia po sobie smoczą krew. Moje pytanko jest następujące, czy to smoczą krew można do czegoś wykorzystać? Bo jestem już na 3 rozdziale i nie wiem co z nią zrobić. Wydaje mi się, że tylko do sprzedania się nadaje.
Powrót do góry
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 25-04-2009, 23:57   

Można ją wykorzystać do wyrobu unikalnych przedmiotów magicznych w kuźniach. Ja o ile pamiętam zrobiłem sobie rapier Namarry. Dokładniejsze informacje tutaj - link.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-04-2009, 10:15   

Dzięki, właśnie studiuje info z twojego linka. Swoją drogą fajny jest ten dodatek, questy ma przede wszystkim dobre.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-08-2010, 16:00   

http://www.eurogamer.net/articles/2010-08-23-new-neverwinter-game-announced

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group