FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Dungeoner
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-09-2007, 17:35   Dungeoner

Karciano - planszowa gra fantasy, przypominająca nieco zasadami Magię i Miecz. Od pewnego czasu jestem posiadaczem zestawu o nazwie "Grobowiec Króla Nieumarłych". Mechanika gry wygląda w ten sposób, że każdy gracz wybiera sobie postać, zaś plansza powstaje w trakcie gry, z losowanych kolejno kart. Niektórzy mieli okazję zapoznać się z tą grą na zlocie.

Gra się w to całkiem przyjemnie, jednak od pewnego czasu nie mam z kim grać, a więc poeksperymentowałem i okazało się, że przy pewnych modyfikacjach grać można z powodzeniem solo. Rozgrywka toczy się wtedy szybciej (bo gra się ok 20 minut).
Przejdź na dół
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-11-2007, 12:16   

Kupiłem (i oczywiście zapomniałem przywieźć do Warszawy, diachli). Rzeczywiście, gra jest interesująca, rozwojowa (można kupić kilka dodatków, co jakiś czas wychodzą nowe), i przede wszystkim bardzo dobrze wydana. Ideologią przypomina trochę skrzyżowanie "Labiryntu Śmierci" (swoją drogą, czy ktoś to jeszcze pamięta...?) i "Magii i Miecza", jednakże z lepiej opracowanym settingiem, którego elementy są widoczne w grze.
Rzeczywiście, można grać solo, i nawet jakoś to wychodzi, ale znając "Magię i Miecz" (tam też można było solować), jestem pewien że pełnię siły objawia Dungeoneer w większym towarzystwie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-11-2007, 13:02   

Na zlocie graliśmy chyba w pięć czy sześć osób i Daer, który jako pierwszy przeczytał instrukcję, powoli wszystko objaśniał. Z moich obserwacji wynika, że najlepiej grać we trzy osoby - gra się szybko i dynamicznie, nie ma dłużyzn (u nas były).
Cytat:
"Labiryntu Śmierci" (swoją drogą, czy ktoś to jeszcze pamięta...?)

Ja pamiętam! Sporo gier z Encore mam jeszcze na półce.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-11-2007, 17:47   

Labirynt Śmierci... Wona Wikingów... Dreszcz... Ech, to były czasy >P Choć do Labiryntu chyba mi poginęły żetony bo cały czas mam wrażenie, że ich kiedyś więcej było.
Co do Dungeonera - mi sie podoba, niedawno się zastanawiałem nawet nad kupnem którejś z części (jeśli ktoś się nie domyśla, tej ze smokami... :D) Ogólnie polecam :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-11-2007, 18:47   

Cytat:
Wona Wikingów

Bogowie Wikingów...niestety, ta akurat mi zginęła. A poza tym były jeszcze "Gwiezdny Kupiec", "W imieniu Ziemi" i "Ratuj swoje Miasto".

O ktoś pamięta Dreszcza...moja pierwsza paragrafówka ever.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-11-2007, 19:14   

"W imieniu Ziemi", "Odkrywcy nowych światów" i "Władca Podziemi"... Kupca nie kojarzę :P
No i te gry, które wyszły razem z "Magią i mieczem" - Wampir, Piramida, Robin Hood...
Offtop Panowie :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-01-2008, 12:08   

No to ontop returns. Po sylwestrze można spokojnie zaliczyć Dungeonera to kategorii gier ogólnojenocich, bo sporo tanuków nauczyło się weń grać.

Ja zaś zaopatrzyłem się w "Zemstę Malthorina" czyli dodatek leśno - miejski. Niszczy tłumaczenie imion i przydomków - "Bel Warzywywar" czy "Durin Stalowy Kciuk" to najlepsze, ale nie jedyne przykłady łozińszczyzny stosowanej. Co do samej rozgrwyki i wpływu nowych kart - trudno mi na razie coś powiedzieć, ale karty lasu są ładne i zielone, co mi osobiście bardzo się podoba.

Ciekawostką jest to, że aż trzy postaci to kobiety - w "Grobowcu" i "Krypcie" było chyba tylko po jednej. Jest już z czego robić yuri.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group